Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #166582

Zobrazit vše


| Předmět:
před 3 hodinami | #166582

poslanec českého pôvodu v Bundestagu/dnes v EP (Petr Bystroň), sa jasne vyjadril o tom ako teraz (zbraňami) Nemecko bojuje proti Rusku, dal to do podoby ako v II. SV...a divím sa kanc. Merzovi, že stále nechápe, že II. SV stačila, a Nemecko spôsobilo Rusku válečné škody za 2 biliony dolárov a a 21 mil mŕtvych (a on je potomkom tých, ktorí to spôsobili)...ja by som sa za jeho pomoc Nemecka Ukrajine v boji proti Rusku zbraňami hanbil! (tisíce mŕtvych Rusov nemeckými zbraňami)...Ne­mecko, ak platí nejaká základná medzinárodná etika, by sa z týchto aktivít malo stiahnuť, ak cíti vôbec nejakú etiku, ak má tento národ nejakú morálku...



| Předmět: RE:
před 2 hodinami | #166584 (1)

2. sv. válka je dávno pryč, soudruhu. Ty stále nechápeš, že válku teď rozpoutalo ruSSko, že ruSSko dělá to, co dělalo Německo (a SSSR mu při tom zprvu asistoval), a že Německo teď stojí na té správné straně a dělá správnou věc.




| Předmět: RE:
před 2 hodinami | #166585 (1)

Dá se to vidět opačně. Možná proto pomáhá Německo Ukrajině, že chce odčinit 2. sv. válku. Dnes je v pozici Hitlera Rusko a Německo přichází na pomoc napadenému.



| Předmět: RE: RE:
před hodinou | #166587 (2)

Tak - ve II. SV. ze SSSR nejvíc utrpěla Ukrajina. *3655*



| Předmět: RE:
před hodinou | #166586 (1)

RuSS se s Německem bratříčkoval a dělal to samé, co on - tak na to doplatil.
O etice ty nepiš - nevíš, co to je. *3422* *3422*