ad kiwiboy:
.."Porazi ukrajina RF - ano - ne - myslis si, ze by obrana co chce NATO po
CR zabranila atomovemu utoku ?? ano - ne"..
Porazi Ukrajina Rusko? Ano, nebo ne?
Tva otazka je politicky i vojensky naprosto stupidni.. valka 21. stoleti neni
fotbalovy zapas, aby skoncila vysledkem 3:0. Pravda je takova, ze Ukrajina uz
Rusko strategicky porazila v momente, kdy Moskva pohorela na svem planu dobyt
Kyjev za tri dny. Zda Ukrajina osvobodi kazdy milimetr sveho uzemi, zavisi ciste
na materialni a vojenske podpore zapadniho sveta. Pravda je, ze pokud
civilizovany svet polevi, Rusko Ukrajinu sezere a pujde dal – a to je presne
ten duvod, proc staty stredni Evropy masivne zbroji - zadne tve vysnene binarni
"ano-ne" v realite neexistuje
Zabrani obrana CR atomovemu utoku? Ano, nebo ne?
Ty vazne pletes konvencni protivzdusnou obranu proti dronum a raketam s jadernym
utokem? Cilem cilu NATO pro CR (tezka brigada, stit SPYDER) je zabranit
konvencnimu napadeni, naruseni vzdusneho prostoru a logistickych tras. Atomovemu
utoku brani uplne jiny mechanismus – a to je alianční koncept jaderneho
odstraseni (Nuclear Deterrence). Pokud by Rusko zautocilo na jakykoliv clensky
stat NATO jadernou zbrani, nasledovala by okamzita, totalni nuklearni odveta ze
strany USA, Velke Britanie a Francie, ktera by Ruskou federaci vymazala z mapy
sveta. Proto k tomu nedojde. Obrana CR stavi konvencni stit, jaderny stit nam
drzi cela Aliance