2. sv. válka je dávno pryč, soudruhu...
- milý soucte (a iní) a nechápem, prečo ma tu nazývajú "soudruh" - som katolík od narodenia ako repa, nikdy som s komunistami nič nemal..všetko je to tu choré, nie je tu úcta k inému, dôstojnosť človeka sa tu neuznáva, tu sa len uráža!...je to typické, nie je to kresťanské fórum!
- 2. SV síce skončila, ale škody, ktoré Nemecko spôsobilo Rusku sú
nepredstaviteľné, Rusko posunuli o 50 rokov dozadu - a tí, ktorí sú
potomkovia fašistov/nacistov (rodičov, starých rodičov)
nech mlčia, nesplatili ani 1/10 toho, čo spôsobili, a tak nech mlčia aj súčasní nemeckí politici, včetne kancelára - spôsobili Rusku škody vyčíslené (medzináronými organizáciami) na najmenej 2 biliony = 2000 miliárd dolárov (ak to ide vôbec presne vyčísliť) vo vtedajšom kurze dolára (hmotné škody) + 21 miliońov obetí -
...a tak nech Nemci mlčia, nech sa stiahnu z Ukrajiny, nech ďalej Rusov nezabíjajú svojimi zbraňami, je to od nich hnus! - a od počiatku sa mali snažiť o vyjednávanie a mier, a nech sa oň stále snažia a modlia sa, aby bol Boh za tie ich nepredstaviteľné zločiny k Rusku milosrdný (pretože Boh bude súdiť i národy) , pretože tá bolesť Rusa bola a je stále nepredstaviteľná...





