Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #166616

Zobrazit vše


| Předmět:
před 7 hodinami | #166616

Slovensko prodává (muníciu), ale nedává priamo na tu válku: kto si chce od Slovenska kúpiť, tak si kúpi, a je jeho morálna vec toho, kto kúpi, na čo zbrane/muníciu použije, nie je to morálna vec Slovenska...Slo­vensko nedáva PRIAMO na tú válku - takže rozlišovať....a prosím, už to tu podstrkuješ asi 4x, rozlišuj, lebo rozlišovanie je znak múdrosti! - ak nedokážee rozlišovať, a tam, tak sa myslí nie v múdrosti, ale v hl------...



| Předmět: RE:
před 6 hodinami | #166617 (1)

prodávat zbraně Ukrajině, která je ve válce, automaticky znamená prodávat jí je na tu válku. Slovensko je prodává Ukrajině právě proto, aby se dokázala ruSSovi ubránit (ruSSku je např. neprodává).



| Předmět: RE:
před 6 hodinami | #166618 (1)

Když to prodají Zelenskému, tak to je na zabíjení Rusů. *18814*




| Předmět: RE: RE:
před 5 hodinami | #166626 (2)

to je problém Zelenskeho, nie Slovenska... ak chce kúpiť, dá objednávku, zaplatí a má - on to chce, je to jeho morálny problém, ako to použije (či na válku, obranu, či pre iné veci), nie je to problém Slovenska (predávajúceho)­...pochopil?



| Předmět: RE: RE: RE:
před 4 hodinami | #166632 (3)

To je tvůj morální problém, že hájíš agresora a od napadeného, aby se nebránil.
Katolická hyena co velebí zlo.
*3422* *3422*
Jsi hanbou věřících - všech - i muslimové s výbušninou na hrudi jsou morálnější, než ty.
*3632* *3632* *3632*



| Předmět: RE: RE:
před 5 hodinami | #166629 (2)

Obchod se smrtí.
Když dodává sevkorejský monarcha rusku zbraně, střelivo a vojáky na vraždění Ukrajinců, tak splácí dluh za ruSSácký prodej a podporu ve výrobě raket a jaderných zbraní.

A když už jsem to téma načal, kdo myslíš že dodával Číňanům, Iráčanům, Peršanům a Pakistáncům znalosti na výrobu jaderných zbraní, letadel a raket? Byla studená válka a CCCP potřeboval provokovat a štvát USAmeričany, zaměstnávat je hrozbami a provokacemi. O Kubánské krizi asi také něco víš. Ovšem na té studené válce se nemalou mírou podílel i schizofrenický komunisto-bijec Edgard Hoover.



| Předmět: RE: RE:
před 4 hodinami | #166633 (2)

Ty zbraně jsou na vyhnání ruSSáků z Ukrajiny. Si myslím.

Co myslíš, proč se Ukrajinci vlastně brání, proč se nenechali opět začlenit co by provincie na výrobu obilí do ruSSáckého impéria ?
Proč máme vlastní hranice, policajty, soudce, věznice a vládu, proč nežijeme jako v džungli, kde platí právo silnějšího a kde je vyškrtnuta humanita a pomoc v nouzi ?



| Předmět: RE: RE: RE:
před 4 hodinami | #166635 (3)

..treba byť pri rozume, nie naivný - Rus dobyje celý Donbas, a potom nechá Ukrajinu, nech si ide svojou cestou - ale NATO nedovolí: to je skutočná realita, kto myslí reálne, vie...



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 4 hodinami | #166637 (4)

Jak nedovolí? Co se stane, když Ukrajina vstoupí do NATO? Nikdo se nějakýho Rusa ptát nebude.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166646 (4)

"Realita je taká, že Krym kolabuje, Moskva se nedokáže ubránit, Plameňáci si tam létají jak se jim zachce."
*3422* *3422*
Jednou větou : "RuSS krvácí."
*3655* *3655*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 2 hodinami | #166649 (4)

..treba byť pri rozume, nie naivný - ruSS nemá na to, aby dobyl celý Donbas. Je sám už dost vyčerpaný a to i finančně. Nebude mít benzín ani naftu a jeho velká města budou bombardovaná. Dá se očekávat, že se v ruSSku vzedme masová nespokojenost (Ukrajina navíc plánuje provést vlivovou operaci).



| Předmět: RE:
před 6 hodinami | #166619 (1)

A jinak jsi v pohodě?
*2* *2*
Ukrajina je od Slovenska kupuje na sklad?
*2* *2*
Co ty máš v hlavě za hmotu?
*2* *2* *2*



| Předmět: RE: RE:
před 6 hodinami | #166620 (2)

má tam rudou hmotu mozkovou. *30446*



| Předmět: RE: RE: RE:
před 6 hodinami | #166623 (3)

Nějakého opičáka, co se opičí po těch proruských slovenských opic - myslím tím Fica a spol., kteří to tak deklarují - oni nic, oni jsou muzikanti - oni jen prodávají.
*5087* *5087*
No a primitivové jim to "žerou".
*5655* *5655* *5655* *5655* *5655*




| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 6 hodinami | #166624 (4)

Jenomže České republice vyčítal, že to dělá.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
před 6 hodinami | #166625 (5)
| Předmět: RE: RE:
před 6 hodinami | #166622 (2)

Zbraně od Slováků kupuje Zelenský na sportovní střelbu. *17*



| Předmět: RE:
před 5 hodinami | #166628 (1)

Všechny zbraně dodávané Ukrajině, tedy i ty slovenské, jdou přímo na válku s Ruskem, jiný účel nemají.
Dodávat zbraně napadené zemi je stejně morálně ospravedlnitelné jako pomoc demokratických zemí SSSR za druhé světové. Nemusíme souhlasit s vládním režimem napadeného státu, ale měli bychom umět jasně rozlišit, kdo je v právu. Rozlišit, co je útok a co nutná obrana.



| Předmět: RE: RE:
před 5 hodinami | #166630 (2)

Souhlas ... a musíme se také pokusit o extrapolaci vývoje situace, jestli a jak pomůžeme napadenému a nebo ho necháme na "holičkách".



| Předmět: RE: RE:
před 4 hodinami | #166636 (2)

Ukrajina od Slovenka objednáva a kupuje len strelivo...kupuje, my jej ho nedávame zdarma na válku...na čo je to strelivo použité, to je morálny problém Ukrajiny, Slovenska sa to netýka...proboha, rozlišujte, o čom je morálny problém...



| Předmět: RE: RE: RE:
před 4 hodinami | #166638 (3)

Ale u ČR jsi to samé kritizoval. Prý se nám Rusko za to pomstí.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166640 (4)

vy ste dávali vampíry zdarma priamo pre túto válku (neviem, čo dnes vše dávate, možno že to dnes už platí EÚ, ale nie Ukrajinci),.. Slovensko Ukrajine nedáva žiadny vojenský materiál...



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166643 (5)

My Vampíry a vy Zuzany, kde vidíš rozdíl? *18814*

Dnes “jenom” prodáváme jako vy.

Tak proč nás odsuzuješ?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166644 (6)

Zuzany nie, sú moc drahé, to len Čaputová im dala asi 4 kusy....



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166645 (7)

Vizitore musím ti to vysvětlit polopaticky. Za minulé vlády Slovensko i Česká republika zdarma dávaly Zelenskému zbraně a munici. Za této vlády je Slovensko i Česká republika Zelenskému prodává.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 2 hodinami | #166647 (8)

neviem, či- a čo dnes prodává, nevyjadruje sa...tanky im nedávame, húfnice taky ne, ani Migy, ani drony, ktoré nemáme...neviem, ako je to so strelivom, ale dnes je dronová válka!



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před hodinou | #166650 (9)

Slovenská vláda poskytla Ukrajině po roce 2022 vojenskou pomoc v celkové hodnotě zhruba 700 milionů eur formou darů ze státních zásob, na které od podzimu 2023 navázal komerční prodej zbraní a munice za stovky milionů eur od soukromých slovenských firem.
Přístup Slovenska se zásadně změnil s nástupem vlády Roberta Fica v říjnu 2023. Do té doby země patřila mezi největší podporovatele Kyjeva v poměru k HDP, poté však státní darování zbraní zcela ustalo a pokračuje pouze schválený byznys soukromých zbrojařů.

1. Bezúplatné dary od státu (období 2022 – říjen 2023)
Předchozí slovenské kabinety schválily celkem 13 balíků vojenské pomoci. Mezi hlavní předanou techniku patří:

  • Letectvo: Všech 13 kusů stíhaček MiG-29 sovětské konstrukce (část byla letuschopná, část určena na náhradní díly).
  • Protivzdušná obrana: 1 kompletní systém S-300PMU (včetně raket a náhradních dílů) a 2 odpalovací zařízení systému KUB (včetně střel 3M9).
  • Vrtulníky: 4 vrtulníky Mi-17 a 1 vrtulník Mi-2.
  • Obrněná technika: 30 kusů bojových vozidel pěchoty BVP-1 (předaných v rámci kruhové výměny s Německem, které Slovensku kompenzačně dodalo tanky Leopard 2A4).
  • Dělostřelectvo: 8 kusů samohybných houfnic Zuzana 2 (byly hrazeny západními spojenci).
  • Munice a palivo: Tisíce raket pro raketomety Grad, přibližně 12 000 kusů minometné munice ráže 120 mm, 10 milionů litrů nafty a 2,4 milionu litrů benzínu.

2. Komerční prodej (období od konce roku 2023 do současnosti)
Současná slovenská vláda deklarovala politiku „ani jeden náboj ze státních skladů“, ale nijak nebrání komerčním aktivitám domácího obranného průmyslu. Slovenský export zbraní díky tomu raketově vzrostl a v roce 2024 dosáhl 1,15 miliardy eur (cca 1 % HDP), což je desetinásobek stavu před rokem 2022. Ukrajina na základě komerčních smluv a objednávek financovaných západními státy ze Slovenska odebírá:

  • Velkorážní munice (155 mm): Slovenské podniky (zejména koncern ZVS Holding) dodávají dělostřelecké granáty v řádech milionů kusů. Výroba se neustále navyšuje.
  • Samohybné houfnice: Dodávky dalších objednaných kusů moderních houfnic Zuzana 2 z produkce státní akciové společnosti Konštrukta-Defence.
  • Technologie: Odminovací systémy Božena 5, systémy elektronického boje, komunikační systémy a detekční technika.

Takže jak vidíš, Slovensko dávalo i prodávalo a stále prodává Ukrajině zbraně přímo na tuto válku. Poskytuje jí zbraně, aby se mohla ubránit ruSSku a zpět osvobodit své území.



| Předmět: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166641 (3)

Oba víme, proti komu je to střelivo určeno, na koho ty granáty dopadnou - na ruské vojáky.
Morální problém s tím nemají hlavně ti, kdo takovou pomoc poskytují nezištně a zdarma.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166642 (4)

ad: neviem, či dnes Slovensko niečo Ukrajine z vojenského materiálu predáva, asi nič...viem, že jej dáva hodne el. energie (neviem, ako to Ukrajina platí) ...