Problémem EU je její roztříštěnost na různé kultury, jazyky, armády
a zájmy. 27 států, 27 jazyků, 27 prezidentů, 27 premiérů ... 27 amád.
Podívej jen na ten chaos zájmů politických vůdců jednoho jediného státu
EU.
Kdyby, ještě jednou kdyby, ruSSácko dohnalo Ukrajinu téměř ke kapitulaci,
pochybuji, že by armáda jakéhokoliv státu EU vyrukovala na pomoc Ukrajině?
Na tomto předpokladu putin také stavěl, když plánoval násilné
přivlastnění Ukrajiny. Bál se akorát, že by se do toho zamíchaly USA
prostřednictvím NATO.
Ne, v EU by se rokovalo a rokovalo, jako po zabrání Krymu ruSSáky a rokovalo
dále, až by ten zájem pomoci Ukrajině vyšuměl.
Co by EU v době vojenské krize potřebovala, by byl charismatický
společný, tedy EU "vůdce" (omlouvám se za to označení, ale jiné mi
nenapadá) se svým štábem vojenských odborníků a neomezenými pravomocemi.
A k tomuto nikdy v EU nedojde. Tohle putin ví moc dobře a jeho "pátá kolona"
v EU také nezahálí.
Jen na okraj - hitlerova armáda fascinovala spojence, s jakou "lehkostí"
porazila nejen Polsko (za vydatné pomoci Rudé armády, také vis Katyň), ale
za půl roku na to i Francii spolu s jednotkami GB. O tom proč a jak bylo
napsáno hodně knížek. Jeden příklad za všechny : Němci použili na
vystupňování výkonu svých vojáků pervitin, Francouzi použili alkohol na
odbourání strachu ze smrti, který ovšem také uspal a unavil jejich
vojáky.