Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 2694686x
Příspěvků:
73966

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #42669

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Věda, vědci,…
10.08.23 15:57:37 | #42669
Reakce na příspěvek #42657

Jak zjišťoval ten tvůj "seriózní" vědec průměrnou teplotu ve 12. století v Evropě (Od Uralu ke Skotsku, od Sicilie po Nordkap). Má jméno a máš odkaz na jeho práci?


 #42657 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Věda, vědci…
10.08.23 16:42:37 | #42692 (1)

Dá se to zjistit podle rostlin. Například staré stromy anebo plodiny, které se tehdy pěstovaly.Mimo jiné: ječná pole v Grónsku. Dnes tam ječmen nedozraje....


 #42669 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Věda,…
10.08.23 19:52:35 | #42708 (2)

To mohla také způsobit změna toku a intenzity golfského, nebo labradorského mořského proudu. Musely by se porovnat teploty Grónska, Islandu, i Dánska a střední Evrop\ v té samé době. I humboltův mořský proud osciluje v určitém rytmu a má téměř globální vliv na počasí (el Níňo - Ježíšek) na Zemi.

Dendrologie samozřejmě poskytuje informace o počasí a o podmínkách toho kterého roku na místě růstu dotyčného stromu !!! Teplota místa, délka osvitu Sluncem, srážková voda a další faktory to též ovlivňují, jako třeba i síra v atmosféře (kyselý déšť a prokyselení půdy místa růstu) vyvolané erupcí nějakého vulkánu.

Zkrátka nevím, nejsem odborník, ale z historie Evropy víme o kolísání podmínek pro zemědělství a výkyvy klimatu s následnými hladomory. Prostě si myslím, že "uhlíková stopa" lidstva narůstá do obludných rozměrů a lidé by ten růst měli nejen stopnout ale i redukovat.

My lidé nemůžeme regulovat množství energie přijímané od Slunce, jakož nemůžeme regulovat jaderný výkon jádra Země a od toho závislé konvekční proudy v zemském plášti, které mají vliv jak na "prohřátí" litosférických desek, tak i na jejich pohyb s následnými zemětřeseními a erupcemi vulkánů. Proti náhodným impaktům z Vesmíru jsme též bezmocní a nemusí to být zrovna drobek o objemu kubického kilometru (zhruba 3 miliardy tun hmoty a vysoké rychlosti.).

Co můžeme je se snažit o zmenšení oné uhlíkové stopy, ale v tomto úsílí musí být angažováno celé lidstvo a nenechat si tuhle snahu kazit kazisvěty z rusácka a bůhví odkud (Amerika first). A to je za současné absence spoupráce lidstva nemožné. Z Vesmíru se pomoci nedočkáme, budeme si muset "vypít" to, co si nadrobíme,


 #42692