Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7431341x
Příspěvků:
145794

Aktuálně online (1):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #49821

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.23 04:33:39 | #49821
Reakce na příspěvek #49816

Benzín není voda ...
kroky : He ... A proč teče jako voda ?

Dusík není kyslík ...
kroky : He ... A proč fouká jako kyslík ?

Mramor není žula ...
kroky : He ... A proč to bolí stejně, když se o to praštíš ?

Černoch není běloch ....
Duch není duch ...
Ježíšek není ježíšek ...
Vody nejsou vody ...

Těchle otázek bych ti mohl položit hodně. Ovšemže zbytečně, protože coby kreacionistka ráda přisuzuješ slovům různé až nesmyslné významy. Předávkování biblí mate mysl.


 #49816 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.23 05:15:42 | #49822 (1)

Tvým slovům ani ne :-).
Jsou matoucí mysle :-).


 #49821 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.23 09:18:04 | #49844 (1)

kyslík nefouká ale sičí *5679*


 #49821 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.10.23 10:28:17 | #49851 (2)

Vítr fouká krajinou... ale kde je vítr, když nefouká? To je vtip. *15238*

Je známo, tedy, že zhruba 20% ze vzduchu, tedy i z větru tvoří kyslík a zůčatní se, ruku v ruce s dusíkem toho foukání. Hliník se odstěhoval do Humpolce.
Kyslík si zkrátka jen může vanout a nebo také unikat z pneu.

Co se týče sykotu, tak syčí každý plyn protlačovaný otvorem. Když je veselo, tak nesyčí, ale pískne si. Jinak také syčí syčáci, nebo hadi.


 #49844