Mně z toho tedy vychází že vztahy mám až s těmi bližními, když Bůh je v nás.
Mně z toho tedy vychází že vztahy mám až s těmi bližními, když Bůh je v nás.
Aha, takže ty si myslíš, že k tomu, co je v tobě, nemůžeš mít vztah? Že třeba není možné nenávidět cukrovku, protože ti komplikuje život? Nebo tasemnici, že kvůli ní hubneš víc, než je zdrávo? Nebo naopak mít rád své plíce, protože ti třeba dovolují bez problémů uběhnout mimořádně velkou vzdálenost? Nenávist i láska jsou vztahy. Mimochodem – i závislost je vztah, a to i když o ní nevíš. I vzájemná poloha v prostoru je vztah. Myslíš, že nejsi závislá na svém srdci, na svých játrech, nebo na svém kulatém deklu na krk? Nebo že tvá játra nejsou na definovaném místě ve tvém těle? Je to přesně naopak – k tomu, co je v tobě, máš vztah vždycky, ať o tom víš, nebo nevíš, a ať chceš, nebo nechceš!
Ale jo asi můžeš mít vztah ke své hlouposti a nebo ke svému egoizmu ale to už je usurpátorství :-).
Usurpátorství? Tušíš vůbec, co tohle slovo znamená? Evidentně ne. Ty to netušíš ani u běžných českých slov (např. vztah), natož u cizích. Co je to bytost, to taky netušíš. Ale když budeš takhle pokračovat i mimo virtuální realitu, v té reálné, tak ti možná nějaký méně trpělivý jedinec dá poznat, jaké to je stát se bitostí.
Mimochodem, debílku, ty k sobě můžeš mít i těžce negativní vztah nebo i nulový. pořád je to ale vztah
Ty ho máš. K sobě. Nebo k něčemu v sobě.
Jsi rádam, že v sobě máš Boha? nebo že jsi ty sama bůh? jsi ráda?
Když je v tobě nějakej chlap, tak k němu nemáš vztah? .-)))))))))))))))
Jediný důvod, proč bys nemohla mít vztah sama k sobě :-))) bez ohledu na to, co je v tobě :-)))
Ano, tobě to tak vychází, protože jsi dementní a ani tě netrkne přímá výzva Boha : "‚Miluj Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.‘ 38To je největší a první přikázání.
svoje "překlady" si laskavě nasoukej do kloaky a nezasírej to tady svou debilitou víc, než je nutné
Nás zajímá jen to první, to stačí k doložení toho, že tě bůh vyzývá, abys ho milovala, tedy k němu zaujala milující postoj, vztah. i když to odmítneš, budeš k němu mít vztah - odmítavý. nelze z toho vztahu k bohu utéct, každý člověk k němu má a musí mít nějaký vztah bez ohledu na to, kde se nachází.
"‚Miluj Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.‘ 38To je největší a první přikázání.
bližní svoji přicházejí až jako druhé, zcela oddělené, přikázání
mně je to tak líto i za tebe
Nikoliv zcela odděleně:
39Druhé je mu podobné: ‚Miluj svého bližního jako sám sebe.‘
40Na těch dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci.“
DERUHÉ!! DRUHÉ!!!
První je zcela odděleno :
"‚Miluj Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou
myslí.‘ 38To je největší a první přikázání.
že je mu druhé podobné, je u prdele. je to druhé, zcela samostatné druhé přikázání,. podobné mu být může, pro nás je důležité, že NEMĚNÍ NIC NA TOM PRVNÍM, což je pro tebe existenčně (pro tvoji novou teologii debilů) nutné, aby měnilo a tys mohla boha nacpat do člověka a pak dělat idiotku, že sám k sobě člověk nemůže mít vztah, i když může a má .-))))))))))))))))))
jj, ano ano
miluj boha svého
a současně také
miluj bližní své jako sám sebe, to je dáno tím, že ty a tvoji bližní
jste lidé
bůh je bytost.
je to v bibli krásně a jasně oddělené
To tam nemusí být napsané, jako tam není napsané, že bytost není.
Ale dost už kroky! slíbila jsi, že nám nebudeš vnucovat svoje hovna. že máme právo na svůj názor. tak ho respektuj, dobytku prolhanej
o jsou samozřejmě tvoje hovna. bůh by takový píčoviny nikdy nezveřejnil. tos musela "přepsat a přeložit" ty
Bůh o sobě nezveřejnil, že není bytost
ty, nepsali jsme to tu už někdy?
Bible není slovo boží. Je to slovo lidské, na svou dobu v mnoha aspektech moudré, ale tváří v tvář dnes známým faktům prostě neobstojí. Její interpretace tebou je ale čistě a zcela slabomyslná.
A to víš jak a od koho? Podle bible nebo čeho yla bile sepsána nezávisle asi 4 písaři prostřednictvím boží inspirace (diktoval jim ji)
Moje interpretace Bible stojí na pevných základech JSEM (jméno Boha živých), to JSEM jsme každej i ateisté a nepohneš s tím :-).
Aha, takže celý tvůj pohled na svět stojí na tom, že kdysi kdosi možná pojmenoval údajného stvořitele JSEM.
Jak někomu může stačit tak málo, aby si o sobě myslel tak moc?
Musíš být to ono JSEM aby jsi mohl o takových a podobných věcech přemýšlet, bez toho se to neobejde, když nejsi tak nic.
Hele, ale já myslím, že vzhledem k tomu, že vzduch je směs plynů, tak žádný JSEM za tím nebude.
No jo, ale kyslíku, díky jehož dýchání JSME, je tam jen 21 procent, takže ve vzduchu převažuje NEJSME!
Jsem je jenom přidaná hodnota pro některé lidi, kteří asi potřebují
berličku a asi bojí se umřít.
Proč by to nemohla být záležitost desetitisíců let zkušeností?asi to
bude horší.
kroky říká, že tím JSEM pojmenoval bůh sám sebe. že to není bůh, ale
JSEM .-))) ten který jsem .-))
to může být, i když není, protože neexistuje.
ale to nezakládá pevný základ.
blbost je taky věčná a nic na ní nepostavíš :-))))))) nevybuduješ
:-)))