Možná mělo. Přeci jen pokud (při eliminaci vlivu církví v dobách náboženské totality) se shodneme, že v Boha lidé začínali věřit kvůli životním ranám, osudům, těžkostem, které ani ne že si neuměli vysvětlit, ale potřebovali si je vysvětlit Bohem, najít útěchu třeba i ve společnosti podobných lidí, pro ty mohla být víra v Boha svým zpsobem atraktivní (když to slovo nebude chápat ve smyslu modnosti, módní víra v Boha pro člověka skutečně asi nikdy nebyla, na rozdíl např. od satanismů a podobných "náboženských" zvrhlostí)
Předmět diskuze:
“Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.”
Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení