Básničky všeho druhu

Předmět diskuze: Básničky všeho druhu - zkusme to znovu spolu:) verše nejen autorské, prostě- co vám duši pohladí...

| Předmět:
před 2 hodinami | #3965

Pod smuteční vrbou

Ticho se rozhostilo noční tmou,
tisíce hvězd svítí nade mnou.
Zčástí je zakrývá vrbové proutí,
ty hvězdy ví,co mě rmoutí.

Svítí tak tiše,v němé pokoře,
ty Božské hvězdy.....tam nahoře.



| Předmět:
před 5 hodinami | #3964

Svítání

Záclona noci se pomalu odhrnuje,
za obzorem zář slunce vládu dne oznamuje.
Za chvíli rozjasní i potemnělé nebe,
hled' at' ta zář prozáří i tebe.

Každý z těch nových dnů
můžeme jen jednou žít,
co zkusit některý z těch nočních snů
ve skutek denní proměnit.



| Předmět:
před 14 hodinami | #3963

Opuštěný houslista

Mé city proměnila jsi na oharky,
jsem jako rozladěné stradivárky.
Falešně hrají všechny čtyři struny,
bloudím tmou bez smyčce a kalafuny.

Suita se odkládá na neurčito.
Part nedopsaný,víno nedopito.
Srdce je zlomené,beztaktně bije.
V notové osnově graf arytmie.....