ad soucet:
tvuj pokus o triumfalismus nad "empirií" je jen dalsim dukazem tveho hlubokeho
nepochopeni rozdilu mezi metodologii a ontologii - ano, experiment (mereni)
potvrzuje teorii, ale ten experiment, o kterem mluvime, potvrdil neexistenci
lokalne-objektivni reality nezavisle na mereni - pouzivas tedy empiricky
dukaz k obhajobe sveta, ktery tento dukaz prave zrusil, coz je tvuj doposud
nejvetsi logicky paradox..
nikdo nepopira, ze fyzika testuje modely, ale ty tvrdis, ze realita je to, co
"vidíš a cítíš" - Bellovy nerovnosti vsak prokazaly, ze tvuj naivni
realismus je v primem rozporu s tim, jak vesmir funguje - empirie zde slouzi
jako vlastni kat, ktery podrizl vetev tve jungianske jeskyni - kvantova
mechanika neni "neověřená matematika" jako teorie strun – je to nejpresneji
otestovana teorie v dejinach, ktera nam rika, ze matematicky formalismus (vlnova
funkce) je realnejsi nez tvoje smyslove vjemy, protoze ty vjemy jsou jen
vedlejsim produktem dekoherence vlnove funkce.. tvrdit tedy, ze matematika jen
"popisuje" realitu, je vrcholny diletantismus, protoze experimenty prokazaly, ze
logicka struktura vesmiru vynucuje vysledky, ktere popiraji tvou materialni
zkusenost - empirie v 21. stoleti neni dukazem hmoty, ale dukazem dominance
informacniho kodu v Hilbertove prostoru nad tvym biologickym sumem.. zkus tedy
odpovedet na jadro veci: pokud o realite rozhoduje tva slavna "empirie", jak
vysvetlis, ze tato empirie definitivne vyvratila lokalni realismus, na kterem
stoji tvuj svetonazor? jsi v pasti: bud musis prijmout, ze te tve smysly klamou,
nebo musis poprit onen experiment, kterym se ted tak neohrabane ohanis





Intelektuálně jsi na tom vážně bídně,
když dovedeš prohlásit takový protimluv, že je to "prazdny prostor vyplneny
kvantovymi poli". Když tam jsou kvantová pole, tak ten prostor není
prázdný. Prázdný by byl, kdyby tam nebylo prostě nic: žádné částice,
žádné pole. Žádné objekty, žádné síly. Prostor, ve kterém něco je;
který je něčím vyplněn, ten není prázdný (=prostá logika). Když
odstraním popisný formalismus, tak odstraním popis, ale ta popisovaná
částice tam pořád bude, bude se dál projevovat svými vlastnostmi. Popsat
jí můžu klidně jiným způsobem, ne zrovna nějakou takovou funkcí. A
neexistence skrytých parametrů znamená jen tolik, že některé vlastnosti
částic skutečně nejsou pevně dané, tedy že na fundamentální úrovni
panuje indeterminismus. Ale reálným objektem (skutečnou věcí) ty částice
jsou.









Foton je, coby polní
částice, samozřejmě částicí hmoty. 



