ad soucet:
tva reakce uz neni jen projevem nevzdelanosti, ale cistym vedeckym negationismem
- tvrdit, ze kvantová mechanika nepoprela existenci vlastnosti castic pred
merenim, je v roce 2026 intelektualni sebevrazda.. prave za dukaz neexistence
lokalnich skrytych parametru (tedy vlastnosti nezavislych na meren) dostali
Alain Aspect, John Clauser a Anton Zeilinger 2022 Nobelovu cenu - to neni zadny
"ezo-škvár", to je fundamentalni pilir moderni fyziky, ktery jsi prave poprel,
protoze se ti zrejme nehodi do tveho jungianskeho kramku.. zkus se zamyslet
(pokud ti to tvuj dogmatismus dovoli): pokud by castice mely sve vlastnosti
fixne dane pred merenim, Bellovy nerovnosti by nebyly poruseny - tecka..
matematika i empirie mluvi jasne: vesmir na fundamentalni urovni nevykazuje
kontrafaktualni definitivnost a tvuj odpor k tomuto faktu je jen tvuj osobni
problem, nikoliv fyzikalni realita - tva vira v "pevné předměty" jako zaklad
reality je jen tvou neschopnosti pochopit, ze to, co vnimas, je vysledek
kvantove dekoherence - pevnost zidle neni její fundamentalni vlastnost, ale
projev Pauliho vylucovacího principu a elektromagneticke interakce, ktere jsou
plne popsany matematickym formalismem, nikoliv tvym "vjemem" - ty nevidis atomy,
ty interpretujes makroskopicky odpor.. jsi v komicke situaci / ohanis se
empirii, ale popiras vysledky nejdulezitejsich experimentu stoleti - mluvis o
vede, ale tve znalosti skoncily u deterministického kulickoveho vesmiru 19.
stoleti - nazyvas realitu ontologii vlnove funkce "blouzněním", zatimco tvuj
mobilni telefon a veskera moderni elektronika funguji prave diky tomu, ze vlnova
funkce je realitou a tvuj naivni realismus nikoliv - misto trapneho nalepkovani
o "matrixovském mozku" zkus adresovat jedinou vcc: pokud castice maji
vlastnosti pred merenim, jak vysvetlis poruseni Bellovych nerovnosti? pokud to
nedokazes – a ty to nedokazes, protoze to odporuje fyzice – pak jsi to ty,
kdo blouzni v ezoterickem oparu naivniho realismu, ktery nema s vedou 21.
stoleti nic spolecneho





Intelektuálně jsi na tom vážně bídně,
když dovedeš prohlásit takový protimluv, že je to "prazdny prostor vyplneny
kvantovymi poli". Když tam jsou kvantová pole, tak ten prostor není
prázdný. Prázdný by byl, kdyby tam nebylo prostě nic: žádné částice,
žádné pole. Žádné objekty, žádné síly. Prostor, ve kterém něco je;
který je něčím vyplněn, ten není prázdný (=prostá logika). Když
odstraním popisný formalismus, tak odstraním popis, ale ta popisovaná
částice tam pořád bude, bude se dál projevovat svými vlastnostmi. Popsat
jí můžu klidně jiným způsobem, ne zrovna nějakou takovou funkcí. A
neexistence skrytých parametrů znamená jen tolik, že některé vlastnosti
částic skutečně nejsou pevně dané, tedy že na fundamentální úrovni
panuje indeterminismus. Ale reálným objektem (skutečnou věcí) ty částice
jsou.









Foton je, coby polní
částice, samozřejmě částicí hmoty. 



