ad visitor77:
takze tva predstava o roli hlavy statu v 21. stoleti je, ze ma objizdet
jarmarky, zrat klobasy na regionalnich slavnostech a placat babky po ramenou?
timto jsi krasne potvrdil to, co jsem psal o tvych predcich s jednou botou na
chatrc – tvuj mentalni obzor totiz zamrzl nekde v dobe feudalismu, kdy ubohy
poddany potreboval videt sveho pana na koni, jak se na nej usmiva, aby mel
pocit, ze svet je v poradku.. nastesti v civilizovanem svete uz nezijeme v
agrarne-feudalnim bizaru. prezident neni animator na vesnicke tancovacce ani
lidovy saso. hlava statu ma reprezentovat zemi navenek, spoluvytvaret zahranicni
politiku a garantovat ustavnost – coz se dela na summitech nato a v jednanich
se svetovymi lidry, ne u stanku s gulasem v zapadle lhote - to, ze vas prezident
objizdi okresy a dela lacine divadlo pro jednodussi vrstvy, je sice pekne, ale v
geopolitice to ma vahu nula. svetove lidry vase regionalni slavnosti nezajimaji.
a tvuj zvast, ze ma prezident kaslat na valecniky, prestoze je vrchnim velitelem
ozbrojenych sil? to je intelektualni dno i na tebe. bezpecnost statu v dobe
globalnich konfliktu se zajistuje prave s temi valecniky v nato a ne u piva s
lidmi na jarmarku. jsi proste jen tragikomicky ukaz ukrivdeneho malomestaka,
ktery si plete urad prezidenta s funkci predsedy mistniho zemedelskeho
druzstva.




ty jsi to vazne napsal - ty jsi dobrovolne a verejne
priznal, ze tvuj ideal hlavy statu v jedenadvacatem stoleti je profesionalni
pijan slivovice, ktery tancuje na jarmarku a vymeta kostely.. timto jsi
definitivne kapituloval na jakoukoliv lidskou a obcanskou dustojnost a sam sebe
jsi degradoval na pouheho poddaneho, kteremu ke stesti staci, kdyz mu vrchnost
zatanci a da loknout chlastu - ukazal jsi presne ten typ otrocke mentality,
kvuli ktere vase zeme momentalne geopoliticky a civilizacne hnije. zatimco ty
snis o prezidentovi, ktery ti bude delat sasa u stanku s klobasami a tancovat s
tebou folklorni tance - svet se vsak toci kolem realne moci, technologii,
ekonomiky a globalni bezpecnosti.. zeme, ktere v teto drave dobe reprezentuji
opilci na slavnostech, jsou vsem jen pro smich a konci jako bezvyznamne kolonie
na okraji zajmu - nazyvat obrance tve vlastni zeme a spojence z nato "fiktivnimi
neovalecniky" v dobe, kdy se kousek od tvych hranic realne valci? to uz neni jen
hloupost, to je cira moralni hniloba a zbabelost - az jednou tvuj stat bude
potrebovat realnou obranu, ty tve tradice, kostely a stamprle slivovice te pred
agresorem nezachrani - zachranili by te prave ti vojaci, kterymi tak hloupe
pohrdas - ty nejsi obcan, ty jsi jen zmanipulovana, primitivni ovce, ktere staci
lacine cirkusove divadlo, zatimco ti tvoje vrchnost krade budoucnost primo pod
nosem