ad soucet:
ty lhari bezectny, vzpomen si, co jsi psal pred par
komentari: "vsechno co se ti deje v hlave je tvuj intrapsychicky, osobni
proces... to co se deje ve tvem tele je tvuj soukromy proces" a nyni, kdyz te
Junguv citat z GW 14 o jednote duse a hmoty (Unus Mundus) pritlacil ke zdi, tak
trapne obracis kabat a kricis, ze jsou to dva poly jednoho jsoucna? Pokud jsou
to dva poly jednoho a tehoz universalniho jsoucna, pak hlubinna psychologie
NENÍ tvuj soukromy, izolovaný proces v hlave! Je to projev transsubjektivniho
radu reality, ktery te determinoval zvnejsku tveho ega! Sam jsi prave, a to
opakovane, verejne poprel celou svou dosavadni argumentaci a dolozil mou tezi..
stale dokola tupe mektas, ze odmitas "metafyzicke pole", ale pritom jsi ve svem
komentari sam zkopiroval odstavec § 769, kde Jung doslova a cerne na bilem
definuje Unus Mundus jako "transcendentalni psychofyzicke pozadi" (v nemeckem
originale metaphysischer Hintergrund)! Co si myslis, ze v hlubinne psychologii a
filosofii znamena slovo transcendentalni a potencialni svet, ty analfabete? To
je to, co presahuje nas materialni, empiricky svet! Jung a Pauli jasne napsali,
ze toto pozadi lezi mimo prostor a cas! Pokud neco lezi mimo prostor a cas a
sjednocuje to ducha a hmotu, je to z definice vedy metafyzicky, transsubjektivni
rad reality - tvuj zdecimovany mozek proste jen nedokaze unest Jungovu hloubku,
hlupaku nevzdelanej.. jako lobotom se ptas, jak se lisi vesmir s numinozni
kvalitou od vesmiru bez ni - ptas se vsak na svoji vlastni past! Ty sam jsi
napsal, ze vesmir sam o sobe zadnou posvatnou kvalitu nema. A zaroven jsi sem
poslal Bucheruv model, ktery definuje spiritualitu jako spojenost k objektu
(connectedness)! Pokud ten vnejsi objekt (vesmir) podle tebe zadnou takovou
kvalitu nema a je to jen prazdny, chladny prach, a ty k nemu presto citis
"soulad a spojenost", pak mas soulad s PRAZDNEM 

Nebo můžu pociťovat lásku k člověku,
co mě nenávidí. Taková relace taky není validní, poněvadž on tu kvalitu
nemá?

