Při prohlášení, že cítím sounáležitost se svým domovem samozřejmě
nějaký domov musí existovat, jinak by to prohlášení nedávalo smysl.
Nevím ale, co by měl být nějaký reálný protějšek toho stavu. Tady není
co validovat, poněvadž se jedná o subjektivní psychologický vztah a ten
nemá pravdivostní dimenzi. Co by tady mělo s čím korespondovat? Nemám
vztah k iluzi, když mám vztah k reálnému objektu. Ty vůbec nechápeš
prožívání a emoce.
Ne nic o ledvině ani svalu netvrdím. Ty fakt nemáš ani ponětí o biologii,
člověče! Samozřejmě že instinkt je obsažen v těle a tělo ho spouští a
řídí. Je to jedna z tělesných funkcí a nelze ho oddělit od tělesných
procesů.
Co se týče televize, ten hardware přece převádí ten signál na obraz a
zvuk, takže stav a schopnosti toho hardwaru určují, jak ten signál bude
převeden a jak tedy bude vypadat výstup. Může docházet ke zkreslení,
deformaci, ztrátě informace apod. a výstup pak může být jiný, než jaký
byl vstup při natáčení. Zpracování a převedení toho signálu je
individuální proces každého televizoru.
Bucher tam spojenost nijak takto nedefinuje! Žádné reálné propojení s
celkem reality. Ani já jsem o něčem takovém nemluvil. Co to blábolíš???
Kde tam máš někde nějaké dimenze? Bucher mluví o spiritualitě takto:
spiritualita jako sounáležitost, být jedno s něčím;
spiritualita jako vztah k bohu nebo nějaké vyšší bytosti;
spiritualita jako vztah k druhému;
spiritualita jako sounáležitost s přírodou;
spiritualita jako sebetranscendence;
spiritualita jako vztah k sebejá (zum Selbst);
spiritualita jako praxe, speciálně jako modlitba a meditace;
spiritualita jako paranormální zkušenosti a schopnosti.
Už jsem to vysvětloval citací Junga, co znamená slovo autonomní: že je nezávislý na egu a dovede se tak prosadit i proti jeho vůli (svými obsahy "přebije" obsahy vědomí, produkované egem). Nemá to nic společného s tělem nebo hlavou.

opet ses prave obesil na vlastnim textu! Ty se ptas,
kde ma Bucher jake dimenze? Anton Bucher ve sve klicove monografii Psychologie
der Spiritualität (2007) definuje spiritualitu prave skrze tri dimenze
(horizontalni, vertikalni, hloubkovou). A tva vlastni zkopirovana definice pod
bodem 4 (sounalezitost s prirodou) a bodem 5 (sebetranscendence) je presnym
obsahem te horizontalni dimenze spojenosti k celku prirody a kosmu! Pokud ty sam
v teto debate tvrdis, ze vesmir zadnou takovou kvalitu nema a je to jen mrtvy,
prazdny prach, a pritom k nemu citis "sounalezitost", pak podle tve vlastni
solipsisticke logiky mas sounalezitost s PRAZDNEM! Tvuj vnitrni stav nema v
objektu zadny realny, strukturni protejsek, coz je v kognitivni vede presna
definice halucinace, falesne projekce a kognitivniho klamu - neumis si precist
ani text, ktery jsi pritom sam zkopiroval.. snazis se vybruslit ze sveho
gigantickeho biologickeho debaklu tvrzenim "samozrejme ze instinkt je obsazen v
tele a telo ho spousti a ridi. Je to jedna z telesnych funkci", protoze stale
nechapes rozdil mezi mechanickym vykonanim (hardwarem) a systemovym rizenim
(softwarem)! Instinkt neni rizen tvym individualnim telem ani tvou slezinou.
Instinkt je rigidni, fylogeneticky fixovany behavioralni program, ktery vznikal
miliony let evoluce celeho druhu a je zapsan v genetickem kodu! Tve soukrome
telo ho neridi o nic vic, nez tvoje televize "ridi" nataceni v Hollywoodu. Tve
telo ten program pouze pasivne spousti a vykonava. Tvrdit, ze instinkt je tvuj
soukromy proces, protoze probiha v tvem tele, je stejne imbecilni, jako tvrdit,
ze obezna draha Zeme je tvuj soukromy proces, protoze po ni zrovna kracis..
trvas na tom, ze zpracovani signalu je individualni proces kazdeho televizoru,
protoze ma kazda jiny obraz a zvuk - pritom to neni tim, ze by televize ten
signal autonomne "interpretovala" a menila jeho vnitrni informacni strukturu! To
je dano pouze tim, jak moc mas zapraseny monitor nebo rozbity reproduktor.
Matematicka a vlnova data v tom signalu jsou pro vsechny televize naprosto
identicka a invariantni! Presne tak funguje psychoidni pole a archetypy podle
Junga a Pauliho – transsubjektivni signal reality je objektivni, a to, ze tva
solipsisticka hlava ho diky tvemu zdecimovanemu hardwaru vnima zkreslene, jen
dokazuje tvuj kognitivni defekt, nikoliv to, ze ten signal vznika v tve hlave..
svevolne se snazis defineovat slovo autonomni, cituji te: "Autonomni znamena, ze
je nezavisly na egu... Nema to nic spolecneho s telem nebo hlavou" - ty demente,
vzdyt ty jsi prave poprel svuj vlastni predchozi odstavec! Pokud to "nema nic
spolecneho s telem nebo hlavou" a je to "nezavisle na egu", pak to NEJSOU TVE
SOUKROME, IZOLOVANE PROCESY V TELE A HLAVE, jak tu hystericky mektas! Pokud je
to nezavisle na tve hlave i tele, pak je to autonomni transsubjektivni realita
sui generis, ktera te presahuje a vtiskuje se do tebe zvnejsku