Aha, takže neplatí tvoje teze, že objekt sám musí mít onu kvalitu,
která je obsahem mého vztahu k němu (toho, co k němu cítím), jinak že je
ten můj vztah klamný, že? Uvědomuješ ty si vůbec, že řeč je o
psychologickém vztahu? Že ta spojenost a sounáležitost, stejně jako ta
láska či nenávist jsou tvým prožitkem, tvým subjektivním poměrem, jak
už jsem psal na samotném počátku? Pocit spojenosti a sounáležitosti jsou
totiž obsahem různých emocí, jako třeba právě té lásky (zažil jsi jí
někdy?). A rozumíš vůbec tomu slovu prožitek? Zdá se mi, že ne, že tahle
psychická funkce, cit, u tebe absentuje, protože všechno umíš uchopovat a
zpracovávat jen intelektuálně (i ty emoce). Jinak by ti totiž došlo, že
tohle tvé dělení je umělé. Můžeš cítit třeba spojenost a
sounáležitost s jedním typem lidí (třeba s těmi co ti jsou názorově
blízcí) a s jiným typem lidí můžeš cítit nespojenost a nesounáležitost
(oddělenost, odtažitost). Stejně tak můžeš cítit spojenost a
sounáležitost s určitým místem na Zemi, např. s územím státu, který
vnímáš jako svůj domov, a s ostatními zeměmi můžeš cítit nespojenost a
nesounáležitost. Tak mi tedy teď řekni, který z těch 4 vztahů (2 jsou
vůči člověku a 2 vůči neživé věci) je validní a který nevalidní.

Instinktivní proces se spouští individuálně, soukromě a izolovaně ve
tvém soukromém těle a jen ve tvém soukromém těle je činný, ty bláznivá
hierarchie přírody! Řízen je tvým tělem. (Ale i kdyby ho řídil nějaký
hlavní počítač, tak je pořád soukromým, osobním, izolovaným procesem.
Právě proto, že se odehrává jen a jen - izolovaně a soukromě - v
tobě.)
Pokud tvrdíš, že o objektivním numinózu psali, tak dej citát (i s
umístěním a screenem). To zažívání ovšem vzniká právě v té psychice
a numinózum je prožitek. Taky se nikde jinde s numinózem nesetkáš.