Poslyš, opakuješ jak kafemlejnek pořád dokola něco, co jsem ti už
vyvrátil. Viz moje odpovědi na toto téma na stránkách 8001 a 8002. Tvoje
tvrzení a argumentace jsou neplatná, jak jsem ukázal. Přečti si to
znova!
V DNA je zapsáno celé tělo včetně instinktu. Instinkt je tudíž obsažen v
těle a tělo ho spouští a řídí. Instinkt je jedna z tělesných funkcí a
nelze ho oddělit od tělesných procesů. Instinktivní procesy (reakce), tak
jako všechny mé tělesné procesy, jsou mé individuální, izolované,
soukromé procesy. Odehrávají se jen ve mě, izolovaně, v mém soukromém
těle.
Televize signál autonomně a individuálně zpracovává a převádí na obraz
a zvuk. Interpretuje ho ve smyslu, že ho může převádět také docela jinak
(třeba když se nebude držet standardu). Jung s Paulim ovšem nikde nepíšou,
že právě takhle funguje archetyp. Už jsem to taky vysvětloval. My nejsme
přijímače nějakého vysílání. V každém člověku funguje, aktivuje se a
působí archetyp individuálně, tak jako ten instinkt.
Znovu: když Jung něco (komplex, archetyp, nevědomí, funkci, proces...)
označí za autonomní, tak tím míní, jak se i vyslovil v mém první jeho
citaci, že je to nezávislé na egu a dovede se to tak prosadit i proti jeho
vůli ("přebije" to obsahy vědomí, produkované egem). Nemíní tím, že to
není řízeno tvým tělem ani tvou hlavou - toho se to vůbec nijak
netýká.
