Jak nedovolí? Co se stane, když Ukrajina vstoupí do NATO? Nikdo se nějakýho Rusa ptát nebude.
Jak nedovolí? Co se stane, když Ukrajina vstoupí do NATO? Nikdo se nějakýho Rusa ptát nebude.
Ona možná přímo NATO ani nepotřebuje. Stačí jí, když bude mít obrannou smlouvu s pár významnými státy NATO. Když bude mít Ukrajina výbornou armádu s výbornýma technologiema, tak ani moc NATO potřebovat nebude. To je právě to, co imponuje Trumpovi, že se Ukrajina snaží o sebe postarat sama a díky inovativnímu obrannému průmyslu si vyrábí vlastní účinné zbraně. Jestli v tomto trendu bude Ukrajina pokračovat i po válce a obnoví svou armádu, tak to může být nakonec tak, že NATO samo projeví zájem o to, aby se Ukrajina stala jejím členem, protože pro něj bude výhodné mít člena s takto vyzbrojenou armádou.