Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #87682

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
26.08.24 23:38:44 | #87682
Reakce na příspěvek #87672

ad kiwiboy:
.."ono by stacilo kdyby v pripade, ze se bude rozhodovat o prijeti UA do NATO - aby se dalo par rusu tam zijicich dohromady a verejne by spalili - koran - a UA nikdy nebude v NATO"..
nemej obavy, drahy priteli - vzdyt prece Svedsko vstoupilo do NATO navzdrory Korankrisen, serii paleni Koranu, ke ktere doslo minuly rok, a to i pred Stockholmskou mesitou..


 #87672 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
26.08.24 23:44:16 | #87684 (1)

necroczar - ja vim otom moc dobre ale tam se prokazalo, ze to neudelali svedove a turek to moc dobre zna.


 #87682 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
27.08.24 00:07:04 | #87685 (2)

ad kiwiboy:
.."tam se prokazalo, ze to neudelali svedove"..
no jestlize by dle tebou zminene prekazky vstupu Ukrajiny do NATO bylo dani se "par rusu tam zijicich dohromady a verejne by spalili - koran", tak co te vede k presvedceni, ze by to v tomto konkretnim pripade prokazano nebylo?
p.s. kdyby snad mel bejt nejakej problem s dopadenim toho fire startera, tak si kuci ukrajinsky v chudobistanu v nouzi nejvyssi nejakyho urcite "vodchytej" a budou ho tryznit tak dlouho, nez se k tomu rad prizna s vidinou toho, ze ho pote uz nechaj konecne zhebnout - tvuj problem lze skutecne velmi snadno vyresit, drahy priteli


 #87684 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
27.08.24 09:38:21 | #87714 (1)

Nehledě na fakt, že to pálení koránu ve Švédsku provedl 37. -letý křesťanský imigrant z Iraku ...
Proto potom zapálili Iráci švédské velvyslanectví.

Wikipedia:
Salwan Momika ist ein 37-jähriger Aramäer, der 2018 als Flüchtling aus dem Irak nach Schweden kam ...

Jo jo, náboženství je nebezpečná droga, staví člověka proti člověku, vyvolává války a podněcuje vraždy.


2  
 #87682