Buší, pouští, v pralese,
zní naplno tamtamy,
o tom, co dnes stalo se,
kdo zas dostal do tlamy.

Buší, pouští, v pralese,
zní naplno tamtamy,
o tom, co dnes stalo se,
kdo zas dostal do tlamy.

Babiš si mne ruce. Podpora ANO je nadále stabilní, ukazuje průzkum
9. února 2026 14:11
Šest uskupení by se momentálně dostalo do Poslanecké sněmovny, jasným
vítězem by bylo vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Vyplývá to z
průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi. Samostatně by neuspěly
opoziční strany KDU-ČSL a TOP 09.

charakteristická pro řadu tuzemských rodin :
„ Moje babička mě v podstatě vychovala. Vařila nám každý den. Učila
mě bezpodmínečné lásce a něze. Vždycky, když jsem přišla domů, měla
pro mě připravené jídlo. Pro ni bylo jídlo způsob, jak vyjadřovat lásku.
.."
U nás to bylo jinak- naše maminka nikdy do práce nemusela. Takže nás vychovávala sama. Věnovala nám veškerý čas ,učila se s náma, bavila se s náma, jezdily jsme na výlety, chodily do kina a každou neděli do divadla(loutkového) A hlavně- u nás hodně četlo.
U nás taky nebylo žádné babičkování,rodiče se nám věnovali hlavně co se sportu týkalo..vyrostli jsme jako děti v krásných Jesenických horách.
Ani u nás to nebylo ani tak o výchově , jako o tom jídle , které
nesmělo chybět nikdy.
Že se četlo , je jasné. Taky se poslouchalo rádio - hry a nedělní pohádky
...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-po-razii-kvuli-dotacim-na-inovace-zajistila-policie-budovu-smart-parku-v-brne-303760#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest302_asistent_url_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Kradli jako straky za minulé vlády..to je dobře,že ted se dělají
kontroly.Proto tak kvičí Fialovci,mají strach.
Za komunistů se tak nekradlo,lidi se víc báli ..byly tvrdé tresty a né jen za zlodějny.
100 bodov za divácky vtip.
Kradlo se o sto šest. Odnést, či odvézt cokoliv "z práce" se ani za
zlodějinu nepovažovalo.
Kdo nekradl, okrádal rodinu, říkalo se tenkrát. Taky to bylo považováno ta
třetí odboj a bojovali jsme takto tehdá skoro všichni.
Tresty za tzv. rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví byly, to
máš recht a ne malé, jenže potrestán byl jeden z tisíce a hlavně u
velkých čórek málokdo, protože těch se dopouštěli komunističtí
papaláši a se navzájem "podrželi". Takže jo, sem tam zavřeli někoho za
manko v kvelbě, na poště, za ukradený materiál, nebo nářadí, ale moc
málokdy šel sedět soudruh náměstek za několik náklaďáků materiálu na
jeho chatu, nebo barák.
Jinak, všecho, co komunisti takzvaně znárodnili a zkolektivizovali byla jedna
obrovská zlodějina.
Ale já jsem měl na mysli spíš porevoluční vlády, za nich se kradlo
úplně za všech a zase to nebude jiné, za Bureše taky někdo něco lohne, to
si piš.
Není měsíc bez aféry za miliony.
Možná se kradlo... nějaké šroubky, hřebíky, ale po revoluci se rozkradlo všechno- zmizely továrny, výroba ,podniky.
Ne možná, ale určitě se kradlo.
Když milion lidí ukradlo každý dva šroubky, tak se rozkradly dva miliony
šroubků, čokolád, rohlíků, lístků na vlak, pytlů cementu, brambor,
vrtaček,... čehokoliv.
A kdyby nebylo znárodnění, nemuselo se privatizovat, tedy rozkrádat
podruhé.
No vidíš to ? A po 89 těch zlodějů nemuselo být ani milion! Stačilo
pár, kteří měli i přístup k informacím a prachy. A státní majetek je
fuč. 
Není fuč.
Kdyby byl fuč, tak není co krást.
A jelikož se pořád krade, tak je asi co.
To asi nepůjde. Pro mne je důležité , kdo vytvářel příležitosti, zatloukal a ještě svoje kritiky různě dehonestoval, nazýval např. milovníky starých pořádků toužících po návratu před r.89 , o pár desítek let později zase dezoláty , či proruskými s.iněmi. 😥
Víš jak- mohli žrát z plného koryta! A neměli tak mlaskat! ( Fialovci )
V Motole jen nenažraní papaláši, žádnou sestru, nebo zřízence tam zatím nezavřeli.
Sestry a zřízenci se nedostanou ke státním zakázkám , ani k dotacím.

Dyť to říkám, ale nikdo mě nevěří.
Ti u koryt kradli vždycky a vždycky budou.
Ty šroubky nikdo sčítat nebude, ale ty miliony se občas provalí.
To není tak úplně pravda .Já v životě neukradla nic , stejně jako
nikdo z mojí rodiny. Nikdy jsme ani nebyli vystavení pokušení při
rozdělování nedostatkového zboží , natož bytů a po r.89 jsme neměli co
do činění s dotacemi , ani státními zakázkami.
Faktem ovšem je , že já bych do žádné levoty nikdy s nikým nešla ,
protože bych nechtěla být vydíratelná a bát se , kdy to praskne. Což se
dříve, či později stane vždycky.
Bezstarostný i bezostyšný vejvar mají akorát poslanci a senátoři , vč.
těch unijních. 😥
Samozřejmě že ne, takovou vládu jsem ještě nikdy v historii neměli.
Dobře napsaná realita. Krátké, stručné a výstižné.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=27133463919570935&set=a.737681356242551
Střet zájmů páně Babiše - bez obalu
Označování kauz Andreje Babiše termínem „konflikt zájmů“ je strategickou chybou, která celou situaci pouze legitimizuje. Za tímto úřednickým pojmem se ve skutečnosti skrývá kriminální činnost a přímé rozkrádání státního rozpočtu, na které si premiér fakticky zajistil licenci.
https://www.instagram.com/p/DUvt7hIDCeY/
Konečně to někdo pojmenoval. Žádný "konflikt zájmů" ale rozkrádání státního rozpočtu a organizovaný zločin obřího rozsahu. 👏 Je důležité pojmenovávat věci správně a také je ale třeba jasně artikulovat, co by se s tím mělo dělat! Za tímto prostě nelze dělat tlustá černá čára, Babiš se musí soudit, odsoudit a jeho nakradený majetek konfiskovat. Jinak je tato za denního světla odehrávající se trestná činnost, rozkladem důvěry ve stát a instituce v přímém přenosu. Je naprosto pochopitelný dojem, že "pokud nefunguje spravedlnost a právo u takto exponované osoby, nemá Česká státnost smysl". Tohle je celospolečensky nebezpečné.
Poslední dobou se ve společnosti diskutuje o hejtech a útocích na sociálních sítích , známé osobnosti si dokonce založily jakou iniciativu , tak jsem si uvědomila , jak se to proměnilo i na zdejších diskuzích a kdo patří mezi ty , kteří nedokážou diskutovat v klidu .Kdo vkládá výhradně konfrontační články a provází je urážlivými štěky.
Je to tak- vidíš to i tady. Někdo má v ,,merku,, prezidenta- jiný zase
premiéra . A jedou pořád dokola. Další nadává na všechny a na všechno)
Pak jsou tu ti, co dehonestují a uráží lidi, co tu diskutují- ne obsah, ale
autora. Ti jsou nejhorší 
Vláda bude mít poslední slovo v tom, kdo bude zastupovat Česko na
červencovém summitu NATO v Ankaře. Účast Petra Pavla totiž podle expertů
záleží na schválení kabinetu Andreje Babiše. Na summit ale v krajním
případě může přijet jako host.
Zdroj: Novinky.cz
Předpokládám, že prezident se summitu zúčastní pouze jako host. Pokud
tedy bude vůbec pozván…
Prý pojede Okamura a naplní tím svůj volební program, ve kterém svým
moudrým voličům přislíbil vystoupení z NATO.
Jakožto součást vládní koalice to konečně může realizovat.

Ideální sestava delegace ČR na summitu:
Vedoucí delegace: T.Okamura
Členové delegace: J.Rajchl a F.Turek
Ono by bylo lepší, kdyby tam od nás nejel nikdo.
Pořádnou armádu stejně nemáme, tak o čem tam budou jednat?
Jedině žebrat o ochranu od jiných zemí.
při současném přístupu Vlády
národní katastrofy k výdajům na obranu nám nic jiného než žebrat,
nezbyde
Naposledy jsme bojovali na Bílé hoře a i tu bitvu za nás vyhráli Poláci…-) Nevím kdo nás ohrožuje a proti komu se tedy máme bránit. Možná v budoucnu proti migrantům. Ať už z Ukrajiny nebo Afriky.
Je vidět, že jsi mladá.
Já jsem ještě zažil tvrdé boje.
Bojovali jsme hlavně za mír, taky třeba probíhal každoroční boj o
zrno.
Tvrdě bojovali i hokejisté Rudé Hvězdy Brno, která se dnes trapně jmenuje
Kometa.
Naše armáda měla skoro 200 000 mužů a ještě k tomu i pár žen, několik
tisíc tanků a několik set letadel.
Přestože nás nikdo neohrožoval, vyjma mandelinky bramborové, utápěli
soudruzi v armádních výdajích něco kolem pětiny státních výdajů, což
bylo někde kolem pěti až sedmi procent HDP, tehdy se tomu ale říkalo
národní důchod. Všude byl mír, klid na práci a naši obranu před
prohnilými imperialisty zajišťovalo i sto tisíc soudruhů ze Sovětského
svazu, kteří se usádlili na našem území i se svými tanky a kulomety.
Dnes vymaštění přívrženci těchto pořádků ječí jako pichlé tele,
když se má na vojáčky dát ani ne půlka takových peněz. Moc vám soudruzi
nerozumím.
Pokud jsme chviličku bojovali , pak jedině v boji o Rozhlas v rámci
Pražského povstání v květnu 45 a tamtéž v srpnu 68 .
Samozřejmě odbojové skupiny a jednotlivci v zahraničních armádách v době
2.sv.války
Tvoje pohrdavá ironie ale přesto není na místě -
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cesi-hlavy-neklonili-meli-statisice-hrdinu-ukazuje-se-65-let-po-valce.A100509_170449_domaci_abr
))) no vidíš to ? i ti soudruzi už tenkrát dávali na obranu víc, než
všichni žabaři okolo))) a ještě stihli stavět byty, školy, cesty,
železnice, - bylo dostupné zdravotnictví- zdarma- zubaři- zdarma.-
novomanželské půjčky, a hlavně- zakládaly se rodiny a rodily se děti.
Jo...do důchodu se chodilo v 60 letech a ženy ještě dříve- podle počtu
dětí.
Dnes? je problém skoro se vším ..... já vám vy ,,kapitalisté- demokrati ,,
nějak nerozumím .
Sice se chodilo do penze dřív , ale neexistovaly žádné pauzy zaviněné nezaměstnaností. V podstatě jsme všechna produktivní léta platili zdravotní i sociální pojištění.
Vinnetů,ty jsi rozhodně nic nevybojoval. Jako vymaštená mánička máš určitě modrou knížku,akcí Z jsi se nezúčastnil,pokud to šlo,tak na všechny "tvrdé boje" ostatních jsi ty sral. Oni zažili tvrdé boje,ty jsi si gramofonu poslouchal bigbít a šel si odpoledne koupit rohlíky. Ty jsi fakt neskutečnej tlučhuba....
Ideálně- Na summitu NATO Česko zastoupí Babiš, Macinka a Zůna. S Pavlem vláda nepočítá
Co by tam dělal..Pavek by tam byl jen pro ostudu.Chtěl by se jen předvádět a sliboval nemožné.
Ještě by mohli vzít s sebou Járy Cimrmana, Švejka a Babičku Boženy Němcové.
To je velká škoda, měl by jet taky.
To by se jeho voličům jistě moc líbilo. 
To už se jenom opakujeme. Stejně tak jako "vtipná" ironie , když se jinak reagovat neumí . 😥
V TV neustále opakují reklamu na sodastream, jako by objevili Ameriku a já
si vzpomínám, že už kdysi jako malá jsem si dělala sodovku ze sifonové
láhve..samý vynálezce a hovno... 
My to ještě máme někde ve sklepě))) Dvoulitrovou červenou kouli. A 5 krabiček bombiček. Je funkční.
Bombičky jsem vyhazovala teprve nedávno při stěhování , obdobně jako ty na šlehačku. 🙂
Něco jako dnes objev století “americké brambory” Ty už dělávala prababička i bez internetu.-))))
Trošku problém.
Všechny brambory jsou vlastně americké.
Před Kolumbem v Evropě neexistovaly žádné brambory a jejich dovoz a rozvoj
pěstování znamenal konec hladomorů na starém kontinentu.
Teda mimo Ruska, ale tam to mělo jiné příčiny, lidi tam chcípali hladem za
cara i za komunistů, taková tamní tradice.
Sifón jedině ke kávě.
Na grgavó vasrůvku jim kálím.
Jo, až bude reklama na pivostrým, tak to mě může oslovit.
Aktuální ceny ......
Aktuální ceny benzínu a nafty v České republice se pohybují kolem:
Natural 95: 39,9 Kč/l.
1
Nafta: 46,9 Kč/l.
1
LPG: 22,5 Kč/l.
1
Pro více informací a aktuální ceny můžete navštívit Palivo.cz nebo mBenzin.cz.
Vláda se stará. 
Pro mě vláda zatím nehla pstem.
Pompézně vyhlašované cenové stropy benzínu jsou zatím vždy vyšší,
než ceny na pumpách v okolí, takže jen šaškárna neschopné vlády.
Ty stropy jsou kravina, ale ono se na to přijde.
Jak jinak- udělá něco, je to špatně. Neudělá , zase je to
špatně.
A co tak místo keců- napsat, co by se udělat mělo- aby to bylo účinné
??
Nelze nic moc udělat, to přece víme všichni.
Jenže před čtyřmi lety Babiš a spol řvali jako tygři, že to Fiala dělá
taky špatně, tak se mu to teď jen vrací, jako bumerang a dobře mu tak,
slibotechně komunistické.
Ani nějaký Fiala, ani nějaký Babiš nemají pražádný vliv na ceny
ropy.
Takže můžou šachovat s daněmi, nastavovat nějaké stropy, ale to jsou jen
krátkodobá řešení, která toho nemůžou moc vyřešit.
Co se aktuální situace týče, tak být po mém, snížil bych DPH z paliv (jako v Polsku) a výpadek z příjmů do státní kasy bych se snažil alespoň částečně dorovnat okamžitým ukončením privilegíí elektromobilů, tedy zavedením dálničních známek i pro ně a k tomu nějaký poplatek za požívání těch baterkoaut, neb i taková vozidla opotřebovávají komunikace, ovšem narozdíl od spalovacích aut se na financování silniční sítě nijak nepodílí.
ANO
Přesně tak, sláva vládě
Po zastropování cen se u většiny pump ceny PHM zvýšily, a některé pumpy
se zavřely
A to, že zavřely, bych je trestala. Pumpaři prostě okrádají
zákazníky! Ceny zvýšili okamžitě! A to museli mít staré zásoby za
původní ceny. 
Amíci nebyli jste v Íránu a pumpaři už si tvořili své ceny, šmejdi a když jsem tady na to okamžitě reagovala, zase našli nadšenci, co s mou námitkou nesouhlasilo. Vážím si čestných lidí, jsem ráda, že s jich tu ještě pár najde, ale jinak je to póvl a banda zabeděnců, se kterými se nehodlám přetahovat...
Tak jsme se dočkali: Jindra Rajchl chce být premiérem
nebylo by lepší, kdyby rovnou kandidoval
na prezidenta?
https://www.facebook.com/reel/973780142001965
Pornoherec Rajchl ze sebe zase udělal idiota, když si nastaví cíle jak z fantasy filmu. 😄 Realita ho pak tradičně doběhne dřív než vlastní představy. Takže aspoň znovu všem ukázal, že kompetence nejsou jeho silná disciplína. 😄
A opět ten estébácký manýr , kdy je úplně od věci zmíněno porno natočené v letech jeho mládí. Nijak to nesouvisí s jeho politickým angažmá , ani s jeho event. cílem v politice.
Říka věci tak, jak se mají. A to je pro současnou opozici nepřijatelné.
Hele: a není v tom případě taky stbácký manýr, když tady Pavla označujete za komunistického rozvědčíka ???
A co jiného je studium v kurzu Zpravodajské správy Generálního štábu, který byl určený pro vojenské zpravodajce a připravoval je na nasazení do zemí NATO ?
Rajchl je chytrý, umí mluvit .... )) ale mě to přijde spíš jako
nadsázka. ( i když? v této době, je možné všechno!- viz: komunista na
hradě ) 
A jamesdio, on nechce být loutka na ,,okrasu,, on chce být premiérem . ne prezidentem ))))
Tunelář a strašidelná tlama Rajchl je příkladnou
loutkou 
Nora jedná cíleně a neobjektivně. Bohužel sem nemohu oskenovat veškeré podklady , které mám k dispozici .Řadu z nich si ale lze vypůjčit v Městské knihovně .