Vířící jen papouškují to, co jim bylo nakukáno křesťanskými šamany
pro představu nezbytnosti nedefinovatelné bytosti nazývané v češtině
"bohem"..
Faktem je, že Radegast (česky Radhošť), nebo dokonce pán Vesmíru Svarog,
tyhle potíže nečinili.
Vířící jen papouškují to, co jim bylo nakukáno křesťanskými šamany
pro představu nezbytnosti nedefinovatelné bytosti nazývané v češtině
"bohem"..
Faktem je, že Radegast (česky Radhošť), nebo dokonce pán Vesmíru Svarog,
tyhle potíže nečinili.
neveriaci len vykrádajú (a parazitujú na) to, čo bolo stvorené Bohom, názvy, pojmy, fyzikálne, chemické zákony, pomenovania prameniace zo stvorenia...kdyby nebylo stvoření, nebylo by NIC...veriaci na stvorení neparazitujú, veriaci chvália Boha za stvorenie...
Ale jo, ponechej si ideologii kreacionismu. Je jasné, že bez ní by pro
tebe tvůj život neměl smysl. Já si klidně zaparazituji na realitě
přírodních zákonů. 
Že to bylo stvořeno, je jen tvá víra, nikoliv fakt! Co je na tom nepochopitelného, ty parazite na ateistické trpělivosti?
Važ slova pa-vědče/pra-vědče. Jsi tady ze největšího hlupáka a
primitiva.

Bohu sloužíš jen ze zištných důvodů a myslíš si, že za takové
chování se dostaneš do Nebe?
Ty nemáš rád bližné, protože ani nevíš kdo to je a jak to Ježíš
myslel.
Jsi ubožák, co se hraje na křesťana.

Existence stavu, kdy by nebylo NIC, je stejně nemožná, jako existence Boha.
Podstatu (tedy hmotu, energii, jsoucno...či jak to všechno chceme nazvat)
nelze stvořit ani zničit. Lze ji pouze měnit.
Žádný stvořitel tedy neexistoval ani existovat nemohl.
Náboženská víra je proces, v němž se věřící snaží přesvědčit sám
sebe, popř. působit i na druhé.
Posuďme horotvorné a jiné procesy na Zeměkouli Jsou klimatické změny
náhodné? Je impakt z vesmíru (meteor, planetoid a pod.) náhodný ? Je posun
zemských desek "plovoucích" na tekutém plášti Země náhodný? Je tedy i
horotvorná činnost náhodná ? Je náhodná !
A takhle si tu otázku náhodnosti přírodních procesů, včetně počasí,
můžeme pokládat permanentně. Příroda je natolik pestrá a proměnná, že
se bez náhodných procesů neobejdeme.
Náš Vesmír má odhadem nějakých 1080 a6 1082 atomů (četl jsem před lety). No a počátek našeho Vesmíru byl velmi horký, což není nic jiného než vysoká rychlost protonů s energetickými a náhodnými srážkami. No a ty náhody, jako akrece "popela" dřívější super novy, která poskytla těžší materiál pro náhodný vznik planetárních systémů s centrální hvězdičkou velikosti našeho Slunce je též náhodný.
Ale noták, to vše se řídí fyzikálními zákony. Myslím že je to jasné. Jak došlo k vývoji až k člověku? A k uvažování že já jsem já... individuum se vyděluje z celku jako já jem.
A protože všichni lidé jsou "já", tak vlastně existuje jen jeden jediný člověk, který stvořil Boha.
Fyzikální zákony nikdo, teda kromě pobožných lidiček, nepopírá. Pobožní popírají ovšem i náhodné dění, páč vše, do posledního protonu, elektronu a neutronu podle jejich víry řídí jejich pohádkový pámbíček.
Sprááávně a kvantový svět se řídí kvantovými zákony. No a to není zdaleka konečná definice fyziky a kvantové mechaniky, neb vědění v tomto oboru je v kojeneckém věku.
Fyzikální zákony nikdo, teda kromě pobožných lidiček,
nepopírá..ony nie sú samy od sebe, ale ich musel niekto naprojektovať
(na základe toho, čo malo existovať, bolo stvorené) a uviesť do
funkcie...vy jednoducho apriori predpokladáte, že to, čo je, je - a punktum,
nič za tým nie je, žijete v ilúziách. vynechávate príčinnosť
príčinností, a prvú príčinu! - jednoduché myslenie! - bez logiky...
.opakujem, vykrádate pojmy vecí a javov, ktoré samy nemohli vzniknúť, ale
museli vzniknúť na základe aktivity pre projekt vecí a javov tohto sveta a
života, projekt vrcholnej múdrosti...ja proste "žasnem" nad naivitou
neveriaceho sveta...
ony nie sú samy od sebe, ale ich musel niekto
naprojektovať

Nějaký relevantní zdroj, který ti toto tvé tvrzení potvrdí?
Nemyslím tím ale Bibli - ta je psaná člověkem, kterého inspirovali bohové
jiných národů.

náhoda vo Vesmíre neexistuje, dnes to fyzika a matematika vylučuje... a mimochodom, operujete tu mnohými termínmi, faktami, ktoré samy nevznikli, prisvojujete si ich...je za tým vrcholná múdrosť...mimochodom, rozumiete pojmom príčina, príčinnosť príčin - čo vedie (logika) až k prvej hlavnej Príčine?
no vida, takže matematika existuje, a ten debílek součet jen plácá
nesmysly... 
Náhoda nikdy neexistovala.
Prvotní příčinu s enikdy nedozvíme, co víme ale naprosto jistě, Bůh to
není, protože i Bůh by musel mít příčinu
protože i Bůh by musel mít příčinu...Boh nepotrebuje príčinu, on sám je prvá Príčina - príčinnosť príčin je logický následok existencie Prvej príčiny a poslednej príčiny...k Prvej príčine sa dostaneme (logika) smerom od poslednej príčiny k Prvej príčine, nie je možné sa tomu vyhnúť...
Ne, není. I Bůh by MUSEL mít příčinu.
A nedoložíš, kdyby ses vzteky překotil na hlavičku a odrážel ouškama,
že ne.
Jen tvoje naprosto nekompetentní tvrzení na základě tvé víry, pramenící z tvé hlouposti a duševní nedostatečnosti, fakt nestačí, bobánku.Nejsi schopen doložit VŮBEC NIC, jen to tady vždycky spláchneš svými "probožími zvratky".
Ne, není. I Bůh by MUSEL mít příčinu...Boh nemá príčinu, lebo je sám Prvou Príčinou - stvorenie, aktivácia stvorenia a funkčnosť stvorenia na základe prírodných a iných zákonov...stvorenie sveta a následná príčinnosť príčin je vôľa Boha, on pozná k čomu svet smeruje, aký je jeho koniec, a tak z toho pramení príčinnosť príčin...
PS : jasně, od poslední k první. Problém, tvůj, je, že NIKDY NEVÍŠ,
KTERÁ JE PRVNÍ, jestli není ještě nějaká "prvnější", že ty slovenskej
troubo .-))))))))))))
A rozhodně nejsi oprávněn to určovat, která "je první" .-)))
Proč jsou 4 krevní skupiny, když při stvoření člověka byla jenom 1
??
Nedokážeš odpovědět vědče??
Nebo nerozumíš otázce?? 
Krev je jenom jedna ale má víc skupin, Adam měl asi že áčko a Eva béčko:
Krevní skupina je dědičná a řídí se pravidly genetiky (alely A, B,
0).
Alely A a B jsou kodominantní (projeví se obě), alela 0 je recesivní.
Příklad: Rodiče s typem A a B mohou mít dítě se skupinou AB, A, B nebo 0,
pokud jsou nositeli genu 0.
Kroky,Kroky.
T si myslíš, že toto tady nevíme??

Já se ptám : "Jak je možné, že jsou teď 4 KS, když Bůh stvořil
lidský pár s 1 KS - stejného Rh faktoru??"

Já se ptám : "Jak je možné, že jsou teď 4 KS, když Bůh stvořil lidský pár s 1 KS - stejného Rh faktoru??"...to akože ste skúmali pár Adama a Evy, že mali oba len 1 KS a jeden Rh faktor? mudrujete?
"Gen 1 : 27 Bůh stvořil člověka, aby byl jeho
obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je
stvořil."
Gen 2 :
"21 I uvedl Hospodin Bůh na člověka mrákotu, až
usnul. Vzal jedno z jeho žeber a uzavřel to místo masem."
22 A Hospodin Bůh utvořil z žebra, které vzal z člověka, ženu a
přivedl ji k němu.
23 Člověk zvolal: „Toto je kost z mých kostí a tělo z mého těla! Ať
muženou se nazývá, vždyť z muže vzata jest.“

Pokud vzal jako základ pro Evu žebro z Adama, tak to mělo stejnou KS a maso
na obalení mělo tím pádem tu samou KS.

Nepotřebuješ zkoumat A+E - stačí číst Bibli.

To jsou obrazy, vjadřují že muž a žena jsou jedno tělo a tedy jeden člověk.
To je zřejmé, když je to jedno tělo u zubaře a trpí, tak vlastně
netrpí, protože to trpení přebírá druhá půlka člověka.
Zkrátka, aby bylo jasné, jedna single osoba není člověkem, potřebuje k
tomu druhou osobu a pak jsou obě osoby do hromady člověkem a vystačí si s
jednou občankou.
Radko mě je to jasné, ptal jsem se právě proto visitora, pro kterého
jsou Adam a Eva první lidé a postup jejich stvoření naskýtá ten fakt, že
měli 1 KS.

Změna barvy - kůže, vlasů, očí a atd. je jasné - přizpůsobení se
prostředí a pod..
Ale na krev nemá prostředí vliv.
Proto jsem chtěl od něj vysvětlení.
Ale nějak se mu do toho nechce - asi by zjistil, že to všechno bylo
jinak.

Co ti na to má kreacionista napsat jiného, než jako že když měnil stavitelům mluvnice při stavbě babylónské věže, který ho urážela, tak změnil i barvu pokožky, vlasů. očí, DNA a také krevní skupiny. To byl prostě trest pro celé lidstvo, tedy i pro Australany, Američany, Afričany a Evropany, že si chtěli udělat výtah do nebe.
nelze míchat duchovní a fyzický svět... Bible popisuje svět duchovní nikoliv fyzický
To jako vážně?
Vždyť jsme se tady hádali (ne my dva) o Potopě, 10 ranách egyptských a
pod..

jasně, ale to jou jen spekulace...snahy to nějak dopasovat na historii, to je (podle mě) nemožné a vlastně i zbytečné.
Jak to, že to nejde míchat ? Pobožní to činí permanentně - nohami stojí na Zemi, dýchají vzduch, pijí vodu , rodí se i umírají, ale ve své náboženské extázi "žijí" rovněž a paralelně. Před a po jídle se modlí a děkují bohovi za knedlíky, zelí a pečené vepřové. No a při fyzické smrti se rovněž dostanou do duchovní extáze, nechají se pomazat, katolíci se s radostí vyzpovídají ze všech hříchů, prásknou na sebe třeba to, jak okrádali JZD. A představují si jak jejich nesmrtelná duše odlétne nadsvětelnou rychlostí rovnou do nebe.
teď jsem moc nepochopila jak to myslíš... je to takový guláš a slepenec :-)) Duchovního jsme tam neobjevila nic.
To měl bůh, Dalko, těžké.
To mělo za živa asi jinou krevní skupinu
No a pak vzal to žebro a nožík a jal se vyřezávat Evu. Proč to
vyřezávání bible tají je na bíledni. Bůh (konečně s velkým Béé)
nechce aby se pobožní po něm opičili.
A ten budící plyn se používá dodnes, dáš čuchnout omdlenému k amoniaku
a ten vylétne málem z kůže, i kdyby byl bůhví jak dlouho mrtvý.
"Proč jsou 4 krevní skupiny, když při
stvoření člověka byla jenom 1 ??"

Co je na této otázce nesrozumitelného?

nevidím to jako problém. Proč by nemohly být 4? člověk jako tělo (metabolismus, imunitní systém, jednotlivé buňky) se vyvíjel stejně jako zvířata v čase... Bůh do něj vdechl svůj dech... a tím se stali vědomým člověkem. člověkem k obrazu Božímu... tedy schopen svobodně rozhodovat a myslet.
Co jsi čekal za odpvěď na takovouto otázku ?
A kde je psáno že při stvoření byla jenom jedna ?
Radegast je jméno boha polabských Slovanů a Radhošť je jméno boha
moravských Slovanů, a vrcholku v Beskydech. 
Máš pravdu, bohové neexistují v realitě, ve skutečnosti. Bohové se
napevno usídlili v mozcích pobožných lidiček.
Bohové nemají občanky s uvedeným jménem a bydlištěm, jsou a "žijí" jen
v lidské fantazii. Jsou prakticky takové placebo, které "pomáhá"
ustrašeným lidem zvládat problémy a zádrhely na cestě jejich životem.
Proto potřebují pobožní své psychiatry v kněžských uniformách a
léčebné terapie, jakou je třeba zpověď katolíků. Když terapie zabere,
tak se katolík cítí jako znovuzrozený. Zeptej se kolegy visitora77.
Radegast, nebo Radhošť jsou pouhá jména bohů našich předků, kterým pomáhali na každém jejich kroku. Když bylo sucho, poprosili svého boha a on jim seslal déšť. Když si zlomili nohu, poprosili třeba jiného boha s kompetencemi na zlomeniny a ten pak pomáhal kostem při srůstu.
Nebýt těchhle bohů, tak bychom se třeba nikdy nenarodili a dnešní katolíci by také nebyli. Je to kultura našich předků, která si zaslouží i naší úctu.
Radhošť není ani pouhé jméno boha
prostě Radošť je jen a pouze hora nic víc 
To je dobře, že se boucháš do hlavy.

Radhošť
Jeden odstavec :
Ein weiteres Indiz für die Verehrung von Radegast über die nordostdeutsche
Region hinaus, ist der Berg Radhošť in dem tschechischen Teil der Beskiden.
Radhošť ist der tschechsiche Name für Radegast.
Překlad :
Náznak uctívání Radegasta i mimo polabské Sorbsko je i hora Radhošť v
Beskydech. Radhošť je české jméno Radegasta. 
Z Wikipedie : Radegast (Radogost, počeštěně Radhošť) je slovanský bůh, který byl ctěn polabským kmenem Ratarů.
Jméno Radegast vzniklo složením slov rad (míti rád) a gošt (host).
V lidové tradici je Radhošť místem, kde bůh vítal hosty, chránil
pohostinnost a byl symbolem slunce a hojnosti.
Bohové v realitě existují, jsou to reální činitelé, reálné síly a věřící dělají správnou věc, když je zohledňují. Víra v ně umožňuje lidem být v souladu se svým (biologickým) základem. Poznatky psychologie potvrzují, že apely náboženství na mravnost, na žití v pravdě i lásce (allocentrismu), na sebereflexi, jejíž metodu představuje právě zpověď, jsou v souladu s principy duševního zdraví. Efektem její spirituální stránky je, že má člověk bohatší duševní život, protože takový člověk není pouhým materiálním konzumentem. Víra v boha je správný a přirozený psychologický postoj.
Bohové v realitě existují, jsou to reální činitelé, reálné síly a věřící dělají správnou věc, když je zohledňují. Víra v ně umožňuje lidem být v souladu se svým (biologickým) základem...som šokovaný týmito tvojimi slovami, píšeš ako nejaký ateistický staroveký filozof..existuje len jeden Boh!- Otc nášho Pána Ježiša Krista! - ..neexistujú žiadni Bohovia ani bohovia...proste, od teba šoky, občas čítaj po sebe!
Součet se nedeklaruje jako křesťan. Ale to je v pořádku, každý má svoji cestu. Nemyslím že je to špatně. Ti co našli svůj domov, tedy křesťanství... ti to chápou. Já to chápu jako křesťanka, že je to proces. Cesta...
Křesťané věří v Boha, Stvořitele Nebe i Země a jeho Syna - Spasitele, v Duchu svatém.
To je základ víry... už se o tom dál nešpekuluje.
Jenže visitor primitivně popírá bohu, o kterých se píše i v Bobli -
dokonce v Desateru.

Nebudeš mít jiné bohy mimo mne.
Co biblicky potvrzuje jejich existenci a je jedno jestli je to bůh větru,
hromu, moře , či břicha.

Jenže visitor primitivně popírá bohu, o kterých se píše i v Bibli - dokonce v Desateru...ale no, to tak "perfektne poznáte desatoro? - tie bohy nie sú bohy, ale fiktívni/obrazní bohovia (i napr. ako hovorí Písmo - boh=brucho, ktoré je slávou neveriaceho)...
Mě je to jasné, ale ti fiktivní existují - a o tech se píše.

Nemůžeš je popřít, protože pokud by ti fiktivní neexistovali, tak to
není v desateru.
V Indii mají tisíce bohů a bůžků a jsou akceptované jako
existující.
Mě jako ateistovi je to jedno jestli Bůh, nebo bohové - zatím nebyl
relevantně dokázán ani jeden - to spíš budou dokázaní mimozemšťané.

Ano, správně.
Náboženství je něco jako lidová tradice, nebo také ochotnické divadlo a
společenská hra. S režiséry ověnčenými zlatem, choreografy v sutanách a
neplacenými ochotníky v roli zbožných oveček. Proč ne, že? Dokud je to
dobrovolné a nenásilné.
Jenže dobrovolné a nenásilné náboženství nikdy nikde nebylo, o to se
postarali šamani a knězové, kteří aktivně vyloučili lidi odmítající se
zúčastnit předepsaných rituálů, nebo dokonce zařadit do stáda.. Lidé,
kteří měli výhrady k negativním výstřelkům dané ideologie byli církví
zbaveni majetku, vyhnáni ze společnosti, z vlasti a nebo zavražděni.
Podlé tvé rétoriky, visitore77, patříš k těm, kteří překypují
zbožnou nenávistí a nesnášenlivostí k lidem žijící spokojeně a
šťastně mimo tvou verzi náboženské ideologie. To je natolik zřejmé, že
je to už směšné, jsi prostě náboženský vzteklík ... a jiný už
nebudeš. Asi ti ateisté strašné ublížili.
No a co se týče čtení a volby literatury, je jen málo ideologií, které baží po pálení knih a likvidaci jiných kultur kromě křesťanství a německého nacismu.
Moc bych se divil, že bys byl schopný si přečíst povídky třeba s humorným podtextem, jako jsou ty z jednoho francouzského městečka. Autorem je Gabriel Chevalier. To by tě možná osvobodilo z tunelového vidění daném tvým fanatismem.
Podlé tvé rétoriky, visitore77, patříš k těm, kteří překypují zbožnou nenávistí a nesnášenlivostí k lidem žijící spokojeně a šťastně mimo tvou verzi náboženské ideologie...opak je pravdou, ja milujem každého, i ateistu, budhistu, moslima, a iných - ale je mojou povinnosťou hlásať pravú vieru, v ktorej je Kristus, vieru v ktorej je spása - lebo spása je len skrze vieru v Ježiša Krista, veľkonočná viera o tom jasne hovorí...ja rešpektujem vieru iných, vieru iných národov, ale nepovažujem ju za správnu - nevedie totiž k spáse tam, kde je zakorenená kresťanská viera, v ktorej je aj kresťanská kultúra (napr. v krajinách Európy a Ameriky)...vyjadrujem tu k inej viere (i k ateistom) nejakú nenávisť, a pod.?
Néééé, akorát označuješ nekatolíky za parazity.
Píšeš o povinnosti fanatika zuřivě bránit to, co je mu svaté. Katolíci bránili a brání svůj nárok na ovládání lidí, své právo na indoktrinaci dětí k zisku upravenou katolickou ideologií. Křest novorozenců je typické majetnické chňapnutí, ze kterého není úniku, asi jako pavouk, který skočí po mouše a zabalí ji tak do svých vláken, že není úniku.
Tomu rozumím, ale nechápu, proč by je mělo šokovat, když někdo píše
o bozích. 
ale nechápu, proč by je mělo šokovat, když někdo píše o bozích..pretože bozi neexistujú! - sme obrazne "bohovia" len v zmysle viery v Ježiša Krista - lebo vo viere v Krista je v človeku obrazne božstvo (naplnenie Duchom Božím), je to vyznamenanie a povýšenie človeka vo viere v Krista...
To jsi pořád neosvětlil, co je na tom prohlášení šokujícího. Některé kultury onu jednotu (toho tvého Boha) rozkouskovali na různé funkce a přiřadili jim božství. Nechápu, co by na tom mělo být šokujícího.
Některé kultury onu jednotu (toho tvého Boha) rozkouskovali na různé funkce a přiřadili jim božství...to čo robia a tvrdia o Bohu, bohoch iné kultúry (nekresťanké, pohanské) nikoho nezaujíma, my sa držíme Božím slovom SZ, ale hlavne NZ, tam je pravda - a to čo si myslia ateisti, pohania, sekty, a iní, nikoho nezaujíma, oni nikdy nehovoria pravdu...Písmo NZ jasne vysvetľuje, kto je Boh, čo je božstvo (ako podstata, v ktorom je Syn Boha), kto sú vymyslení pohanskí "bohovia" (u ktorých brucho je slávou), a kto sú obrazne "bohovia" (v Duchu Božom) skrze vieru v Ježiša Krista...tak nerozumiem, o čom to tu hovoríte, tvrdíte a špekulujete...
to som rád - kto rozumie, rozumie, kto mieša nemiešateľné, mieša...
Každé náboženství hlásá, že jen ono má pravdu a ty ostatní jsou
vymyšlené. SZ a NZ nejsou žádnou výjimkou. Pokud někoho ostatní názory
nezajímají, jeho poznání je velmi omezené. Tvrzení, že pravdu mám
jen já, pravdu máme jen my je příkladem jednostrannosti a
fanatismu.
Jak z historie víme, i ty nejušlechtilejší myšlenky se vlivem hlásání
jednostranné pravdy a fanatismu staly nástrojem ničivé síly.
To je pravda, akorát by se nemělo zapomínat, že to nedělá jen náboženství, ale i ateismus.
Dalko jsem rad, ze jsi tady -- jenom malickost - jestli teda muzu??
Odkud bereš, že zdejší ateisti nenávidí katolíky??
To bych musel nenávidět jednu ze svých dcer, neteře, švagrovou a x
dalších katolíků, co znám.
Tak "povídej"(piš), vyjadřuj se - čekám.

Dalko ale ja to neberu, ze nenavidite verici -- to vubec ne prave naopak nechci aby jste se zmenili. Zustante takovy jaky jste -- vuci nam.
Napsals :
Ateistum bych chtel poprat v dnesnich denech uctu a ne "nenavist ke katolikum"

Takže jsi popřál cca - "abychom je
přestali nenávidět"

Dalko ne - ja to napsal aby jste zustali jaky jste v te ucte -- to vam preji
Proč si tam ale v tom případě napsal slovo "nenávist", když jsi to tak
nemyslel.
Myslím jako - "vůbec". Proč?

My máme rádi všechny lidi - a nemusí nám to nikdo nařizovat.

Mat 22 :
37 On mu řekl: „‚Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem,
celou svou duší a celou svou myslí.‘
38 To je největší a první přikázání.
39 Druhé je mu podobné: "Miluj svého
bližního jako sám sebe."

...ste ateista, tak prečo citujete Písmo? - je to predsa výmysel ľudí! identifikujete sa s tým, čím ste? alebo hráte bipolárnu komédiu? vidieť to u viacerých ateistov!
Ty jsi to za ty roky nepochopil, nebo nezaregistroval??

"Pokud se bavím o Bohu, bozích, Bibli,
náboženství a pod., tak se bavím v intencích Boží existence - napsal jsem
to už x krát."
Takže bud tak hodný akceptuj to a pokud můžu citovat z jiných knížek, tak
budu citovat i ze sbírky knížek zvané Bible.

Pokud se bavím o Bohu, bozích, Bibli, náboženství a pod., tak se bavím v intencích Boží existence...v intenciích? - opakujem, ste ateista, a mnohhokrát ste tu urazil Boha - ako výmysel ľudí! - takže nehrajte komédiu bipolárneho prístupu - ako ateista, a následne ten, kto operuje s Bibliou, ako keby to bolo o tom, v čo verí...máte nejaké zásady? zásadový človek verí, píše a hovorí jasne, neskĺzava do bipolarity vyjadrovaní, ako sa mu to hodí...
on nikdy Boha neurazil, vy ho urážíte pořád svou pýchou a povýšeností a tím, že z něj děláte tyrana, který nevěřící bude krutě trestat...
Že bohové jsou produkty lidské fantazie je fakt. Urazit pohádkovou
figurku nelze.
Urážliví jsou pouze fanatici, kteří povyšují svou náboženskou ideologii
nad realitu a nad rozumnou kritiku.
Jan Hus byl zavražděn v době rozpadu katolictví (tři papeži - Papežské
schizma) za oprávněnou kritiku negativních výstřelků praktikované klérem
a církevních mafií.
Jan Hus byl zavražděn v době rozpadu katolictví (tři papeži - Papežské schizma) za oprávněnou kritiku negativních výstřelků praktikované klérem a církevních mafií...netárajte, píšte pravdu! - ak tomu nerozumiete, tak nepíšte...a ste ateista, tak čo vás do toho, ako sa on správal, a ako reagovala ne jeho správanie Cirkev?
Ateistu odepíráš právo na pohled do dějin národa?...sú veci vzhľadom k Husovi, ktorým nerozumiete, a neporozumel by ste ich, ani keby vám to niekto vysvetlil - ste ateista, a do teistických vecí (Hus vs Cirkev) ateista nerozumie...
fanatické žvásty, vy teologu, v první řadě platí "nezabiješ", ale vy jste to ve středověku měli až kdesi na padesátém místě věrouky...
I to nevolnictví v Evropě vzniklo a bylo udržováni díky ochromení vůle
a sebevědomí normálních lidí. Církev se dala do spolku se šlechtou za
účelem vytvoření dvounohách pracovní zvířat, polo-otroků tedy
nevolníků. Církev si vypěstovala patent na vzdělání své vrstvy. Dva
lidé, dva milující lidé, potřebovali souhlas šlechty a církve, aby spolu
směli žít. Lidé přestali být v dobách církevní všemoci
svéprávní.
Doba Temna, že?
No a podle tvých představ, visitore77, se to má znovu realizovat.
Teistické věci jsou pro ateistu asi tak významné jako spor o to, kolik andělů se vejde na špičku jehly. Větší hodnotu nemají. Ovšem Husova snaha o nápravu církve v době jejího mravního úpadku se týkala celé společnosti, jak ostatně ohlas jeho učení prokázal.
Já vím, komunisti také přesvědčovali lidi, že stalinistický
komunismus je spravedlivá ideologie vedoucí rovnou do komunistického
nebe.
Proletáři všech zemí spojte se. Muslimové chtějí pomuslimit celý svět,
jako ho chtějí křesťané pokřesťančit.
Zase jen a jen boj o moc a mamon. Samozvaný vládce Zeměkoule už prohlásil, že z USA udělá křesťanskou zemi. Asi se vzhlédnul ve svém kamarádovi na druhém místě vládce světa v putinovi obrovském, nebo v nějakém mulahovi.
Náboženství je smrtonosná droga.
Jinak jsi zdravý? Nechápeš smysl příspěvku?? Ty urážíš mě, tak se
nediv:

Jinak jsi zdravý? Nechápeš smysl příspěvku?....ono mi to to, keď ateista tvrdí, že Boh neexistuje, že je to výmysel popletených ľudí, a následne cituje z Písma pre dokazovanie niektorých vecí, ktoré sa mu hodia, pripadá ako schizofrenie...
Najdi mi jeden můj příspěvek, kde jsem to napsal.

Napsal jsem, "že se mi nezdá, že
by existoval Bůh, kterého zde prezentujete, protože mě nevychází, aby Bůh
přesazoval moc potoky krbe. Pokud by existovala taková entita, nebyla by
taková, jak ji zde prezentujete."
Takto a podobně jsem se vyjadřoval o tom tvém Bohu.

"A to, že si v reálu myslím, že neexistuje je
jen a jen moje věc."

že se mi nezdá, že by existoval Bůh, kterého zde prezentujete, protože mě nevychází, aby Bůh přesazoval moc potoky krve...to sú nezmysly, čo píšete, Boh je láska, a nepresadzuje potoky krvi - je to vina človeka, ktorý má slobodu rozumu, vôle, a tak i rozhodovania....mám rád zásadovosť a písanie v zásadovosti...
V Bibli máš časti, kde Bůh nařizuje pozabíjet celé národy.
Zařídil smrt všeho prvorozeného v Egyptě.
A x dalších zvěrstev všemocného - a pak pokrytecky dal Desatero s
"Nezabiješ"

Je to duchovní kniha... v reálu takové národy neexistovali. Nemá se kořistit, neřídit se kořistěním nýbrž tím co je správné.
mýlíš se, existovaly, dokonce tu někdo tvrdil, že některé existují ještě dnes...
Výklady toho, co se má nebo nemá, co je nebo není správné, se někdy dost odlišovaly a v praxi to pak vypadalo úplně jinak.
ono by mělo znít "nezabiješ, ale..." 
aby to bylo v Bibli v kontextu správně...
proto si myslím že přikázání je nezabiješ! A tedy se nejednalo o žádné zabíjení na rozkaz.
Bible není nijak konzistentní v popisu Boha, jednou říká nezabiješ, jindy pobijte je všechny, kojence nešetřete...
Kdyby křesťané poslechli přikázání jejich boha napsané v bibli, nebyla by jediná vražda, jediná válka. Realita? Ta je jiná, křesťané proti sobě vedou války od samého začátku nabití moci klero-mafií. A také ve jménu boha vraždí nevinné lidi, kteří jen řekli co si myslí. Jan Hus se (naivně) snažil vrátit křesťanství do stavu akceptance morálky a za to byl zavražděn. Galileo a Bruno se snažili probudit zaostalost křesťanů, za to byli odsouzeni k jedinému křesťanskému trestu - popravou upálením. Galileo vyvázl o fous omilostněním.
S tím Husem to bylo jinak (odsouzen byl za něco jiného), stejně jako s tím Grunem (viz).
Jak probíhala kristianizace v Temném Středověku ? Lidé byli postaveni před volbu
tredovek nebol temný,..nechat se pokřtít a přísahat věrnost a poslušnost kléru...být zavražděn, jeho rodina a jeho děti ubiti...tárate ja za čias bolševizmu, oni v tom mali prax... .
To bohužel není propaganda, ale mnohokrát prokázaná pravda. A s
bolševismem a komunismem bych ji vůbec nespojoval, právě komunisté dali do
trezoru v době normalizace film o inkvizici Kladivo na čarodějnice, protože
jim až příliš připomínal jejich vlastní zločiny z padesátých let. M.j.
proto byl i natočen.
Od inkvizice se mnohému naučilo gestapo i stalinisté. Hlavně přinutit k
přiznání i nevinné.
Komunisti používali splachovací záchody. byla to jejich prax - křesťani
je používat nesmí?
Komunisti tvrdili, že pravý úhel má 90 stupňů, ve Vatikánu má rovných
100 stupňů?
Numeri 31 : 7 Vypravili se do boje proti Midjánu, jak přikázal Hospodin
Mojžíšovi, a pobili všechny muže.

Tak ho prezentuje Bible, přes kterou ho prezentujete vy.
Netvrdím, že je to opis skutečné historické události, ale prezentace Boha,
před kterým se má každý bát je jasná.
Nebo ne??

Nevím, nebrala jsem to doslovně ani jako ateistka, neberu to doslovně ani dnes. Míjí mě to, neřídím se tím a vlastně je mi to jedno