ad soucet:
Tva reakce je jen trapnym, zbabelym a krecovitym couvanim lhare, ktery byl
chycen pri cinu a nyni se pokousi semanticky prepsat historii vlastnich
prispevku. Tve pokusy tvrdit, ze jsi neco "nerikal", te pred vsemi diskutery
usvedcuji z totalniho moralniho i argumentacniho rozpadu, takze asi takhle..
drze tvrdis: "Netvrdil jsem, ze Pauli svou viru nasel", ale kazdy si v teto
diskusi muze vyhledat tvou doslovnou vetu z minuleho tyden, cituji te: "Jung
nikdy nebyl proti nabozenstvi, naopak nabadal sve pacienty (mimochodem W. Pauli
byl jednim z nich), aby nalezli svou viru" - pokud pouzijes Pauliho jako
ilustraci k tve tezi, ze Jung nabadal pacienty, aby "nalezli svou viru", a ted
zbabele kricis, ze jsi netvrdil, ze ji nasel, tak cely tvuj argument postrada
jakoukoliv logickou hodnotu! Bud jsi Pauliho pouzil jako priklad domneleho
nalezeni viry, a pak jsi lhal, nebo jsi ho pouzil jako priklad nalezani viry,
ktera nalezena nebyla, coz tvuj puvodni argument, proc se vubec ohanet Paulim v
debate o nabozenstvi, uplne likviduje. Faktem totiz zustava, ze Jung s Paulim
neresil zadne nalezani viry, ale sny a kvantovou fyziku. Chytil ses do vlastni
opratky a nyni trapne klickujes jako kluk chyceny pri kradezi babovicek.Tvrdis,
ze objektivni psyche neni vne cloveka a ze psychoidni oblast sidli na rozhrani
organickych funkci. Ukazujes tim, ze o pozdnim Jungovi nevis naprosto nic. Jung
a Wolfgang Pauli v dile Naturerklärung und Psyche explicitne definovali koncept
Unus Mundus jako psychofyzicke kontinuum, ktere lezi ZA psychou i ZA hmotou. Pro
pozdniho Junga neni kolektivni nevedomi zavrena krabicka v tve soukrome lebce!
Je to transsubjektivni, objektivni pole reality. Synchronicita (napriklad kdyz
se vnejsi svet fyzicky synchronizuje s vnitrnim snem) neni tvuj psychicky proces
v hlave. Kdyby to byl jen tvuj proces v hlave, nemohl by ovlivnit fyzicky svet
zvnejsku! Sam nyni uznavas, ze psyche existuje nezavisle na vedomi, ale tvuj
suterenni materialismus ti nedovoluje unest fakt, ze tato realita presahuje cele
tve ubohe individualni ego a ma ontologickou, transsubjektivni vahu.Tvuj pokus
vybruslit z pasti tvrzenim: "Netvrdil jsem, ze numinozni prozitek je kognitivni
klam. To jsem tvrdil o bezprostredni interpretaci", je tvou definitivni
intelektualni popravou. Tvrdil jsi totiz, ze materialisticti vedci prozivaji
"numinozni zazitek posvatna nad rovnicemi" nebo ty u garazi nad hvezdami, a to
bez metafyziky. Pokud je vsak spontanni dojem, ze se clovek setkava s nejakou
nadsvetskou realitou zvnejsku, klamem a iluzi, jak pak muzes ten zazitek u vedcu
vubec nazyvat numinoznim nebo spiritualnim? Pokud je interpretace presahu
klamem, pak ti vedci i ty sam u garazi podlehate klamu a halucinaci z nedostatku
sebeuvedomeni! Vykastroval jsi nabozenstvi, znehodnotil jsi spiritualitu na
pouhy dopaminovy tres v mozku a nyni se snazis tvrdit, ze klamna interpretace je
vlastne legitimni sekularni posvatno, coz je dalsi totalni systemova chyba!

