ad soucet:
Jak jsem ti dnes napsal rano, nemecky original mam na chalupe, ale ze svych
podrobnych vypisu a poznamek ze svetoveho anglickeho standardu Collected Works
(CW 14) ti tu lokaci rad poskytnu - v teto kanonicke edici lezi Jungova
zaverecna synteza o Unus Mundus v pasazich od odstavce § 759 dale. Jung tam
explicitne definuje Unus Mundus jako transcendentni pozadi reality! Jung pise,
ze psyche a fysis (duch a hmota) jsou pouze dvema empirickymi projevy, ktere
vyveraji z tohoto jednoho, skryteho a naddimenzionalniho zakulisi byti, ktere
samo o sobe lezi MIMO nasi zkusenost. Unus Mundus tedy z definice JE realita
stojici "za" nasim dualnim svetem hmoty a mysli. Usvedcujes se z totalni
neznalosti fundamentalniho konceptu GW/CW 14. Jung totiz pouziva koncept
transcendence prave proto, ze toto pozadi presahuje veskerou nasi empirickou
prirodu a ty jsi z nej udelal uboheho lokalniho psychologa.Tva veta: "O nejake
matematicke strukture Einstein nic nerekl. Jen spojil dve skutecnosti v jeden
celek," je tim nejvtipnejsim vyrokem v historii nasich nazorovych vymen. Kazdy
student stredni skoly vi, ze Albert Einstein v Obecne teorii relativity
redefinoval gravitaci ne jako mechanickou silu, ale jako geometrickou a
matematickou strukturu ctyrrozmerneho prostorocasu! Einstein prostorocas popsal
pomoci soustavy slozitych parcialnich diferencialnich rovnic (Einsteinovy
rovnice pole). Tvrdit, ze Einstein "nic o matematicke strukture nerekl",
dokazuje, ze tvuj mentalni obzor skoncil u lidovych prirucek. Jung s Paulim
prebrali koncept kontinua prave proto, ze kvantova fyzika ukazala, ze na pozadi
reality existuje nehmotne pole matematickych pravdepodobnosti, nikoliv tva
naivni predstava o slepenych krabickach. Krecovite se snazis branit vetou: "Tva
psychika je tva soukroma krabicka... uzavrena ve tve hlave", ale pred hodinou
jsi mi sam poslal jako svuj nejvetsi trumf schema psychiky od Jolande Jacobi!
Kdyz jsem ti z tohoto schematu citoval vnejsi kosmickou vrstvu (Welt und
Kosmos), ktera jasne dokazuje, ze kolektivni nevedomi presahuje tvou soukromou
hlavu a je transsubjektivnim polem propojenym s vesmirem, tak misto obhajoby
sveho vlastniho schematu zbabele kricis, ze ctu neco, co nepises. Pokud plati
tve tvrzeni, ze psychicky proces je "jen v hlave a nikde jinde", pak je cele
schema Jolande Jacobi, ktere jsi sem sam poslal, chybne! Sam jsi poslal pramen,
ktery te usvedcuje z totalniho materialismu a negramotnosti v hlubinne
psychologii.Tvrdis: "Kdyz jsem psal o interpretaci, tak jsem psal o interpretaci
prozitku". Podivej se na tu totalni logickou demenci, kterou jsi prave
vyprodukoval.. tvuj puvodni priklad s vedci byl ten, ze vedci prozivaji
posvatno, KDYZ pochopi a prociti hluboke vztahy v rovnici. Pochopeni vztahu v
rovnici uz JE interpretace matematickeho zapisu! Pokud vedec nejdriv
interpretuje rovnici, aby mohl mit prozitek, a ty ted tvrdis, ze klamna je az
interpretace TOHO PROZITKU (tedy ze vedel nadsvetskou realitu), pak rikas, ze
ten vedec sice spravne interpretoval rovnici, ale nasledne podlehl halucinaci a
klamu o posvatnu! Zase jsi zkonstatoval, ze sekularni spiritualita tvych vedcu i
tvuj vlastni zazitek u garazi je jen chybna interpretace a kognitivni klam z
duvodu nedostatecneho sebeuvedomeni 