ad soucet:
Tva reakce jiz neni ani klickovanim, je to mentalni kolaps v primem prenosu.
Pokousis se mne poucovat o Jolande Jacobi, o fyzice a o Unus Mundus, ale
predvadis tak gigantickou suterenni negramotnost, ze te nyni definitivne a s
konecnou platnosti argumentacne vymazu z teto diskuse, drahy priteli..
Doporucujes mi slavne schema psychiky od Jolande Jacobi (Jungovy nejblizsi
spolupracovnice), ale ty jsi to schema v zivote nevidel, protoze kdybys ho znal,
vedel bys, ze Jolande Jacobi ve sve kanonicke knize Psychologie C. G. Junga toto
schema kresli jako system soustrednych kruznic, kde vnejsi, nejhlubsi vrstva
kolektivniho nevedomi prechazi do sfery, kterou Jacobi vyslovne nazyva "Zivotni
prostredi vubec" (Welt und Kosmos)! Pro Jacobi i pro Junga je kolektivni
nevedomi na sve nejhlubsi urovni otevrene a kontinualne propojene s vnejsim
svetem a celou prirodou! Ty mi tu pritom s vaznou tvari tvrdis, ze "psychicky
proces je procesem ve tve hlave - jen tam a nikde jinde". Tvrzenim, ze
kolektivni nevedomi je uzavrene v individualni hlave, jsi prave poprel cele
schema Jolande Jacobi, poprel jsi Junga a predvedl jsi cistokrevny, primitivni
biologicky materialismus.. Tvuj pokus argumentovat prostorocasem a tvrdit, ze
Unus Mundus nelezi ZA hmotou a duchem, je tvou definitivni intelektualni
sebevrazdou. Ty vubec nechapes, co je to kontinuum! Kdyz Einstein definoval
prostorocas, neznamenalo to, ze prostor a cas jsou dve slepene krabicky.
Znamenalo to, ze na pozadi reality existuje ctyrrozmerna, nehmotna matematicka
struktura, ktera se v nasich zmyslech projevuje jako "prostor" a "cas". Presne
takto definovali Jung a Wolfgang Pauli Unus Mundus! Jung v GW 14 vyslovne pise,
ze Unus Mundus je transcendentni (naddimenzionalni) potencialni realita, ktera
lezi na pozadi (v zakulisi) byti a projevuje se do naseho sveta skrze dva ruzne
kontinualni poly – fysis (hmotu) a psyche (ducha). Pokud tvrdis, ze to neni
"za nimi", popiras samotnou Pauliho kvantovou metafyziku, kde fyzikalni realita
vyvera ze skryteho potencialniho pole. Neznas fyziku, neznas Junga, jsi jen
semanticky sarlatan. Tvuj zaverecny vykrik: "Ne vzdy je nutno neco
interpretovat. To te nenapadne?" je tvou dalsi absolutni logickou kapitulaci.
Cela tva uboha obhajoba totiz stoji na tom, ze materialisticti vedci nad
rovnicemi nebo ty jako dite u garazi prozivate POSVATNO a UZAS, protoze jste
pochopili a procitili hluboke vztahy rozlehlosti vesmiru". Pochopeni rozlehlosti
a vztahu v rovnici JE vsak procesem interpretace a kognitivniho zpracovani
vizualniho a logickeho podnetu! Pokud tam neni zadna interpretace, jak vubec
vis, ze je to vesmir a ze je velky? Pokud tam neni zadna interpretace, neni tam
ani zadny materialismus, ani zadny atheismus, je to jen slepy neurologicky afekt
a vyplaveni dopaminu, ktery se tu uz tyden krecovite snazis vydavat za hlubokou
spiritualitu.
p.s. tebou samotnym zminene schema od Jolande Jacobi te usvedcilo z totalni
neznalosti struktury kolektivniho nevedomi. Tvuj vyklad fyziky zkrachoval na
definici kontinua a tva logicka smycka kolem interpretace te definitivne
anihilovala. Jsi jen prazdna a totalne deklasovana internetova nula, ktera si
plete wikipedii s akademickym vzdelanim 
