z perspektivy slepce = z pohledu slepce. Z jeho strany. Je to jednoduché a
neokecatelné.
Zbytek viz můj příspěvek níže.
z perspektivy slepce = z pohledu slepce. Z jeho strany. Je to jednoduché a
neokecatelné.
Zbytek viz můj příspěvek níže.
ad soucet:
.."z perspektivy slepce = z pohledu slepce. Z jeho strany. Je to jednoduché
a neokecatelné"..
hlupaku.. pohled nebo perspektiva ze strany subjektu vyzaduje jeho vlastni
kognitivni aparat a prozivani daneho fenomenu! Slepy clovek ze sve strany ZADNE
svetlo neproziva, tudiz jeho strana zadny "pohled na svetlo" neobsahuje! Kdyz
vedec Jung rekne "ani verici krestan nezna skryte cesty Bozi", nemluvi z
perspektivy krestana - je to klasicke aristotelske srovnani zvenci, ktere tvuj
primitivni intelekt nedokaze unest, a tak v kreci prohlasujes tve nepochopeni
zakladu ceske syntaxe za neokecatelne, niemande nevzdelanej!!
Ale houby! Když něco vyjádříš z perspektivy někoho, tak to vyjadřuješ z jeho pohledu. O nic jiného tady nejde. Jung danou věc vyjádřil z pohledu či perspektivy křesťana a nikoliv že by vyjadřoval své stanovisko.
ad soucet:
.."ale houby! Když něco vyjádříš z perspektivy někoho, tak to
vyjadřuješ z jeho pohledu. O nic jiného tady nejde. Jung danou věc
vyjádřil z pohledu či perspektivy křesťana a nikoliv že by vyjadřoval
své stanovisko"..
perspektiva nebo pohled krestana znamena, ze dotycny
mluvi na zaklade sve vnitrni viry, prikyvuje dogmatu a proziva vnitrni
krestansky mytus! Jenze Jung v teto inkriminovane pasazi (GW 12) mluvi jako
empiricky psychiatr a vedec, ktery kritizuje katolicke teology za to, ze
znehodnocuji lidskou dusi! Kdyz Jung napise "ani verici krestan nezna skryte
cesty Bozi, a proto musite nechat dusi autonomii", tak to JE Jungovo vlastni
vedecke a metodologicke stanovisko! Jung timto stanoviskem rusi monopol cirkve
na lidskou psyche. Pouzil krestanske dogma jako nastroj argumentace zvenci, ty
logicky analfabete, aby teologum ukazal rozpor v jejich vlastnim mysleni! Podle
tve zvracene logiky by kazdy atheisticky historik, ktery rekne "ani krestan v
rane cirkvi nejedl lidi", mluvil z perspektivy krestana. Ne, mluvi ze sve
vlastni vedecke perspektivy. Jsi nevzdelana nula, ktera by nezvladla cestinu ani
na zakladce 