ad visitor77:
takze ty mi tady chces kazat o tom, jak byt Bozi? to
je opravdu k popukani - clovek, ktery ve jmenu sveho falesneho tradicniho
krestanstvi plive zluc, tleska autoritarskemu rezimu a pohrda obranou vlastni
zeme, mi bude vykladat neco o mravnosti a slusnosti.. to tve zvaneni o tom, jak
u vas na severoslovenske dedine vsichni ziji klidne a krestansky, je jen
klasicka ublizena pohadka pro jednodussi lidi, kteri si pletou hlubokou viru s
tim, ze v nedeli vylezou z krcmy a jdou si sednout do prvni lavice v kostele,
aby sousedi nerekli - skutecny katolicky konzervatismus neni o zalezeni do
ulity, ignorovani reality a panickem strachu z moderniho sveta.. tvuj strach z
"modernistickeho otroctvi" neni zadna spiritualita, ale pouha zbabelost a
intelektualni neschopnost obstat v dnesnim svete - ty nezijes duchem, ty zijes v
mentalnim skanzenu, kde se vira zredukovala na folklor, kroje a tancovacky -
vubec netusis, co je to skutecna krestanska odpovednost a statnost - krestan ma
byt soli zeme a svetlem sveta – ma svet aktivne formovat a chranit
spravedlnost, ne se schovavat v zapadle chatrci pod perinami a brecet, ze ho
vnejsi svet sezere - prave lide tveho typu, kteri nadsene ohybaj hrbety pred
ubohou vladni vrchnosti a nabadaji k tomu, aby se kaslalo na obranu a
spojenectvi, jsou ti, kteri v historii vzdycky jako prvni zradili sve blizni i
sve zasady za misu cocky a falesny pocit bezpeci.. jsi jen zmanipulovany naivka,
ktery sve vlastni mindraky a provincialni rozhled bali do falesneho
spiritualniho kyce - tva domnela moralni prevaha je stejne fiktivni, jako vliv
tveho jarmarecniho prezidenta na svetovou geopolitiku 