necroczar -- ale vlada CR nijak neporusila pravni zakon - podle ceho tak
soudis -- cim ho porusila?
Nebo musi poslouchat co ji lidem nezvoleni souci naridi?
necroczar -- ale vlada CR nijak neporusila pravni zakon - podle ceho tak
soudis -- cim ho porusila?
Nebo musi poslouchat co ji lidem nezvoleni souci naridi?
ad kiwiboy:
Tvuj styl mysleni je skutecne unikatni - tve otazky totiz popiraji samy sebe v
prubehu jedineho odstavce. Ptas se, cim vlada porusila zakon. Odpoved ti dal sam
Ustavni soud tim, ze vydal predbezne opatreni. V pravnim state totiz o tom, zda
nekdo porusil pravidla, nerozhodujes ty na zaklade svych dojmu, ale rozhoduje o
tom prave a jenom soud. Pokud by vlada nic neporusila a jednala plne v souladu s
ustavou, Ustavni soud by jeji krok nezablokoval a nenaridil by ji Petra Pavla do
delegace vratit. Fakta mluvi jasne: vlada chtela odeprit hlave statu jeji
ustavni pravo zastupovat zemi navenek, coz je ustavni faul. A tva druha otazka,
zda "vlada musi poslouchat, co ji nezvoleni soudci naridi"? Ano, drahy priteli,
tisickrat ano. Vlada musi poslouchat soudy. To je totiz zakladni definice
civilizace. Kdyz soud naridi tobe, ze mas zaplatit pokutu nebo jit do vezeni,
taky se ho nebudes ptat, zda ho musis poslouchat, protoze ho "nikdo nezvolil".
Pokud by si vlada, policie nebo obcane mohli vybirat, ktere rozsudky se jim libi
a ktere budou ignorovat, pak okamzite prestava existovat stat a nastava
anarchie. Vlada neni nadrazena soudni moci. Kazdy premier a kazdy ministr sklada
slib, ze bude dodrzovat Ustavu a zakony. Soucasti toho slibu je i povinnost
podridit se rozhodnuti soudu, i kdyby s nim sebevic nesouhlasili. Pochop, ze
svet se neridi tim, co ty povazujes za "spravedlive" u piva. Ridi se pravidly.
Vlada ta pravidla porusila, soud ji klepl pres prsty a vlada musela poslechnout.
To neni namet k tve filozoficke debate, to je proste holy fakt, se kterym nic
nenadelas.
necroczar - vlada ma pravo rozhodnout kdo je bude zastupovat na sumitu a kdo
ne -- tim neporusila zadny zakon
Jestli to vlada CR neudela - v pripade, ze ji US naridi aby vzala P.P tak CR
vlada porusila nejaky zakon ?? A jaky prosimte?
Tp musi CR vlada poslouchat US co muze a co musi. ?? Tak at vladnou v CR soudci
a vladu rozpuste vydelate natom kdyz nemaji rozhodujici slovo.
necroczar - Ceska vlada nezakazala P.P nic - co se tyka jeho funkce a prav -
pouze si ho nevzala na sumit NATO a tim neporusila zadne pravo
Nikde neni v ustave CR napsano, ze tam musi prezident nebo sef armady - To neni
ustavne uzakonene. Chapes?
ad kiwiboy:
tva snaha obhajovat neobhajitelne uz zacina byt opravdu zabavna. Tvrdis, ze
vlada prezidentovi nic nezakazala, jen si ho "nevzala" s sebou? To je jako bys
tvrdil, ze jsi nikomu neukradl auto, jen jsi mu ho "nevratil". Uvedom si jednu
zasadni vec - summit NATO neni soukromy vylet vlady, kam si premier muze brat
kamarady podle vlastniho uvazeni. Je to oficialni zasedani hlav statu a vlad,
kde ma Ceska republika ustavni povinnost byt reprezentovana. Pokud vlada
svevolne odmitne zapsat hlavu statu do oficialni delegace, tak mu tim FAKTICKY A
FYZICKY ZAKAZUJE vykonavat jeho ustavni funkci zastupovani statu navenek podle
clanku 63. Bez toho zapisu tam totiz prezident nemuze ani projit pres dvere. A
tva neustala mantra, ze "v ustave neni napsano, ze tam prezident musi"? V ustave
neni napsano ani to, ze vlada nesmi zatknout opozicniho leadra. Znamena to snad,
ze to udelat muze? Samozrejme ze ne. Ustava funguje na principu kompetenci.
Prezident ma kompetenci zastupovat stat navenek a je nejvyssim velitelem
ozbrojenych sil. Summit NATO je vrcholne jednani o obrane a zahranicni politice.
Kdo jiny by tam mel stat zastupovat nez clovek, kteremu to Ustava vyslovne
urcuje? Ty stale nechapes, ze tvuj laicky nazor ma nulovou pravni vahu. Ty si
muzes myslet, ze vlada zadne pravo neporusila, ale Ustavni soud uz oficialne
rozhodl, ze ho porusila. Prave proto vydal predbezne opatreni a vlade natvrdo
prikazal, ze prezidenta do Ankary vzit MUSI. Kdyby mela vlada pravdu, soud by ji
prece zadny prikaz nedaval. Soud jasne rekl, ze krok vlady byl protipravnim
zasahem do ustavniho poradku. Vlada to uz davno uznala, sklopila hlavu a
podridila se. Jediny, kdo to tady stale nedokaze pochopit a stale dokola opakuje
stejny nesmysl, jsi ty.