ad kiwiboy:
Tvuj styl mysleni je skutecne unikatni - tve otazky totiz popiraji samy sebe v
prubehu jedineho odstavce. Ptas se, cim vlada porusila zakon. Odpoved ti dal sam
Ustavni soud tim, ze vydal predbezne opatreni. V pravnim state totiz o tom, zda
nekdo porusil pravidla, nerozhodujes ty na zaklade svych dojmu, ale rozhoduje o
tom prave a jenom soud. Pokud by vlada nic neporusila a jednala plne v souladu s
ustavou, Ustavni soud by jeji krok nezablokoval a nenaridil by ji Petra Pavla do
delegace vratit. Fakta mluvi jasne: vlada chtela odeprit hlave statu jeji
ustavni pravo zastupovat zemi navenek, coz je ustavni faul. A tva druha otazka,
zda "vlada musi poslouchat, co ji nezvoleni soudci naridi"? Ano, drahy priteli,
tisickrat ano. Vlada musi poslouchat soudy. To je totiz zakladni definice
civilizace. Kdyz soud naridi tobe, ze mas zaplatit pokutu nebo jit do vezeni,
taky se ho nebudes ptat, zda ho musis poslouchat, protoze ho "nikdo nezvolil".
Pokud by si vlada, policie nebo obcane mohli vybirat, ktere rozsudky se jim libi
a ktere budou ignorovat, pak okamzite prestava existovat stat a nastava
anarchie. Vlada neni nadrazena soudni moci. Kazdy premier a kazdy ministr sklada
slib, ze bude dodrzovat Ustavu a zakony. Soucasti toho slibu je i povinnost
podridit se rozhodnuti soudu, i kdyby s nim sebevic nesouhlasili. Pochop, ze
svet se neridi tim, co ty povazujes za "spravedlive" u piva. Ridi se pravidly.
Vlada ta pravidla porusila, soud ji klepl pres prsty a vlada musela poslechnout.
To neni namet k tve filozoficke debate, to je proste holy fakt, se kterym nic
nenadelas.
