ad soucet:
co to zase blabolis, ze tve priklady nemaji
pravdivostni rozmer a neni na zaklade ceho validovat? Kdyz reknes "citim
sounalezitost se svym domovem", tak validita toho prozitku spociva v tom, ze ten
domov realne v empirickem svete existuje a tvuj vnitrni stav ma realny
protejsek! JENZE ty jsi prave napsal, ze v tvych prikladech neni co validovat.
Tim jsi sam verejne potvrdil mou tezi – tvuj pocit sounalezitosti k domovu, k
lidem i k vesmiru je tak podle tebe jen izolovany chemicky raus v tve vlastni
hlave, ktery nema ZADNOU objektivni korespondenci s realnym, empirickym svetem!
Sam jsi svou spiritualitu zredukoval na autisticky solipsismus a kognitivni
klam, kde tvuj mozek halucinuje vztahy k falesnym iluzim. Navic jsi vyprodukoval
ten nejsmesnejsi biologicky a technicky blabol - cituji te: "telo instinkt
ridi... je to jedna z telesnych funkci" - ty vazne tvrdis, ze fylogeneticky
program, ktery se vyvijel miliony let napric celym zivocisnym druhem, "ridi"
tvoje individualni ledvina nebo sval? Tve telo instinkt neridi, tve telo
instinkt pouze MECHANICKY VYKONAVA! A tva krecovita obhajoba televize, ze "kazda
televize zobrazuje signal jinak a ma jiny zvuk"? prostacku, to neni tim, ze by
televize ten signal "interpretovala" po svem – to je dano pouhym technickym
stavem hardwaru (stary monitor, spatny reprak)! Signal, ktery do ni leti, ma
stale stejnou matematickou a vlnovou strukturu. Opet se ptas jako lobotom, co je
to "realne propojeni s celkem reality" -. je to presna definice connectedness z
Bucherova modelu spirituality, ktery jsi sem sam dotahl! Bucheruv
tri-dimenzionalni model doslova a explicitne definuje horizontalni spiritualitu
jako connectedness k vesmiru, prirode a celku (universe, nature, greater whole)!
A nyni tu drze lzes, ze Bucher o nicem takovem nemluvi a ty jsi o tom taky
nemluvil? Pokud je tvuj vesmir podle tveho naivniho atheismu jen prazdny prach
bez jakekoliv numinozni kvality, pak jsi podle Bucherova modelu spojen s
prazdnem a tvuj prozitek je pouhy psychiatricky sebeklam, hlupaku zaostalej!
p.s. jinak Jung o archetypu sice pise, ze vyvolava prozitky, ale v nemeckem
originale Naturerklärung und Psyche (1952) jasne stoji, ze funguje jako
AUTONOMNI faktor. Autonomni znamena, ze neni rizen tvym telem ani tvou hlavou
– vtiskuje se do tveho vedomi zvnejsku transsubjektivniho pole reality
