necroczar - takze jednoduse napsano pro me chapani je -- ze vsechno se dela pro obranu proti rusum? Dik tak se nejedna treba o Japonce?
necroczar - takze jednoduse napsano pro me chapani je -- ze vsechno se dela pro obranu proti rusum? Dik tak se nejedna treba o Japonce?
Ne Japonci neohrožují EU jadernými zbraněmi. Je potěšitelné číst, že ti to už dochází.
Ondi - dik za uznani - takze delat obrani placenim dani z platu poplatnicku na vyrobu tanku je vlasne obrana proti atomovemu napadeni -- uzasne zase neco vim co jsem nevedel ani netusil -- a kdo jako by napad EU z atomovou zbrani USA nebo Cina?
Obrana státu byla, je a bude financována z daní občanů . I na NZ tak
tomu je. Snad ti někdy dojde, že si vojáci NZ nekupují stíhačky a tanky ze
svých úspor?
Prozradím ti tajemství, ale nikomu to neříkej - i policajti NZ jsou placeni
z tvých daní. Hrůza jak tě chudáčku stát NZ okrádá o daně, viď?
Ondi to ano - to mas pravdu ale proc ta obrana se musi platit jinam a proc se
musi delat to co nekdo jiny - stat - rozkaze ty budes delat toto.
NZ je taky ve vojenske spolupraci treba s USA a pritom jim zakazali aby sem
prijela lod s atomovou zbrani -- Nebo odmitli vydaje co se nas netykali primo --
Kdo chce napadnou EU??
Dalko -- zkus byt sam sebou a ne medialnim nastrojem mas nato. Jak chces zabranit ruskemu ( v zavorce z jednyl s ) nejsem oblbnut medialnim davem - Kdyby nejaky stat napad CR nuklearnima raketama ?? Zabranit poplatkama delniku - tankama nebo jak? Kdyz tam poleti raketa s atomovou hlavici s plochou draho a nahodou ji sestrelite tak dopadne stejne na vse uzemi a ta druha uz nebude mit obranu a dopadne kam chce
Dobrou noc - vam hezkou a nerusenou diskuzi bez blbce jako ja -- Mne nevadite
dozvim se veci o kterych jsem nemel ani potuchy, ze jsou mozne :-)) Mate strach
s napadeni z ruske strany a prito skale verite, ze je uz ukrajina porazila -
nebo za 40 dni to provede.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-zelenskyj-schvalil-40denni-operaci-ktera-ma-donutit-rusko-ukoncit-valku-40585143
drzim vam palce ve vasi vire ikdyz jste ateisti :-) dik Kiwiboy
Piš jednodušeji a neargumentuj dělníkem.
Proti raketám bojuje protivzdušná obrana.
Všechny AZ jsou monitorovány ze stratosféry i z vesmíru.
Zásah i likvidace by mohla být už nad státem, který ji vypustil.

Ono víš - jsou dostupná videa, kde to říkal Putin, Lavrov, Medveděv a
atd.

jo na Zéland se zřejmě ještě nedoneslo, že ruSSko už pátým rokem vyhrožuje Evropě jaderným útokem.
No, tajtrlíčku, obrana nejsou pouze sofistikovaní zbraně, které si doma
nevyrobíš. Některé je lepší si koupit. Ten budget klubu NATO byl
odsouhlasen členy a každý ze členů spolku má tedy povinnost své závazky
plnit. Náklady na obranu státu nespočívají pouze v nákupu bojových
vrtulníků, raket a jiných zbraní, ale i ve financování vojáků, kteří s
těmito zbraněmi musí v případu obrany perfektně zacházet. Takže do
nákladů na obranu státu musíš započítat i vojáky, jejich výcvik,
logistiku a strukturu armády. Také realistická cvičení. No a tohle se
hluboce zanedbávalo v době míru, tedy než zahájili ruSSáci válku v
Evropě. Teď se to musí rychle dohánět.
Máš ty vůbec představu, kolik stojí třeba výroba KDD pro stotisícovou
armádu, řekněme na dva - čtyři týdny? Pěchota potřebuje rychlé, aspoň
proti ručním zbraním pancéřované, terénní vozy. A co postele, slamníky,
ubikace, uniformy, boty, atombordely .... Vás na NZ se to netýká, váš
nejbližší soused nechce NZ dobýt, nebo zasypat jadernými zbraněmi.
A to není všechno.
On jako důchodce okrádá koho?
Učitelé, poslanci a x dalších co nevyprodukují žádný příjem pro
stát??

Má v tom bordel.

ad kiwiboy:
.."takze jednoduse napsano pro me chapani je -- ze vsechno se dela pro
obranu proti rusum? Dik tak se nejedna treba o Japonce?"..
NATO ani Ceska republika nezbroji proti "rusum" jako narodu nebo etniku - to je
tvuj laciny manipulativni konstrukt, kterym se snazis zakryt realitu. Obranna
opatreni se realizuji proti konkretni a oficialni vojenske doktrine a agresivni
politice Kremlu. Pokud by imperialni valku, anektovani cizich uzemi, vrazdeni
civilistu a jaderne vyhruzky moderni Evrope predvadelo Japonsko, resila by se
obrana proti Japonsku. Jenze Japonsko je demokraticky pravni stat, ktery zadne
sousedy nevrazdi a naopak s Alianci uzce spolupracuje. Tu hrozbu z naseho
kontinentu dela Ruska federace svymi vlastnimi ciny, nikoliv tim, ze by si ji
nekdo vymyslel.Obrana neni fobie, ale zakladni povinnost statu. Snazit se
podsouvat rusofobii lidem ve stredni Evrope, kteri maji za hranicemi
plnohodnotny valecny konflikt, je vrchol nevkusu a cynismu. Kdyz policie hleda a
zatyka vraha, taky ho obvinujes z "vrahofobie"? Kdyz se stat brani pred rezimem,
ktery oficialne prohlasil evropske zeme za sve nepratele, neni to zadna fobie -
je to legitimni a legalni uplatneni clanku 51 Charty OSN o pravu na individualni
nebo kolektivni sebeobranu.Jinak tvuj ubohy ping-pong, kdy ti clovek vmete do
tvare ucebnicova fakta o okupaci Gruzie, Krymu a niceni Ukrajiny, a ty na to
odpovis stupidni otazkou o Japoncich, definitivne dokazuje tvuj kognitivni
bankrot. Ty nejsi nechapavy - ty jsi proste jen zaslepeny troll, drahy
priteli.
necroczar dik - jednoduse napsane podle mne - neveris, ze ukrajina porazi rusko ??
ad kiwiboy:
.."neveris, ze ukrajina porazi rusko ??"..
Bezpecnostni strategie neni nabozenstvi - tady se na viru nehraje. Moderni
geopolitika, kolektivni obrana a plneni cilu NATO (jako je budovani tezke
brigady a protivzdusneho stitu v CR) nezavisi na tom, v co kdo veri nebo neveri.
Obrana suverenního statu se neplanuje podle vestecke koule. Stat se pripravuje
na realna rizika a hrozby, ktere definuje oficialni vojenska doktrina Kremlu.
Investice do armady jsou racionalnim pojistenim nasi vlastni suverenity pro
pripad, ze by se agresor po pripadnem uspechu na Ukrajine rozhodl testovat
hranice Aliance dale na zapad.. pokud tvuj mozecek potrebuje jednoduche
vysvetleni, tak porazka Ruska a vitezství Ukrajiny neni otazkou nejake viry,
ale otazkou zachovani mezinarodniho radu a Charty OSN. Vitezstvi znamena, ze
imperialisticka agrese a nezakonne anektovani ciziho uzemi nesmi byt v 21.
stoleti akceptovany jako legalni politicky nastroj. Pokud by civilizovany svet
rezignoval a nechal agresora bez trestu diktovat podminky, zhroutila by se
globalni bezpecnost a otevrela by se cesta pro desitky dalsich konfliktu po
celem svete – coz by mimochodem v dlouhodobem horizontu pocitil i tvuj
izolovany Novy Zeland.
necrozcar - vis, ze jsem nevzdelany - blbec - proc pises tak jak pises - ty
neumis jednoduse neco napsat a hlavne pravdive?
Mne oblbovacky nezajimaji - Konkretne - Porazi ukrajina RF - ano - ne - myslis
si, ze by obrana co chce NATO po CR zabranila atomovemu utoku ?? ano - ne --
Psat tohle je tak a tak a neni to stim a onym To je debata na urovni ale ne
semnou ja jsem blbec - nevzdelany - zkus jednoduse.
ad kiwiboy:
.."Porazi ukrajina RF - ano - ne - myslis si, ze by obrana co chce NATO po
CR zabranila atomovemu utoku ?? ano - ne"..
Porazi Ukrajina Rusko? Ano, nebo ne?
Tva otazka je politicky i vojensky naprosto stupidni.. valka 21. stoleti neni
fotbalovy zapas, aby skoncila vysledkem 3:0. Pravda je takova, ze Ukrajina uz
Rusko strategicky porazila v momente, kdy Moskva pohorela na svem planu dobyt
Kyjev za tri dny. Zda Ukrajina osvobodi kazdy milimetr sveho uzemi, zavisi ciste
na materialni a vojenske podpore zapadniho sveta. Pravda je, ze pokud
civilizovany svet polevi, Rusko Ukrajinu sezere a pujde dal – a to je presne
ten duvod, proc staty stredni Evropy masivne zbroji - zadne tve vysnene binarni
"ano-ne" v realite neexistuje
Zabrani obrana CR atomovemu utoku? Ano, nebo ne?
Ty vazne pletes konvencni protivzdusnou obranu proti dronum a raketam s jadernym
utokem? Cilem cilu NATO pro CR (tezka brigada, stit SPYDER) je zabranit
konvencnimu napadeni, naruseni vzdusneho prostoru a logistickych tras. Atomovemu
utoku brani uplne jiny mechanismus – a to je alianční koncept jaderneho
odstraseni (Nuclear Deterrence). Pokud by Rusko zautocilo na jakykoliv clensky
stat NATO jadernou zbrani, nasledovala by okamzita, totalni nuklearni odveta ze
strany USA, Velke Britanie a Francie, ktera by Ruskou federaci vymazala z mapy
sveta. Proto k tomu nedojde. Obrana CR stavi konvencni stit, jaderny stit nam
drzi cela Aliance