Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #166633

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE:
před 7 hodinami | #166633
Reakce na příspěvek #166618

Ty zbraně jsou na vyhnání ruSSáků z Ukrajiny. Si myslím.

Co myslíš, proč se Ukrajinci vlastně brání, proč se nenechali opět začlenit co by provincie na výrobu obilí do ruSSáckého impéria ?
Proč máme vlastní hranice, policajty, soudce, věznice a vládu, proč nežijeme jako v džungli, kde platí právo silnějšího a kde je vyškrtnuta humanita a pomoc v nouzi ?



| Předmět: RE: RE: RE:
před 7 hodinami | #166635 (1)

..treba byť pri rozume, nie naivný - Rus dobyje celý Donbas, a potom nechá Ukrajinu, nech si ide svojou cestou - ale NATO nedovolí: to je skutočná realita, kto myslí reálne, vie...



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 6 hodinami | #166637 (2)

Jak nedovolí? Co se stane, když Ukrajina vstoupí do NATO? Nikdo se nějakýho Rusa ptát nebude.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
před 35 minutami | #166664 (3)

Mám pocit že pokud bude Trump u moci do NATO Ukrajina nevstoupí.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 25 minutami | #166666 (4)

Trump nebude u moci věčně.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 15 minutami | #166668 (5)

jo, nebude tu na věky, hodíme ho do řeky (tak jako Stalina) *29716*




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 20 minutami | #166667 (4)

Ona možná přímo NATO ani nepotřebuje. Stačí jí, když bude mít obrannou smlouvu s pár významnými státy NATO. Když bude mít Ukrajina výbornou armádu s výbornýma technologiema, tak ani moc NATO potřebovat nebude. To je právě to, co imponuje Trumpovi, že se Ukrajina snaží o sebe postarat sama a díky inovativnímu obrannému průmyslu si vyrábí vlastní účinné zbraně. Jestli v tomto trendu bude Ukrajina pokračovat i po válce a obnoví svou armádu, tak to může být nakonec tak, že NATO samo projeví zájem o to, aby se Ukrajina stala jejím členem, protože pro něj bude výhodné mít člena s takto vyzbrojenou armádou.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 5 hodinami | #166646 (2)

"Realita je taká, že Krym kolabuje, Moskva se nedokáže ubránit, Plameňáci si tam létají jak se jim zachce."
*3422* *3422*
Jednou větou : "RuSS krvácí."
*3655* *3655*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 4 hodinami | #166649 (2)

..treba byť pri rozume, nie naivný - ruSS nemá na to, aby dobyl celý Donbas. Je sám už dost vyčerpaný a to i finančně. Nebude mít benzín ani naftu a jeho velká města budou bombardovaná. Dá se očekávat, že se v ruSSku vzedme masová nespokojenost (Ukrajina navíc plánuje provést vlivovou operaci).