Kometami a Oortovým prostorem se nezabývají evolucionisté, ale astronomové,
kosmologové, astrofyzikové. Tyto disciplíny se zabývají tím, co lze
teleskopy spatřit ve vesmírném prostoru.
Faktem je existence těles pohybujících se po extrémních drahách v prostoru Sluneční soustavy. Ty dráhy podléhají přírodnímu zákonu gravitace a zachování energie a lze je propočítat.
Faktem je, že tělesa, nazývané kometami, nejsou pevná, jednolitá, ale velkými hroudami materiálu drženými při sobě jak mikrogravitací, tak elektrostatickými silami. Z toho se dá usuzovat na jejich (relativní) jepičí délku existence, dostanou-li se na svých orbitech tak blízko Slunce, že se těkavé látky zplynují a sluneční vítr je rozptýlí a vytlačí daleko do prostoru (do oortova prostoru), kde se opět mikrogravitací a elektrostatickými silami formují do větších objektů. Vzdáleně se tento proces dá připodobnit dějům v naší atmosféře, ve které stoupá vlhkostí nasycený vzduch do výšek (archimedův zákon), kde se ze vzduchu uvolní vodní pára, která se spojí do kapek a ty pak podléhajích gravitační síle padají zpět na povrch planety.
Vše podléhá přírodním (fyzikálním) zákonům a dá se propočítat, simulovat a visualizovat výpočetní technikou. To samé platí pro přechod energie ze stavu singularity do toho stavu, který vnímáme. Takže u toho Hoylova Velkého třesku nevypukla absence přírodních zákonů, ale naopak se manifestovaly. I tyhle procesy se dají propočítat, simulovat a visualizovat výpočetní technikou.
Zkrátka nic v přírodě (v kosmu) nevzniklo z ničeho. Z ničeho vznikají
akorát iluze o nějakém bohovi, který ze své hluboké kapsy začal tahat
materiál a energii, formovat to do vesmírných objektů, do hvězd a jejich
satelitů, ty pak do galaxií atd. atd. atd.
Jde o rozdíly naších světonázorů, rose66. Kreacionisté přenechají
tvorbu Vesmíru nějakému všemocníkovi. Realisté se naopak snaží,
mimochodem velmi úspěšně, rozluštit jevy, které byly pro naše dávné
předchůdce záhadami a dát světu znalosti přírodních zákonů. Datování
použitím časové konstanty polorozpadu isotopů bych nezpochybňoval, rose66.
To dnes uznávané stáří Sluneční soustavy 4,6 miliard let bude mít
platnost.