Ale jsou to furt geroji,některé germány zničili i prakem! Slava Ukrajini
a gerojam! 
Ale jsou to furt geroji,některé germány zničili i prakem! Slava Ukrajini
a gerojam! 
Tak to mohou být na Ukrajině rádi, že jejich města nevypadají
takto.
https://www.facebook.com/reel/1496501608938130
A teď babo raď. Je to informace nebo dezinformace? Vnímám to tak, že to
bude jistě DEZINFORMACE, protože to napsala ruská strana.
https://www.facebook.com/photo?fbid=926696520422567&set=a.747820154976872
Dám sem jeden rozhovor, který byl vedený mezi europoslanci Kolářem a
Blahou. Z něj jasně vyplývá, kdo je za suverenitu toho daného státu a kdo
je eurohujer.
https://www.facebook.com/reel/1678039920008367
Kdo z nás má nějaký svobodný názor na
situaci ve světě, který není ovlivněný články na internetu? 
24 patrová budova Ukroboronpromu v Kiivu šla po ruském útoku k zemi... Pro neznalé je ,tedy bylo to ředitelství největší firmy vyrábějící zbraně...👍
Jan Blažek:
Představuju si průměrného českoruského dezoláta, jak stojí v těch
ruinách na fotce a říká, že si za to Ukrajina může sama a že ruský mír
je na cestě...

Může, a říkám to od roku 2014. Protože toto: https://www.facebook.com/reel/4323887351207199
K tomuto přísluší i tento odkaz.
https://www.facebook.com/reel/1012799727771360
Musím konstatovat, že jsi neskutečný ubožák, se kterým se skutečně
normálně diskutovat nedá. Takže to video je asi podle tebe fejk a ten
dotyčný sem dal nějakou lež, že? Zatleskám ti, za tvoji omezenost,
hloupost a zoufalost.
I toto je pravdivé, ale už předem vím, že to odsoudíš. Fanatik tvého
formátu neuvažuje, jen tupě odsoudí vše, co se neslučuje s jeho
názorem.
https://www.facebook.com/reel/857727034054880
jenom ubožák může mluvit za jiného
Takže si zatleskej za svoji omezenost,
hloupost a zoufalost 
Já napsal, že to je fejk nebo lež? Jen jsem poukázal na tvlj oblíbený žumpoidní zdroj, což nezřídka jsou tyhle kanály
A ty snad chceš říct, že tyhle demonstrace byly příčinou rusácké
agrese proti Ukrajině ??

Možná bys měl číst zahraniční tisk a mít lepšín paměť. Na UA
PROBĚHLY DEM,ONSTRACE, PLACENÉ, UŽ V ROCE 2012.
Nulandová oficiálně přiznala, že USA stál puč na UA 5 miliard USD...
demonstrace za peníze
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/znechuceni-ukrajinci-jsou-ochotni-demonstrovat-uz-jen-za-penize.A120129_104957_zahranicni_aha
Lidé demonstrovali, aby si přivydělali....
Ty placené demonstrace vedly k tomu, že došlo ke svržení prezidenta....
Upálení Rusů v Oděse a následnému vyhlášení samostatnostyi republik na Dombase...
Centrální vláda v Kyjevě začala střílet rakety na Donbas....
Stačiílo jen sledovat západní tisk v roce třeba 2014 atd.. Ale Ty asi ani neumíš anglicky, že?
Já sem dal odkaz na placceníé demonstrace na UA
Kde přímo vypovídali, že nemají nic proti prezidentovi, jen si chtějí
přivydělat...
Prezidentem byl tehdy janukovič
Je to z Německa, ale to na věci NIC nemění. Jsou to Ukrajinci tohoto
času v Německu. Podobné je to i na Ukrajině. Na tobě je opravdu vidět, že
nejsi schopný přemýšlet a dávat si věci do kontextu. Ukrajina je podle mě
od roku 2014 fašistická země, což dokladuje i oslavování Bandery a spol.,
které tam trvá doposud. A Ukrajina může být ráda, že tam ruská armáda
nepostupuje stejným způsobem, jako to dělá USA nebo Izrael v jiných
regionech. Dle mého názoru už toho bylo dost, a je nejvyšší čas tohle
všechno ukončit diplomatickou cestou. Ne tento stav prodlužovat, protože
každý den válčení přináší jen utrpení a smrt mnoha lidí.
https://www.facebook.com/reel/2070937833778715
Vždyť von neumí číst česky...
a Vy ho vybízíte, aby četl zahraniční
tisk...?!? 
Gratulki
Krásně papouškuješ kremelskou propagandu - například tragédii v
Oděse
Na sociálních sítích se opakovaně šíří nepravdivá a zjednodušená verze tragédie, která se odehrála 2. května 2014 v Oděse. Podle této verze ukrajinští „ultranacionalisté“ úmyslně upálili desítky proruských civilistů v Domě odborů, zatímco stát vše zatajil a nikoho nepotrestal. Tato interpretace ignoruje skutečný průběh událostí, opomíjí roli proruských ozbrojenců a zamlčuje výsledky nezávislých mezinárodních šetření i verdikt Evropského soudu pro lidská práva. Ve skutečnosti šlo o chaotický střet dvou radikalizovaných skupin, který ukrajinský stát nezvládl.
Událost se stala předmětem řady vyšetřování. Ukrajinská parlamentní komise dospěla k závěru, že střety vyvolali proruští aktivisté. Vyšetřování však bylo poznamenáno vážnými nedostatky – mnozí podezřelí uprchli do zahraničí, procesy se vlekly a některé případy skončily bez rozsudku kvůli promlčení. Mezinárodní orgány, včetně Rady Evropy a mise OSN pro lidská práva, kritizovaly jak činnost bezpečnostních složek v den tragédie, tak i následné selhání státního aparátu při objasňování událostí.
Navzdory rozšířeným dezinformacím na sociálních sítích, které obviňují ukrajinské nacionalisty z úmyslného upálení proruských aktivistů, nebyl nikdy prokázán žádný předem připravený plán s cílem někoho upálit. Násilí eskalovalo na obou stranách a požár vznikl v důsledku chaotického střetu, kdy obě skupiny používaly zápalné lahve. Odpovědnost jednotlivců nebyla přesvědčivě doložena ani ukrajinskými úřady, ani mezinárodními institucemi.
Mimochodem, jak z té fotky poznáš že jde o Ukrajinu? Například ČT zveřejnila dům, který ani nebyl z Ukrajiny, ale ze slovenska tuším, a zničil ho výbuch plynu. Na Fox news ukazovali desítky domů, které byly údajně z Ukrajiny... Kdyby Ruská raketa dopadla na dům, má hmotnost tunu a při rychlosti, kterou má, spočítáš hybnost... Tedy žák 8. třídy, tam jsi mentálně nedosrostl...
Rychlost krát hmotnost = hybnost a tomu žádná budova neodolá, spadla by... Když má raketa tunu...
Nauč se alespoň matematiku
Jinak umělá inteligence vygeneruje takových domů kvanta... Ovšem, může tam havarovat obranná raketa z UA. Nebo raketya zasáne ruskou, ta se rozlomí a část dopadne na dům.
Jako fakt? 
Fakt čekáš odpověď na otázky typu Jak z té fotky poznám, že jde o
Ukrajinu? 
Chceš zpochybňovat, že rusák každý den zabíjí svýma dronama a raketama ukrajinské civilisty?
Jak si mohu Tvá tvrzení ověřit???
Nijak, že???
Oliver Stone zdokumentoval Oděsu a upalování v dokumentu.. Když už....
Tvůj problém je, že jsi se ani nenaučil anglicky, že???
Jinak jsi mohl sledovat třeba Fox TV...
Ono totiž stačí vědět, co tvrdil západní tisk v průběhu let a uděláš si, nemáš li v hlavě vákuum obrázek sám... A žádné ruské zdroje nepotřebuješ.... Jen západní.... A vidíš, jak si západ protuiřečí...
Nulandová jasně potvrdila, že utratili za puč na UA 5 miliard.... Že šlo o svržení prezidenta...
Příčina, následek..... Kdyby nevnikla Země, nebylo by ani Rusko, ani
ukrajina....
Kdyby nedošlo k puči, byl by tam Janukovič a nikdo by neumíral....
Příčina a následek....
Chápeš, co je řetězec příčin???
Já chápu, že máš kremelské pohádky poctivě načtené 
A O.Stone? Ten jeho dokument, to je pěkný proruský kousek
https://www.stopfake.org/cz/ukrajina-v-ohni-aneb-v-cem-se-oliver-stone-mylil/
Bože, jak mohl tenhle legendární režisér tak hluboko klesnout?
Recenze dokumentu / Blazkovicz
Jelikož jsem tento semestr absolvoval jedno PVP o filmech a
propagandě, tak byl film o něco jasnější už od začátku. Ať se nikdo
nenechá zmást, tady o dokument opravdu nejde. Jednostranná propaganda jede na
plné obrátky. Ať už vynecháváním nevhodných faktů (hladomor na
Ukrajině a co taková Janukovičova vila nebo oligarchové v Rusku nejsou?)
nebo přesně cíleným střihem, mluveným slovem a hudbou. Dokument je přece
o tom, že divákovi naservíruje fakta a nechá ho popřemýšlet (můj
názor). Tady už je ale divákovi přesně řečeno, co si má myslet.
Ukrajinci jsou náckové, všechno financoval Soros a za Majdan může Kalousek.
Nikdo nezávislý tu nevystupuje, pouze Stone jako prodejná děvka. Už od dob
jeho protiválečných filmů je to prostě sráč, který by se měl sbalit a
odletět do Ruska. Stejně jako všichni místní ruští švábi vychvalující
toto dílo do nebe. Schválně si zkuste do vyhledávače zadat slovo "rus" a to
je teprve prdel. Rusovi nejde věřit ani hovno.
I uměllá inteligence napíše takový článek, když se jí zadá....
Který tu prezentuješ....
Ignoruješ fakta a neptáš se. Komu válka vydělá....
A americké zbrojní koncerny, i Nulandová, která to potvrdila oficiálně,
jsou toho nepřímým důkazem..
Američané nedělají převraty z lásky k lidem, ale z lásky k penězům...
Jeď třeba do Iráku, a mluv s místními lidmi, na vlastní kůži. Ptej se jich osobně, jestli se jim žilo lépe za Husajna nebo po něm....
Uvidíš, co Ti řeknou....
Většina, že za Husajna měli své jisté.....
Nebo do Lýbie. Řeknou ti, že za Kadafiho se měli lépe.....
Kaddafí nechal naftu, aby sloužila jeho lidu.... A zisky z ní.....
Za jeho vlády prudce vzrostla gramotnost.,....
Kam Američan šlápne, 100 let tráva neroste.....
Víš, že Američané financovali Hitlerův nástup k moci?
Ovšem, ty jazyky neovládá, takže jsi nucen číst jen takovéto články....
Takže podle tvé logiky, když raketa zasáne ruskou, ta se rozlomí
a část dopadne na dům, tak je to vlastně v poho?? 
Je to dlůsledek řetězce příčin.. Ale úmyslem nebylo zasáhnout ten dům.....
Kdyby UA nenapadal Donbas a respektovala právo národů na sebeurčení, ukrajinská, nebo zlomky ruské rakety by tam nespadly, byl by mír......
Ale jak víme, válka je kšeft... Na válce zbrojní koncerny vydělávají.....
Takže opět rekapitulace:
Válka je kšeft https://cs.wikipedia.org/wiki/War_Is_a_Racket
War Is a Racket (Válka je kšeft) je kratší pojednání bývalého generálmajora Námořní pěchoty Spojených států amerických Smedleyho Darlingtona Butlera z roku 1935, ve které spekuluje, jak obchodní společnosti vydělávají z válek. Butler poukazuje na řadu příkladů, většinou z I. světové války, kde průmyslníci, jejichž operace byly subvencovány ze státního rozpočtu, byli schopni generovat enormní zisky, přirozeně odvozené z lidského utrpení.
Jeho práce je rozdělena pěti kapitol:
Válka je kšeft
Kdo vykazuje zisky?
Kdo to platí?
Jak s tímto kšeftem zatočit!
K čertu s válkou!
a obsahuje toto shrnutí:
„ Válka je kšeft. Vždy jím byla. Je to možná nejstarší,
nejziskovější, určitě nemorální. A jediný mezinárodní ve svém
měřítku. Jediným, ve kterém se zisky přepočítávají v dolarech a
ztráty na lidských životech. Kšeft je podle mě nejlépe popsán jako něco,
co není to, zač to považuje většina lidí. Jen malá ,vnitřní’ skupina
ví, o čem to je. Je vedena ve prospěch velmi málo, na úkor velmi mnoha. Z
války vydělá spousty peněz, hrstka lidí.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Smedley_Butler
O své vojenské kariéry řekl v roce 1935 následující:
„ Strávil jsem 33 let a 4 měsíce v aktivní vojenské službě a během té
doby jsem nejvíce času trávil jako vysoce postavený ranař pro velký
byznys, Wall Street a bankéře. Jednoduše řečeno, byl jsem bandita, gangster
kapitalismu. Pomáhal jsem udělat Mexiko a zejména Tampico bezpečné pro
americké ropné zájmy v roce 1914. Pomohl jsem učinit z Haiti a Kuby
decentní místo pro chlapce z National City Bank, aby tam vybírali výnosy.
Pomáhal jsem znásilnit půl tuctu republik ve Střední Americe ve prospěch
Wall Streetu. Pomáhal jsem očistit Nikaraguu pro International Banking House
of Brown Brothers v letech 1902-1912. Přinesl jsem světlo do Dominikánské
republiky pro zájmy amerického cukrovarnictví v roce 1916. Pomohl jsem
učinit Honduras správným místem pro americké ovocnářské společnosti v
roce 1903. V Číně jsem roku 1927 pomohl vyšlapat cestu Standard Oilu, který
do ní expandoval nikým neobtěžován. Když se na to podívám zpětným
pohledem, býval bych mohl Al Caponemu dát pár rad. On řádil přinejlepším
ve třech okresech. Já na třech kontinentech. “
— Smedley Butler, Common Sense, 1935
Pokud mají američtí politikové akcie zbrojních koncernů, války jim
nesou peníze....
Proto USA 93% své existence vede války....
Na zbraních je největší zisk v poměru k počtu kusů.....
Nevyděláš tolik na spotřebních elektronice, automobilech, ale na prodeji
zbraní a k tomu jsou dobré konflikty ve světě...
Zbraně se nakupují ze státních rozpočtů...
A zvlášť ty americké bývají hodně předražené...
Ale hlavním smyslem války jako takové je zisk surovin.... Války se vedou
kvůli zdrojům.
Jinak válka nemůže mít žádný rozumný smysl.. Leda poštvat dvě skupiny
proto sobě a vydělávat na zbraních....
Jsem zapřísáhlý pacifista, odmítám, aby kdokoli bral do ruky zbraň...
Nebo zbraně vyráběl....
Ale děje se to, to má své příčiny a následky.....
Když to někdo dělá, potřebuje odbytiště... Stejně tak odmítám násilí....
Samozřejmě 90% všech zasahů civilních domů nají na svědomí patrioty ,IRIS-T a podobné obranné systémy.
Takže rusáci jsou z obliga, že - - Ukrajinci si za to můžou sami, viť

Přesně tak. Ukrajinci si za to můžou sami. To tvrdím od samého
začátku. Vždy hledej nejdříve příčinu, až potom se zabývej následky.
A teď z jiného soudku. Kdyby tohle dělali Rusové na Ukrajině, to by bylo
řevu. Cíleně zaměřené na civilní objekty. Stejně tak, jako to bylo a
stále je i v Gaze.
https://www.facebook.com/reel/1199419875564336
Kdyby se nerozšiřovalo NATO, tak a nebyl puč na UA, byl by mír....
Ale to by nevydělávali zbrojaři....
A také by západ nesměl chtít ruské a čínské zdroje....
Problém je, že je naprosto nekonkurenceschopný......
Bez levných surovin konkurovat nemůže....
Už Margaret Thatcherová
Bývalá premiérka Spojeného království
á v 80tých letech říkala, jak je nespravedlivé, že SSSR má tolik
surovin.....
Je rozdíl psát o politice ,kritizovat odpůrce a cpát sem pořád dokola celé měsíce v podstatě stejné příspěvky na jedno ,téma. Na to by si měl dotyčný udavač a svině ,založit zvláštní diskusi.
Plukovníku, nemusíš nic zakládat. Stačí, když nastoupíš zpátky do
své zdejší funkce 
Aniž by se musel, jak se praví, potrefený vůl sám ozvat... při
přečtení té charakteristiky ve Vašem příspěvku, mne napadl jediný nick,
který temu popisu zcela odpovídá... jamesdiot...!!! 
Komiku, jenom vůl by nepoznal, že se jardík obouvá do mé maličkosti (akorát má strach to napsat na rovinu)
A stím komolením mého nicku jsi fakt trapnýýýýýýýý 
Z tohoto odkazu každý pochopí, proč je pan Macinka opozicí tak
nenáviděný.
https://www.facebook.com/photo?fbid=122263046150083279&set=a.122111537468083279
No, nevím, jestli opozice Macinku zrovna nenávidí ...
Ale připojuju se k dotazu Lukáše Valenty:
Pitrýsku Petr Macinka, mohl bys prosím tě občanům představit svůj
životní příběh, na základě kterého si můžeš dovolit rozdělovat lidi
na méněcenné a vícecenné a úspěšné a neúspěšné?
Když se podívám do tvého životopisu, tak tam vidím absolvování
nepříliš prestižní vysoké školy, potom tam máš provoz kolotoče
následovaný povoláním hlásné trouby starého Klause, přípravu kávy a
občerstvení v jeho zbytečném Institutu pro šíření ruské propagandy a
vlivu a péči o archiv jeho kradených psacích potřeb. Následně jsi
zorganizoval recesistickou motoristickou stranu, vyžebral jsi prachy z
pochybných zdrojů a vlezl jsi do koalice s největším zlodějem od
devadesátek (toto se líbí Václavu Klausovi). Dokonce ani do té Sněmovny
ses nedostal vlastním přičiněním, ale musel jsi do médií nasadit svého
hranatého kamaráda, aby ti nasbíral nějaké voliče, protože sám jsi
taková nezajímavá, nudná a oslizlá krysa, která musí urážet ostatní,
aby si jí někdo všiml.
To je vlastně všechno, co jsi dokázal za 50 let a mám za to, že jsem nic
nevynechal.
Proto by mě docela zajímalo, kde bereš tu odvahu hodnotit druhé, když tvůj
život je jedno vakuum. Díky za odpověď, draku.
Zase pávek... Chtěl by euro, protože by to pomohlo například Freancii, ale Cechům by to ublížilo...
Zajímavý článek.....
Hned na úvod mne zaujal jeden fakt:
Agentura Standard & Poor’s v pátek druhé největší ekonomice eurozóny zlomově zhoršila rating, ze „známky“ AA- na A +. Francii tedy přeřadila do nižší kategorie, pouze „jednoáčkové“, než v jaké se nachází „dvouáčkové“ Česko.
Takže Česko má vyšší rating než Francie?
Zajímavé!
Přece jsme, po vládě Fialy, "spálená země"!
A teď najednou máme vyšší rating než Francie?
Nechápu....
Fiala extrémě poškodil ČR. Od roku 90 se rozkradlo mnoho, ale stále je co rozkrádat....
Například letadla, budou stát celkově 650 miliard, náklady.. O které nás smlouva podepsaná připraví...
Pomalu to vyplouvá na povrh....ještě bude veselo. Fialova vláda byla národní katastrofa.
https://www.facebook.com/reel/3763725973767445
( viz: diskuze pod videem)
Na kostlivce ve skříni si naše Dlužena nejspíš už zařídila
skladiště 
https://www.facebook.com/reel/1017673870734080
Žádné reformy. Žádné úspory. Jen bezuzdné rozdávání na dluh. To je politika této vlády
https://www.facebook.com/reel/853670757789131
Jurečka?! Neuvěřitelně drzý a pokrytecký člověk. Tak jako celá ta jeho předchozí vláda. Skvělá Alena Schillerová mu to řekla v Partii na Primě, a to včetně jasných čísel a argumentů
Minulá vláda si počínala nezodpovědně, rozhazovala peníze daňových poplatníků plnými hrstmi, a dnes, místo toho, aby se kála, neustále útočí na vládu nynější. Operují tím, že vláda Andreje Babiše předávala tehdy zemi se schodkem cca 400 - 450 miliard, ale to bylo zapříčiněno covidem. Oni předávali zemi se schodkem 1200 miliard, aniž by se s covidem museli zabývat.
Aspoň si zjisti fakta, než se dopustíš čisté dezinformace 
Fialova vláda se loučí obřím rozpočtovým schodkem 286 miliard