Kiwiboji , žádný stát v Evropě nemá právo určovat sousedovi, jestli může být členem nějakého obranného paktu , obzvláště když si to svou politikou zavinil sám . Viz Finsko , Pobaltí , Švédsko , Rumunsko ....
S hitlerem nespolupracovaly státy , které s nim bojovaly . Hloupá připomínka . Ale ne Rusko , které s hitlerem porcovalo evropu paktem Molotova s Ribbentropem .
Možná zbabělá politika , když ČSR zůstalo osamoceno bez pomoci spojenců proti desetinásobně silnejsimu . Proto napadení ukrajiny je toho analogie , je to cíl proruskych kolaborantů .

