Nezlob se, ale sůl, jako sůl - moc soli škodí a to zdravé v ní to
nevyváži.
Taky mám tu himalájskou, ale preferuji mořskou - množství snižuji
bylinkami a kořením(kurkuma) - snižují pocit neslanosti.
Nezlob se, ale sůl, jako sůl - moc soli škodí a to zdravé v ní to
nevyváži.
Taky mám tu himalájskou, ale preferuji mořskou - množství snižuji
bylinkami a kořením(kurkuma) - snižují pocit neslanosti.
Kurkumu používám na krve tvorbu kdysi jsem si z ní dělal zubní pastu.Moc ano ale tibetská jí má těch škodlivin stále míň, mořskou používám a vím jak solí stačí drobek jinak solím shoyu a nebo fermentovaným octem ze švestek.
kurkuma je jediná vedecky schválená plodina pre liečbu rakoviny...Izrael
ju má i v medicínskych protinádorových liečebných protokoloch...patrí
medzi 11 najzdravších prírodných bylín..
https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000653/2745577/Toto-je-11-najzdravsich-byliniek-a-korenin-na-svete--Mate-ich-doma-a-viete-ich-spravne-pouzit-
Já ji dávám všude, kde se hodí - ale i s pepřem - zvyšuje účinnost. - denně si dávám kávovou lžičku směsi s medem - preventivně
Zajímavé složení - já používám hlavně karí.
Koupím si ho - už teď si vybavuji vůni podle složení - uvidíme.
Já neřeším, co je z jaký kuchyně - vařím si podle svého - takové koření si dávám i do karbanátek a la JA
ľudia sa dajú nahovoriť pre indické/pikantné jedlá - ale pečeň a ledviny + črevný systém sú len jedny, nimi sa tieto orgány ničia, ľudia zomierajú dřív, ako je priemer...treba pripravovať jedlá, a dávať len uvedených 11 bylín, všetky ostatné, dávané do ázijskej kuchyne síce dobre ochucujú, ale tieto orgány a zažívací trak sa postupne devastujú..
Zázvor dělám sirup,česnek dávám všude,kurkumu také, pepř a další co jsi dal odkaz většinou také.
luďia se dajú nahovoriť aj na ruský terorismus vládnoucí mafie a ještě to budou vykládat jako svatou válku proti dekadentnímu západu, luďia sú kokoti...
človeka to pokúša jít dál, ale telo to musí biochemicky spracovať, a to je v "pikantérii" problém....
Mně už nic nepokůša. já končím na Tikka Masala a i to mi dává
zabrat.
Jednou jsem zkusil vindaloo a nedojedl jsme to. No vlastně jsem to ani jíst
enzačal.
Já ano z ájurvédy vím že pálivé pomáhá na zahřívání těla.Stejne jako v zimních obdobích když mrzne nejvíc tělo spaluje tuky.
Tak já tu mám naštěstí topení, i v těch restauracích bývá, ale abys
ci přivozoval záchavty kašle, rýmy aproudy slz, - já se tam jdu najíst, ne
sám sebe mučit.
ale jinak ano, ta moje druhá polovička, ta si dá phaal a pomalu si stěžuje
obsluze, proč to nepálí ...
Já i u tý masaly musím dávat postupem času po pár soustech přestávky a zapíjet.
Já šel vymrzli do indické kuchyně dal si hodně pasty pálivé která se dává jen milimetrik a já si dal dvě polévkové lžíce a samotné snědl,jsem hořel že Indové se mě smáli a řekli mi že toto jí k něčemu jako capaty apod.Vysel jsem ven a cítil jak ruce krásně teploucke jde o to že to zahřívání je že zilně tě nakopne, já si dělám doma ostrá jídla furt a tvou ženu chápu protože teď jsem udělal ostré jídlo okolí ho ochutnali a že moc ostré pro mě akorát.
kámoš pozval na grilovačku stehna ty se nedalí jíst prostě oheň prtřela si koutek oka když se dotkla toho kuřete hned ji začalo pálit všechny omáčky pálví maso grilovanáý taky pálivý ten člověk nepochopil že nemá každej plechovou hubu. Já kolikrát vařím v parním hrnci třeba maso a bez ničeho jen na páře. tady ty plechový huby neznají pořirozenou chuť potravin. Brambory taky nesolené.
kolika procent kapsaicinu v jídle (třeba polévka) to asi tak odpovídá?
pred nedávnom s bol v jednom obchode , kde predávaj sná8d všetky byliny sveta, i tie tie do ázijskej u chyne, i indickej kuchyne, včetne Garam Masalasom, pozrel som si ich zloženie - OK, jedlá chutné, pikantné, ale opakujem, je len jedna pečeň, ledviny a črevný systém (tieto orgány sú citlivé na všelijaké chutné, ale i hodne toxifikujúce byliny) - ako biochemik poznám metabolizmus a úlohu týchto orgánov v metabolizme/rozklade, detoxifikáci, i degradáci škodlivých látok + ich vylučovanie - ako pracujú biochemicky), a tak som asi po mesiaci všetky tieto "ázijské" byliny vyhodil, a nebudem špekulovať, a vrátil som sa len k tým 11 uvedeným, - oni sú zárukou biochemickej ochrany uvedených orgánov, ...chuť je jedna vec, ale ochrana zažívacieho metabolizmu druhá vec...a je fakt, že ľudia, ktorí sa dlhodobo "pikantne" stravujú, zomierajú mladší na problémy s pečeňou, ledvinami a s črevom...
a: a zabudol som spomenúť pancreas/podžalúdková žľaza/slinivka břišní, ten je v prípade pikantných jedál (ázijskej kuchyne, či mexickej kuchyne) nesmierne zaťažený (pankreas vylučuje do tenkého čreva pre trávenie desiatky enzýmov a hormónov), a pri dlhodobom jedení pikantných jedál často už v mladšom veku kolabuje - pankreatitídy, a čo najhoršie rakovina pankreasu, čo je najhoršia rakovina - má najkratší krutý priebech (asi pol roka), nedá sa liečiť ani protinádorovou terapiou (chemoterapia, rádioterapia, imunoterapia)...všímajme si, ako pomerne mladí ľudia (často umelci, herci, a pod.) zomierajú na tumor pankreasu, hlavne tí, ktorí si "užívajú" život pikantnými jedlami, nebodaj ešte drogy....
Tam jde spíše o čištění střev v dnešní době má mnoho lidí zanesena střeva dnešní stravou že na stěnách střev bys koukal co se ti usadilo i za 20 let, doktoři by mohli vyprávět,od střev zanesených se pak vytváří všechny nemoci poněvadž střeva zanesená hnijou a propouští do těla jedy , které se ukazují na celém těle.
Mně na vyčištění střev stačí grilovaný kuře z jednoho pojízdnýho
stánku se šťávou.
snim to, a do hodiny chčiju prdelí i 6x za sebou (s přestávkama, dojdu z
hajzlu k pracovnímu stolu, otočím se a jdu zpět na wc.
to pálivý mne takhle nepročišťuje. leda že by to koření samo o sobě
nějak čistilo ty střeva, ale nevím. žádnou informaci o tomhle jsme
nečetl
jo, možná to vindaloo a výš by mne protáhlo, kdybych ho dojedl a hlavně
přežil ...
V malém množství prý ano co jsem se o tom bavil to pivo. No zelenina a ovoce ano ,ale víš co , ty postřiky na nich nevím no . Ve Španělsku když stříkají zeleninu a ovoce chodí ve skafandrech.
Pivo bez alkoholu je pivo?
Zdravé není ani jedno, ale jde jako vždy o množství.
No, člověku, co prošel několik brigád prazdrojem a gambrinusem nelze vysvětlovat, co je pivo .-)))))
Ono pivo je koneckoců i frisco a tak, radler ap., že? .-))))
no není, obarvené vody s příchutí piva, a je mi jedno, jak to kdo nazývá :-)))))
To Béčko nebo co v něm je seženeš i jinak.
Ale jinak jak jsme už psal, vždy je to o pestrosti a vyváženosti a hlavně uměřeném množství.
to všehcno si člověk musí hlídat - vegetarián hledat náhražky proteinů, bílkovin, ti co žerou všechno si musí hlídat primárně množství.
Však vím takto jím vege asi 7 let nepočítám to a jim dle svého těla. Když mám na něco chuť dám si to a vím že tělo to vyžaduje.Treba vejce nemusím je jíst měsíc a pak vejce na všechny způsoby jím i týden.Nebo chuť na něco co má ryba a dám si chia semínka a pohoda, či nedávno jsem měl chuť na mungo a šup už jsem klíčil Strava správně vyvážená a bílkovinu čerpám tak jak v Indii z luštěnin a obilovin.Pouzivam seitan,tempeh,robi a jiné co mají víc bílkoviny jak maso.
Ale ničí pomáhá ničit škodliviny z jídla ve střevech které máš tam celý život usazené.Nikdo neříká aby jsi denně pil 10 piv ,ale jednou za čas dal 1 i 2 piva.
Jestli ničí škodliviny ve střevech nevim, ale zhoršuje kognitivní funkce, poškozuje játra, narušuje spánek, škodí osobám s vysokým tlakem, snižuje imunitu některých orgánů, zvyšuje pravděpodobnost rakoviny některých orgánů buď přímým drážděním (např. hltanu při konzumaci silných destilátů), nebo zanášením cizorodých látek (např. do tkáně prsu). Některé alkoholické nápoje mohou také obsahovat plísňové toxiny (nejčastěji pivo kvůli nízké kvalitě sladu), škodlivé produkty kvašení (např. nekvalitní destiláty) nebo zdraví neprospěšná aditiva (např. konzervační látky, chemické barvivo či aroma).
Já nepíšu o lihovinách ale pivu navíc chmel je dobrý na spánek.Mam tu bylinný čaj v kombinaci asi 4 druhů bylin a je tam i chmel a jak se po tom spí.Hlavne pivo musíš brát jako že ho nebudeš pít denně 10 piv ale dáš si skleničku či dvě jednou za čas. Já alkohol nepiju a střeva čistím jinak,ale i já vím že pivo umí střeva pročistit.
Řeč je o alkoholu. V pivu je vedle chmelu taky alkohol a to je škodlivá látka (v podstatě jed). Pokud chci něco na spánek, tak si můžu vzít něco, co neobsahuje jed, např. čaj z meduňky. Stejně tak pročistit střeva si můžu prostředkem, který neobsahuje jed - alkohol je navíc "čistí" i s mikroflórou, kterou potřebujeme k trávení.
Čaj na spaní mám bylinkový meduňka i chmel tam je . Na čištění střev nejen neškodný je pivo,ale i strava zdravá na střeva, což dělám a dokonce čištění střev i také výplach střev.
Ještě jednou - existuje nealkoholický a jedna 12° denně je lék -
trávení, ledviny a pod.
To rozhodně není lék. Alkohol tě zabíjí.
leda že by sis dal 12° nealko
Stačí nechat otevřenou dvanáctku na slunci a po hodině je bez alkoholu -
pak lednice a chutná stejně.
Když si vzpomenu na mladost, cca do 30-35 -ti, tak už bych měl být
několik let mrtvý.
to se projeví průběžně až někdy ve stáří. Kumuluje se to, kumuluje, až se to naakumuluje.
Pokud dosáhnu 70 budu spokojen - v 2016 jsem měl štěstí a tak 8 let
"nad-sluhu-ji".
No já mám v plánu Halleyovu kometu.
V 1986 jsem ji propásl v 2061 mi bude 103(necelých) - babička umřela v
99-ti.
Takže uvidíme.
Stačí pivo ohřát na 49°C - alkohol se vypaří - nebo jsou piva bez
alkoholu.
Já piju Birell grep - a sen-tam Plzeň, Starobrno, Kozel - ke zdraví
Když tam nemáš alkohol, tak je to v poho. Ale česká nealkoholická piva nějaký alkohol obsahují, na obalech se uvádí že mají max. půl procenta.
V půllitru nealkoholického piva je polévková lžíce (2,5g) 100%
alkoholu. Proto se nesmí nabízet (podávat) dětem.
Alkohol je nekompromisní jed ničící vše živé, proto se používá na
desinfekci v lékařství. Alkohol dělá z trouby sebevražedného hrdinu, z
mírumilovného člověka vraždící zvíře.
Lidé, kteří se pravidelně vnitřně desinfikují se zřídka dožijí ve zdraví 60. let. To, že alkohol se stal součásti lidské kultury na tom nic nemění. Slepých uliček Evoluce je více.
Alkohol je jak tonikum pro naše zdraví, tak
jed. Rozdíl spočívá v dávce
Ještě jedna odpověď :
Ano pivo je zdravé - obsahuje vitamín B.
Když vypiješ jedno - máš vitamín B1
Když dvě - máš B2
když šest - máš B6
když dvanáct - máš B12
No a když vypiješ celou basu - máš B-komplex
Evoluce z opice na člověka trvala miliony let - z člověka je opice za pár hodín
Bývávalo - teď 4 a už začnu víc mluvit a usmívat - takže dnes max
4.
To je pravda. Na rakovinu slinivky zemřel můj kamarád a kolega, jinak fyzicky zdatný tělocvikář a matematik. Probíhalo to velmi rychle, během pár měsíců byl pryč, žádné léčení nepomáhalo, byla to beznadějná situace.
Nejčastěji je součástí směsi koriandr, kmín, kardamon, hřebíček,
černý pepř, skořice, muškátový oříšek.
V různých variantách garam masala mohou přísady zahrnovat kurkumu,
šafrán, semena fenyklu, zázvor, česnek, hořčičná semena, badyán,
tamarind, pískavice, bobkový list nebo sušené červené chilli.
A teď : Která složka je špatná, pokud se to nepřehání?
Ani jedna - tato směs koření má na tělo blahodární účinky.
Já z nich používám 4 denně a 5 několikrát týdně.
Mátu jen v mojitu a skořici v domácí becherovce - nebo si ji dám sem-tam do
kávy.
V té mořské mikroplastik samozřejmě je a také to, co do moře teče řekami, tedy i splavem chemikálií ze zemědělství a průmyslu. V kamenné soli tohle není, protože ložiska kamenné soli jsou stará i stovky milionů let. Jsou tam také nežádoucí příměsi, které se rafinací odstraňují, ale není tam to, co vyléváme do moře za poslední stovku let.
Ovšem panika není na místě, ještě se neví, co mikroplastik v těle člověka páchá a i koncentrace jedů toho z posledního století může být pro zdraví zanedbatelná.
My kupujeme výhradně tu rafinovanou kamennou sůl obohacenou jodem. Motto : čím míň nežádoucích příměsí, tím lépe. A i soli přijímají Evropané i třikrát víc, než limituje WHO, takže solit jen mírně.