Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #166115

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 12 hodinami | #166115
Reakce na příspěvek #166112

Neříkám, že je umění kognitivní klam. Ani nepíšu to, co tvrdíš, že píšu. Soustřeď se prosím pozorně na má slova, píšu: když člověk vnímá atmosféru v obraze, tak to znamená, že tu atmosféru do obrazu umisťuje, protože atmosféra je prožitek a ten se nenachází nikde jinde, než v hlavě (v psychice) onoho člověka. Onen spontánní, bezprostřední dojem, že obraz obsahuje nějakou atmosféru, je tudíž klamný. Iluzorní. Je to jednoduché jak facka.
Při prožitku posvátnosti nad vesmírem se do toho vesmíru nic nepromítá, ten prožitek je vnímán "u sebe", ve své hlavě. Nepsal jsem, že by Jungova psychologie něco dokazovala. Úplně už motáš pojmy. Existenci nějakého transcendentna Jung neuznával.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 3 hodinami | #166122 (1)

ad soucet:
*27179* Tvrdis "neříkám, že je umění kognitivní klam... ale onen dojem, že obraz obsahuje atmosféru, je klamný. Iluzorní" - pokud je vnimani atmosfery v umeleckem dile podle teby "klam a iluze", pak rikas, ze kazdy clovek, ktery proziva esteticky zazitek, podleha mentalni iluzi, protoze vidi neco, co neexistuje! To je presna definice kognitivniho klamu a poruchy vnimani. Znovu a neunavne jsi prohlasil celou lidskou kulturu a prozivani krasy za cisty sebeklam, protoze tvuj primitivni, mechanisticky materialismus nedokaze pochopit, ze obraz neni jen pigment na platne, ale semioticky nosic transsubjektivniho vyznamu a emoci. Podle tve logiky je i cteni knihy halucinaci, protoze v papiru zadny smutek neni. Jsi k smichu.Jinak tento zoufaly vykrik je tvym fatalnim vlastnim golem: "Při prožitku posvátnosti nad vesmírem se do toho vesmíru nic nepromítá, ten prožitek je vnímán u sebe, ve své hlavě" - podivej se na tu monstrozni logickou demenci, kterou jsi prave vyprodukoval! Pokud se do toho vesmiru nic nepromita a ten prozitek je jen uzavreny chemicky proces v tve soukrome lebce, pak ten tvuj "u sebe vnimany prozitek" nema s tim vnejsim vesmirem absolutne zadnou realnou, strukturni ani objektivni souvislost! Ten vesmir je pro ten prozitek zcela irelevantni. Tim jsi prave implicitne zkonstatoval, ze cely tvuj klukovsky zazitek u dalekohledu u garazi i uzas vedcu nad rovnicemi je jen nahodny, slepy neurochemicky raus a dopaminove chveni v hlave, ktere si tve vedomi zcela bezduvodne asociuje s vnejsim svetem. Vykastroval jsi jakekoliv sekularni posvatno na pouhou vnitrni dysfunkci vnimani.Krecovite opakujes "existenci nějakého transcendentna Jung neuznával", i kdyz jsi v minulem komentari sam zkopiroval cely text z Psychologie a alchymie, kde Jung pise "ani verici krestan nezna skryte cesty Bozi a musi ponechat na vuli Jemu, bude-li chtit na cloveka pusobit zvnejsku, anebo zevnitr skrze dusi... O mozne existenci Boha se tim ani v pozitivnim ani v negativnim smyslu nic nerika" - nemas kapacitu a nejsi schopen rozlisit mezi metodologickou hranici vedy a ontologickym poprenim reality, hlupaku zaostalej *27179*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před hodinou | #166123 (2)

Hezky den vam preji -- Chtel jsem sem neco napsat ale uznavam, ze jako blbec nato nemam -- Tak vas nebudu ve vasi inteligentni debate rusit --
Ahoj a nekdy zase nakouknu.




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 40 minutami | #166124 (3)

ad kiwiboy:
.."chtel jsem sem neco napsat ale uznavam, ze jako blbec nato nemam"..
prvni krok k moudrosti je priznat si pravdu - ted uz jen zbyva tech dalsich tisic kroku, drahy priteli



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 38 minutami | #166125 (3)

"Jj - dobrou noc."
*3655* *3655*
"VÝZVA :"
"Přistěhovalci, vraťte původním obyvatelům jejich území a táhnete do prdele odkud jste přišli."
*3440* *3440* *3440* *3440* *3440*