Už jsem sem dával text, v němž Jung říká, že v případě jeho konceptu Unus mundus se nejedná o metafyziku. Metafyziku či nějaký transcendentní svět Jung obecně odmítal. Důkazů tu o tom bylo předloženo dost. Nesprávně chápeš pojmy a v důsledku toho i nesprávně vykládáš Junga, a při tom ignoruješ jeho přímá vyjádření. Můžu ti dát ještě jeden hint z GW 14:
Právě proto, že fyzično a psychično jsou na sobě vzájemně závislé, byla už mnohokrát vyslovena domněnka, že mimo naši dosavadní zkušenost jsou navzájem totožné, což ovšem nesmíme chápat jako svévolnou materialistickou nebo spiritualistickou hypotézu.
Jsi to ty, kdo neviděl Jungův text ani z rychlíku. Všimni si, že já
dávám jeho přímé citace a dokonce i screeny z jeho díla, zatímco ty
dáváš výroky nějakých šarlatánů o Jungovi. Je to tedy přesně naopak,
ty čerpáš z nějaké laciné brožurky, kterou jsi schrastil bůhvíkde na
internetu, kdežto já čerpám z jeho díla.
Nikdo nemluví o podstatě a původu, prober se! Řeč je o činnosti (či
procesu). Ta subjekt nepřekračuje, nýbrž probíhá právě jen v rámci
subjektu. Na příkladu instinktů jsem ti to předvedl. Instinkt, byť je
kolektivní, transsubjektivní, tak jeho činnost je vždy osobní,
soukromá.
Říkáš: "Pokud ty sam tvrdis, ze vesmir zadnou takovou kvalitu nema" - a já
se ptám: jakou kvalitu že nemá? Jakou by podle tebe měl mít kvalitu, aby s
ním bylo možno pociťovat soulad a spojenost? Anebo říkáš: "Mas totiz
vztah sounalezitosti k objektu, ktery je prazdny" - a já se ptám: co znamená,
že je prázdný? Co by měl obsahovat, aby ten vztah podle tebe nebyl klamem?
Ty sám to říkáš, tak to vysvětli! Když neumíš vysvětlit svá vlastní
slova, tak tím dokazuješ, že jsou prázdná a že jenom bohapustě
pindáš.

podivej se, co jsi sem prave nadsene copy-pastnul,
hlupaku zaostalej.. Jung tam pise, ze predpoklad identity psychickeho a
fyzickeho byti "nesmime chapat jako svevolnou materialistickou nebo
spiritualistickou hypotezu"! demonstrujes tak kolosalni nevzdelanost, ze uz ani
nechapes text, ktery sam vkladas, Jung timto vyrokem explicitne odmita tvuj
primitivni materialismus 19. stoleti, ktery redukuje psychicno na "paru nad
hrncem" a uzavrenou biologii v hlave! Jung rika, ze hmota a duch jsou na
nejhlubsi urovni reality JEDNO A TOTEZ (Unus Mundus) – coz je presne to
psychofyzicke pole, o kterem ti tu celou dobu strilim do te tve nevzdelane hlavy
- sam jsi prave dolozil mou tezi a dal si absolutni argumentacni mat v primem
prenosu.. stale se tupe ptas, co znamena, ze je objekt "prazdny" a jakou kvalitu
nema, ale diky tomu, ze mas totalne nasrano v hlave, ti nedochazi, ze se ptas na
sva vlastni slova - sam jsi prece slavnostne napsal: "samozrejme, ze vesmir sam
o sobe zadnou posvatnou ci numinozni kvalitu nema. Kde by k ni prisel??" Pokud
ten vesmir podle tveho naivniho atheismu ZADNOU posvatnou ani numinozni kvalitu
nema, tak JE z hlediska teto kvality naprosto PRAZDNY, argumentacni mrtvolo 
Nebo můžu pociťovat lásku k člověku,
co mě nenávidí. Taková relace taky není validní, poněvadž on tu kvalitu
nemá?
