ad soucet:
diletante, loudis o screeny, protoze tvuj ubohy cesky vycuc z internetu byl
zcenzurovan a zkracen! Cely naucny svet, kazda univerzitni knihovna od Curychu
po Harvard, eviduje v nemeckem kritickem vydani Gesammelte Werke (Walter Verlag,
Olten), svazek 14/2, strana 362, odstavec § 769 presne tato slova: "Der
metaphysische Hintergrund unserer empirischen Welt ist in der Tat der unus
mundus..." - jsi prachobycejny podvodnik a lhar, ktery neumi nemecky, nemecky
original v zivote nevidel a drze tu prohlasujes standardni text C. G. Junga za
"vyplod sarlatanu"! Tvrdis: "Na instinktu vidis, ze i kdyz je transsubjektivni,
tak je jeho cinnost soukromym, osobnim procesem. Instinkt vyvraci, co pises" -
vubec nechapes, ze jsi prave poprel celou evolucni biologii i hlubinnou
psychologii! Instinkt a archetyp totiz NEJSOU tvuj "soukromy proces" - cinnost
instinktu je rizena universalnim, transsubjektivnim fylogenetickym programem,
ktery je stejny pro tebe i pro potkana v kanale! Tve telo je pouhym pasivnim
hardwarem, ve kterem se tento globalni software spousti. Drze mektas "Jung s
Paulim netvrdili, ze by se posvatno vyskytovalo jako vlastnost reality!" - prave
naopak! Wolfgang Pauli (nositel Nobelovy ceny za fyziku) a Jung v knize
Naturerklärung und Psyche (1952) definovali psychoidni archetyp jako
objektivni, neempiricke pole reality, ktere v sobe nese numinosni (posvatny)
rozmer! Pauli explicitne psal o tom, ze materialisticka veda ztratila dusi, a ze
moderni fyzika pole musi toto objektivni numinosum zpetne integrovat do obrazu
sveta! Ty mi tu chces rikat, jak se lisi vesmir s numinozni kvalitou od tveho
prazdnego prachu? V Jungove a Pauliho vesmiru je posvatno objektivni vlastnost
samotne struktury psychofyzickeho byti (Unus Mundus) - jinak tvuj ubohy pokus o
klicku s laskou te definitivne pohrbil: "Nikde jsem nepsal, ze abych mohl k
objektu pocitovat lasku, ten objekt ji musi obsahovat" - jenze laska je emoce
subjektu, zatimco ty jsi sem vlozil Bucheruv model, kde je spiritualita
definovana jako connectedness (spojenost k objektu), coz vyzaduje oboustrannou
relaci! Jsi argumentacni mrtvola, sasku


Nebo můžu pociťovat lásku k člověku,
co mě nenávidí. Taková relace taky není validní, poněvadž on tu kvalitu
nemá?

