Když to tvrdíš, tak to dokaž a nefantazíruj. Tím, že sem nedáš
screen, tím potvrzuješ, že nečerpáš přímo z Jungových knih, ale jen z
nějakých internetových informací o Jungovi (v podstatě to, co píšeš o
mě, platí o tobě). Já jsem screen dal a můžu dát screeny klidně všech
svých citátů Junga, pokud si to budeš přát, čímž dokážu, že čerpám
přímo z jeho knih. Takže se hloupě a lacině nevykrucuj a dokaž své
tvrzení screenem, do té doby nebude tvé tvrzení bráno vážně.
Činnost instinktu je soukromým, osobním procesem, když se spouští
individuálně ve tvém těle a jen ve tvém těle je činný. Je fakt tak
těžké takovou jednoduchou věc pochopit?
Nic takového Jung s Paulim nenapsali, že by archetyp v sobě nesl numinózní
rozměr. Nic o nějakém objektivním numinózu nebo že by posvátno bylo
objektivní vlastností čehokoliv. Jestli trváš na tom, že to napsali, tak
dej na důkaz citát i se zdrojem (a nejlépe screenem). Měl by sis uvědomit,
že vztahem je míněna právě emoce. Láska je např. láskyplným,
přijímajícím, souladným vztahem, zatímco třeba nenávist je odtažitým,
nevraživým, odmítajícím vztahem. Posvátno či numinózum není zdaleka
jediná kvalita, kterou mohu v souvislosti s objektem zažívat. Čili pokud
tvrdíš, že objekt sám musí mít onu kvalitu, která je obsahem mého vztahu
k němu (toho, co k němu cítím), jinak že je ten můj vztah klamný, tak
potom tvrdíš, že objekt musí obsahovat např. lásku, aby můj vztah lásky
k němu nebyl klamný. Naznačil jsem ti to už na samotném počátku. Tak to
mi teda vysvětli, kde se v těch objektech takovéto kvality berou a co jsou
konkrétně zač.

Tvrdis, ze vztahem je minena pouze emoce (napr.
laska) a ze vesmir nemusi obsahovat kvalitu, kterou k nemu citis. Ty logicky
mrzaku, v analyticke filosofii (Gottlob Frege, Ludwig Wittgenstein) se striktne
rozlisuje mezi subjektivnim vnitrnim stavem a pravdivostni hodnotou relace
(vztahu) k vnejsimu svetu! Laska k cloveku je validni relace, protoze ten clovek
JE vedoma bytost a partner v relaci na stejne ontologicke urovni. Ale pokud ty
citis "oboustranny vztah sounalezitosti a spojenosti" (connectedness z tveho
Bucherova modelu) k mrtvemu vodiku a kameni, ktery zadnou takovou kvalitu nema a
je prazdny, pak z hlediska semantiky vyjadrujes nevalidni konstrukt. Jsi spojen
s PRAZDNEM! Tvuj vnitrni stav nema v objektu zadny realny, strukturni protejsek.
Tva "spiritualita" je podle tve vlastni definice cistokrevny autisticky
solipsismus, kognitivni klam a psychiatricka halucinace izolovaneho mozku v tve
vlastni lebce! Trvas na tom, ze cinnost instinktu je soukromy, izolovany proces,
protoze se spousti v tvem tele. V teorii systemu (Ludwig von Bertalanffy) plati,
ze vlastnosti otevreneho systemu jsou emergentni a rizene z vyssi hierarchicke
urovne! Tve telo je pouhy lokalni uzel (node) v globalni siti. Pokud je
podstata, rad, struktura a fylogeneze instinktu transsubjektivni (nad-osobni),
pak ten proces z definice NENI SOUKROMÝ ANI IZOLOVANY! Misto realizace neni
autorem zakona. Snazit se tvrdit, ze transsubjektivni program je soukromy
proces, je stejne imbecilni, jako tvrdit, ze internetovy protokol TCP/IP je tvuj
soukromy proces, protoze se ti prave nacetla stranka na tvem monitoru. Drze
lzes, ze Jung s Paulim nespojovali archetypy s objektivnim numinoznem - v
nemeckem originale Naturerklärung und Psyche (Rascher Verlag, Zürich 1952,
strana 154-158) Pauli explicitne definuje psychoidni archetyp jako objektivni,
neempiricke pole, ktere funguje jako numinosni faktor a organizator vedeckych
idei! Moderni kognitivni veda (Andy Clark, David Chalmers) tvoji naivni
materialistickou predstavu, ze mysl je izolovana v lebecni kosti (skin-bound
cognition), davno rozmetala. Koncepty rozsirene mysli (Extended Mind) a
ztelesnene kognice dokazuji, ze kognitivni vzorce jsou distribuovany napric
psychofyzickym polem reality. Archetypy jsou kognitivni invarianty reality,
ktere organizuji vnimani jeste pred zformovanim tveho ega. Tva predstava
soukrome krabicky v hlave je jen biologicky anachronismus 19. stoleti, hlupaku
nevzdelanej
Nebo můžu pociťovat lásku k člověku,
co mě nenávidí. Taková relace taky není validní, poněvadž on tu kvalitu
nemá?

