Rus prosral všechno co mohl , diky diktátorskému režimu se podileli na
vzniku II.SV , s Hitlerem si plánoval rozdělení Evropy , pak se musel bránit
pred timto svým spojencem . Bez pomoci Ameriky by se neubránil , ale ani to ho
nepoucilo a po válce pokračoval v imperialistickém ujařmování sousedních
národů dokud se svým primitivním totalitním řízením nedostal do slepé
uličky ekonomickeho ´úpadku a vzdal se bolševické ideologie . Sice
nukleární velmoc , ale jinak rozvojový stát jen co se se diky minerálnímu
bohatství vzpamatoval , už zas pomýšlí nad nadvládu nad sousedy a
vyhrožuje pres státní media atomovými zbraněmi . Účinkování ve
válečné agresi na Ukrajině ukazalo , že je to stale stejný militantní
primitiv , kolos stojící,na hliněných nohou . 
