Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #166206

Zobrazit vše


| Předmět:
před 2 hodinami | #166206

PRAHA - Ústavný súd (ÚS) ČR v stredu vydal predbežné opatrenie, ktorým uložil vláde, aby zaistila účasť prezidenta Petra Pavla na summite Severoatlantickej aliancie v Ankare...vy to máte nejaké divné, vláda nemá slovo? a čo tam bude p. Pavel robiť, keď ho vláda v tejto situácii bude ignorovať? zdá sa. že váš prezident sa stáva takou......



| Předmět: RE:
před hodinou | #166207 (1)

Je nejvyssi velitel ozbrojenych sil v CR.



| Předmět: RE:
před hodinou | #166208 (1)

Nechtěli ho vzít s sebou, protože je z opozice a jede vláda. Chtěl jet, tak podal žalobu. Soud rozhodl: Musí ho vzít s sebou. Co je na tom nesrozumitelného.



| Předmět: RE:
před hodinou | #166210 (1)

Máš v tom bordel.
On by měl být, podle své funkce vrchního velitele vojsk ČR, posílán automaticky.
*32558* *17619* *17619* *32558*




| Předmět: RE:
před 40 minutami | #166211 (1)

ad visitor77:
.."vy to máte nejaké divné, vláda nemá slovo? a čo tam bude p. Pavel robiť, keď ho vláda v tejto situácii bude ignorovať?"..
s tvym mentalnim vybavenim a moralnim pokrivenim je pro tebe, cistokrevneho ovcana z felvideku, jehoz predci dve generace nazpet jedli rukama a meli jedny boty na chatrc, zrejme koncept fungujiciho pravniho statu jen sotva uchopitelny - zjevne netusis, co je to nezavisla justice, protoze bez ohledu na to, jestli zijes ci nezijes v nejakem autoritarskem bananistanu, bys mohl vedet, ze civilizovany svet nezije stejne uboze.. jinak prezident Pavel jako byvaly sef vojenskeho vyboru NATO ma v teto alianci vetsi respekt a jmeno nez cela vase soucasna politicka garnitura dohromady a je respektovanym partnerem, drahy priteli



| Předmět: RE:
před 32 minutami | #166213 (1)

By sem to viděla až tak že Babiš co by slovák v česku dělá jenom zlou rotyku asi tak jako Ty slovák v českých diskuzích :-)