Putin se rozvedl a nabrnkl si mladou přítelkyni, je to morálně zkažený
člověk, už za toto odpadl od církve. Nyní vyznává satanismus, podobně
jako Hitler s Uzlem.
Čeká na něho 
Putin se rozvedl a nabrnkl si mladou přítelkyni, je to morálně zkažený
člověk, už za toto odpadl od církve. Nyní vyznává satanismus, podobně
jako Hitler s Uzlem.
Čeká na něho 
Vědci přišli s teorií, že vesmír skutečně stvořil Bůh.
Popsali jeho přesnou podobu. Vše směřuje k Bohu
...věda je ze své definice omezená ve svém rozsahu a může nám říci
pouze o přírodních jevech. Může vysvětlit určité zákony existujícího
vesmíru, například přitažlivost dvou objektů (gravitaci), nebo proč je
nitroglycerin nestabilní sloučenina. Může i vysvětit mnohé jevy....
Ale nedokáže nám předpovědět, proč by měl být vesmír vůbec
zkonstruován s gravitací....
Vědci mají různé teorie. Některé jsou hodně přitažené za vlasy.
Vůbec nic však nedokazuje, že by byl vesmír nějak stvořen nebo vědomě
zkonstruován. Proto to není třeba nějak předvídat.
Vůbec nic však nedokazuje, že by byl vesmír nějak stvořen nebo vědomě zkonstruován....nedokazuje, ale zdravý, férovo mysliaci, nezaujatý rozum hovorí jasne...takýto rozum nepotrebuje priamy dôkaz, ale sú tisíce nepriamych, a mnoho nepriamych dôkazov nahradzuje jeden priamy...znova: Boh nie je o vede, ale stvoril vedu, veda je s ním v súlade, potvrdzuje ho nepriamo...veda bez Boha je len nezmyselne cingajúci prázdne fantazirujúci zvonček...
... "ale zdravý,
férovo mysliaci, nezaujatý rozum hovorí jasne...takýto rozum nepotrebuje
priamy dôkaz,"
Správněj by visitore77 bylo : náboženskou ideologií zaplavený rozum odmítá předložení důkazů, které samozřejmě neexistují a odvolává se na náboženský princip. Nedostupné důkazy jsou nahrazeny (zastoupeny) fanatickou vírou v reálnou existenci nějaké neviditelné a tedy i nehmotné věci, která vše ví, vše umí a vše udělá.
Pobožný vědec dokládá existenci boha pokusem dokazujícím, že bůh
nenechá vodu téci do kopce.
Kdysi psal jeden zbožný chytrolín, že existují bohem schválně udělané
gravitační anomálie v přírodě dokázané videi, jak se na asfaltku
položený míč rozkutálí do kopce. Dokonce i vodováha na asfaltce ukazuje
bublinkou opačně.
Co s takovými chytrolíny ? Ztrácet zbytečně čas pokusy jim vysvětlit
fyzikální fakta ? Zbytečné, oni věří, že existují zázraky a když bůh
dopustí i motyka spustí. 
Ctělo by to tvoje tvrzení doložit vědeckým experimentem jak se chlubí
Ateisté a nikdy to nedodrží 
Tak navrhni experiment, který by mohl doložit tvrzení, že A nijak
nezávisí na B, které neexistuje. Když B neexistuje, tak s ním přece nejde
udělat experiment, ne?
Experimentem se dokládá opak – tedy že A nějak závisí na B, které
existuje. Což tvrdí teisté, takže ten experiment je na nich! Dolož svá
teistická tvrzení experimentem, ze kterého plyne, že svět byl stvořen
nějakým bohem, a že tedy ten bůh také reálně existuje!
Doložit své tvrzení musí ten, kdo říká, že je to tak a tak. Nikoliv ten, kdo říká, že tomu nic nenasvědčuje.
Slovensko prodává (muníciu), ale nedává priamo na tu válku: kto si chce od Slovenska kúpiť, tak si kúpi, a je jeho morálna vec toho, kto kúpi, na čo zbrane/muníciu použije, nie je to morálna vec Slovenska...Slovensko nedáva PRIAMO na tú válku - takže rozlišovať....a prosím, už to tu podstrkuješ asi 4x, rozlišuj, lebo rozlišovanie je znak múdrosti! - ak nedokážee rozlišovať, a tam, tak sa myslí nie v múdrosti, ale v hl------...
prodávat zbraně Ukrajině, která je ve válce, automaticky znamená prodávat jí je na tu válku. Slovensko je prodává Ukrajině právě proto, aby se dokázala ruSSovi ubránit (ruSSku je např. neprodává).
to je problém Zelenskeho, nie Slovenska... ak chce kúpiť, dá objednávku, zaplatí a má - on to chce, je to jeho morálny problém, ako to použije (či na válku, obranu, či pre iné veci), nie je to problém Slovenska (predávajúceho)...pochopil?
To je tvůj morální problém, že hájíš agresora a od napadeného, aby
se nebránil.
Katolická hyena co velebí zlo.

Jsi hanbou věřících - všech - i muslimové s výbušninou na hrudi jsou
morálnější, než ty.

Obchod se smrtí.
Když dodává sevkorejský monarcha rusku zbraně, střelivo a vojáky na
vraždění Ukrajinců, tak splácí dluh za ruSSácký prodej a podporu ve
výrobě raket a jaderných zbraní.
A když už jsem to téma načal, kdo myslíš že dodával Číňanům, Iráčanům, Peršanům a Pakistáncům znalosti na výrobu jaderných zbraní, letadel a raket? Byla studená válka a CCCP potřeboval provokovat a štvát USAmeričany, zaměstnávat je hrozbami a provokacemi. O Kubánské krizi asi také něco víš. Ovšem na té studené válce se nemalou mírou podílel i schizofrenický komunisto-bijec Edgard Hoover.
Ty zbraně jsou na vyhnání ruSSáků z Ukrajiny. Si myslím.
Co myslíš, proč se Ukrajinci vlastně brání, proč se nenechali opět
začlenit co by provincie na výrobu obilí do ruSSáckého impéria ?
Proč máme vlastní hranice, policajty, soudce, věznice a vládu, proč
nežijeme jako v džungli, kde platí právo silnějšího a kde je vyškrtnuta
humanita a pomoc v nouzi ?
..treba byť pri rozume, nie naivný - Rus dobyje celý Donbas, a potom nechá Ukrajinu, nech si ide svojou cestou - ale NATO nedovolí: to je skutočná realita, kto myslí reálne, vie...
Jak nedovolí? Co se stane, když Ukrajina vstoupí do NATO? Nikdo se nějakýho Rusa ptát nebude.
Ona možná přímo NATO ani nepotřebuje. Stačí jí, když bude mít obrannou smlouvu s pár významnými státy NATO. Když bude mít Ukrajina výbornou armádu s výbornýma technologiema, tak ani moc NATO potřebovat nebude. To je právě to, co imponuje Trumpovi, že se Ukrajina snaží o sebe postarat sama a díky inovativnímu obrannému průmyslu si vyrábí vlastní účinné zbraně. Jestli v tomto trendu bude Ukrajina pokračovat i po válce a obnoví svou armádu, tak to může být nakonec tak, že NATO samo projeví zájem o to, aby se Ukrajina stala jejím členem, protože pro něj bude výhodné mít člena s takto vyzbrojenou armádou.
"Realita je taká, že Krym kolabuje, Moskva se
nedokáže ubránit, Plameňáci si tam létají jak se jim
zachce."

Jednou větou : "RuSS
krvácí."

..treba byť pri rozume, nie naivný - ruSS nemá na to, aby dobyl celý Donbas. Je sám už dost vyčerpaný a to i finančně. Nebude mít benzín ani naftu a jeho velká města budou bombardovaná. Dá se očekávat, že se v ruSSku vzedme masová nespokojenost (Ukrajina navíc plánuje provést vlivovou operaci).
A jinak jsi v pohodě?

Ukrajina je od Slovenska kupuje na sklad?

Co ty máš v hlavě za hmotu?

Nějakého opičáka, co se opičí po těch proruských slovenských opic -
myslím tím Fica a spol., kteří to tak deklarují - oni nic, oni jsou
muzikanti - oni jen prodávají.

No a primitivové jim to "žerou".

Všechny zbraně dodávané Ukrajině, tedy i ty slovenské, jdou přímo na
válku s Ruskem, jiný účel nemají.
Dodávat zbraně napadené zemi je stejně morálně ospravedlnitelné jako
pomoc demokratických zemí SSSR za druhé světové. Nemusíme souhlasit s
vládním režimem napadeného státu, ale měli bychom umět jasně rozlišit,
kdo je v právu. Rozlišit, co je útok a co nutná obrana.
Souhlas ... a musíme se také pokusit o extrapolaci vývoje situace, jestli a jak pomůžeme napadenému a nebo ho necháme na "holičkách".
Ukrajina od Slovenka objednáva a kupuje len strelivo...kupuje, my jej ho nedávame zdarma na válku...na čo je to strelivo použité, to je morálny problém Ukrajiny, Slovenska sa to netýka...proboha, rozlišujte, o čom je morálny problém...
vy ste dávali vampíry zdarma priamo pre túto válku (neviem, čo dnes vše dávate, možno že to dnes už platí EÚ, ale nie Ukrajinci),.. Slovensko Ukrajine nedáva žiadny vojenský materiál...
My Vampíry a vy Zuzany, kde vidíš rozdíl? 
Dnes “jenom” prodáváme jako vy.
Tak proč nás odsuzuješ?
Vizitore musím ti to vysvětlit polopaticky. Za minulé vlády Slovensko i Česká republika zdarma dávaly Zelenskému zbraně a munici. Za této vlády je Slovensko i Česká republika Zelenskému prodává.
neviem, či- a čo dnes prodává, nevyjadruje sa...tanky im nedávame, húfnice taky ne, ani Migy, ani drony, ktoré nemáme...neviem, ako je to so strelivom, ale dnes je dronová válka!
Slovenská vláda poskytla Ukrajině po roce 2022 vojenskou pomoc v celkové
hodnotě zhruba 700 milionů eur formou darů ze státních zásob, na které od
podzimu 2023 navázal komerční prodej zbraní a munice za stovky milionů eur
od soukromých slovenských firem.
Přístup Slovenska se zásadně změnil s nástupem vlády Roberta Fica v
říjnu 2023. Do té doby země patřila mezi největší podporovatele Kyjeva v
poměru k HDP, poté však státní darování zbraní zcela ustalo a pokračuje
pouze schválený byznys soukromých zbrojařů.
1. Bezúplatné dary od státu (období 2022 – říjen
2023)
Předchozí slovenské kabinety schválily celkem 13 balíků vojenské pomoci.
Mezi hlavní předanou techniku patří:
2. Komerční prodej (období od konce roku 2023 do
současnosti)
Současná slovenská vláda deklarovala politiku „ani jeden náboj ze
státních skladů“, ale nijak nebrání komerčním aktivitám domácího
obranného průmyslu. Slovenský export zbraní díky tomu raketově vzrostl a v
roce 2024 dosáhl 1,15 miliardy eur (cca 1 % HDP), což je desetinásobek stavu
před rokem 2022. Ukrajina na základě komerčních smluv a objednávek
financovaných západními státy ze Slovenska odebírá:
Takže jak vidíš, Slovensko dávalo i prodávalo a stále prodává Ukrajině zbraně přímo na tuto válku. Poskytuje jí zbraně, aby se mohla ubránit ruSSku a zpět osvobodit své území.
Oba víme, proti komu je to střelivo určeno, na koho ty granáty dopadnou -
na ruské vojáky.
Morální problém s tím nemají hlavně ti, kdo takovou pomoc poskytují
nezištně a zdarma.
ad: neviem, či dnes Slovensko niečo Ukrajine z vojenského materiálu predáva, asi nič...viem, že jej dáva hodne el. energie (neviem, ako to Ukrajina platí) ...
Proti Stalinovi to byli amatéři.

"V důsledku politiky Josifa Stalina zemřely podle
odhadů mnohamilióny lidí. Ruská organizace Memorial zveřejnila jmenný
seznam 2,6 milionu obětí stalinského teroru a čistek, což představuje asi
jen pětinu z celkového počtu obětí, který se odhaduje na přibližně 12,5
milionu lidí."

To je tvůj fašismus a komunismus ruka v ruce.

to co tu píše visitor je naprostá zvrácenost v morálce.
Je třeba zabít na Ukrajině co nejvíce lidí co bojují na straně Ruska
(převážně jsou to Rusové.)
Je jedno čích to budou zbraně německé nebo Americké.
Ideální by bylo vyhladit z povrchu zemského Ruskou armádu, tedy zabít
několik milionů Rusů, pokud se budou snažit drze dobývat na Ukrajinské
území.
Dneska posílám dobré zprávy:
„Volgograd vítá sezónní migraci plameňáků z Ukrajiny. Pokračování
příště,“ oznámil na síti X šéfkonstruktér ukrajinské střely s
plochou dráhou letu FP-5 Flamingo Denys Štilerman, když sdílel zásahy
svých výtvorů na ruské město.
ukrajinské střely Flamingo zasáhly průmyslový závod Titan-Barrikady,
který se specializuje na dělostřelecké a raketové technologie.
Mimo jiné v tomto podniku vyrábí nosiče a odpalovače pro
mezikontinentální balistické rakety Jars, Sarmat a Topol-M a balistické
rakety krátkého doletu Iskander
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-pokracovani-priste-ukrajinska-flaminga-zasahla-ruskou-tovarnu-na-balisticke-rakety-40585339#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=2&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku
poslanec českého pôvodu v Bundestagu/dnes v EP (Petr Bystroň), sa jasne vyjadril o tom ako teraz (zbraňami) Nemecko bojuje proti Rusku, dal to do podoby ako v II. SV...a divím sa kanc. Merzovi, že stále nechápe, že II. SV stačila, a Nemecko spôsobilo Rusku válečné škody za 2 biliony dolárov a a 21 mil mŕtvych (a on je potomkom tých, ktorí to spôsobili)...ja by som sa za jeho pomoc Nemecka Ukrajine v boji proti Rusku zbraňami hanbil! (tisíce mŕtvych Rusov nemeckými zbraňami)...Nemecko, ak platí nejaká základná medzinárodná etika, by sa z týchto aktivít malo stiahnuť, ak cíti vôbec nejakú etiku, ak má tento národ nejakú morálku...
2. sv. válka je dávno pryč, soudruhu. Ty stále nechápeš, že válku teď rozpoutalo ruSSko, že ruSSko dělá to, co dělalo Německo (a SSSR mu při tom zprvu asistoval), a že Německo teď stojí na té správné straně a dělá správnou věc.
2. sv. válka je dávno pryč, soudruhu...
nech mlčia, nesplatili ani 1/10 toho, čo spôsobili, a tak nech mlčia aj súčasní nemeckí politici, včetne kancelára - spôsobili Rusku škody vyčíslené (medzináronými organizáciami) na najmenej 2 biliony = 2000 miliárd dolárov (ak to ide vôbec presne vyčísliť) vo vtedajšom kurze dolára (hmotné škody) + 21 miliońov obetí -
...a tak nech Nemci mlčia, nech sa stiahnu z Ukrajiny, nech ďalej Rusov nezabíjajú svojimi zbraňami, je to od nich hnus! - a od počiatku sa mali snažiť o vyjednávanie a mier, a nech sa oň stále snažia a modlia sa, aby bol Boh za tie ich nepredstaviteľné zločiny k Rusku milosrdný (pretože Boh bude súdiť i národy) , pretože tá bolesť Rusa bola a je stále nepredstaviteľná...
Milý zlatý, Německo reparace splatilo, takže ruSSáci můžou max. držet hubu. Německo nemůže za to, že ruSSko není schopno dosáhnout důstojné životní úrovně. Za to může fakt, že je to národ necivilizovaných primitivů a vysloveně debilů. Všechny státy okupované nacisty se ze 2. sv. války už dávno oklepali, včetně samotného Německa, které samo bylo po válce ze všech států dotčených válkou nejvíc v prdeli. Německo za 2. sv. válku zaplatilo dost, jak finančně, tak politicky i morálně. A teď dále splácí svůj dluh lidstvu (jak tu někdo správně poznamenal), když se staví proti ruSSku, které je teď v pozici nacistického Německa s toutéž rozpínavou touhou, a pomáhá napadené Ukrajině ubránit se novodobým fašistům. Takže jestli si chceš na něco stěžovat, milý soudruhu, tak si stěžuj na ruSSko, na ruSSkou mentalitu, a modli se za to, aby mu Bůh to jeho vraždění a ostatní zločinné svinstva odpustil.
soucet - nic proti yobe a tvemu nazoru -- Je tvuj -- Tady je neco jineho
::
Vraťme se ale o pár let zpět. V únoru 1945 na Jaltské konferenci takzvaná
velká trojka ve složení Roosevelt, Churchill a Stalin rozhodla, že na
základě zkušeností z vývoje po první světové válce Německo nebude
nuceno platit vítězným mocnostem peněžní reparace.
To znamena co ?? Ta Jaltska dohoda po druhe svetove??
Dá se to zjistit na internetu - jednoduchá věc.
https://www.armyweb.cz/clanek/o-osudu-nemecka-podruhe-valecne-reparace-po-2-svetove-valce

Nedokážeš tak jednoduchou věc a chceš tady neinformovaně diskutovat.

Kiwi, ale my nejsme učitele, nebo chůvy, abychom tě vedli za ručičku a
učili tě jak to ve světě chodí.

Dalko ja nepotrebuji ucit - kdyz nechces poucit -- Kolik zaplatili nemci
rusum zato co provedli na jejci uzemi --- ???
Podle Jalty a dohody -- nic - a hned nato nemecku amerika poskytla Marsaluv plan
a velke finance - -- Ja otom neco vim
Nechi nic ve zlemem -- nejsem proti nemcu ani na strane rusu ale zkusme si
napsat opravdovou pravdu.
Ano, každá válka je zločinem, zločincem je ten, který tu válku
začal.
Ta WW2 byla tak strašná, zbraně tak mocné, že lidé věřili, že byla
poslední. Víra se nenaplnila. Války vznikají opakovaně a jejich důsledky
jsou hrozné a to ještě za faktu, že dosud nebyly použity ZHN.
Německo za 2. sv. válku zaplatilo dost, jak finančně, tak politicky i
morálně...splatilo 2 biliony dolárov? zaplatilo za 21 miliónov
mŕtvych, a za to strašné, čo v Rusku vyvádzalo, že sa človeku, keď to
pozerá (dávajú to hodne na TV Viasat History), chce sa mu grcať?
...tak Nemecko (A VŠETCI JEHO POLITICI I NEPOLITICI, KTORÍ ATAKUJÚ RUSKO a i
dnes bojujú zbraňami proti Rusku) NECH MLČÍ! - nech mlčí ako hrob!, lebo
morálne ani nič iné nemôže! - ale mlčí? fakt? drze vyváža zbrane na
Ukrajinu a zabíja Rusov!
Vizitore, ty zbraně nezabíjí Rusy, ale ruské okupanty. A Slovensko je tam prodává také.
V Evropě je válka, visitore77, ve válce jsou zabíjeni lidé a jsou ničeny hodnoty. Na vině je ten, který tu válku počal. Zákon akce a reakce, znáš to i z fyziky pro neživé věci.
WW2 počali Němci ruku v ruce s ruSSáky.
Ta věc, která vše ví a vše plánovala ještě před Velkým třeskem, kterou familiárně nazýváš "můj bůh", ti může dát odpověď na tvé otázky. Třeba na otázku proč ruSSáci tak nenávidí své sousedy a neustále na ně útočí. Je to pocitem jejich nadřazenosti nad ostatními národy ?
Když uvážíme objektivně čísla obětí vojáků Rudé armády za WW2
tak dostaneme 11 až 12 milionů lidí, kteří zemřeli na bojišti zbraněmi
nepřítele, zahynuli z nedostatku potravy, na nemoci, na nedostatečnou
lékařskou péči na frontě, za frontou a v zajetí.
Těch dalších deset civilních milionů obětí v CCCP za WW2 zemřelo z
nedostatku potravy, na nemoci, na nedostatečnou lékařskou péči.
Také je jasné, že v množině 50 milionů lidí v zemi s bídnou sociální strukturou zemře ročně jeden milion, ale když má společnost "zdravou" strukturu, tak se dva - tři miliony lidí narodí. Je to jen logikou podepřený odhad, ale to tobě, coby vědcovi, to psát nemusím.
Německo si po WW2 také udělalo inventuru ztrát, začalo ovšem tu válku a tak nemělo a nemá právo na reparace. Ty ztráty byly oproti ostatním státům mnohem a mnohem větší. Můžeme klidně tvrdit, že si za to sami mohli a draze zaplatili.
Ještě k Rusku - Polsko bylo opakovaně vojensky napadeno Ruskem, jaké reparace poskytli Rusové Polákům?
Ty jsi katolická řepa, jak píšeš a tak víš že v katolické ideologii, máš také mudrlanství o odpouštění, o milování svých nepřátel, o nezabíjení a podobně. A také imperativ "Nesuď, abys nebyl souzen".
Přesně tak. Je typické, že o reparacích nejvíc křičí ten, kdo tu 2.
sv. válku pomáhal rozjéct a sám by měl reparace platit. Zloděj tu křičí
"chyťte zloděje".
Měl by platit reparace i bývalým socialistickým státům za to, že je 40
let vykořisťoval a speciálně nám ještě za to, že nás 20 let okupoval (a
Maďarům).
Splatilo to, co si napadené země řekli. Za 21 miliónů mrtvých si může
SSSR sám, protože neměl žádnou pořádnou vojenskou strategii a nemá pro
něj lidský život žádnou cenu, takže zbytečně mrhal životy svých
vojáků, jak vidíme i dneska na Ukrajině. Armádě velel imbecil Stalin a
takový je výsledek jeho vůdcovství. Všechno, co nacisté v ruSSku a jinde
dělali, se naučili od ruSSů.
Německo se chová morálně, když pomáhá napadené Ukrajině ničit dnešní
fašisty, co jí napadli a osvobozovat své území. Naopak ty se chováš
nemorálně, když křičíš, aby těm fašistům nikdo nestál v cestě
uskutečnění jejich hnusných zločinných plánů!
Co s tím mají dnešní Němci?
"Nacionalistická a imperiální politika RuSSka je
dnešní problém."

"Ukrajině se pomáhá stejně, jak se pomáhalo
RuSSku proti Německu."

Sám jsi psal, že jsi měl i ateistické období.

Tvá rétorika je rétorikou komunistů minulého režimu.

Jsi zastáncem Tisa a fašistického Slovenského státu.

Obhajuješ fašistické RuSSko a genocidu na Ukrajině.

Zahraničí pomáhá Ukrajině tak, jak se RuSSku pomáhalo, když ho Němec
zradil, když se s ním bratříčkoval a s Němcem napadli spolu i se
Slovenskem Polsko.

Dalko - promin - ty spojujes a davas do jednoho - pytle - komunisti a nacisti?? --- Muzu vedet ktery prezident ceskoslovenska - ceske republiky nebyl nebo nemel nic spolecneho s komunistama po roce 48 do dnesni doby-- to podle tebe i s nacistama?? Dik
Režimy to byli hrůzné - buďme rádi, že jsme nežili za Stalina v RuSSku
a Hitlera v Německu - byli to kamarádi.

Ja jsem rad, ze jsem zil a ziju v dobe kdy nebyl zadny velky problem myslim valecny --- Hodne za tu dobu bez valek muzeme podekovat zelezne opone --- kdy byla omezena emigrace a zacalo se pomalu a jiste odzbrojovat a pracujici lid nemusel tolik platit na vojenske vydaje
Dalko priklad mezi komunistama a nacistama -- Ted problem -- Polsko - Ukrajina -- nic se nedelo do doby nez se ukrajina zacala otacet k nacistum a Polaci to nemaji radi - Proto polska vlada stim nesouhlasila a ukrajinci vcetne ex prezidenta Zelenskho jim vraceji vyznamenani co jim polska vlada udelila -- Ted cekam kdy jim cesni ukrajinci vrati i miliony co jim polaci darovali a vsechny zbrane.
Dobrou noc a vam hexzkou a nerusenou - diskuzi - nejaky trolem blbcem
nevzedalnce - proste nekym jako Ja :-))
Jdu - dneska mam hezkou vzpominku meli jsme k veceri madarsky gulas -- uplne
super :-)))) vzpominka na ceskou hospodu :-))
Poved se. -- Nemusu nikde zjistit jak to dopadlo s P.P u Ustavniho soudu -
poletri s vladni delegaci ?? Dik - uz musim Kiwiboy
"ex prezidenta Zelenskho"

Toto píšou jen primitivní nevzdělanci, co neznají situaci a jak volové
opakují, co řekne jejich bůh Putin - Hitler dnešní doby.

Žasnu nad tvou hloupostí, tajtrlíku, v ČSSR byly dva ročníky chlapců v
základní vojenské službě a k nim nemálo velitelů, údržbářů a
opravářů techniky, budov a zbraní. Máš ty představu jakou část produktu
republiky tohle stálo a co si myslíš stála ta "železná opona"?
A co ti lidé vázaní armádou a chybějící v civilním procesu ? Jak často
se v ČSSR ozývalo, "nemáme lidi" ? Proč myslíš, že se hospodářství v
ČSSR topilo a rozpadalo, proč dalo vznik motivu "kdo neokrádá stát,
okrádá rodinu?
Dá se to vidět opačně. Možná proto pomáhá Německo Ukrajině, že chce odčinit 2. sv. válku. Dnes je v pozici Hitlera Rusko a Německo přichází na pomoc napadenému.
RuSS se s Německem bratříčkoval a dělal to samé, co on - tak na to
doplatil.
O etice ty nepiš - nevíš, co to je.

Petr Bystroň ví kolik armád Němců dnes bojuje proti ruSSácku a jak obklíčili Stalingrad?
Zajímavé je, proč se ruSSácku tak dobře dařilo ve spolupráci s
Německem a s EU po rozpadu CCCP. Ropovody, plynovody, miliardy dolarů tekly do
ruSSácka za plyn, ropu, rudu, dřevo a pod. Spolupráce a obchod na všech
stranách, nejen ve Vesmíru. RuSSáci dostali moderní a fungující techniku,
automobily, fungující letadla a elektroniku.
A proč to vlastně putin vše ukončil ?
„Nemecko, ak platí nejaká základná medzinárodná etika, by sa z týchto aktivít malo stiahnuť, ak cíti vôbec nejakú etiku, ak má tento národ nejakú morálku...“
Pokud platí nějaká základní mezinárodní etika, mělo by se především Rusko stáhnout z Ukrajiny a zaplatit vzniklé škody!
necroczar -- dik - uznavam dobre napsane - chytre -- muzes mne prosim strucne napsat proti komu to vsechno je? -- Nebo pro koho do kapsy?
ad kiwiboy:
.."muzes mne prosim strucne napsat proti komu to vsechno je? -- Nebo pro
koho do kapsy?"..
Proti kazdemu, kdo porusuje mezinarodni pravo. Oficialni Strategicka koncepce
NATO to definuje naprosto jasne: nejvyraznejsi a primou hrozbou pro
euroatlantickou bezpecnost je Ruska federace, ktera v primem prenosu vede
brutalni imperialni valku, anektuje cizi uzemi a otevrene vyhrozuje hromadnym
nicenim sousednim statum. Ceska republika nestavi obranu proto, ze by chtela na
nekoho utocit. Stavi ji proto, aby odradila jakehokoliv potencialniho agresora
od myslenky, ze narusit nase hranice nebo hranice nasich spojencu projde bez
trestu. Tomu se ve vojenstvi rika odstraseni (deterrence). Jinak tvuj blabol o
tom, ze na obrane chce nekdo parazitovat a sypat si penize "do kapsy", svedci o
naproste neznalosti fungovani statniho rozpoctu a obrany. Bezpecnost neni
byznys, bezpecnost je zakladni komodita, bez ktere zadna ekonomika, skoly ani
tvoje soukroma garaz vubec nemohou existovat. Kdyz si platis pojisteni domu
proti pozaru, taky rikas, ze to delas "pro nekoho do kapsy"? Kdyz stat kupuje
izraelske systemy SPYDER nebo nemecke tanky Leopard, neinvestuje do kapes
korporaci, ale do vlastni infrastruktury, suverenity a preziti naroda. Penize
investovane do modernizace armady jdou z velke casti zpet do domaciho prumyslu,
protoze ceske firmy se na techto zakazkach podileji jako subdodavatele. Pokud ma
Novy Zeland ten luxus, ze lezi na druhem konci planety obklopen tisici kilometry
oceanu a jeho jedinou starosti je chov ovci, tak te ubezpecuji, ze ve stredni
Evrope takovy geograficky polstar nemame. Historicky jsme vzdy doplatili na to,
kdyz jsme byli slabi a spolehali na falesny mir. Investice do tezke brigady a
protivzdusneho stitu je zarukou toho, ze o nasi budoucnosti nebudou rozhodovat
cizi mocnosti v Moskve, ale my sami, drahy priteli.
necroczar -- dik - porad nevim proti komu to je ?? Nevim proti komu platic CR ze svych dani na obranu -- Myslis, ze se jedna proti UFO - mimozemstanum nebo proti komu? Pokud vim tak NATO byla obranna aliance proti Warsavskemu paktu - tak proti komu ted ?
ad kiwiboy:
.."porad nevim proti komu to je ?? Nevim proti komu platic CR ze svych dani
na obranu -- Myslis, ze se jedna proti UFO - mimozemstanum nebo proti komu?
Pokud vim tak NATO byla obranna aliance proti Warsavskemu paktu - tak proti komu
ted?"..
Tva predstirana lobotomie s UFO a mimozemstany je jen ubohym, infantilnim placem
nekoho, komu dosla fakta - v minulem komentari jsem ti prece napsal PRESNE JMENO
konkretniho agresora, ale tvuj mozecek to zrejme odmita precist, protoze by se
ti zhroutila tva naivni proruska sablona, takze asi takhle..ptas se "proti komu
ted", protoze ti tva negramotnost nedovolila zaregistrovat konec studene valky?
Varsavska smlouva sice zanikla, ale jeji imperialisticke, agresivni uvazovani v
Moskve zustalo identicke - Rusko pod vedenim soucasneho rezimu oficialne
oznacilo NATO za svou hlavni hrozbu, vojensky okupuje casti Gruzie, anektovalo
Krym a v primem prenosu vede plnohodnotnou vyhlazovaci valku na Ukrajine, kde
vrazdi civilisty a otevrene vyhrozuje jadernym znicenim evropskym mestum! Cesko
neplati dane na obranu proti UFO, ty sasku. Plati je na obranu proti te same
imperialni hrozbe z vychodu, ktera nas v roce 1968 prisla se svymi tanky
"osvobodit".. jinak tve krecovite opakovani "ja porad nevim, ja porad nechapu"
neni projevem touhy po vedeni - moc dobre vis, proti komu ta obrana je -
parazitujes na izolaci Noveho Zelandu oceanem a snazis se z bezpecne vzdalenosti
moralizovat a zpochybnovat pravo stredoevropskeho naroda na vlastni obranu a
preziti, drahy priteli
necroczar - takze jednoduse napsano pro me chapani je -- ze vsechno se dela pro obranu proti rusum? Dik tak se nejedna treba o Japonce?
Ne Japonci neohrožují EU jadernými zbraněmi. Je potěšitelné číst, že ti to už dochází.
Ondi - dik za uznani - takze delat obrani placenim dani z platu poplatnicku na vyrobu tanku je vlasne obrana proti atomovemu napadeni -- uzasne zase neco vim co jsem nevedel ani netusil -- a kdo jako by napad EU z atomovou zbrani USA nebo Cina?
Obrana státu byla, je a bude financována z daní občanů . I na NZ tak
tomu je. Snad ti někdy dojde, že si vojáci NZ nekupují stíhačky a tanky ze
svých úspor?
Prozradím ti tajemství, ale nikomu to neříkej - i policajti NZ jsou placeni
z tvých daní. Hrůza jak tě chudáčku stát NZ okrádá o daně, viď?
Ondi to ano - to mas pravdu ale proc ta obrana se musi platit jinam a proc se
musi delat to co nekdo jiny - stat - rozkaze ty budes delat toto.
NZ je taky ve vojenske spolupraci treba s USA a pritom jim zakazali aby sem
prijela lod s atomovou zbrani -- Nebo odmitli vydaje co se nas netykali primo --
Kdo chce napadnou EU??
Dalko -- zkus byt sam sebou a ne medialnim nastrojem mas nato. Jak chces zabranit ruskemu ( v zavorce z jednyl s ) nejsem oblbnut medialnim davem - Kdyby nejaky stat napad CR nuklearnima raketama ?? Zabranit poplatkama delniku - tankama nebo jak? Kdyz tam poleti raketa s atomovou hlavici s plochou draho a nahodou ji sestrelite tak dopadne stejne na vse uzemi a ta druha uz nebude mit obranu a dopadne kam chce
Dobrou noc - vam hezkou a nerusenou diskuzi bez blbce jako ja -- Mne nevadite
dozvim se veci o kterych jsem nemel ani potuchy, ze jsou mozne :-)) Mate strach
s napadeni z ruske strany a prito skale verite, ze je uz ukrajina porazila -
nebo za 40 dni to provede.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-zelenskyj-schvalil-40denni-operaci-ktera-ma-donutit-rusko-ukoncit-valku-40585143
drzim vam palce ve vasi vire ikdyz jste ateisti :-) dik Kiwiboy
Piš jednodušeji a neargumentuj dělníkem.
Proti raketám bojuje protivzdušná obrana.
Všechny AZ jsou monitorovány ze stratosféry i z vesmíru.
Zásah i likvidace by mohla být už nad státem, který ji vypustil.

Ono víš - jsou dostupná videa, kde to říkal Putin, Lavrov, Medveděv a
atd.

jo na Zéland se zřejmě ještě nedoneslo, že ruSSko už pátým rokem vyhrožuje Evropě jaderným útokem.
No, tajtrlíčku, obrana nejsou pouze sofistikovaní zbraně, které si doma
nevyrobíš. Některé je lepší si koupit. Ten budget klubu NATO byl
odsouhlasen členy a každý ze členů spolku má tedy povinnost své závazky
plnit. Náklady na obranu státu nespočívají pouze v nákupu bojových
vrtulníků, raket a jiných zbraní, ale i ve financování vojáků, kteří s
těmito zbraněmi musí v případu obrany perfektně zacházet. Takže do
nákladů na obranu státu musíš započítat i vojáky, jejich výcvik,
logistiku a strukturu armády. Také realistická cvičení. No a tohle se
hluboce zanedbávalo v době míru, tedy než zahájili ruSSáci válku v
Evropě. Teď se to musí rychle dohánět.
Máš ty vůbec představu, kolik stojí třeba výroba KDD pro stotisícovou
armádu, řekněme na dva - čtyři týdny? Pěchota potřebuje rychlé, aspoň
proti ručním zbraním pancéřované, terénní vozy. A co postele, slamníky,
ubikace, uniformy, boty, atombordely .... Vás na NZ se to netýká, váš
nejbližší soused nechce NZ dobýt, nebo zasypat jadernými zbraněmi.
A to není všechno.
On jako důchodce okrádá koho?
Učitelé, poslanci a x dalších co nevyprodukují žádný příjem pro
stát??

Má v tom bordel.

ad kiwiboy:
.."takze jednoduse napsano pro me chapani je -- ze vsechno se dela pro
obranu proti rusum? Dik tak se nejedna treba o Japonce?"..
NATO ani Ceska republika nezbroji proti "rusum" jako narodu nebo etniku - to je
tvuj laciny manipulativni konstrukt, kterym se snazis zakryt realitu. Obranna
opatreni se realizuji proti konkretni a oficialni vojenske doktrine a agresivni
politice Kremlu. Pokud by imperialni valku, anektovani cizich uzemi, vrazdeni
civilistu a jaderne vyhruzky moderni Evrope predvadelo Japonsko, resila by se
obrana proti Japonsku. Jenze Japonsko je demokraticky pravni stat, ktery zadne
sousedy nevrazdi a naopak s Alianci uzce spolupracuje. Tu hrozbu z naseho
kontinentu dela Ruska federace svymi vlastnimi ciny, nikoliv tim, ze by si ji
nekdo vymyslel.Obrana neni fobie, ale zakladni povinnost statu. Snazit se
podsouvat rusofobii lidem ve stredni Evrope, kteri maji za hranicemi
plnohodnotny valecny konflikt, je vrchol nevkusu a cynismu. Kdyz policie hleda a
zatyka vraha, taky ho obvinujes z "vrahofobie"? Kdyz se stat brani pred rezimem,
ktery oficialne prohlasil evropske zeme za sve nepratele, neni to zadna fobie -
je to legitimni a legalni uplatneni clanku 51 Charty OSN o pravu na individualni
nebo kolektivni sebeobranu.Jinak tvuj ubohy ping-pong, kdy ti clovek vmete do
tvare ucebnicova fakta o okupaci Gruzie, Krymu a niceni Ukrajiny, a ty na to
odpovis stupidni otazkou o Japoncich, definitivne dokazuje tvuj kognitivni
bankrot. Ty nejsi nechapavy - ty jsi proste jen zaslepeny troll, drahy
priteli.
necroczar dik - jednoduse napsane podle mne - neveris, ze ukrajina porazi rusko ??
ad kiwiboy:
.."neveris, ze ukrajina porazi rusko ??"..
Bezpecnostni strategie neni nabozenstvi - tady se na viru nehraje. Moderni
geopolitika, kolektivni obrana a plneni cilu NATO (jako je budovani tezke
brigady a protivzdusneho stitu v CR) nezavisi na tom, v co kdo veri nebo neveri.
Obrana suverenního statu se neplanuje podle vestecke koule. Stat se pripravuje
na realna rizika a hrozby, ktere definuje oficialni vojenska doktrina Kremlu.
Investice do armady jsou racionalnim pojistenim nasi vlastni suverenity pro
pripad, ze by se agresor po pripadnem uspechu na Ukrajine rozhodl testovat
hranice Aliance dale na zapad.. pokud tvuj mozecek potrebuje jednoduche
vysvetleni, tak porazka Ruska a vitezství Ukrajiny neni otazkou nejake viry,
ale otazkou zachovani mezinarodniho radu a Charty OSN. Vitezstvi znamena, ze
imperialisticka agrese a nezakonne anektovani ciziho uzemi nesmi byt v 21.
stoleti akceptovany jako legalni politicky nastroj. Pokud by civilizovany svet
rezignoval a nechal agresora bez trestu diktovat podminky, zhroutila by se
globalni bezpecnost a otevrela by se cesta pro desitky dalsich konfliktu po
celem svete – coz by mimochodem v dlouhodobem horizontu pocitil i tvuj
izolovany Novy Zeland.
necrozcar - vis, ze jsem nevzdelany - blbec - proc pises tak jak pises - ty
neumis jednoduse neco napsat a hlavne pravdive?
Mne oblbovacky nezajimaji - Konkretne - Porazi ukrajina RF - ano - ne - myslis
si, ze by obrana co chce NATO po CR zabranila atomovemu utoku ?? ano - ne --
Psat tohle je tak a tak a neni to stim a onym To je debata na urovni ale ne
semnou ja jsem blbec - nevzdelany - zkus jednoduse.
ad kiwiboy:
.."Porazi ukrajina RF - ano - ne - myslis si, ze by obrana co chce NATO po
CR zabranila atomovemu utoku ?? ano - ne"..
Porazi Ukrajina Rusko? Ano, nebo ne?
Tva otazka je politicky i vojensky naprosto stupidni.. valka 21. stoleti neni
fotbalovy zapas, aby skoncila vysledkem 3:0. Pravda je takova, ze Ukrajina uz
Rusko strategicky porazila v momente, kdy Moskva pohorela na svem planu dobyt
Kyjev za tri dny. Zda Ukrajina osvobodi kazdy milimetr sveho uzemi, zavisi ciste
na materialni a vojenske podpore zapadniho sveta. Pravda je, ze pokud
civilizovany svet polevi, Rusko Ukrajinu sezere a pujde dal – a to je presne
ten duvod, proc staty stredni Evropy masivne zbroji - zadne tve vysnene binarni
"ano-ne" v realite neexistuje
Zabrani obrana CR atomovemu utoku? Ano, nebo ne?
Ty vazne pletes konvencni protivzdusnou obranu proti dronum a raketam s jadernym
utokem? Cilem cilu NATO pro CR (tezka brigada, stit SPYDER) je zabranit
konvencnimu napadeni, naruseni vzdusneho prostoru a logistickych tras. Atomovemu
utoku brani uplne jiny mechanismus – a to je alianční koncept jaderneho
odstraseni (Nuclear Deterrence). Pokud by Rusko zautocilo na jakykoliv clensky
stat NATO jadernou zbrani, nasledovala by okamzita, totalni nuklearni odveta ze
strany USA, Velke Britanie a Francie, ktera by Ruskou federaci vymazala z mapy
sveta. Proto k tomu nedojde. Obrana CR stavi konvencni stit, jaderny stit nam
drzi cela Aliance
Budu tě kiwichlapče nazývat tajtrlíkem, to vyžaduje tvá úroveň
chápání.
UFOnauti z NZ do EU ještě nedorazili, takže EU nezbrojí proti
novozélanským ufonautům. Někam si to prosím tě napiš.
Varšavský pakt se kdysi dávno rozpadl a tak se EU necítí být ohrožena
neexistujícím Varšavským paktem. I toto si někam prosím tě napiš.
A proč se v EU opět zbrojí? No protože soused chce zničit svého a našeho souseda, aby jeho rachejtle s jadernými hlavicemi rychlej dopadly na města EU. Tohle, tajtrlíku, NZ nehrozí, věc zvaná bohem NZ ochrání.
Někam si prosím tě napiš význam slov "impérium" a "imperátor".
Ondi musi dik uz jsem i taityrdlik - klidne muzes mne to neurazi jak mne do vidi co jsem zac -- Jasny dukaz, ze nema ani poneti kdo jsem :-))) Kiwiboy
Ondi musi dik uz jsem i taityrdlik - klidne muzes mne to neurazi jak mne do vidi co jsem zac -- Jasny dukaz, ze nema ani poneti kdo jsem :-))) Kiwiboy