Rozcestník >> Politika >> Diskuze k aktuálním zprávám

Informace

Název: Diskuze k aktuálním zprávám
Kategorie: Politika
Založil: Potua
Správci: Potua , Honza-Vichr
Založeno: 31.03.2020 21:23
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 5427538x
Příspěvků:
149151

Předmět diskuze: Diskuze k aktuálním zprávám - Vlastní názor na aktuální téma, možno i s vložením odkazu na související článek.Samozřejmě bez osobních útoků,vulgarit a komolení jmen i nicků.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Paradoxy
22.04.24 20:21:17 | #151258

Praha koupí první z budov, v nichž chce zřídit gymnázia a střední školy.
Skvělé a chályhodné kdekoliv, dokonce i v Praze.
Jenže.
V Praze se velice řeší otázka urozenosti a čistokrevnosti, tedy tamní obyvatelé si potrpí na dělení, není Pražák jako Pražák, třídí se na rodilé a naplavené. Ne že by tomu jinde bylo jinak, náplavy jsou všude, ale Pražáci si na své urozenosti zakládají o něco víc, než lidé kdekoliv jinde, alespoň tady v disputacích je tzv. naplavenost argument na všechno. Jak to ale souvisí se školstvím? Velmi.
Kdekoliv, tedy i v Praze, jsou mimo zástupů úředníků, tedy lemplů v saku a kravatě, potřeba i profese dělnické a technické. V Praze jich je dokonce potřeba mnohem víc než kdekoliv jinde v zemi, protože se tam investuje v přepočtu na hlavu nejvíc peněz z veřejných rozpočtů. Pražáci pohrdají náplavami, ale své děti nedají na učňák pro zedníky, možná i průmyslovka je málo pro děti z urozených rodin. Tím ale zároveň způsobují ještě větší tempo naplavování neurozených z periferií země. Je to jako začarovaný kruh.
Ideál je gymnázium. Vůbec se neřeší, jaké profese město bude potřebovat, ale školy se zřizují podle zájmu uchazečů. Nejvíc se jich hlásí na gymnázium, takže se postaví gympl. Proč ne. Ale nechť se pak nediví, že jim ty tisíce gymnazistů nevykopou metro, či jiné tunely. O tom, že čím více těch gymnázií bude, tím nižší bude úroveň těchto škol raději ani nehovořit.
Určitě nejsem odborník na školství a taky to jinde není o moc jiné, než v té Praze. Ale jedno vím jistě, až půjde každé dítko ze základky na gympl jen proto, protože tam jích chce ( je prý tam převis zájmu :), budeme už úplně neschopní postavit, či vyrobit vytvořit cokoliv. Nevím, jestli toto je správná cesta. Já bych raději viděl zřizování těch průmyslovek a učňáků, gymnazista pokud neudělá vysokou, je v podstatě k ničemu.

https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-praha-koupi-prvni-z-budov-v-nichz-chce-zridit-gymnazia-a-stredni-skoly-40468453#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: RE: Paradoxy
23.04.24 01:35:41 | #151280 (1)

Přehlédnu "originální" rozbor urozenosti Pražáků rodilých a náplavových.
Mívali jsme plánované hospodářství a školy byly obsazovány nejen podle přání rodičů či žáků, ale podle potřeby podniků. Z toho plynuly počty míst na gymnáziích, jako přípravy na vysokou školu. Stejně tak s počty míst na průmyslových školách. Zbytek byly učební obory, některé s možností maturovat. Do učňovských škol spadli méně učenliví a v závislosti na momentální urputnosti bolševiků potomci politicky nespolehlivých rodičů.
No a dnes toto plánování jaksi chybí, vše řídí trh, který se v tomto případě chová se značným zpožděním za reálnými potřebami. Úroveň nároků na znalosti klesla, vznikla závislost středních i vysokých škol na "milodarech" podnikatelů, financování škol je tarifem na žáka, což rovněž vede k pardonování neznalostí... Ta pravidla potvrdil demokratický parlament, že?
V rodině mám tři učitele. Jeden učil na soukromém gymnáziu hojně navštěvovaném dětmi prominentů a předních podnikatelů. Utekl odtamtud na státní a tvrdí, že tam se snaží o dobré výsledky daleko větší procento žáků. Druhý učitel odešel ze střední školy po té, co na něj bylo silně tlačeno ředitelem školy, aby určitým žákům nedával nedostatečné, už vůbec ne na vysvědčení. Odešel raději do důchodu. Třetí, paní učitelka učí na základní škole a někdy si zoufá. Nikoli z dětí, ale jejich rodičů. Tvrdí, že se neustále zvyšuje počet dětí, které vlastně řídí své rodiče. Rodiče nejsou schopní vychovávat své děti. A není to o Romech.


1  
 #151258 

| Předmět: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 10:01:45 | #151291 (2)

Ze své 3leté "učitelské" externí praxe na střední škole mám skoro stejné poznatky, vč. toho, že u maturit byla instrukce nenechávat "propadnout" .....
no kolegové byli učitelé na plný úvazek, tak jsme to bral jako že ví, proč mi to říkají.


 #151280 

| Předmět: RE: Paradoxy
23.04.24 09:02:31 | #151285 (1)

Samozřejmě, že je potřeba víc učňáků a průmyslovek. Realita je ale taková, že celospolečensky je lidem a především dětem a mládeži vštěpováno, že kdo nemá VŠ, nemá moc šancí uspět "na trhu práce" a už vůbec nemá šanci se stát "váženým občanem" této země. Žádné země.
Že kdo má jen SŠ, ten v podstatě stojí na okraji společnosti.
No a že ten, kdo se "pouze vyučí", ten není ani na okraji řádné a slušné společnosti, ten na ní pouze pokukuje zpoza vysokého plotu. Prostě nula, odpad, kterým je třeba opovrhovat.
Takto to je přes 30 let ze všech stran už malým dětem vštěpováno, celospolečensky jsou k takovému myšlení vychovávané. Výsledek známe: Všichni chtějí VŠ a nejhorší je, že kdejaký hlupák s IQ tykve ji i úspěšně dokončil. Před 35 lety by jej vylili z učňáku, protože tomu troubovi by se musel někdo speciálně věnovat, aby pochopil, co se po něm chce. Dneska je manažer, příp. politik.
Zkrátka nedostatek šikovných řemeslníků a přebytek neschopných středo a vysokoškoláků je způsoben cílevědomou celospolečenskou "výchovou" a vštěpováním nesmyslů dětem a mládeži.
Ještě něco: Často leckdo hořekuje stylem - "já jsem VŠ a beru míň než instalatér či zedník".
Však to je ale dneska v pořádku. A měl by brát ten řemeslník ještě 3 x tolik!!! Brečíme, že je nemáme, ale div je neuvrhneme na pranýř, když si vydělají víc jak nadbytečný trouba od počítače, co je většinu prac. doby na diskuzích či hraje hry. Na tom je vidět, jak je společnost zdegenerovaná a už má v sobě zakořeněno: Kdo maká rukama, i když jeho schopnosti potřebujeme všichni bez výjimky a málokdo z nás by se byl schopen to naučit, je to pro nás jen póvl!
Ano, tak tomu skutečně je. Tak se nedivme, že nikdo nechce makat, vytvářet hodnoty potřebné pro všechny bez vyjímky a všichni radši chtějí sedět v kancelářích, v teploučku, žádná rizika nepodstupovat, brát víc /nepochopitelně/ jak ten šikula v montérkách a jako bonus být za lepšího člověka.
Je to k blití, co se s lidmi za 35 let stalo! Samý hogo fogo a ve skutečnosti špína a smrad uvnitř.


 #151258 

| Předmět: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 10:58:39 | #151296 (2)

Ty už zníš jako nějaký levičák ! 🙂 Neúctu k "obyčejnému" vyučení a tzv. dělnickým oborům , odstartovala v devadesátých letech mantra ODS v čele s V.Klausem i většiny tehdejších médií. Pochopitelně to mířilo na příznivce levice ,každý socio průzkum byl označkován sdělením, že právě levicové strany volí lidé s nižším vzděláním = sofistikované označení pro blbce. Ale protože teď sklízíme tuhle krátkozrakou setbu , rétorika se začíná měnit , ale velmi pomalu se projevuje reálně. Nejsou lákavé učňáky, protože kvalitní mistři už většinově vymřeli , žijeme v éře pochybný elit , kdy influenceři všeho druhu vydělávají víc, než třeba zdravotníci i učitelé a poslanci jsou bohatě odměňováni i v případě neúčasti v práci atd.


 #151285 

| Předmět: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 11:20:10 | #151301 (3)

Cos zase nepochopila, že potřebu zvýšit množství kvalitních řemeslníků označuješ za levičáctví??? *17574*


 #151296 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 11:22:31 | #151303 (4)

A nemusíš mi nic vysvětlovat. Co píšeš vím taky a líp než ty, protože to vím z praxe.
Já pouze navíc dodávám, že za to může i přístup celé společnosti. To je holý fakt, který nelze zpochybnit.


 #151301 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 15:04:27 | #151319 (4)

Člověče, pak že jsou vztahovačné a hádavé jenom ženské! S tím tvým levičáctvím šlo pochopitelně o vtip. *32815*


 #151301 

| Předmět: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 11:38:50 | #151308 (3)

Stačí obnovit mistrovské školy, jako byly u nás dřív a jako jsou v Německu nebo Rakousku, vrátit řemeslným mistrům právo vyučovat učně a tovaryše, a zrušit CERMAT s jeho tzv. jednotnou politikou, nechat rozhodovat odborníky a odborné školy.


1  
 #151296 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 12:26:47 | #151310 (4)

Cermat pouze nastavuje a sjednocuje úroveň hodnocení zkoušek na středních školách , ve snaze o spravedlnost a objektivitu. Nijak nepřekáží v úsilí o obnovu významu učňáků.


 #151308 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 12:34:29 | #151312 (5)

A proč to má jednotně dělat? Třeba v USA nic podobného nemají, školy si to dělají samy, samy si vybírají a hodnotí studenty, sami tvoří studijní programy a hlásit se tam může každý, když splní jejich podmínky. Tím se ty školy samy od sebe stávají kvalitní, protože do špatné školy se nikdo hlásit nebude.

Moje vnučka v USA se přihlásila do šperkařské školy až v sousedním státě, musi tam letadlem, ale je pyšná na to že se tam dostala a už i tvoří sama.


 #151310 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 15:09:17 | #151321 (6)

Aby jednička z přijímaček znamenala stejnou hodnotu ve všech školách.
Tvoje vnučka už pravděpodobně absolvovala maturitu v ČR.


 #151312 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 16:19:57 | #151326 (7)

Moje vnučka (tedy mé sestry přesně) žije na Floridě. Žádnou známku z přijímací zkoušky nedostala protože se tam žádné nedávají a taky to bylo všem jedno, prostě se hlásila na jistou odbornou školu a oni ji přijali.

To je zajímavý, že k tomu nepotřebují žádný CERMAT. Ostatně ani já jsem nepotřeboval žádný CERMAT, když mně přijímali v Brně na průmyslovku, prostě zkoušky jsem udělal, jestli byly nějaké jednotné netuším. Otázky jsem si tehdy vylosoval.

Nechápu, proč mají existovat nějaké státem řízené jednotné maturity a přijímací zkoušky, vždyť je to na lejno, o schopnostech dětiček to nenapoví té škole vůbec nic, jen to naplní statistiku.


1  
 #151321 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 16:36:58 | #151329 (8)

Mě přijali na průmyslovku potom, kdy zjistili, že mám nádherný sociální původ, žádné příbuzné na Západě a že "čtu" denní tisk (napsal do posudku třídní učitel z 9. třídy), což jsem dokázal tím, že jsem věděl, že na Kubě je komunismus s Fidelem v čele. *15238* *15238*


 #151326 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 19:29:57 | #151346 (8)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 15:13:27 | #151322 (4)

Je pozdě, nejsou mistři oboru, nejsou žáci kteří chtějí makat i když propadají, nějak nám to sametovka vše zamotala k naší záhubě...| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 16:29:32 | #151328 (5)

Mistři by byli, ale nejsou ty programy a zkoušky. Zkoušel jsem před léty s jistou ředitelkou grafické školy zavést soukromé dvouleté nástavbové kurzy, tedy že by si je účastníci platili a že by byly zakončené odbornou řemeslnou zkouškou v některé renomované tiskárně.

Přivedlo mně na to zjištění, že někteří absolventi té školy si po maturitě u nás a po roce praxe v Rakousku požádají tam o mistrovskou zkoušku, udělají ji tam v němčině a pak to u nás znamená velmi dobrou kvalifikaci přesto, že de iure je to jenom našim státem neuznávaný papír. Zaměstnavatelé to ale uznávají.

Nápad neuspěl a paní ředitelku z Mnisterstva školství v Praze s její iniciativou doslova vyhnali.


 #151322 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 16:45:10 | #151330 (5)

Jo, ta sametovka.
Správně cinkat klíčenkou, zvolit do čela státu postupně nemakačenka, pak kleptomana a pozděj alkoholika.
Hlavně hlaholit "máme demokracii a tak si každý může dělat co chce".
Nemusím dodávat, že slovo "demokracie" vyjadřuje něco jiného, než parazitování na těle národa a státu.


 #151322 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 17:00:42 | #151331 (6)

Naše jednotné školství řízené jednotně Ministerstvem s jeho Cermatem vychovává jednotné lidi. Už stačí jenom doplnit ty uniformy. Kdo není jednotný, skončí v zahraničí nebo ve státní správě, od natěrače po vědeckou sílu. Pro koho je taková jednota uřitečná?


 #151330 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 17:28:15 | #151334 (7)

Osobně fandím spíš systému praktikovaného v USAmerickém školství - studenti si volí předměty výuky a jen z nich skládají zkoušky a získají diplom.


 #151331 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 19:32:00 | #151347 (7)

Já bych tak přísná nebyla. (Viz.moje předchozí odkazy.)


 #151331 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 16:28:21 | #151327 (4)

Vidím to pessimicky.
Dokud "vláda" nevládne a jen na utišení eventuálních sociálních třenic rozděluje prachy pracujícím nemakačenkům a těm kdo nejhlasitěj řvou, se vůbec nic nezmění.


 #151308 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 19:35:05 | #151348 (5)

Pracující nemakačenko ? Tedy člověk, který nic neumí ,práci pouze předstírá a výsledky logicky chybí? Tohle ovšem není věc vlády, nýbrž přímých nadřízených dotyčných nemakačenků.


 #151327 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 19:41:27 | #151351 (6)

Je to i věc vlády, protože když zaměstnavatel takovýho vykopne na ulici, vládu mu rychle doplní alespoň důstojný život ..... některá vláda méně, jiná mnohem více.


 #151348 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 07:44:15 | #151380 (7)

Znáš vůbec pravidla pobírání podpory v nezaměstnanosti? Za velký nešvar ovšem pokládám šedou ekonomiku. Například práce bez smlouvy, kterou částečně dělají lidé registrovaní na ÚP a pobírající různé dávky.
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-expert-na-sedem-trhu-pracuje-v-cesku-az-pul-milionu-lidi-40449923


 #151351 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 11:59:12 | #151396 (8)

Na to mají staří sociální demokraté už 150 let starý princip, totiž svobodu pracovní smlouvy.

Já bych zrušil pracovní zákoník i pracovní úřady, a nechal lidi svobodně sjednat pracovní smlouvu na to co chci dělat, za kolik a jak dlouho. A to počínaje od lékaře, učíitele a advokáta až třebas po námezdního dělníka, dříve nazývaného nádeník (Tageslohner). Ten si mohl sjednat smlouvu i jen na pár dní, a pak jít třeba na ryby. Pojištěný ale být vždycky musel, daně platit musel taky..

Zaměstnavatelé by museli odvést pojištění jako za první republiky, tedy za každý den, kdy pro něj ten člověk pracoval. Na to byly pracovní knížky, které by dneska mohly být v mobilu a stát by měl on-line kontrolu, kdo pracuje a neplatí se za něj pojistné, žádné agentury.

Dávky by vyplácely obce jako dřív a to jen těm, kteří práci skutečně nesehnali a pak invalidům. Zákonem by byli krytí pouze státní zaměstnanci, a to zákonem služebním a to s kategorií definitivy a s kategorií pod penzí. To by najednou bylo dost lidí a taky peníze i na ty penze.


 #151380 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.04.24 20:00:33 | #151433 (9)

Cokoliv , s čím by nešlo švindlovat a bylo prospěšné pro společnost.


 #151396 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 12:47:50 | #151405 (8)

Zase jsi to moc nepochopila. Podpora v nezaměstnanosti je jen nějaké procento dotehdejší mzdy a jen po dobu 6 nebo 8 mě+síců, teď nevím.
Jenže CO BUDE PAK? To klasické levicové - začnete mu sypat příspěvky, přídavky, dávky .... aby žil (a jeho rodina) "důstojným životem". A o tom píšu já
Aby nevznikla mýlka : zrovna podpora v nezaměstnanosti (lépe při nedostatku práce) je právě to, co bych nechal, klidně i vyšší a déle. Koneckonců právě něco podobného byla jadna z levicových záležitostí pravičáka jak řemen kancléře Bismarcka, který jako první rouboval socialismus na kapitalismus (akorát úplně jiný socialismus, než je dnešní sociálno). Úvaha, že není pro ekonomiku dobré, aby když není práce, si propuštěný našel jinou práci a až zase práce bude, továrník si musel vychovávat nového specialistu za mnohem větší peníze.
Ale proč cpát peníze někomu na smrady, když se jen množí jako králíci právě jen kvůli těm penězům, z akterý žijí 4x lepší život, než na jaký jsou zvyklí a s jakým by se klidně spokojili? Proč těm cca 4 % (uváděno statistikou), co nikdy nebudou makat, protože nechtějí, dávat vůbec něco?

Nebýt 80 % sociálního systému, ten, kdo pracuje, si naspoří (pokud je zodpovědný a rozumný, pokud ne, ať chcípne) na 3x lepší důchod, než MOŽNÁ dostane od státu, rozhodně ale o x let déle než ti před ním?

To je princip. Technické detaily lze dolaďovat, ale ty pojmy z levicové učebnice a rétoriky, jako rovnost, sociální spravedlnost (naprosto umělohmotnej klevicovej výmysl), důstojný život, administrativní hranice chudoby, atd. at. .... jděte s tím do prdele. .....


 #151380 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.04.24 20:08:39 | #151435 (9)

Co ty si vlastně o sobě myslíš! Kde bereš právo takhle smýšlet o lidech ,kteří tenhle stát drží na nohou navzdory všem politickým polistopadovým sestavám! Měl bys vědět, že ztráta zaměstnání patří mezi druhý největší stresor po úmrtí blízkého člověka.Už nebudu opakovat , co pro většinu lidí znamená mít dobrou práci , jak se hroutí rodiny , když zdroj příjmů chybí , protože žádná sociální dávka to nenahradí. Nemluvě o ztrátě sebeúcty a respektu okolí.
Přestaň mě srát s tvým debilním výkladem co znamená být příznivec dem.levice.


 #151405 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.04.24 20:22:11 | #151437 (10)

To asi nepůjde.
Už jen proto, že zase blábolíš úplně z cesty .....
Já jasně napsal, že právě nezaměstnanost je věc, kterou bych nechal. Ale jen pro ty, kteří o práci přijdou, ne pro ty, kteří nikdy nepracovali a jen užírají
Hroutí s erodiny. Možná ani neměly vzniknout? To ne, viť? Njeprve je necháme zzniknout a pak hroutit. Typicky levicové.

Demokratická levice. Slovo demokratická teď neřeším, protože jak jsme ti opakovaně vysvětlil, skuetčná levice je VŽDY demokratická (principielně, nikoli jen aby nebyla zakázána, ale jinak jsou její myšlenky totalitní).
zbude levice. a trvdím, že za 95 % tohoto světa mohou právě levicové myšlenky.
prostě to trvdím a dokládám.
a nemohu za to, že se ti to pranic, za nic, nelíbí, jiné to nebude


 #151435 

| Předmět: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 11:47:21 | #151309 (3)

Levice či pravice jsou v Česku spíš abstraktní pojmy než realita.
Za socialismu existovaly tři třídy: dělnická, rolnická a pracující inteligence.
Podobné třem stavům za středověku: šlechta, duchovenstvo a poddaní. Z těchto tří stavů se evolučně vyvinuly ty tři třídy za socialismu. Duchovenstvo = pracující inteligence.
Na tu pracující inteligenci se tedy pohlíželo s despektem, česká společnost měla ( a má) ke vzdělání takový vztah jako mají Cikáni. To je moje zkušenost coby příslušníka třídy pracující inteligence.

Dítě se pošle na školu s představou, že po jejím absolvování "nebude muset dělat" , studijní předpoklady se nějak pomíjejí. Předpokladem přijetí ke studiu byly za socialismu zásluhy rodičů, v dnešní nárokové společnosti mají nárok na vzdělání všichni.
Když se podíváme na kampusy ( v Brně, Hradci Králové,Olomouci, Ostravě...), které se po převratu rozrostly jako houby po dešti, tak skoro všechny byly postaveny za evropské peníze. kdyby jich nebylo, tak by nestály. O kampusu Masarykovy Univerzity v Brně se mluvilo už od třicátých let a postavil se teprve před deseti lety.
Podobné je to s učňovskými obory, dochází do nich většinou odpad, ti kteří o nic zájem nemají. Třebas takoví kuchaři. Vyučený kuchař neumí zadělat na knedlíky. Po vyučení nastoupí za minimální mzdu do závodní kantýmy nebo do školy. Po pár letech tím praští a jde pracovat do montovny. Tam získá lepší ohodnocení, ke kuchařině se už nevrátí. Výsledkem pak je, že host restaurace dejme tomu v Salzburku, když si objedná svíčkovou s Karlsbader Knodel tak je překvapen úplně jinou kvalitou knedlíků než ve Varech. Přitom u nás se to bere za národní jídlo.
Problémem školství a následující pracovní praxe je v nezájmu o práci, ať manuální či duševní. To tady bylo v minulosti a je i dnes.


 #151296 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 12:28:06 | #151311 (4)

Pro někoho, koho nezajímají programy politických stran, jde jistě o abstrakci a vyhovují mu hnutí typu ANO.


 #151309 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 22:14:40 | #151459 (5)

Tak nějak, voliče nezajímají ideologie, ba ani politika. Babiš na svých webových stránkách ukazuje jak umí uvařit guláš. Na to se možná voliči raději podívají než na nějaké debaty o tom zda je ANO levicové anebo pravicové.


 #151311 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 14:13:30 | #151314 (4)

Dens je to ale tlačeno i mantrama o nutné podpoře vzdělání.

takže na 100 lidí 50 VŠ, ale v oborech, které sice zvládly (humanitní), ale v normální společnosti b yse tím neuživili. Jen v sociální ano, a ještě i sem tam dobře, protože kdo "pracuje", nemá být na dávkách.


 #151309 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 15:25:06 | #151323 (5)

Je snad cílem nepracovat a být na dávkách? 🤡
Podpora vzdělání je OK , ale měla by být už konečně cílená na obory, které společnost potřebuje! Nyní převažuje zájem o humanitní obory (sociologie,po­litologie ap.) , namísto technické .


 #151314 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 19:39:59 | #151349 (6)

???
Řeč byla o podpoře vzdělání. Ne o podpoře práce nepráce.
Vždyť tu o tom kluci píší - každej VŠ, ale neumí zatlouct hřebík. Co je potřeba víc? Mít 100 % vysokoškoláků rozličně debilních oborů, nebo lidi, co umějí zatlouct hřebík?
Tou podporou vzdělání a tenzí tvrdit, že to společnost zachrání, je ten největší sebeklam ...

Ano, rozhodně je nutné, aby lidé uměli číst, psát, měli základní snalosti hisotorie a přírodních věd. Shrödingerovu ani Drakeovu rovnici ale znát nemusí, ani nemusí vědět, že existuje.
Někdo, nevím kdo, zde psal, že naše školstvíchrlí kvanta humanitně "vzdělaných " lidí - sociology, politology, .... ono to není tak strašné, tyhle školy otvírají ročníky třeba jednou za 2-3 roky a naberou jen 20, 25 lidí, ale vzheldem k desítkám, stovkám takových "profesí", ktere nejsou v podstatě nikomu k ničemu, protože dokonce ani nezaručují správný názor - hlavně, že vystudují (vždy alespoň část) za peníze druhých lidí, neber to, že ano

zkrátím to - dnešní svět se podobá tomu reálsocialistic­kému, došlo jen k omezení vyhazování peněz, tedy zpomalení "odchodu do prdele", ale směr máme furt stejnej. dokud se svět nereformuje ve stylu že rozhodující bude jen užitečnost jedněch lidí pro druhé nebo naprostá sobstačnost jedinců, rodin, skupin, nic se nezmění, pořád budou paraziti tytrubkoři ap.
ani se mi o tom už nechce přemýšelt

snad jen znova připomenu, že ty chudšíma lidma tak nenáviděné bohaté vytváří levicové myšlenky a tedy sami ti chudí. na velmi jednoduchém principu, velmi podobném těm milionům pro kurvičku agátu a dementní videa youtuberů


 #151323 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 07:47:48 | #151381 (7)

Nejspíš jsi nepochopil , že píšu o podpoře , která musí být cílená , jinak škodí.


 #151349 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 12:21:05 | #151400 (8)

Výborně. A neuvěřitelné.
Vzpomeneš si ještě na svoje reakce na cílenou podporu, kterou chtěla tahle vláda poskytovat v době energetické krize? Jen tomu, kdo opravdu nemá na zaplacení energií?

A jak to nakonec skončilo kvůli opozici a veřejnosti, zaštiťujícími se tvým tehdejším pohledem na věc?


 #151381 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 12:23:34 | #151401 (8)

PS : v uvedeném jsme se bavili o vzdělání, tedy o podpoře vzdělání (ty výkřiky z různých stran, bohužel i zprava, jak je vzdělání hrozně důležité a musí být první v žebříčku státní podpory a průměrný učitel mít 130 % obecného průměru a bla bla bla blééééééééééé­ééééééééé

Škodí to tedy nebo ne a podle tebe jsou tyhle paušály bez jakéhokoli hodnocení užitečné nebo škodlivé?


 #151381 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.04.24 12:26:02 | #151402 (9)

Teď míněno paušály nejen pro učitele, ale i na/pro žáky/studenty (základní vzdělání beru, číst a psát musí umět fakt každý a kdo se o to nesnaží (rodiče těch dětí), toho bych brutálně diskriminoval třeba i sterilizací.

od středního školství už si ale mohou něco platit, omezilo by to "prodlužování si mládí a neumožňovalo "testovat" si jestli jsem blbej nebo jo), u VŠ už komplet, jediná podpora ze strany státu max v bezúročných půjčkách splácených po dosažení určité konkrétní výše příjmu.


 #151401 

| Předmět: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 14:30:20 | #151318 (3)

Co se týče té skladby pžíznivců levice a pravice, to platí celou dobu i za komunistů u nás a dodnes. to tk prostě je a je to logické.
rétorika se nemění, pouze siotuace, způsobená ale něčím úplně jiným, nikoli fakty z výzkumů
no vidíš, agáta je takový influencerka. umí hovno, ale protože si při jejím RSS vysílání mládenci honí pampelišku a holky s otevřenou hubou hltají, jaký hrozný/hrozně úřasný, život vede, tak bere za shlednutí a lajky víc než učitel, kterej neumí učit, kterej vbere zase víc než učitel, kterej učit umí.

a tohle všechno je dílo čeho?


 #151296 

| Předmět: RE: Paradoxy
23.04.24 17:22:56 | #151332 (1)

Vida, tolik názorů, ale v podstatě se shodneme, že toto je docela důležité téma. A značně složité.
Lidé měli vždy sklony nacpat své děti do nějaké školy, byť i hloupé, hlavně aby nemusely makat jako jejich rodiče. Vždy lepší kanclík, než dílna, natož stavba, nebo lán brambor.
Důvody se mění, ale ne zas tak moc. Momentálně se třeba opět zvedá věk pro odchod dod důchodu a asi všem je jasné, že u kafe v kanclu se té sedmdesátky člověk dočká pravděpodobněji, než při těžbě dřeva v lese. To je jen jeden z mnoha příkladů.
Rozhodně nesouhlasím, že výběr povolání, lépe řečeno výběr směru vzdělání, se řídí trhem. Ani omylem. Nikde jsem v nabídkách zaměstnání nenarazil na to, že by nějaká firma intenzivně hledala politology, sociology a podobné lemply. Přesto jsou tyto obory na vysokých školách velmi atraktivní a každý rok nám tyto školy vychrlí další dávku těchto oborníků k ničemu. Firmy hledají elektrikáře, zedníky, konstruktéry, prostě řemeslníky a techniky obecně. To ani nehovořit o zdravotnících všeho druhu, od sanitářů po primáře.
Doba, kdy bylo vše plánováno ústředním výborem strany asi taky nebyla to pravé ořechové. To zas těch škol bylo málo, dnes je jich zbytečně moc. Asi těžko najít rovnováhu.
Že dnes vystudují nejakou něcologii i úplní tupci, kteří mají bohatého tatínka, to taky není nic nového, podobně vystudovali parchanti komunistických papalášů, v tom se nic nezměnilo, snad jen ceny, nevím.
V každém případě, cesta, kdy by všichni byli ideálně horníkem byla špatná, ovšem stejně špatná je cesta, kdy budou mít všichni gymnázium a ruce levé.
Neznám řešení. Asi nikdo je nezná.


 #151258 

| Předmět: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 17:39:29 | #151335 (2)

Kdysi platilo "řemeslo má zlaté dno". Dochtorskými tituly se honosili prakticky jen lékaři a právníci. Dnes v tomto deformovaném sociálním řádu je vlastnictví titulu doktor na žádanější úrovni, než titul mistr v řemeslu. Inflace doktorů.


 #151332 

| Předmět: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 20:34:56 | #151355 (3)

Říkalo se to, ale moc to neplatilo.
Jistě, řemeslníci byli v každé době žádaní, ale všichni se udřeli k smrti.
K váženějším obyvatelům obce patřili vždy jiní, pan starosta, pan řídící učitel, velitel četníků, velebný pán, pan doktor atd.
Makáči byli vždy až za touto smetánkou a mohli mít i ty vlastní ruce ze zlata, nikdy nebyli prvními.


 #151335 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 22:04:11 | #151365 (4)

I na západě se dodnes pěstuje sociální členění a distanc - málokdy najdeš doktora, který se vybavuje s popelářem.


 #151355 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 07:49:43 | #151382 (4)

A přesto ten režim existoval svým životem a to navzdory politikům, výhradně zásluhou pracovitých lidí.


 #151355 

| Předmět: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 19:17:08 | #151341 (2)

Já si myslím, že trh by to vyřešil.
To znamená stát nebude zaměstnávat lidi jen proto, aby měli práci. Jako to dělali komunisti, kteří byli jedinými zaměstnavateli.
Ano, může to mít zpoždění, ale zbytečný člověk se vždy ukáže jako zbytečný a lempl jako lempl. A podle toho budou i ohodnoceni a nikdo jim nebude nic dorovnávat na "důstojný život".

Jenže vzhledem k tomu, že těch lemplů, zbytečných a co raději kancelář, ale vždy důstojný život, je nejméně 2x víc než těch druhých - a vzhledem k tomu, že máme demokracii toho typu, jakou máme ....


 #151332 

| Předmět: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 20:30:30 | #151354 (3)

Nejsem sice komouš, ale návrat dřevního, tedy nedeformovaného kapitalismu s absolutní vládou trhu není reálný a asi bych tomu taky nefandil. Přec jen nějaké sociálno není až tak špatná věc.
Že by toho socilaismu mělo být méně, tak to určitě souhlas.
Konkrétně, co se školství týče, tak zdarma, tedy na náklady státu, musí být základní škola. Střední a vysoká pak jen v rozsahu normálního studia, tedy 4 roky střední a vysoká dle délky, ovšem vše jen jednou, jedna střední, jedna vysoká a víc ani ň. Propadlík na střední by mohl opakovat jen když zaplatí plnou cenu každého ročníku studia navíc, vysokoškolák taktéž. Věční studenti, kteří maturují v pětadvaceti a následně se plancají po na vysokých, mění obory i školy a to vše vydrží do pětařiceti aniž by získali jakýkoliv diplom, toto jedině za svoje a myslím tím v plné výši, ne nějaký směšný příplatek.


 #151341 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 21:03:50 | #151356 (4)

Trh by to vyřešil, tedy trh znalostí a schopností. V drtivé většině vyspělých států se platí školné, i v Indii například. Kdyby to nastalo u nás, byl by najednou škol přebytek.


 #151354 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 22:02:52 | #151364 (5)

Taky si myslím.
A edocházelo by k takovým paradoxům až neférovostem, že pokladní s 20000 čistýho platí vzdělání pro svého budoucího vedoucího s 40000 čistého


 #151356 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 20:44:38 | #151440 (5)

Ty navrhuješ zásadně kroky zpět a dáváš za příklad Indii ?
Ale ani v ČR není vysokoškolské studium úplně bezplatné.Platí se poplatek za přijímací řízení a prodlužování studia, za řadu podkladů, za ubytování..Vše se samozřejmě platí na VŠ soukromých , kterých je kupodivu většina - v r.2017 v poměru 27:40
V zemích jako Německo či Švédsko mohou studenti navštěvovat univerzitu zcela zdarma. V Dánsku dokonce dostávají vysokoškoláci prostřednictvím programu Statens Uddannelsesstøtte (Veřejné vzdělávání) zhruba 5 839 dánských korun (asi 20,5 tisíc Kč) měsíčně, které mají pomoci pokrýt náklady na stravu.


 #151356 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 20:58:19 | #151442 (6)

poměr počtu škol je jistě zajímavý, ale pro naši diskuse je důlažitý poměr studentů na tom kterém typu školy


 #151440 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 21:00:10 | #151443 (6)

Takže všichni budeme stejně blůbí jako švédové, nebo bohatí jako němci, nebo dánové co také těží ropu? nebo co ...
stejně je to postavený na hlavu. k čemu jim to bylo a je? ta podpora vzdělání? co tak úžasného vzešlo ze švédska, dánska? německo ještě možná ... ale to i v číně.


 #151440 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 22:06:21 | #151366 (4)

Sociálno jen to "pojistné". Jako zavedl Bismarck. Jinak sociálno jen na životním minimu., žádný vymýšlení důstojných životů na úrovni průměrnýho platu ap.

Tací cikáni, zvyklí krást slepice, jsou adšení našimi sociálními dávkami, kdy by jim stačila ani ne půlka, na jejich běžný navyklý způsob života


 #151354 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 22:10:25 | #151368 (5)

kdyby kradli slepice na venkově jako kdysi, ani by ty sociální dávky nepotřebovali, jenže obsadili městské části...


 #151366 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 22:16:06 | #151369 (6)

a množí se jako ten arab...


 #151368 

| Předmět: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 19:40:04 | #151350 (2)

Pokud se takový rodič najde , připravuje svému dítěti hroznou budoucnost. Pokud nějakým zázrakem ukončí středoškolské vzdělání , je to pro něj konečná a stává se z něj deprimované a nespokojené budižkničemu.


1  
 #151332 

| Předmět: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 21:56:30 | #151360 (3)

Problém začíná už na základní škole. Po 5.třídě je možnost nastoupit na osmileté gymnasium. Ti nejlepší ze třídy se tam dostanou. V šesté třídě místo nich přibudou propadlíci z předchozího ročníku. Kvalita výuky tak na začátku druhého stupně výrazně poklesne.
Třídu totiž často táhnou ti premianti, po jejich odchodu zavládne průměr. A to neplatí jen pro první a druhý stupeň.


 #151350 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
23.04.24 22:01:41 | #151362 (4)

Největším zabijákem vzdělanosti je stejně inkluze .....


 #151360 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 07:52:53 | #151384 (5)

Leda nezvládnutá a chybně prováděná.


 #151362 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 12:05:59 | #151398 (6)

Jakákoli, pokud ji máme stejně definovanou :

https://cs.wikipedia.org/wiki/Inkluzivn%C3%AD_vzd%C4%9Bl%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD

zařazovat úmyslně, dokonce záměrně, děti se zjevnou tělesnou nebo dokonce vzdělávací (duševní) poruchou mezi děti zdravé je sice "tak úžasně lidské", ale vzdělávání těch neinklizivů to prostě boří.
Ono stačí, že i tak jsou ve třídě děti rozličného inteligenčního stupně, kterým se musí výuka tak nějak přizpůsobovat, ještě do toho vraž dítě, které je obecně ve všem vč. myšlení pomalé nebo dokonce mu musí nějak pomáhat další osoba.
KDYBY NIC JINÉHO, zpomaluje to výuku, ty děti se naučí méně než by mohli.
Už jsme ti psal, že my kvůli uvedenému, už teda před dost lety, to je pravda, přehlašovali dceru na jinou školu než ve čtvrti bydliště. To prostě nešlo. A nakonec to udělalo 30 = rodičů. V té neinkluzivní škole byli o 3/4 roku dál co se týče osnov.
A to nepíšu o tom, že se tomu inkluzivnímu věnovalo i víc času na vysvětlování a v rámci "rovnosti" se vlastně tím dítětem řídil stupeň probrání látky - v podstatě na úroveň, kterou bylo schopno pobrat to inkluzivní dítě

podle mého je to jeden z dalších důkazů rčení, že cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly.

Prostě ne. egalitařství (což inkluze v podstatě je už na školní úrovni) nepatří do zdravé společnosti, není to přirozené. je mi to líto.
a můžeš 1000x argumentovat tím, že mít takové dítě já, mluvím jinak - nemluvím.
Jako nemluvím jinak když se mi tu snaží pohnout svědomím někteří rusofilní dezoláti ohledně obětí ukrajinců jen proto, aby vyhrálo rusko

to nejde. člověk musí být konziostentní


 #151384 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 18:10:39 | #151425 (7)

K tomu bych dodal, že mně jako učiteli nevadí mít ve třídě dítě tělesně postižené, třeba špatně chodí, popř. používá jen jednu ruku ap., pokud ovšem stačí učivo zvládat aspoň jako jeho průměrní vrstevníci. Má to i sociální aspekt, ostatní děti mu mohou pomáhat, uvědomí si, co pro člověka znamená určitý handicap, uvědomí si víc i hodnotu vlastního zdraví a potřebu ho chránit.
Pokud jde o děti s psychickými problémy, je to jiné. Řadu věcí jsi tu už rozvedl. Já bych přidal i to, že i pro ně samé to mnohdy není žádná výhra. Někteří se snaží, ale tohle zařazení jim předem odnímá možnost úspěchu - ve srovnání s ostatními. Když třeba vidím asistentku, jak jim musí pomoci najít už jen stránku, se kterou pracujeme, jak jsou sami nešťastní ze svých výkonů a z toho, že jsou si víceméně vědomi toho, že zdržují ostatní - pak považuji za lepší systém speciální školy, kde se takové děti naučily základním návykům( jako je třeba sebeobsluha, hygiena atd.) a pracovním dovednostem, v nichž mohly dosáhnout úspěchu a připravit se tak na nějaké jednoduché praktické zaměstnání či sebeuplatnění v budoucím životě.
Na druhé straně jsou žáci, kteří inkluze zneužívají, mají na to přece papír - tak nemusí nic dělat a svou nekázní narušují výuku. Výsledky takového vyučování jsou pak dost tristní.
Vždy samozřejmě záleží i na míře toho postižení. Někteří žáci s běžnými poruchami učení to při spolupráci rodiny a školy zvládnou. Chce to ale i od nich více času a úsilí.


1  
 #151398 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 21:01:29 | #151444 (8)

V zahraničí to mají promyšlenější, taky na to mají víc peněz. Inkluze nemusí znamenat trápení v jedné třídě ,mohlo by stačit potkávání ve stejné škole , mix jen pro některé méně náročné předměty . Slyšela jsem reportáž z Finska , kterou bohužel nemohu předložit.


 #151425 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.04.24 21:03:54 | #151447 (9)

No jasně, klidmně ať se ve škole potkávají, ale pak se učí ve svých třídách.
to koneckonců bylo chvilku i v řešení


 #151444 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 11:03:29 | #151387 (5)

Hlavní problém je v té průměrnosti, na kterou je společnost u nás nastavená.


1  
 #151362 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 17:29:05 | #151424 (6)

Souhlasím.
Obrovská péče je věnována podprůměrným, za nás se říkalo hloupým, ale to se teď říkat nesmí.
Dysmatematik, dysgrafik, dys-cokoliv, nebo taky hyperaktivita, na všechno jsou definice, diagnózy, výjimky a asistenti. Za nás to byli blbci a dacani, ale doba se mění. Nic proti pomoci takovým, ale proč mají otravovat a brzdit ve vzdělání své normální vrstevníky, tomu moc nerozumím. Dřív takové děti šly do blbšulky, nebo do pasťáku, což určitě nebylo to nejlepší řešení, ale současný systém, kdy jeden nezvádnutelný dacan a dva "méně nadaní" naprosto zbrzdí výuku pro jejich 20 normálních spolužáků.
A pak je zde ještě kapitola mimořádně nadaných dětí, ti žádné asistenty nemají a ve škole se dvacet let nudí, porotože jim to myslí lépe, než většině jejich vrstevníkům. O těch se ale nemluví, ani se na ně nepořádají sbírky.


 #151387 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 21:03:11 | #151446 (7)

To bych neřekla. Sám jsi přeci uváděl příklad , jak trpí úroveň ZŠ odchodem dětí z páté třídy na víceletá gymnázia.


 #151424 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Paradoxy
24.04.24 07:52:12 | #151383 (4)

Tohle je skutečně problém, ale nedivím se rodičům , kteří svoje nadané děti podpoří v jejich úmyslu přejít na gympl už v té páté třídě.


 #151360 

| Předmět:
22.04.24 15:15:24 | #151243

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/ag%C3%A1ta-s-dopitou-promluvili-o-rozvodu-asi-p%C5%AFjdeme-od-sebe-mirek-zadr%C5%BEoval-slzy/ar-AA1nr8gS

Já bych to nepodceňoval. S eSoukupem bylo taky furt všechno ažůro a nakonec ejhle.
Navíc - Babiš bude za chvíli volnej ......


1  

| Předmět: RE:
23.04.24 09:11:56 | #151286 (1)

To je ale rychlovka! *27179* Nojo, Agátka. Nechápu, jak mohl Soukup tyhle stvůře nezajímavý skočit na špek /y/ a ještě si to vzít.
Ta ženská jich ještě stihne "oblažit" u oltáře hafo. Jistě mezi nimi nebude nikdo z řemeslníků, nezaměstnaný, nebo řadový úředníček z menší vesnice *27179*
Tohle jsou vlastně jen takový "trochu jiný" prostitutky. Teda ony jsou všechny stejný, jen některý mají jiný, sofistikovanější pracovní metody.


 #151243 

| Předmět: RE: RE:
23.04.24 09:20:37 | #151287 (2)

Nevím jak komu, ale když už je tu o ní "řeč": Mě se ta baba nelíbí. Je taková slizká. Z očí ji kouká něco zlýho. Taková zmije v lidský podobě to je. Copak to může někdo nevidět? Taková fena to je. Jak ji vidím, dělá se mi nevolno. Podobně to mám s Darinou Rolincovou /žádnou Daru Rollins neznám/. Stejná slizká fena, vyvolávající ve mě nelibost a hnus. Nevím proč. Vyzařuje z nich strašně negativní energie. Na mě působí doslova asexuálně tyhle 2 megery.


 #151286 

| Předmět: RE: RE: RE:
23.04.24 11:02:21 | #151297 (3)

Ajta krajta - žádnej slizoun? 🥳 Ve skutečně nám tyhle dámičky vůbec neškodí a kdyby člověk nečetl bulvár , ani by o ně nezavadil.


 #151287 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 14:26:23 | #151317 (4)

Jako nic ve zlém, ale já si myslím, že právě tyhle dámičky typu kurvička Agáta nám škodí docela dost, protože svýma jistě rozkošnýma pseudoproblémama a jejich denodenníma "vysvětivkama" na sociálních, na který ale narazíš, kam se pohneš, ža prvé zahlcují prostor a za druhé silně ovlivňují dokonce i hierarchii hodnot u příslušných konzumentů jejích imbecilních názorů a problémů ..... prostě je to taková oficiální drbárna a kurník, bez špetky něčeho "vyššího", třeba rozumu.


 #151297 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 15:27:05 | #151324 (5)

Já na ně narážím minimálně ,ale moje rodina vůbec , protože jsou všichni v jednom kole a po netu nebrouzdají.


 #151317 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 19:22:12 | #151343 (6)

Jo, kdo ví, dneska s internetem pomalu i v brejlích. A FB nebo X či ŤukŤuk a tak má dneska kdekdo, věřím, že i tvoje děti, a tam se s těmahle setkáváš nejvíc. Já se s ním setkávám jen ve zprávách hlavně msn na Bingu, když pustím internet aněkdy mne to nedá, jinak že bych četl Xtra nebo tak, to ne


 #151324 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 19:43:54 | #151352 (7)

Synové jsou dospělí a zdejší vnoučata studují + závodně plavou.No a protože jsou v tom dobří, nejspíš hned taknepřestanou. (Jak jsem tak trochu doufala.) 🤫 Nejstarší vnuk v Německu už má rodinu.


 #151343 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 22:10:12 | #151367 (8)

A to jako že jim znemožňuje sledovat sociální sítě? .-)))))

Nebo jako je v tom vtipu : nikoho nehledám, jen se chlubím :-)))))))))))))­)))))))

:-)))))))) ale jinak v pohod, je dobře, když děti mají zájem a i rodiče a bábu se zájmem o ně, to je nad sůl.


 #151352 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
24.04.24 07:59:46 | #151385 (9)

Moje vnoučata samozřejmě mobil vlastní , ale na data mají nastavený limit . Každopádně ty jejich tréninky, závody a soustředění jim vyplňují volný čas více, než by se mi líbilo. Ale mám jen hlas poradní , který nezneužívám. Jen sleduju ,zda to pořád dělají pro radost. Každopádně se všichni shodujeme na tom, že prioritou před sportem zůstává vzdělání.


 #151367 

| Předmět: Třešnička
22.04.24 13:20:53 | #151242

Dnešní Třešnička™ bude geografická. Ono, Rusko je ne zas tak daleko, jak si mnozí Američané myslí (budeme tedy uvádět vzdálenosti v mílích). Nachází se ani ne 55 mil v úzkém Beringově průlivu od Aljašky, což může překvapit mnohé, kteří si myslí, že je to vzdálenější. Senátory, kongresmany… Mezi těmito oblastmi leží dva malé ostrůvky, Velký Diomed a Malý Diomed. Zajímavostí je, že zatímco Velký Diomed je v ruském vlastnictví, Malý Diomed patří Spojeným státům. Úsek vody mezi těmito ostrovy je široký jen asi 2,5 míle a v zimě dokonce zamrzá, což umožňuje technicky přejít z jedné země do druhé po sezónním mořském ledu (mimochodem, když to zamrzne, technicky jde o místo, kde dnes znamená včera). Tato geografická blízkost může překvapit mnoho lidí, kteří nechápou, jak blízko jsou některé země ve skutečnosti. A že Spojené státy nejsou jen DC, Kalifornie a z nějakého zvláštního důvodu Boston.

Zdroj: https://valka.online| Předmět: RE: Třešnička
23.04.24 01:53:17 | #151281 (1)

Doplním, že na tom menším ostrůvku, na jeho západním výběžku mají USA osadu asi s 30 domy (domky). Cca 3km od nich je Ruský větší ostrov, na kterém lidskou nohu nenajdeš, jde o čistou, lidmi "nevylepšenou" přírodu. Takže po zamrznutí onoho 3km širokého průlivu si Američané mohou skočit do RF a nikdo jim to tam "rozmlouvat" nebude.


 #151242 

| Předmět: RE: RE: Třešnička
23.04.24 11:26:46 | #151305 (2)

Ta Třešnička je právě připomenutím toho, že tyhle dvě jaderné velmoci spolu sousedí, i když to na naší mapě, kde je vycentrovaná Evropa, není úplně patrné. Není mezi nima žádný oceán, žádná dálka.


 #151281 

| Předmět:
22.04.24 11:25:21 | #151227

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/Zahrani%C4%8Dn%C3%AD/lavrov-obvinil-usa-a-nato-z-posedlosti-v%C3%ADt%C4%9Bzstv%C3%ADm-nad-ruskem/ar-AA1nqwi6

člověk si někdy připadá tak hrozně bezmocnej a pomalu se stydí za to, že je člověk, stejnej druh jako tohle a jemu blízká prasat| Předmět: Třešnička
21.04.24 17:18:28 | #151193

je to předvčerejší Třešnička™, dneska už lehce neaktuální protože včera se věci "pohnuli", ale stojí za přečtení *27179*

Dnešní Třešnička™ bude o poněkud divokých třenicích v americkém kongresu ohledně přijetí zákona o financování pomoci Ukrajině. Včera jsme se trošku pověnovali kongresženě Taylor Green aka Volnému v sukni, nicméně její jízda pokračuje i dnes. Ačkoliv netušíme, jestli nedávné vyjádření Donalda Trumpa ohledně nutnosti pomoci Ukrajině v zájmu Evropy i USA zacloumalo její vírou v nejslavnějšího hulváta, nekompromisní adorace Putina se očividně nezbavila. Pomoc Ukrajině je v tuto chvíli v jakémsi připomínkovém řízení a každý poslanec k němu může podat pozměňovací návrh. Předně uvedeme, že ze 137 návrhů jich 135 podali republikáni, ale Greene těmi svými do značné míry vyčnívá. Tak například, ke svým včerejším připomínkám uvedla, že balíček pomoci by měl zcela vyloučit financování neonacistického praporu Azov a jednotek NATO operujících na Ukrajině a zároveň svůj hlas podmínila tím, že Ukrajina zakáže potraty, prezident Zelenský odstoupí, Maďaři budou moci mluvit maďarsky ve školách, začnou mírové rozhovory s Ruskem a dokud Ukrajinská korupce nebude na stejné úrovni jako v zemích NATO. Jsme si docela jistí, že některé problémy nepujde vyřešit, protože neexistují a ty ostatní jakoby nezmizí přes noc, že? Nicméně 2 návrhy podali i demokraté a to konkrétně bod 62, který navrhuje jmenovat Taylor Greene zvláštním zástupcem Vladimira Putina v americkém Kongresu a bod 70 o přejmenování její pracovny na kancelář Nevilla Chamberlaina. Tak vidíte, ne jenom český parlament je komedie.

Zdroj: https://valka.online


1  

| Předmět: RE: Třešnička
21.04.24 19:22:35 | #151198 (1)

Věci se pohnuly a můžeme si hodit korunou, zda potřebný počet republikánů ovlivnil Trump , či snad premiér Fiala. Rozprava kongresmanů , specifikující užití , už není tak důležitá. Pro Ukrajinu, Izrael i Tchajwan, je to jistě potěšující zpráva.


 #151193 

| Předmět: RE: RE: Třešnička
21.04.24 20:14:06 | #151201 (2)

Ono je to celkem jedno. Je možné, že Trumpa ovlivnili ti evropští politici, co poslední týdny jezdili do USA. A taky možná zvyšující se napětí u Tchaj-wanu.


 #151198 

| Předmět: RE: RE: RE: Třešnička
22.04.24 09:15:15 | #151221 (3)

Samozřejmě. V době Fialovy návštěvy u Bidena, probíhalo i setkání Trumpa s polským prezidentem Dudou.


 #151201 

| Předmět:
21.04.24 17:14:46 | #151192

Taková kognitivní debilita je stav ireverzibilní .| Předmět: RE:
21.04.24 19:06:32 | #151194 (1)

Zvlášť když ti vyskočí do volného prostoru. 🤔


 #151192 

| Předmět: Dobrý den
21.04.24 10:51:40 | #151140

3  

| Předmět: RE: Dobrý den
22.04.24 15:38:41 | #151244 (1)

Uvedený Prahy nejsou žádný města, ale obvody *832* ... v Praze 11 - 22 už je to fajn myslíš jo? *2* *47*


 #151140 

| Předmět: RE: RE: Dobrý den
22.04.24 17:35:26 | #151246 (2)

To měl být fór.🤫


 #151244 

| Předmět: RE: RE: RE: Dobrý den
22.04.24 20:30:42 | #151267 (3)

Za prvé to byl for, za druhé bylo vypsáno jen prvních 10. ale někdo holt nepohopí, že na místě
11. Praha 11
.
.
.
.
22. Praha 22

někteří to holt mají těžké


 #151246 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Dobrý den
22.04.24 21:20:05 | #151271 (4)

jj, vím že to máš těžký *832* *9370*


 #151267 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Dobrý den
23.04.24 08:05:07 | #151282 (4)

Pokud měl Apach na mysli pražské obvody, má to nastudované dobře.


 #151267 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Dobrý den
23.04.24 09:57:56 | #151290 (5)

Byl to for :-))))
Jen pumpička nepochopil, že psal jen o "10 nejhorších městech v ČR" :-)))))))))))))­))))))))))))))))
takže "města" Praha 11 a dál v seznamu už logicky nebyla :-))))
Holt má trošku obroušenou sešívanou hypofýzu hraním her a mičudou :-))))))))))))))


 #151282 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dobrý den
23.04.24 23:29:38 | #151370 (6)

Jistě že to byl fór, ale když už se v tom jak je tvým zvykem pitváš, pořadí na bedně nejhorších "měst" v ČR by mělo být následující:
3. Praha 6
2. Praha 13 ale stříbro by brala jen o prsa vietnamský sprintérky

1. Praha 7 a to s velikým náskokem...a to jsem tam 10 let bydlel kdy to tam ještě bylo normální...


 #151290 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dobrý den
23.04.24 23:42:40 | #151373 (6)

Nejlepší je, že ten magor ten vtip doteď nepochopil a bude ho "opravcovat", to je fakt síla *34258* *34258* *34258* *47* *47* *47* *23266* *23266* *23266* *33069* *33069*


 #151290 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dobrý den
24.04.24 00:06:40 | #151375 (7)

Ale pochopil, jen to je vtip jak pojď na mě z boku *2016* *2016* ...jakej taky jinej vtip čekat od Náčelníka že.... *2016* ....ale ty ses nějak rozkecal směrem na mojí osobu, nějak ti otrnulo, asi zase budu chodit časteji *832* *9370* *228*


 #151373 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dobrý den
24.04.24 00:12:48 | #151376 (7)

To je fakt blbec, to svět neviděl .-))))))))))))))))))


 #151373 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dobrý…
24.04.24 00:21:42 | #151377 (8)

Když mě psychopat tvýho kalibru Brouku nazve pouhým blbcem tak to beru jako kompliment, já tušil že jsi pořád kamarád *388* *2016* *2016*


 #151376 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Dobrý…
24.04.24 12:49:46 | #151406 (8)

Na druhou stranu opět pobavil a baví, jak se vždycky zasekne a pak už je mu jedno, že jen dokazuje, že je čím dál větší idiot .-))))
No nasmál jsem se, věru .-)))))
ale je čas se věnovat zase něčemu normálnímu :-)))


 #151376 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Dobrý den
23.04.24 23:37:08 | #151371 (5)

Nemá, jen se mu tam kryjí čísla obvodů s pořadím....potřetí ale opakuju že jsem dobře věděl že jde o vtip *4804* *1*


 #151282 

| Předmět: RE: RE: RE: Dobrý den
22.04.24 21:19:26 | #151269 (3)

Dyk se tomu taky směju *4804* *2016* ....tyhle vtípky opravdu vážně neberu i kdyby byly na Slavii *4511* *2016*


 #151246 

| Předmět: Reakce. na 151126 pro Kvida , jinak to…
21.04.24 08:07:13 | #151134

Tak po lopatě .
Překrucování 1 - Kde sem psal v příspěvku o pravidlech NATO ? ( že se obranné souručenství , jako většina paktů solidarity volně řídí principem " jeden za všechny , všichni za jednoho" , to asi nechápeš , jak vidno v jednom tvém nedávnem příspěvku , kdy pomáhat napadenému je pro tebe přijatelné , jen když nám za to někdo platí )
Překrucování 2. - O ručení vybraných států za nedotknutelnost ukrajinských hranic ode mne taky nepadlo ani slovo
Tedy platí , já o voze , ty o koze !! ( tradičně , jak jinak , mimo mísu )| Předmět: RE: Reakce. na 151126 pro Kvida ,…
21.04.24 12:28:56 | #151153 (1)

Jsem mimo tvoji mísu. O tom žádná...


1  
 #151134 

| Předmět: RE: RE: Reakce. na 151126 pro Kvida ,…
21.04.24 14:05:05 | #151166 (2)

Ty jsi hlavně totálně mimo realitu a kontejner.


4  
 #151153 

| Předmět: RE:
21.04.24 03:52:24 | #151127 (1)

To znamená jenom prodloužení ukrajinské agónie a horší podmínky pro UA, až to všechno skončí, bohužel.


3 3  
 #151117 

| Předmět: RE: RE:
21.04.24 11:34:52 | #151150 (2)

Díky za tlumočení reakce Kremlu. *30446*


1 2  
 #151127 

| Předmět: RE: RE:
21.04.24 14:25:56 | #151174 (2)

Ukrajinci o to zjevně stojí, broučku, takže si ty svoje hloupý zamindrákovaný průpovídky nasoukej do kloaky .-))))))))))))))
Prostě to nech na nich a už se tu neztrapňuj prezentací tvého zoufalství, ať si tě nepřejmenuju na Kvída v sukni .-))))


1  
 #151127 

| Předmět: RE: RE:
21.04.24 20:00:48 | #151200 (2)

Máš naprostou pravdu. Chápe to každý, kdo si uvědomuje, že Rusové prostě neustoupí, protože oni jsou přesvědčeni, že vedou válku za svoji existenci, bezpečnost. A je lhostejné, zda to ostatní svět chápe, nebo ne.
Rusko to nevzdá ani za cenu použití jaderných zbraní. Varují a myslí to vážně. A tu bezpečnost získají uzavřením smluv s UA a mocnostmi coby ručiteli. Všechny škody a ztráty životů od teď do podpisu těchto smluv jsou zbytečné a my to podporujeme dodávkami zbraní. Východiskem je příměří a snaha jednat, uzavření smluv nedokládat. A nesytit vojenský průmysl...


1  
 #151127 

| Předmět: RE: RE: RE:
21.04.24 20:20:09 | #151202 (3)

Ukrajina taky neustoupí, protože oni se brání před zničením. Ukrajina se taky nevzdá a ani nemůže, protože bojuje o holý život. Uzavírat smlouvy s ruskem, které je klidně porušuje, nemá smysl. Ukrajina musí být vojensky silná, protože jedině to rusko odstraší a dá Ukrajině bezpečnostní záruky. To podporujeme dodávkami zbraní.


1  
 #151200 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 00:29:47 | #151208 (4)

Ukrajina se ničí bráněním a útočením, místo aby vyjednávala. Ukrajina v žádném případě nebojuje o holý život. To je neuvěřitelný blábol. Pokud se počet obyvatel Ukrajiny v posledních 15ti letech snížil odhadem ze 43 miliónů na 20-23 miliónů, (odhady), pak to ukazuje, jaká Ukrajina ke svým občanům je. Ochota za ní bojovat? Nevidím články o frontách před odvodovým úřadem. Spíše se ukazují honičky na brance, útěky za hranice mimo přechody. (Chtějí žít, kdekoli, ale žít).
O holý život bojuje ten, kdo má jít na jistou smrt. Rusové rozhodně nemají za cíl vyvraždit obyvatelstvo UA, to doufám uznáš i ty.
Představy o tom, jak UA odstraší RF, jsou z říše pohádek. Bohužel celkem dost dospělých na pohádky věří. Tím chci říci, že RF má tuto válku jako nezbytnou reakci pro zachování své bezpečnosti a nemůže ustoupit, dokud toto ohrožení jejich bezpečnosti nebude smluvně odstraněno. Dodávání zbraní Ukrajině je oddalování termínu
podpisu příslušných dohod, ničení infrastruktury a zabíjení lidí. Podporovatelé tohoto jsou objektivně spoluvrazi.
A pozor, tato válka může být zastavena příměřím dojednaným mezi RF a UA. Nelze ji ale skončit jinak, než dohodami, kde se mocnosti stanou ručitelem budoucího uspořádání. Sliby mezi RF a UA neplatí. Viz opakované porušovaní závazku UA o nečlenství ve vojenských paktech...


1  
 #151202 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 10:03:01 | #151225 (5)

Ukrajina bojuje o holý život. Dokazují to výroky ruských představitelů a jejich propagandistů (uváděl jsem je zde), kteří otevřeně vyslovili, co na Ukrajině dělají a co tím sledují. Co Ukrajinu ničí, je rusko. To je ten skutečný faktor ukrajinského ničení. Opět tu ukazuješ svůj cynismus, když válečné škody přičítáš obránci a nikoli útočníkovi a když mluvíš o obráncích a těch, kdo je podporují, jako o vrazích. Vrahem je objektivně útočník a ti, co ho podporují. Ti, co po útočníkovi nepožadují, aby to své válečné vraždění ukončil. Podle tebe si SSSR za ty obrovské ztráty během 2. války mohl sám, protože místo aby s Němci vyjednával, tak se vojensky bránil a ničil si svou zemi. *30434*
Počet obyvatelů Ukrajiny se nesnížil. Z říše pohádek jsou tvoje fantazie a možnosti možností, kterými nás tady neustále krmíš. Ukrajina se klidně může stát státem se silnou armádou, to není nic nereálného, a tím odstrašovat rusko od jeho imperiálních choutek anektovat území Ukrajiny coby svého historického území (jak nás rusko informovalo). Dodávání zbraní Ukrajině je nezbytné pro ukrajinské přežití (ukrajinské státnosti a národnosti). Ruské řeči o ohrožení bezpečnosti jsou jenom nesmyslnou proklamovanou záminkou, jak už tu bylo dokázáno.


2  
 #151208 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 00:09:50 | #151279 (6)

To, co píši o žádoucí snaze o příměří Ukrajiny, má analogii v tom, jak nacistické Německo reagovalo na situaci po vylodění spojeneckých vojsk v červnu 1944. Výsledkem jejich přístupu byly další statisíce mrtvých, všudypřítomné rozvaliny. Vraždění do posledního dne války. Jaký to mělo smysl? Dokážeš toto pochopit? Asi ne! Asi to bude tím, že nestrádáš jako ti Ukrajinci a nad informací nikdy nepřemýšlíš v rozličných souvislostech. To je ukázka mladické debility, která časem pomine.
Počet obyvatel se nesnížil? Opravdu? To je o tobě jasně vypovídající tvrzení.
Ukrajina může postavit odstrašující armádu? Země s cca 25 mil. obyvatel oproti státu se 140 mil. obyvatel? V situaci, kdy existuje +- vyrovnanost úrovně zbraňové výzbroje? Proboha, proč si takovou armádu Ukrajinci už nevybudovali? Vždyť ji budovali od roku 2015 a nyní na to měli od února 2022 už 789 dní. Počet vojsk UA se citelně snížil, dodané sofistikované zbraně se nestaly spásou. Myslím si že, zde píšeš nemožné nemožnosti, popisuješ své sny a svá toužebná přání, nikoli skutečnost.
A Ruské řeči o ohrožení obranyschopnosti a bezpečnosti RF platí na stopro, je to doloženo řadou dokumentů. Že to nejsi s to pochopit, je tvoje duševní nedostatečnost. *6477*


 #151225 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 10:16:00 | #151292 (7)

Jenom jsi zapomněl, že ve tvé analogii to německo bylo agresorem, tedy v našem případě rusko.
Takže proč to rusko pořád dělá? Je jediná správná otázka plynoucí z tvé analogie.

Ty máš prostě problém s chápáním reality, příměry si přizpůsobuješ jak "potřebuješ", logika je ti zcela cizí.

Znova si opakuj : Ukrajinci si o sobě rozhodnou sami. Neser se do nich.. Až to zabalí, napiš nám tady velkými červenými písmeny : "UFFF, konečně rusko vyhrálo" a nesnaž se tu zvrácenými morálními apely ovlivňovat nás, lidi s mozkem, kteří vědí, kdo je agresor (navíc bezdůvodný) akdo je oběť.

Je srandovní, žes to byl právě ty, kdo tvrdil, že urkajina má celou dobu početní převahu armády, najendou ne :.-)))) Tady jen podotek : kdysi jsme dělal orientační propočet možýností těch zemí - zhruba
42 proti 140 milionům
bez ženských 21 proti 70 milionům
bez dětí a starých chlapů 10,5 proti 35 milionům
nejméně půlka musí vyrábět - 5,25 : 17,5
čili poměr převahy rusáka je zhruba 1 : 3
při válce ale bývají ztráty 1 : 5-10 ve prospěch obránce.
takže úplně v pohodě.
navíc s pomocí západu je výhra ukrajinců v pohodě možná
což se už potvrdilo, nebýt těch půlročních přestávek, kdy se rusák zakopává a obminovává, a ukrajinec plnící budapešťskíé memorandum do poslední chvíle, tedy 27.2.2014, kdy v podtatě nemělo ani prak, tak i tak rusákovi brutálně zatápělo a zatápí (ze 3 dnů SVO už je asi 740 dví války) - zatímco ještě před půl rokem ruský letadla střílela z pozic v běloruslku, nad černým nebo kaspickým mořem, poslední 3 měsíce operují nad okupovaným územím
nezbývá než doufat, že se američané vzpamatovali ještě včas a včas dopraví zbraně a pomoc

nadějné je i to, že UA dostanou ATCMS s doletem 300 km a NATO už s evyjádřilo, že pro ukrajinu jsou legitimní cíle i na ruském území a může tam střílet - konečně se i rusklej človíček snad dozví, co jeho psychopat páchá už 10 let na UA

Takže : přestaň se utěšiovat, ty ruskej troubo, těma tvýma blábolama nikoho nepřesěvdčíš.
Až rusák vyhraje, tak si oddychni a řekni nám : Já vám to říkal!!!!
Ale bude to i tak o hovně, protože si o sobě rozhodují Ukrajinci, ty o nich nerozhoduješ a ty jen respektuj jejich rozhodnutí.
víc se po tobě nechce a ty nezvládáš ani to .-))))
to musí být hrozná porce zoufalství, co s tebou mává .-))))


 #151279 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 10:41:05 | #151293 (7)

Ohledně ohrožení jsi to opět ty, kdo dodnes nepochopil, že ti nikdo neopoduje v tom, že pokud by rusku skutečně hrozilo nějaké ohrožení, objektivně, po marných jednáních a varováních by zaútočit mohlo - v případ ěskutečného ohrožení (co to je?) by to mohlo patřit do definice preemptivní války :-)))))))))))))­)))))))))

Jenže tady jsi právě podal důkaz, že nerespektuješ, ba přímo ignoruješ, rozum a realitu :

  1. vůbec nerespektuješ, že nic, co by vedlo k ohrožení bezpečnosti ruska, se v 2014 nedělo :-))) tedy ignoruješ realitu. veškeré ohrožení sis jen vymysel jako dementní "možnost možnosti" .-)))))))))))))­)))))))
  2. vraždění a kradení ospravedlňuješ "emocema" v putlerovo hlavě (pro teď pominu, že o nich víš hovno, jako ostatně o všem kolem té války, ale tvrdíš tu, co a jak putler podle tebe chápe). což prostě nestačí a nikdy to nebude omluvou (pro normálního člověka, pro ruskou svini a vraha, který s tím psychopatem i jen souhlasí, samozřejmě ano). Ostatně, putler se začal bezpečností ohánět až kolem 2021, kdy začalo hroyit, že si ukrouš vezme zpět krym a donbas, což jsou ale jeho území dodnes,ale ruská svině si myslí, že už je to jeho, protože si to napsal do ústavy :-)))) takhle se majetkové poměry ale nemění, kdepak .-))))

Takže co z toh oplyne :

"A Ruské řeči o ohrožení obranyschopnosti a bezpečnosti RF platí na stopro, je to doloženo řadou dokumentů. Že to nejsi s to pochopit, je tvoje duševní nedostatečnost."

Plyne z toho, že naopak TY nejsi schopen pochopit, že o ohrožení bezpečnosti jako obecném problému tu nikdo nepolemizuje, že my normální s mozkem jen odmítáme formu a způsob a důvody, s jakými se vytasil ruskej psychopat a jeho cizozemští vykusovači hemoroidi :-)))))))))))))­))))))) Prostě nechápeš, nevnímáš realitu, jsi ve svých smyšlených snech :-))))

  1. Rusku v 2014 žádné ohrožení nehrozili
  2. Rusák to věděl, proto se vymlouval na ubližování prorusákům (bylo to naopak), denacifikaci, biolaboratoře, atom, ..... tedy v naprosté většině - i pokud by to byla pravda, jakože nebyla - dlouhodobý stav.
  3. Rusák nemá jediný objektivní důvod tvrdit, že ho něco/někdo ohrožoval - ostatně, je dost analýz, že rusko se NATO ve skutečnosti ani nebojí
  4. I kdyby měl nějaké uvedené pocity, bez naprosto objektivního důvodu nemá rusák (nikdo) právo začít krást a vraždit v sousední zemi. Ostatně, i kdyby mu něco hrozilo bezprostředně, což legalizuje preemptivní válku, i tu by musel vést jen do okamžiku odstatěnněí nebezpečí a pak to předat "ke správě" OSN, SÁM ODEJÍT NEBO ZÍSKAT MANDÁT TO VOJENSKY ZAJIŠŤOVAT. to by ale musel doložit že a co mu hrozilo. nedoložil nic, tedy

Rusák naprosto svévolně, protiprávně a bezdůvodně rozkráda a vraždí na ukrajině jen ze svévolného emočního rozhodnutí umanutého psychopatického parchanta.

No a ty jsi úplně stejný prase.


 #151279 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 10:42:48 | #151294 (7)

PS : ty jsi ukázka stařecké, senilní debility, Kvído.


 #151279 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 11:06:36 | #151298 (8)

"Emoční nezralost je stav, který charakterizuje obtíže jedince s regulací a vyjádřením svých emocí. Lidé trpící tímto stavem často projevují nedostatečnou schopnost rozpoznat a identifikovat své vlastní emoce, což znamená, že nejsou schopni adekvátně reagovat na situace, které vyžadují emocionální reakci. "
https://1url.cz/cuyEm


 #151294 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 14:21:46 | #151316 (9)

Já jsem reragoval zcela adekvátně na kvídovo neadekvátní reakce kvůli "Emoční nezralost je stav, který charakterizuje obtíže jedince s regulací a vyjádřením svých emocí. Lidé trpící tímto stavem často projevují nedostatečnou schopnost rozpoznat a identifikovat své vlastní emoce, což znamená, že nejsou schopni adekvátně reagovat na situace, které vyžadují emocionální reakci. "

ale to bys asi muslea číst i to, na co reaguji, jinajk se to zjistit nedá :-))))))))))))))))))


 #151298 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 11:20:39 | #151302 (7)

Analogii nemá Ukrajina u nacistického Německa, nýbrž u SSSR. Už jenom z toho důvodu, že vraždí útočník a ne obránce, ale jinak i ostatní aspekty odpovídají situaci SSSR (technologicky i vojensky vyspělejší nepřítel, brutalita a nelidskost nepřítele, pomoc Západu - tehdy jen USA, boj o vlastní přežití...) Jaký to mělo smysl je jasné (tedy každému, kdo netrpí debilismem).
Ne nesnížil se. Lidé, co utekly před válkou, jsou stále obyvateli Ukrajiny.
Jistě že může. Ve vojenském kalkulu vždycky platí, že vojenská akce se musí "vyplatit", jinak není považována za úspěšnou. Když stála příliš mnoho zdrojů, jak lidských tak technických, tak se nevyplatila. A tímto může Ukrajina rusko odstrašovat, když postaví silnou a odhodlanou armádu a vyšle tím rusku signál, že mu nic nedá zadarmo a čeká ho peklo, když něco zkusí. Podobně ho může odstrašovat i spojenectví se státy NATO, které budou Ukrajinu "jistit".
Ukrajinci učinili obrovský pokrok ve svém vojenství, vždyť dovedou vzdorovat daleko silnějšímu protivníkovi! S armádou v roce 2015 by Ukrajina skutečně do toho měsíce "padla".
Ruské řeči o ohrožení obranyschopnosti a bezpečnosti RF neplatí vůbec, jak tu bylo prokázáno. Neodpovídá to tomu, co rusko skutečně říká, ani co dělá. To jsou fakta.


 #151279 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 12:26:05 | #151240 (5)

Proč by měla vyjednávat s vrahem, ty dobytku?
Samozřejmě že bojuje o holý život, kdyby ses posral až nad obočí¨
Počet obyvatel na Ukrajině se snížil právě díky vám, ruským sviním, ty ruskej odhade.Ale i kdyby, co s edo toho sereš, vemeno ruský? To je věc ukrajiny, ne tvoje, ne rusáka. "logika"L ubylo jim opbyvatel, mám epúrávě je schlamstnou - jdi chcípnout, prase.
Ano, rusákové taky utíkají, pokud mohou, a žijí jinde. včetně papalášů

Rusové primárně nemají na ukrajině co dělat a nutit ho fungovat "po rusku". Nemají ttam co dělat, tím končí veškerá disputace, uznávající agresy ruský svině. To může uznávat jen stejná a větší svině. To snad uznáš i ty.

RF nikdo nic nedělal, nechystal a vymlouvat se na dojmy, že jim někdo chce ublížit a TAK ROVNOU ZAPÚTOČÍ prostě nelze :-)))) kdyby sis nachcal do huby, púrašivče. Pokud, mělo rusko jednat (a třeba vyhrožovat, pokud se nebude jednat). Nikoho nezajímá, co si rusko usmyslelo nemocnou hlavou kremelskýho psychopata.

A pozor : tato válka může být zastavena ukončením ruského angažmá a odchodem domů. Nikdo nikomu nemusí ručit, co si vrahounská svině usmyslí. Až budou usa navážet na ua rakety, pak ať varuje a případně zasáhne, do té doby nemá právo.

UA žádný slib rusku nedala, tak ho nemohla porušit :-)))))))))))))))))))
Neutralitu si dala do ústavy sama, rusku nic neslibovala, sama ji zrušila, AŽ PO AGRESI RUSÁKA.

Jdi si nechat dodělat tu oboustrannou lobotomii


1  
 #151208 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 12:30:02 | #151241 (6)

Lépe - v Budapešťském memorandu nějaké dohody jsou. Ty ale ukrajina neporušila, neutralita tam nebyla, To memorandum porušil jen a pouze ruskej svi%nák.


 #151240 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 18:54:48 | #151252 (6)

Tvoje až dojemná péče o Ukrajinu je hraná. Tobě jde o zástupnou válku z Ruskem,prostřed­nictvím Ukrajiny. Píšeš Kvídovi "Proč by měla vyjednávat s vrahem, ty dobytku?" No tak at nevyjednávají ale pak zemřou do posledního. Ale to tobě je u prdele,důležitý a o co tobě jde hlavně je to že před tím zabijou ještě nějaký ty Rusy,že ? O to jde hlavně,co ? Myslíš že tě neznám,ty vole. Zástupná válčička pěkně,vole. A ty pěkně z toho kibicování z dálky si půjdeš udělat kafíčko.


1  
 #151240 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 19:01:34 | #151253 (7)

Dole psal Součet,což není až takovej mega fanatik jako ty a na rozdíl do tebe má i argumetny a jeho argumenty by byli i relevantní,kdyby ale na pár věcí jaksi nezapomněl. Za A) západ sám má máslo na hlavě jak prase. Za B) nemá dostatečné informace z Ukrajiny. Západní propaganda jaksi totiž pravdomluvností neoplývá. Součet ale není takovej totální fanatickej magor jak ty. Být západ svatej a férovej a Rusko opravdu by na Ukrajinu vlítlo,jenom proto že si chce kus Ukrajiny ukradnout,měl by pravdu. Jenže ono to není tak černobílé.


1  
 #151252 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 20:06:34 | #151254 (8)

jsi totální mimoň, punťo... *575*


 #151253 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 20:17:26 | #151255 (8)

Píšeš sobě, takže souhlasím, že tu není většího megafantaika, jako jsi ty .-))))
zbytek sraček nekomentuju .-)))


 #151253 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 20:19:12 | #151256 (7)

???
Výhoda tvých "příspěvků" je, že nejsou k diskusi. To jsou takový sračky ...... a ty jsi neprostej blbec.
Ukrouši si rozhjodnou a žádnej ruskej vrahounskej sráč Kvído jim radit nebude, to je celé .-)))))
proč se s tím nedokážete smířit? .-)))¨
my normální upřednostňujeme právo před dojmologickou svévolí ruské svině, jako vy, ruskká vraždící prasata


 #151252 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 15:45:51 | #151245 (4)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: krajně nevhodné


 #151202 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 21:26:02 | #151273 (4)

Pro SF - to byl pokusnej balónek a já na 100% věděl že budu smazán *4804* *2016* .....je jasný že nikoliv proto aby soucet podporoval ukrouše z vlastní kapsy, ale za "svině smaradlavý arogantní ukrajinský" *4804* *2016* ......je zajímavý že nadávky kde komu projdou, hlavně svině ruský už vůbec nevadí a přitom ukrouši i rusáci jsou naprosto stejná verbež.....nj, holt o ukrajinský polobohy se proboha živýho nesmí nikdo ani otřít ....FO UA *6054*


 #151202 

| Předmět: RE: RE: RE:
21.04.24 23:10:18 | #151203 (3)

No a Ukrjainci jsou přesvědčeni, že jim jde o životy.
A jen ukrajinci mají pravdu, ty ruskej vrahu.

Aha, takže už i ty schvalujkeš jadernou válku a předem ji omlouváš, výborně. Jsi neskutečnej povl a hnuj.

Jsou zbytečné. Rusák ať ukončí názilí, odejde domů a sedne za jednací stůl, kde si nebude nárokovat nic, na co nárok nemá


1  
 #151200 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 06:46:26 | #151213 (4)

Tváříš se tady jako to největší dobro a přitom jseš ta největší spodina. Tvůj "svatej západ" má ruce do krve statisíců,dokonce ještě dnes provádí jistou obdobu neokoloniální politiky. Tvoje "svaté" USA přepadli spousty zemí i bez mandátu OSN. Mají na rukou krev statísíců. Na co si hraješ šmejde ? Jak ti hrozně jde o Ukrajince ? Fakt jo ?? Maximálně jako kanonefutr na zástupnou válkl z Ruskem,ty prolhaná sketo. Co se týká Ukrajiny tak rozhodně to není ve všem až tak černobílé,jak se šmejdi jako ty to snaží namluvit. Nějaký tvoje demagogický kecy,že jen ty máš pravdu a jenom ty jseš to právo si nabouchej do prdele. Ty nejseš žádnej svatej,právě naopak. Černobílý vidění světa a zástupná válka na Ukrajině i kdyby měli všichni u toho chcípnout


 #151203 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 06:56:09 | #151214 (5)

Ještě doplním že sám i Putin se mýlí,přecenuje západ. Západ libtardi tak rozvrátili,že vypadá na oko jako silně,ale jen na papíře. V případě vojenského střetu NATO VS Rusko,Rusko vyhraje,protože libtardi západ úplně rozvrátili.


 #151213 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 08:41:37 | #151220 (6)
*34711* *6807* *33886* *6807* *34711*

 #151214 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 09:19:29 | #151222 (6)

 #151214 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 11:56:49 | #151235 (6)

*23266* *23266* *33069* *33069* *34258* *34258* *47* *47* *4585* *4585* *4585* 4585

Jako tobě by člověk fakt nejradějio podal do klecového lůžka lízátko, jak ty jsi zoufalý :-))))))))))))))))))


 #151214 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 11:58:33 | #151236 (5)

Tak ses po 1000. vyplakal z toho samého nesmyslu? .-)))))))))))))­)))))¨Hele, v klidu, ty putlerovo hulibrku, Ukrajina přeci už prohrála před půl rokem, tak co furt jančíš jak postřelený ruský prase?
Normálně polkni medikaci a sval se k TV a koukej na Ordinaci a sem přilez až budeš mít něco nového.


 #151213 

| Předmět: RE: RE: RE:
22.04.24 09:34:56 | #151223 (3)

Přesně jsi to popsal . " Rus to nevzdá ani za cenu použití jaderných zbraní ." Konečně je jasné , co jsou to ty světlé zítřky , jež lze od rusů očekávat . ⚠️| Předmět: RE:
21.04.24 07:55:32 | #151131 (1)

To zas bude keců od joudů z výplatní listiny Kremlu.
Stejně mi nejde do hlavy, že republikáni, pravičáci, jsou proti. To bych spíš čekal od demokratů. V ČR to je obráceně: Pravičáci jsou pro pomoc Ukrajině, levičáci by ji nejradši totálně zničili. Rozumí tomuhle zvláštnímu a nelogickýmu jevu někdo?


 #151117 

| Předmět: RE: RE:
21.04.24 07:58:13 | #151132 (2)

To je jako kdyby např. němečtí komunisté chtěli ještě kapitalističtější kapitalismus a pravičáci socialismus. Oxymoróny jako prase *27179*


 #151131 

| Předmět: RE: RE: RE:
21.04.24 10:00:06 | #151138 (3)

Jestli ono to nebude tím, že američtí republikáni razí heslo - Amerika především - a Putinovo Rusko nevnímají jako hrozbu pro svoji ekonomiku. Zejména jejich voliči jsou už z financování vznešených idejí , poněkud otrávení.


 #151132 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 19:21:26 | #151197 (4)

Tak určitě...Rusko je daleko, to Ameriku ohrozit nemůže, stejně jako ji nemohl ohrozit koronavirus. Inu...logika génia 21. století, Trumpa *27179*
Ono to totiž je celý z trumpovy hlavy. Ti republikáni jen plní jeho pokyny. Oni jsou něco jako u nás voliči Babiše: Co on řekne, to je jim svaté. Stejně tak ti republikáni - co Trump si přeje, to je jim zákonem nad zákony a půjdou i přes mrtvoly. Zamyslet se nad čímkoliv? Netřeba, protože za ně to vymyslel vůdce přece, ne? *27179*


 #151138 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 19:35:38 | #151199 (5)

Trumpovu logiku neznám, spoléhám spíš na řadu skutečných odborníků. Nejhorší scénář hovoří o možném napadení některé členské evropské země v řádu několika let po ukončení války na Ukrajině.
Zamýšlíme se jistě všichni , včetně pouhých poučených laiků.


 #151197 

| Předmět: RE: RE:
21.04.24 09:54:18 | #151137 (2)

Které levičáky máš na mysli? Z levicového spektra je to ve skutečnosti pouze KSČM , prezentovaná akorát K.Konečnou .Zbytek je téměř neviditelný , obdobně jako socdem, která ovšem ústy L.Zaorálka Ukrajinu podporuje. No a pak tu máme SPD , která je čistokrevnou pravicí. ANO není ani ryba, ani rak - jak ideologicky, tak v postoji k Ukrajině.


 #151131 

| Předmět: RE: RE: RE:
21.04.24 11:27:38 | #151148 (3)

Konečná je perfektní. Nedávno jsem byl na její přednášce (diskuzi). Velký sál byl k prasknutí. Lidé stáli i v uličkách. *5519*


1 2  
 #151137 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 11:46:20 | #151152 (4)

a všichni jste se vzájemně znali, viď? *30434*


1  
 #151148 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 12:31:00 | #151155 (4)

Pro příznivce KSČM ano , jenomže v EP je jenom kapkou v moři.V domácí politice žádného výrazného komun.kandidáta neznám.


 #151148 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 22:58:14 | #151274 (5)

Většina voličů KSČM bude volit SPD, pokud vůbec přijdou k evropským volbám. Na Konečnou si už nevzpomenou.


 #151155 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 08:10:51 | #151283 (6)

Je to docela možné , ale pak je zřejmé , že sáhnou vedle. Okamura jim může lahodit pouze v politice zahraniční- odmítání EU + NATO (vypsání referenda o vystoupení) .


 #151274 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 12:58:22 | #151160 (4)

pro staré komunisty jako ty určitě...


 #151148 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
22.04.24 23:02:48 | #151275 (4)

V parlamentu jsou dvě levicové strany:
ANO , kterou tvoří voliči bývalé ČSSD a
SPD, což je segment voličů bývalé KSČM.

Je samozřejmě možné, že obě levicové strany v budoucnu zaniknou. Pojde z nich však něco podobného, byť
pod jinou firmou.


 #151148 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 08:27:17 | #151284 (5)

To ovšem nejsou levicové strany. SPD je pravice , ANO nevyhraněné populistické hnutí.
https://a2larm.cz/2023/01/na-andreji-babisovi-neni-levicoveho-zhola-nic/

Slovy politologa je SPD z hodnotově-kulturního pohledu radikální pravicí, přestože má jejich program jasné levicové etatistické (přístup obhajující silnou roli státu) rysy. Jde o taktiku, kterou v poslední době uplatňuje radikální pravice po celé Evropě v reakci na to, že bývalí voliči levice dnes ve velkém volí právě tyto strany.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/spd-tomio-okamura-radim-fiala-stranicky-kompas-irozhlas_2310300500_jgr


 #151275 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 09:39:53 | #151288 (6)

SPD je z evropského pohledu národně-konservativní stranou, jako Národní Fronta Le Pen. Jenže program KSČM za Filipa už byl taky národně-konservativní.
Národně-konservativní směřování méla taky ODS, především její Klausovo křídlo.
Transformace komunistů k národně-konservativnímu programu je výsledkem globalizace a oslabení role marxismu v politickém myšlení voličů po politické transformaci v Rusku.


 #151284 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 11:16:05 | #151299 (7)

KSČM bylo národně konzervativní výhradně v oblasti zahraniční politiky , ale na životy lidí má mnohem větší vliv politika domácí. Např. daňová skladba ,způsob progresivního a korporátního zdanění , přístup k šedé ekonomice, zákony v oblasti sociální , zdravotnictví , školství, kultuře ,vědě a výzkumu ,zemědělství, podpora investic do obnovitelných zdrojů i dostavby jaderných elektráren...


 #151288 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 22:01:41 | #151363 (8)

Komunistická strana před rokem 89 provozovala totalitní stát. A to se projevilo v myšlení jejich příznivců, kteří takový stát pokládali za vrchol vývoje lidstva.
Komunisté před rokem 1938 byli zcela jiní, stát neadorovali, ale odmítali.


 #151299 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 09:55:28 | #151289 (6)

Jak by bylo všechno jednodušší, kdybys radikály nenazývala pravicí ani levicí, ale prostě radikály .-))))))


 #151284 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 11:17:07 | #151300 (7)

To nestačí, protože se značně liší svými stranickými programy.


 #151289 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.04.24 14:19:08 | #151315 (8)

To snad ale není problém?
komunisté, fašisté, nacisté, anarchisté .... u těch všech můžeš vyzkoumat, že vycházejí z levicových nebo pravicových postulátů, alůe lze je označit obecně za radikály a nebo tím uvedeným označením
ale jinak dobrý, to zas není nic, co by diskusi nějak překáželo. to jen že by jí to občas nepatrně pomohlo


 #151300 

| Předmět: RE: RE: RE:
21.04.24 12:30:43 | #151154 (3)

Pan Zaorálek sice podporuje Ukrajinu, ale současně je to jediný politik, který se na celkovou situaci dívá realisticky, bez růžového pozlátka. Jako bývalý ministr zahraničí a zkušený diplomat dobře ví, že sliby západu jsou většinou falešné a dávají Ukrajincům falešnou představu, že v tom konfliktu s Ruskem mohou zvítězit.

Pan Zaorálek je stoupencem Henryho Kissingera a má podobné vidění světa jako on - viz zajímavý rozhovor s panem Stulíkem, kde tyto myšlenky rozvádí, na základě tehdejší situace. Taky je (nebo aspoň byl) přesvědčený, že Ukrajina se do NATO nikdy nedostane, a do EU asi taky ne. Ten rozhovor se Stulíkem je sice už víc než rok starý, ale vzhledem k tomu, že se od té doby situace na frontě moc neposunula, aspoň ne ve prospěch Ukrajiny, tak myslím, že se jeho představy o dlouhodobém řešení taky moc nezměnily. Škoda, že nemá víc prostoru v médiích, zajímalo by mě, jak se dívá na dlouhodobé řešení dnes, ve světle posledních událostí.
https://plus.rozhlas.cz/je-cil-znicit-rusko-nebo-zastavit-valku-na-ukrajine-si-musi-zapadni-politici-8902788


1  
 #151137 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 12:38:51 | #151156 (4)

L.Zaorálek je příliš upovídaný , což je vždy ku škodě věci. Často se totiž stává , že svá vlastní slova později koriguje a vysvětluje. Mohu se s ním ale shodnout na pojmenování příčin i nutnosti s pomocí Ukrajině vytrvat , přestože bychom oba uvítali diplomatická jednání , vedoucí k ukončení války a odchodu všech ruských vojáků .


 #151154 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 14:02:19 | #151163 (5)

Ano, ten odchod ze všěech okupovaných území je podmíbnka. Dřív se jednat nedá a rusák musí svoji dehonestaci a odpornost dotáhnout do hořkého konce, klteréh ose dočká ať vyhraje nebo prohraje

už navřdy to bude svině rovná hitlerovi


1  
 #151156 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 14:02:57 | #151164 (6)

doufejme, že tak i co nejdřív skončí....


 #151163 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 12:55:08 | #151158 (4)

 #151154 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 13:02:23 | #151161 (4)

Během posledních 2 týdnů jsem ho viděl na CNN Primě a říkal vesměs to, že Ukrajina potřebuje dodat zbraně, tak ať jí je spojenci dodají, anebo ať se na to vykašlou a rovnou řeknou, že o vítězství Ukrajiny nestojí. Apeloval na to, aby se jednalo otevřeně a jenom nekecalo.


1  
 #151154 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 14:03:54 | #151165 (4)

Tak mu napiš liebesbrief, kde ti to bvysvětlí.
jinak kissinger "něco zkusil" a za dva dny to odvolával.


 #151154 

| Předmět: RE: RE:
21.04.24 12:48:42 | #151157 (2)

Nevím, zda je třeba operovat s levicí a pravicí. Skutečností je, že vojenská podpora UA vede k dalšímu ničení infrastruktury UA, mrzačení a zabíjení lidí. Pokud UA nezvítězí, pak hrozí i rozpad státu UA. Odmítnutí vojenské podpory znamená nutnost požádat o příměří a jednat, nepokračovat ve válčení a zachránit pro UA co se dá. (Jednat už se mělo dávno před válkou). Z toho někteří odvozují, že zastánci vojenské podpory jsou vlastně vrazi, hovoří se o zástupné válce atd. (Krom toho zde figurují zájmy zbrojních firem).
Mně se tento popis zdá být logický a celkem jednoznačný. Nenarazil jsem na klidnou a věcnou argumentaci, že tomu tak není... *6477*


 #151131 

| Předmět: RE: RE: RE:
21.04.24 12:56:56 | #151159 (3)

Ukrajinci bojují především pro uhájení maxima , co nejvhodnější podmínky pro vyjednávání a jasný vzkaz Rusku , že nemohou počítat s realizací svých plánů.


1  
 #151157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 15:17:49 | #151182 (4)

Tomu bych rozuměl, kdyby Ukrajinci vítězili. Ale realitou je, že už rok a půl nevítězí. Ničení pokračuje, lidé umírají, podmínky pro vyjednávání se zhoršují a konce nevidět. Nově dodané zbraně pomohou na chvíli, než si protivník najde způsob jejich eliminace. K ničemu kloudnému to nevede, myslím si.


 #151159 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 15:19:17 | #151183 (5)

Už půl roku nedostávali pomoc.
rusák si nenašel způsob jejich eliminace za 2 roky, ty šašku :-))))))))))))))))))


1  
 #151182 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 15:19:48 | #151184 (5)

Tak si to mysli a už si to nech pro sebe,. bereme na vědomí, že si to myslíš.


 #151182 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 15:20:32 | #151185 (5)

PS : půl roku nevítězí, ne rok a půl .-)))
rusák nevítězí už 2 roky, co 2, 10 :-))))))))))))))))


 #151182 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
21.04.24 15:38:12 | #151186 (5)

Jsou odkázaní na permanentní pomoc Západu , který mnohé slibuje ,ale reálně zhruba rok postupně vázne .
Kloudná je už samotná výdrž a odhodlání.


2  
 #151182 

| Předmět: RE: RE: RE:
21.04.24 14:00:41 | #151162 (3)

Zapomněl jsi na to hlavní - povede k likvidaci vás, ruských sviní. Proti tomu je infrastruktura sranda. Tu za dýten opraví. Vás naštěstí už nikdo nikdy
ty vypatlanej fugurante zástupných věcí
ty si vážně nebudeš diktovat, na co máš narazit :-))))
to maximálně v tunelu proti pendolínu, vrahu


 #151157 

| Předmět: RE: RE:
21.04.24 14:15:42 | #151170 (2)

Hlavně aby to bylo ještě včas a ty ruský rypáky rozmetali po úrodné půdě ukrajiny


 #151131 

| Předmět: RE: RE:
21.04.24 15:48:51 | #151187 (2)

V ČR (i jinde), není spor o pomoc Ukrajině. Spor je o pomoc v podobě zbraní a munice. Zbraně a munice ničí a zabíjí, dodávky tedy podporují ti, kteří chtějí válku = ničení UA a Ukrajinců. Platí, že čím déle se bude válčit, tím bude více škod a mrtvých či zmrzačených. Co je na tom nelogického?


1  
 #151131 

| Předmět: RE: RE: RE:
21.04.24 16:38:17 | #151190 (3)

Mezi námo normálními neni spor o pomoci v podoě zbraní a munice, jen naprostý idiot pošle jen náplasti, kterými si ve vyvražděné zemi ti zbilí přelepí díry po kulkách do těla.

Jak plyne čas, ty jsi čím dál dementnější

Primárně pokud jim chceš pomoci, musíš :
posilovat obranyschopnost ukrajiny
oslabovat útokuschopnost rusáka

to ví i malé dítě.

vše ostatní v případě války silnějšího s eslabším je v nejlepším případě rezignace na právo a férovost, v tom nejhorším, tvém, uidentifikace se s vražděníma svinstvama útočníka, ruskej vrahu


2  
 #151187 


| Předmět: RE:
20.04.24 23:10:50 | #151116 (1)

Hledal tě dnes na Ateistech Kiwihoch


 #151115 

| Předmět: RE: RE:
21.04.24 00:09:15 | #151118 (2)

ještě tam leze ta blbka?


 #151116 

| Předmět: RE: RE: RE:
21.04.24 00:10:11 | #151119 (3)

Občas ano


 #151118 

| Předmět: RE: RE: RE:
21.04.24 08:27:49 | #151135 (3)

Spíš BLB. Blb, co emigroval na NZ, protože tady ho chtěli zavřít. Na Diskutnících o tom psal na několika diskuzích zcela bez zábran a podrobně se o tom rozepisoval. Na Diskutujme i tady to pak zapíral jak malej Jarin a že to není pravda a kdesi cosi. Je to pravda. Rozebíral to častokrát, především u Kikiny na diskuzi o tom mlel, ale i jinde. Nevím už přesně o co šlo, ale podstata byla, že mu hrozil kriminál za nějaký tr. činy. To psal on sám veřejně.


 #151118 

| Předmět: RE:
21.04.24 08:04:27 | #151133 (1)

To měl. Hutkovi by to jen prospělo. A jinak - Hutka měl z ODS po sametovce orgáče, najednou je to u něj strana na odpis. Mno...asi jako on sám, "umělec", kterýho do sametovky nikdo v ČSSR neznal a od demošky na Letný ho najednou bylo všude plno, jak zacejtil šanci si přihřát polívčičku, blb.


 #151115 

| Předmět: RE:
21.04.24 10:45:43 | #151139 (1)

Jak už to bývá , v něčem se shodneme , s něčím až tak nesouhlasím. Jeho rozčarování z Nohavici sice chápu , ale měli si to vyřídit mimo média. Problém totiž je, že to působí jako umělecká rivalita vůči úspěšnějšímu tvůrci.
(Mimochodem, Nohavica podrazil i Dobeše.)
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jak-je-to-s-mym-pratelstvim-s-nohavicou.A071121_100658_nazory_itu


 #151115