Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7130132x
Příspěvků:
145646

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #151370

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE:
26.01.26 05:03:38 | #151370
Reakce na příspěvek #151365

Rozumní a vzdělaní lidé, jonatáne, se řídí tím, co věda "zvážila, změřila a ověřila".
Punktum.
Žádný vědec se nebude pouštět do polemiky o bohu, nebo o náboženské ideologii s pobožným fanatikem. Bylo by to marné a nikam by to nevedlo.


 #151365 

| Předmět: RE: RE: RE:
26.01.26 05:36:23 | #151371 (1)

To je zcela nevědecký přístup vědců nepouštět do polemiky o Bohu, nebo o náboženské ideologii třebas i s pobožným fanatikem či fanatičkou :-).
Takto nevědecky by věda postupovat neměla pokuď se chce o Bohu, nebo o náboženské ideologii něco málo a nebo i více dozvědět :-).
*9087*


 #151370 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 20 hodinami | #151374 (2)

Rozumný člověk neholduje neplodné polemice. Hádavost je výsadou zabedněných lidiček,


1  
 #151371 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
před 19 hodinami | #151388 (3)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: OT takhle ne jonatane !!!


 #151374 

| Předmět: RE: RE: RE:
před 19 hodinami | #151387 (1)

ateistický výrok: Bůh není. Jak ten je změřen, zvážen a ověřen?
Ateisté se při svých výrocích zcela opírají o vědu jak tvrdí?


 #151370 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 19 hodinami | #151389 (2)

Ateisté se při svých výrocích zcela opírají o vědu jak tvrdí?...ono vždy, keď ide o dehonestáciu a posmech Boha, tak ateista falošne vytiahne vedu...je to najväčšie zlo a faloš, ktoré ateista vyťahuje na obhajobu svojho falošného presvedčenia/ná­zorov...


 #151387 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 18 hodinami | #151391 (2)

Bůh není, takže zcela logicky nemůže být změřen, zvážen ani ověřen.
Pokud se tak stane, ateista bude teistou.


1  
 #151387 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
před 14 hodinami | #151395 (3)

co ta věda?
Máš to svoje tvrzení něčím podložené, nebo jen tak to střelils od pasu (v duchu ateistické ideologie)? *27179*


 #151391 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 13 hodinami | #151398 (4)

Zkus to moje tvrzení vyvrátit...


 #151395 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 12 hodinami | #151407 (5)

tvrzení by se mělo dokazovat. Nadto to tu bylo vyvráceno mnohokrát.
ateisté se k argumentům nepostavili vědecky ,ale nesmyslně-vymýšleli vyložené pohádky a značně nepravděpodobná vyvracející tvrzení. Například že několik miliard lidi lže, nebo má halucinace.
Ateistům miliardy svědků nestačí. I kdyby Boha viděli, tak si vymyslí něco absurdního, aby to popřeli. *5200*


 #151398 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 12 hodinami | #151408 (6)

*15238* správně jonatane1 tvrzení by se mělo dokazovat.
Tak dokazuj tu miliardu svědků. *15238*


 #151407 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 12 hodinami | #151412 (6)

Jonatane1, Jonatane1.
Tvrdíš : I kdyby Boha viděli, tak si vymyslí něco absurdního, aby to popřeli.
Naplň tvou vůli : tvrzení by se mělo dokazovat.
Dokazuj prosím tě.

Až budeš příště kecat se svým bohem, údajně všemohoucím, tak ho popros ať se ukáže ateistům a ty budeš potvrzen ve svém tvrzení. Jsem velkorysý, řekni mu, že ho Ondi zve na pokec při kaffi a zákusku na nějakém stadionu. Můžeš si vybrat na kterém, kde shromáždí aspoň těch několik ateistů, které mu určíš. No a také ať zařídí přímý přenos na všech TV kanálech světa. Pro všemocného, jak tvrdí tvůj kat kolega, je to jen lusknutí prstů. Kdyby to bylo možné, tak prosím na Havaji, tam bych se rád podíval. Co je proboha nemožné, že jo.
UŽ SE TĚŠÍM, amen.


 #151407 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #151413 (7)

Proč by to měl Všemohoucí dělat? Ty potřebuješ zázrak k tomu, abys uvěřil v Boha?


 #151412