ad soucet:
Tva veta, ze kdyz clovek rekne "ten obraz ma
atmosferu", tak podleha kognitivnimu klamu, protoze "v obraze fyzicky zadna
nalada neni", je adept na ten nejdebilnejsi vyrok v historii tohoto fora, drahy
priteli.. vnimani atmosfery v umeni neni kognitivni klam (cognitive bias) - je
to proces esteticke recepce a semiotickeho cteni symbolu! Obraz neni jen fyzicke
platno a pigment - je to nosic vyznamu a emoci, ktere umelec do dila zakodoval a
divak je dekoduje. Podle tve zvracene "krabickove" logiky bys musel prohlasit,
ze kdyz clovek cte knihu a je dojaty, tak podleha klamu, protoze "v tom papiru
zadny smutek fyzicky neni". Prave jsi zredukoval celou lidskou kulturu na
psychiatrickou poruchu a neurologicky defekt, jen abys nemusel uznat, ze tvuj
ubohy materialismus nedokaze vysvetlit vnimani presahu a smyslu, hlupaku
zaostalej..Tvoje "Einstein nic takoveho neredefinoval. Matematika je jen
abstraktni popis", je prokazatelnym dukazem, ze tvuj mozek nepochopil ani
elementarni fyziku. Otevri si jakoukoliv ucebnici Obecne teorie relativity,
Einsteinova rovnice pole (G_mu_nu = T_mu_nu) rika, ze geometrie casoprostoru
(matematicka struktura vyjadrena tenzorem) JE primo totozna s distribuci energie
a hmoty. Gravitace NEEXISTUJE jako sila, gravitace JE geometricke zakriveni! To
znamena, ze samotny casoprostor nema zadnou substanci nez prave tu matematickou
a geometrickou strukturu. Tvrdit, ze matematika je jen "popis hrbku", ukazuje,
ze jsi mentalne zamrznul v mechanistickem stredoveku 19. stoleti and moderni
fyzika te naprosto minula, primitive nekultivovanej..Stale dokola opakujes
"nikde se u Junga nesetkas s tim, ze by tvrdil, ze existuje transcendentni Buh"
- ty vubec nechapes rozdil mezi vyrokem "Buh neexistuje" a "Veda nemuze o
existenci Boha nic rict"! Jung v textu z Psychologie a alchymie, ktery jsi sem
sam hloupe zkopiroval, jasne rika, ze veda se "musi chranit toho, aby
prekracovala sve hranice metafyzickymi tvrzenimi" a "o mozne existenci Boha se
tim nic nerika". Jung jako vedec existenci transcendentniho Boha NEPOPIRAL, on
ji pouze prohlasil za vec viry stojici mimo kompetenci empiricke psychologie! Ty
z nej ale kvuli svemu dogmatickemu, agresivnimu atheismu delas cloveka, ktery ji
popira. Sam sebe tak usvedcujes z nepoctivosti a lzi, cistokrevnej
primitive.Podivej se na tu totalni logickou agonii, kterou jsi prave dokonal -
pokud je vnimani atmosfery v obraze "kognitivni klam" a "mylny dojem", pak je
tve prozivani "posvatna nad hvezdami u garazi" nebo "posvatno u vedcu nad
rovnicemi" podle tve vlastni definice presne tim samym / pouhym MYLNYM DOJMEM,
KOGNITIVNIM KLAMEM a HALUCINACI! Sam jsi prave cele sve sekularni posvatno,
kterym ses tu minuly tyden ohanel, prohlasil za pouhou poruchu vnimani 
