ad soucet:
Tva veta, ze "aktivace archetypu je individualni
zalezitost a nikoliv kolektivni, jako to dela gravitace, ktera pusobi na vsechny
naraz", je totalni blabol, protoze cely Junguv koncept archetypu Wotana, ktery
vnitrne zpusobil prvni svetovou valku a vzestup nacismu v Nemecku (viz Junguv
slavny esej Wotan, 1936), stoji na tom, ze kolektivni nevedomi dokaze zasahnout
a zaplavit MILIONY lidi NARAZ jako epidemie dusevni nakazy! Jung explicitne
definuje velke dejinne katastrofy jako masove psychozy, kdy se archetyp aktivuje
kolektivne v celem narode a smete individualni vedomi lidi jako vlna tsunami!
Tvrdit, ze se archetyp chova jen "individualne", dokazuje, ze jsi z Junga necetl
ani radku a pletes si kolektivni nevedomi s osobnim nevedomim (Freudovym
vytesnenym suterenem). Pises "projekce jsem se dopoustel treba pri vnimani
posvatnosti obdobi Vanoc, protoze jsem onu kvalitu posvatnosti prisuzoval tomu
obdobi... (je to stejny omyl jako vnimani atmosfery v obraze)" - podivej se, jak
ses prave sam priznal k totalni logicke retardaci - pokud je vnimani posvatnosti
Vanoc nebo atmosfery v obraze "omyl a klam", protoze tu emoci prisuzujes
objektu, jak to proboha chces obhajit u svych materialistickych vedcu, kteri
podle tvych slov "zazivaji posvatny pocit NAD VESMIREM"? Slovo "NAD" gramaticky
i fenomenologicky znamena, ze ten vnejsi objekt (vesmir) je spoustecem a
nositelem te kvality, kterou v nem ti vedci vidi a prozivaji! Pokud ten vesmir
sam o sobe posvatny neni, tak ti vedci podle tve vlastni definice delaji presne
tyz "omyl" jako ty u Vanoc - prisuzuji vnejsiho objektu (vesmiru) kvalitu,
kterou nema! Stale placas, ze "postava Boha je predstavou a nikoliv realne
existujici bytosti. Tohle ti ne a ne docvaknout" - me to docvaklo davno, ale
tobe nedochazi elementarni epistemologie. Nikdo tu netvrdi, ze Jung dokazoval
existenci dedecka na oblacku! Celou dobu ti opakuji, ze pro Junga maji tyto
"predstavy" (archetypni obrazy) statut objektivni autonomni reality, protoze
PUSOBI nezavisle na tvem egu. Ty slovo predstava pouzivas jako synonymum pro
"vymyslel jsem si to v hlave, je to jen ma soukroma iluze", ale pro Junga je
archetypni predstava objektivnim determinantem lidske kultury, ktery cloveka
drti a formuje zvnejsku jeho vedome kontroly. Jelikoz tvrdis, ze kolektivni
nevedomi "neni zadne pole ve smyslu gravitacniho pole", tak si prosim otevri
spolecnou praci Junga a drzitele Nobelovy ceny za fyziku Wolfganga Pauliho
Naturerklärung und Psyche! Pauli a Jung tam koncept Unus Mundus a kolektivniho
nevedomi prirovnavaji prave ke kvantovemu poli potencialit a mluvi o
"psychofyzickem poli" reality, ze ktereho vyveraji synchronicity! Ty se tu
snazis fyziku a hlubinnou psychologii orezat na uroven svych brozurkovych
znalosti, ale kazdy tvuj odstavec te jen vic usvedcuje z totalniho diletantstvi,
sasku 
