ad soucet:
ses fakt neskutecny hovado, takze asi takhle.. triumfalne mi tu hazes pod nohy
GW 8 § 960, kde Jung rika, ze synchronicita neni metafyzika, ale empiricky
pojem. Ty kretene, nikdo tu netvrdi, ze Jung psal dogmatickou metafyziku! Ja ti
tu celou dobu rikam, ze ve spolupraci s Paulim dekonstruoval mechanisticky
materialismus pomoci konceptu pole! Otevri si GW 8 (Struktura a dynamika
psyche), konkretne pasaz o synchronicite, odstavec § 912 (v anglickem standardu
CW 8 § 912)! Jung tam explicitne a doslova pise, ze sjednocujici princip
synchronicity vyzaduje existenci psychofyzickeho faktoru, ktery funguje jako
pole nezavisle na nasem prostoru a case.Jinak co se tveho smesneho vykriku tyce,
ze Jung nemel vzdelani na kvantovou teorii pole a o poli tam neni ani slovo?
Otevri si primo korespondenci Junga a Pauliho (Briefwechsel 1932-1958) nebo
Pauliho zaverecny esej v Naturerklärung und Psyche, odstavce kolem § 20-25 v
kapitole o Keplerovi. Pauli tam doslova pise, ze nevedomi funguje jako
psychophysikalisches Feld (psychofyzicke pole), ktere ma identickou strukturu
jako kvantove pole v moderni fyzice. Pauli a Jung na tom pracovali dvacet let.
To, ze ty znas z fyziky jen popularni clanky z internetu, neznamenao, ze tito
dva myslitele nepolozili zaklady psycho-fyzickeho kontinua. Usvedcil ses z
totalni neznalosti pramenu, demente vypatlanej!!! Tvrdis, ze "ta vazba je prece
dana tim vztahem. Vztah = vazba. Napis, kde by ten vesmir mel k nejake te
posvatne kvalite prijit" - opet se prosim laskave podivej na tu monumentalni
logickou retardaci. Pokud vesmir sam o sobe ZADNOU posvatnou ani numinozni
kvalitu nema (jak sam spravne pises: 'Kde by k ni prisel?'), a ten prozitek je
jen v hlave jako uzavrena neurochemie bez jakekoliv transsubjektivni vazby, pak
ten "vztah", o kterem mluvis, je jednostranna psychicka iluze! Nemuzes mit
realny "vztah" nebo "spojenost" (connectedness z tveho Bucherova modelu) k
objektu, ktery s danou kvalitou nema absolutne nic spolecneho! Sam jsi poslal
Bucheruv model, kde se pise, ze spiritualita je "hluboka kontemplace ve vztahu k
objektu... spojenost" - pokud je ale ten objekt (vesmir) z hlediska teto kvality
naprosto prazdny a ty ten prozitek citis jen "u sebe v hlave", pak tvi vedci i
ty realizujete cisty, izolovany solipsismus. Neexistuje zadna sebetranscendence,
neexistuje zadna spojenost, je to jen biochemicky zkrat v tve soukrome
individualni schrance, ktery si tve vedomi mylne asociuje s hvezdami. Chtel jsi
cisla odstavcu, dostal jsi GW/CW 8 § 912 a Pauliho psychophysikalisches Feld.
Chtel jsi branit svuj materialismus, ale tvuj vlastni priklad s "vztahem" te
uskrtil v logicke smycce, protoze vztah k prazdnemu objektu je definice
halucinace..