Rozcestník >> Politika >> Diskuze k aktuálním zprávám

Informace

Název: Diskuze k aktuálním zprávám
Kategorie: Politika
Založil: Potua
Správci: Potua , Honza-Vichr
Založeno: 31.03.2020 21:23
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 6013670x
Příspěvků:
152745

Předmět diskuze: Diskuze k aktuálním zprávám - Vlastní názor na aktuální téma, možno i s vložením odkazu na související článek.Samozřejmě bez osobních útoků,vulgarit a komolení jmen i nicků.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět:
23.06.24 18:10:20 | #155265

Všem přeji krásnou neděli...Na vedlejší svobodné diskuzi bez cenzury mi byl zcenzurován příspěvek a následně udělen ban za opětovné vložení mého komentáře s označením, že se jednalo o spam...Proto svůj komentář nyní nabízím k diskuzi zde a věřím, že zde nebudu cenzurován ani banován:

,,Rusko vede třetí světovou válku proti západu hybridní metodami za pomoci horké války na Ukrajině s cílem změnit dosavadní západními demokratickými a lidsko-právními hodnotami definovaný světový řád, který bude více vyhovovat Rusku, Číně a dalším autoritářským režimům, v němž přestane platit mezinárodní právo a bude dominovat právo silnějšího a diktát zločineckých vládnoucích struktur.
Válka na Ukrajině určí nový světový řád, píše Kreml v tajném dokumentu, který je součástí zveřejněné verze…Rusko v něm vyzývá k „útočné informační kampani“ a dalším krokům proti Západu v čele se Spojenými státy….Režim Vladimira Putina v dokumentu vyzývá k útočné informační kampani proti Západu, který má podkopat jeho jednotu. A také v něm stojí, že výsledek války na Ukrajině "do značné míry určí obrysy budoucího světového řádu".
"Je důležité vytvořit mechanismus pro vyhledávání zranitelných míst jejich vnější a vnitřní politiky s cílem vypracovat praktické kroky k oslabení protivníků Ruska," cituje přední deník z tajného dodatku koncepce ruské zahraniční politiky.
Ruské ministerstvo zahraničí v něm rovněž vyzývá k opatřením ve "vojensko-politické, ekonomické a obchodní i informačně psychologické sféře", které by byly vedené proti takzvané koalici "nepřátelských zemí", mezi něž Kreml oficiálně řadí nejen Spojené státy, ale i Česko.

Dokument poprvé oficiálně potvrzuje dlouhodobé obavy západních představitelů, kteří už roky varují před ruskou hybridní válkou. Moskva byla v posledních letech opakovaně obviňovaná z toho, že se snažila ovlivnit demokratické volby v některých státech EU i USA a ve společnosti rozšířit obavy a nejistotu….Rusko podle vojenských analytiků na míru na Ukrajině žádný zájem nemá, ačkoliv ruští propagandisté po míru na oko volají…Rusko válku ukončí teprve tehdy až dosáhne svých imperiálních cílů a celkové směny světového řádu:
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusko-vtajnem-dokumentu-priznava-ze-chce-znicit-zapad-odhali/r~b79652eefd7811ee80bfac1f6b220ee8/


1  

| Předmět: RE:
23.06.24 18:13:50 | #155266 (1)
Dokonce i čeští kolaboranti měkčího formátu jako je Drulák a ekonomka Švihlíková hovoří o novém světovém řádu, které Rusko nastolí za pomoci své války s tím, že to západ musí pochopit, že tuto válku už prohrál a podvolit se vůli Kremlu...Poslouchat tyto proruské kolaboranty na CNN Prima news vydávané za nestranné odborníky je pro ucho Masarykem a lidskoprávními hodnotami západu formovaného demokrata až děsivé...Především to, že se svými sympatiemi k imperiálnímu válčícímu Rusku už ani netají:

1  
 #155265 

| Předmět: RE: RE:
24.06.24 01:33:14 | #155283 (2)

Zajímavý rozhovor. Všichni tři - pan Semín, profesor Drulák i paní ekonomka Švihlíková vyhodnotili situaci naprosto správně, ať už co se týká Fica a jeho proslovu uveřejněném nedávno, ve kterém se vyjadřuje k tomu pokusu o atentát, který na něho byl spáchán, i co se týká situace na Ukrajině a vztahů mezi Ruskem a západem.

Co se týká Fica, je fakt, že musel projít těžkým otřesem, ale jeho závěry jsou v podstatě pochopitelné a srozumitelné. Politická atmosféra na Slovensku byla vždycky hodně výbušná, a ty neziskovky podporované západem tam asi taky hrají větší roli, i když se mi zdá, že Fico tu jejich roli trochu zveličuje. V každém případě pravděpodobnost, že to může nějakého psychicky narušeného jedince dohnat až k pokusu o atentát, je asi o něco vyšší než jinde, i když psychicky narušených jedinců je spousta i na západě, ale ti jsou zase ovlivněni něčím jiným, třeba nějakou radikální náboženskou ideologií atd. Nicméně, je fakt, že Fico je dlouholetý politický matador, který už taky prošel vším možným, takže tohle může být takový vrchol jeho kariéry a pokus o zklidnění.

Co se týká situace na Ukrajině, tak tu oba hosté zhodnotili taky naprosto přesně. Západu jde prostě jenom o to, "oslabit Rusko", ale nemají žádný plán ani představu, jak tu proxy válku ukončit. Takže zatím jenom kývají Zelenskému na jeho požadavky o další munici a zbraně, aby nevypadali jako zrádci, i když všichni dobře ví, že Ukrajina tuto válku vyhrát nemůže a rozhodně nezíská zpátky ani Krym ani další dobytá území. Prostě západ si z Ukrajiny udělal zkušební terén na vyzkoušení nových zbraní, oslabil Evropu tím, že je přinutil omezit ekonomické vazby na Rusko, z Ukrajiny udělal "spálenou zemi", a vláda UA jim to sežrala i s navijákem. A přitom k tomu vůbec nemuselo dojít - ovšem USA potřebují svoji "osu zla", aby neztratily svůj status "velmoci" a "policajta světa". Tak uvidíme, co bude po volbách v USA na podzim, a jak dopadne ta dlouho avizovaná "mobilizace" na UA, do které se Ukrajincům nějak moc nechce.:-)))


1 1 2  
 #155266 

| Předmět: RE: RE: RE:
24.06.24 07:13:20 | #155285 (3)

Budu si to muset poslechnout.


 #155283 

| Předmět: RE: RE: RE:
24.06.24 08:49:20 | #155298 (3)

Tak to netuším, o jaké správnosti výroků dotyčných píšeš :-))))))))))))))))
Na Fica seru, ale co se týče Ukrajiny, cíl západu je přeci naprosto zjevně úplně jiný : nedopustit výhru ruska nad ukrajinou a zabrání si ukrajinských území :-)))))))))))))­)))))))))))))))))))))) kd epřšli ti tvoji vševědové na oslabení ruska, to nechápu .-)))))))))))))­))))))))) To se - pokud - odehraje jen jako vedlejší produkt NESCHOPNOSTI RUSKA ukončit tu válku (protože víme, jak by putler v tu chvíli v rusku dopadl .-)))))))))))))­))))))))))

Vy rusofilové permanentně ignorujete to nejzákladnější : právo.
jsme v situaci, že někdo naprosto bezprecedentně porušil mezinárodní právo, všechny mezinárodní smlouvy a dohody, které měl s daným státem, a začal to území suverenního státu (sám ho uznal) rozkrádat a vraždit na něm a přes světem teď stojí otázka : necháme mu to projít nebo ne?

Ukrajina a západ se prozatím JEN A POUZE BRÁNÍ (západ ukrajinu, potažmo možná i sebe), byť teď už snad sdají i ruskému človíčkovi ochutnat kouzla války kolem něj na krymu a nejlépe i v rusku.

Nikdo neví, pouze rusofilové si myslí, přesědčují se o tom, že UA tu válku vyhrát nemůže :-))))
Ale může :-)))))))))

Další ty tvoje úvahy nebo těch tří pomatenců nemíním komentovat, to jsou hrozný bláboly. :-)))))
vedete je už 10 let a furt se vám nedaří je dotáhnout do konce :-))))

Ano, Trump to může celé posrat, to je pravda.

Od vás rusofilních rohožek bych očekával spíš konečně už vyjádření k té smluvní rovině té války, tedy jestli podle vác bylo porušeno právo, pokud ano, kým a čím konkrétně, pokud ne, jak to že rusko válčí, a jasné stanovisko, jestli takovým způsobem, jakým to udělalo rusko, je to možné nebo se musíme zasadit, aby se to nedělo.

I kdyby rusko dočasně vyhrálo, jednou, dřív nebo později, vše vrátí, a nic s tím neuděláš ani ty ani ti "tři králové", jeden fakt lepší než druhý :-)))))))))))))))))))

do té doby se samozřejmě můžeš utěšovat mobilizací, do které se někomu nechce :-))))))))))))))))

já se vsadím, že ty sis dodnes nepřiznala ani tu děsivou asymetrii vedení té války, viť? a nebo jsi ji nebyla schopna ani detekovat? :-)))))))))))))­))))))))))))))))))))))))­))


 #155283 

| Předmět: RE: RE: RE:
24.06.24 11:34:12 | #155305 (3)

Leckdo si ke svým otřesům menší či větší měrou přispěl sám. Leckdo! Nejmenuji *5675*


 #155283 

| Předmět: RE: RE: RE:
24.06.24 13:00:09 | #155315 (3)

Bude nejlepší, když EU nabídne Rusku výměnou za mír na Ukrajinš hranici Odra-Nysa. Mír bude jistě zajištěn i pro zbytek Evropy, jistě pane ministře, Chamberlaine.


 #155283 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
24.06.24 13:11:48 | #155316 (4)

Já bych rusákovi dal i británii, ať si DODE užije svýho idola.


 #155315 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.24 21:44:52 | #155347 (5)

No hele, za chvilku jsou tady u nás taky volby, tak nevím, ale myslím že to hodím svýmu idolovi Nigelu Farageovi - ten se aspoň nebojí říct, co si myslí.:-))))))))))))
Britský Trump. Tak se už přezdívá lídrovi strany Reform UK Nigelu Farageovi. V kampani před britskými volbami na něj znovu přišly davy. „Hlas pro konzervativce je vyhozený, vyzyvatelem labouristů jsme teď my,“ řekl jim s odvoláním na průzkumy. Nebrzdí ho ani to, že mu někdejší britský premiér Boris Johnson nadává za postoj k Ukrajině. „Borisi, jste lhář a pokrytec. Jsem rád, že už nejste premiérem této země,“ odpověděl mu Farage.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Britsky-Trump-Prisly-davy-Farageovi-nadavaji-za-Ukrajinu-on-stale-roste-757425


 #155316 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.24 21:51:57 | #155348 (6)

Farage, jehož strana by v nadcházejících volbách 4. července podle průzkumů měla získat miliony hlasů (a možná i několik křesel), řekl, že trvá na svých slovech, která zveřejnil na sociálních sítích krátce po vpádu Ruska na Ukrajinu v únoru 2022. Tehdy uvedl, že jde o „důsledek rozšiřování EU a NATO“. Válku na Ukrajině údajně předvídal už v roce 2014.

„Bylo mi jasné, že neustálé rozšiřování NATO a Evropské unie na východ zavdává tomuto muži (Putinovi) důvod, aby svým Rusům řekl ‚Zase jdou po nás‘ a šel do války,“ řekl Farage v rozhovoru s BBC. „Tuto válku jsme vyprovokovali – samozřejmě je to jeho (Putinova) chyba – využil záminky, kterou jsme mu dali,“ dodal Farage.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/farage-eu-nato-provokace-valka-ukrajina.A240624_084012_zahranicni_ert


 #155347 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.24 22:44:41 | #155351 (7)

úplnej prorok .-)))))))))))))­))))))))))))))))

akorát že to předvídal už v únoru 2014 každej i jen s kouskem mozku .-)))))))))))))­))))))))

a řeči o NATO začali až v 2021 .-)))))))))))))))

mate to prostě domotaný, ale fest :-)))


 #155348 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.24 22:45:41 | #155352 (6)

Jestli teda vůbec myslí, viz moje předchozí .-)))))))))))))­)))))))))
takovýho myslitele aby pohledal .-))))))))))))))))


 #155347 

| Předmět: RE: RE: RE:
25.06.24 15:16:14 | #155331 (3)

To jako že Semín, Švihlíková s Drulákem se shodli na tom, že Západ učinil z Ukrajiny spálenou zemi ?

Dost mi to připomíná válečnou propagandu Německa za druhé války, že za všechnu tu spoušť mohou Židé, kteří tu válku rozpoutali.


2  
 #155283 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
25.06.24 21:41:10 | #155346 (4)

Pane Vitásku, to jsem nenapsala, tak mi nevkládejte do úst něco, co jsem neřekla. Napsala jsem pouze, že ti tři se shodli na tom, že Západu jde prostě jenom o to, "oslabit Rusko", ale nemají žádný plán ani představu, jak tu proxy válku ukončit. To další už je jenom moje vlastní interpretace toho, co jsem pochytila z té debaty. Takže možná by bylo lepší si tu debatu pustit a vyjádřit se přímo k jednotlivým komentářům od jednotlivých diskutérů, radši než něco vyvozovat z mých závěrů - koneckonců, nelze vyloučit, že jsem všechno nezachytila úplně přesně a že někdo by to pochopil třeba jinak.

Co se týká těch Židů za druhé světové války, určitě existovala v té době spousta lidí, kteří byli přesvědčeni, že tu spoušť vlastně rozpoutali samotní Židé, o tom nelze pochybovat. Zrovna tak jako dnes existuje spousta vzdělaných a vystudovaných lidí, kteří však během svých studií na západě, kde jim bylo vtloukáno do hlavy, prostě nabyli přesvědčení, že Rusko je zdroj všeho zla, a že to zlo lze vymýtit pouze zničením Ruska. A tito lidé dnes sedí ve vládních funkcích v USA nebo v Evropských zemích, nebo v EU parlamentu, kde šíří tyto své názory. Protože jim opravdu věří. Tak jako nacisté šířili svoje názory o Židech před 80 lety. Přesně toto popisuje profesor Drulák i v tomto rozhovoru, takže bych silně doporučila si ho nejdřív vyslechnout, a pak se vyjádřit konkrétně k tomu, co kdo řekl.


1  
 #155331 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.24 21:52:26 | #155349 (5)

Hitler nezačne válku, ale bude k ní přinucen, ne tenhle rok, ale později..."

 • Emil Ludwig (Žid), Les Annales, Červen 1934

"Když Národní socialisté a jejich přátelé plakají nebo šeptají, že je to (válka) způsobena Židy, mají naprostou pravdu."

 • The Chicago Sentinel, 10.8.1940

"Druhá světová válka se bojuje pro obranu základů Judaismu."

 • Rabín Felix Mendlesohn, The Chicago Sentinel, 8.10.1942

"My Židé přineseme do Německa válku."

 • David A. Brown (Žid), Národní předseda: United Jewish Campaign, 1934 (I. Testify Against The Jews - od Roberta Edwarda Edmondsona, str. 188; The Jewish War of Survival - od Arnolda Leese, str. 52)

"Každý z vás, Žid či ne-Žid, který ještě není zařazen v této svaté válce, by to měl udělat teď a tady. Nestačí to, že nebudete kupovat zboží vyrobené v Německu. Musíte odmítat obchody s jakýmikoliv obchodníky nebo kramáři, kteří prodávají jakékoliv zboží německé výroby nebo podporují německé lodě či lodní dopravu... budeme podrývat Hitlerův režim a přivedeme německý lid k rozumu tím, že zničíme jejich vývozní obchod, na kterém závisí jejich existence."

 • Samuel Untermyer (Žid), v rozhlasovém vysílání WABC, New York 6. srpna 1933. Vyhlášeno v New York Times, 7. srpna 1933

"Boj proti Německu je nyní veden po několik měsíců každou židovskou komunitou, na každé konferenci, ve všech našich dělnických uniích a každým Židem na světě. Existují důvody k předpokladům, že náš podíl na tomto boji je všeobecně důležitý. Začneme duchovní a materiální válku celého světa proti Německu. Německo se snaží opět stát velkým národem a obnovit svá ztracená území, stejně jako své kolonie. Ale naše židovské zájmy vyžadují úplné zničení Německa. Kolektivně a individuálně, německý národ je hrozbou pro nás Židy."

 • Valadimir Jabotinsky, Mascha Rjetsch, leden 1934, ("Histoire de l'Armée Allemande" od Jacquesa Benoist Mechina, Vol. IV, str. 303)

"Existuje jenom jedna moc, která se opravdu počítá. Moc politického nátlaku. My Židé jsme nejmocnější lidé na Zemi, protože o té moci víme a víme jak ji použít."

 • The Jewish Daily Bulletin, 27.7.1935
  *4585* *4585* *4585* *6552*

 #155346 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.24 22:42:52 | #155350 (6)
*34258* *34258* *47* *23266* *4585* *4585* *4585* *4585* *4585* *4585*

 #155349 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.24 23:12:40 | #155360 (7)

Máš toho málo nosatečku chobotnatá? *35063*

Vnutíme tuto válku Hitlerovi, jestli chce, nebo ne."

 • Winston Churchill, ve vysílání, 1936
  *3652*

"Německo se stává příliš silným. Musíme ho zničit."

 • Winston Churchill, při rozhovoru s americkým generálem: Robertem E. Woodem, listopad 1936
  *14758*

"Neodpustitelný zločin Německa před druhou světovou válkou byl jeho pokus odpoutat svou ekonomiku ze systému světového obchodu a vybudovat vlastní směnný systém, ze kterého už světové finance nemohly mít zisk... "zmasakrovali jsme nesprávné prase"."

 • Winston Churchill, "The Second World War", 1960
  *3652*

"Válka nebyla jen o vylikvidování fašismu, ale také o dobýtí prodejních trhů. Mohli jsme, kdybychom tak zamýšleli, zabránit rozpoutání této války, aniž bychom vystřelili jedinou ránu, ale my jsme nechtěli."

 • Winston Churchill, oznamuje Trumanovi ve Fultunu (USA), březen 1946
  *30374*

"Není to politická doktrína Hitlera, která nás vrhla do této války. Důvodem byl jeho úspěch ve vzrůstu budování nové ekonomiky. Kořeny války byly závist, chamtivost a strach."

 • Generálmajor J.F.C. Fuller, anglický historik
  *3652*

Hitler a německý lid nechtěli tuto válku. Neodpověděli jsme na různé Hitlerovy nabídky míru. Teď musíme přiznat, že měl pravdu. Místo spolupráce s Německem, kterou nám nabídl, nyní proti nám stojí obrovská, imperialistická síla Sovětů. Stydím se, za to vidět stejné záměry, ze kterých jsme obvinili Hitlera, nyní pokračují pod jiným jménem."

 • Sir Hartley Shawcross, britský hlavní žalobce v Norimberku
  *3652*

"Podařilo se nám zatáhnout Spojené státy do první světové války, a v případě, že uděláte to, co žádáme, v souvislosti s Palestinou a židovskými ozbrojenými silami, pak můžeme získat Židy v USA, k zatáhnutí Spojených států do této taky."

 • Chaim Weizmann, v dopise Winstonu Chuchillovi, 10.9.1941

 #155350 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.24 23:24:52 | #155361 (8)

Sraček blbců není nikdy dost .-)))))))))))))­)))))))))))))))))))))))))


 #155360 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.24 23:38:01 | #155362 (9)

https://odysee.com/@AvaWolfe:d/COMMUNISM-IS-JUDAISM:3
Ale jdi ty malej židobolševíčku! *4585* *4585* *7487*


 #155361 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
26.06.24 00:20:39 | #155363 (10)

Víš, že tvoje linky neotvírám, stačí mi ty, co se otevřou samy, a bleju :-))
to jen abys věděl, že jsem tu tvou *35109* neotevřel a nevím co tam je a nechci to vědět .-))


 #155362 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
26.06.24 00:43:05 | #155364 (11)

Škoda, našel by ses tam i s celým tvým ansáblem! *35063* *35063* *35063* *35063* *35063* *35063* *23266*


 #155363 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
26.06.24 13:27:00 | #155377 (12)

žádná škoda, jen bych se umazal od tvých hoven


 #155364 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.24 22:47:50 | #155353 (5)

ýpadu v 2014 rozhodně nešlo o oslabení ruska. to dopustil dokonce takovou věc, že zavíral oči před anexí krymu, asi v bláhovém domnění, že to nějak vyhnije
později pochopil, že už to byla fatální chyba


1  
 #155346 

| Předmět: RE:
23.06.24 18:16:56 | #155267 (1)

mě tam taky zabanovala a nesmím tam doteď, asi už nikdy (stejně jako tam, kde vládnou ti, co jim bylo za socialismu lépe), údajně za "rozesírání diskuze", pořádná svině se z té kopřivy vyklubala... *57* *57* *57*


1 2  
 #155265 

| Předmět: RE: RE:
23.06.24 18:21:49 | #155269 (2)

Mám to na 30. dní...Tentokrát jsem napsal stížnost LuRymu, historicky prví..


1  
 #155267 

| Předmět: RE: RE: RE:
23.06.24 18:31:30 | #155273 (3)

já jsem ji napsal taky, bez odpovědi...


1  
 #155269 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
23.06.24 19:13:48 | #155279 (4)

zajímavé, já to dostal taky na měsíc, ale měsíc trval asi 3 dny ....


 #155273 

| Předmět: RE:
23.06.24 18:18:40 | #155268 (1)

I já mám podobnou informaci ale z amerických zdrojů NYT, takže mně napadá, že nejspíš někdo chce, aby to tajné vůbec nebylo. Pokud někdo chodí na ruské weby, třeba Jandex, mělo by tam o tom něco být, vždycky komentují americká média.


 #155265 

| Předmět: RE: RE:
23.06.24 18:27:16 | #155271 (2)

Tak já osobně tohle tuším od anexe Krymu a zamezení Ukrajině vstoupit do EU, že Rusko vede hybridní válku s cílem přepsat světový řád a možná obnovit říši zla na půdorysu Stalinovy SSSR...Co mě děsí je, že se mu to postupně salámovou metodou daří a nejen v bývalých zemích východní Evropy, ale i v USA a v EU...Brzy nás čekají Francouzské parlamentní volby, které mohou bý zlomovým okamžikem, jestliže je vyhraje proruská pátá kolona v čele s Le Penovou...


 #155268 

| Předmět: RE: RE: RE:
23.06.24 18:33:48 | #155274 (3)

To nebude tak jednoduchý něco přepisovat, je tu taky Indie s miliardou lidí a jiným světonázorem dvěma světovými naboženstvími, Čína je velmi staré císařství se svými tradicemi a pak je tu Jižní Amerika, taky s jinou kulturou než například je ta pravoslavná ruská.


 #155271 

| Předmět: RE: RE:
24.06.24 11:30:08 | #155304 (2)

Jestli ale oni ta americká média nekomentují po své vlastní úpravě: Nehodící se vynechají, hodící se přifouknou, chybějící doplní. Tak jako to dělá na fóru o Americe jeden z nejaktivnějších tamních podporovatelů Trumpa. Na to on je Véna taky expert a odborník *27179*


 #155268 

| Předmět: RE:
23.06.24 18:30:13 | #155272 (1)

Apropos, existuje nebo neexistuje NWO (NWOO), nebo je to jen konspirační teorie? Ale jsou země, kde za to demonstrují davy, aniž by kdo věděl, co to přesně je. Viděl jsem jeden takový transparent u jakéhosi davu na Václaváku, ale už nevím kdo to svolával a proč. A taky ten stejný název má hned několik organizací, a to i na západě Evropy, takže by to vycházelo z Ruska? To se mi nezdá.


 #155265 

| Předmět: RE: RE:
23.06.24 19:19:41 | #155280 (2)

NWO je zkradka Nový světový řád napojený na nejbohatší elity světa co řídí všechny největší dominantní státy i církve, před rokem 1990 byly rozdělený na zednáře a ilumináti a spojili se,aby neustále v negaci vytvářeli světový vliv destabilizace světa, cíl je zmenšit populaci a pomalu být dominantní a hlídat produkci pro sebe a své kamarády zbohatlíky. Centrála se stěhuje dle síly,byla v USA,v Číně a má se stěhovat do Ruska.Nedivil bych se kdyby Putin chtěl tyto lidi řídit,ale je to nemožné.


1  
 #155272 

| Předmět: RE:
23.06.24 18:53:13 | #155275 (1)

To je náhodička , že se v USA objevil super tajný ruský dokument ! Ani nevím, kdo je v téhle vzájemné hybridní válce zručnější.


 #155265 

| Předmět: RE: RE:
23.06.24 19:10:27 | #155277 (2)

to se dávno děje, co je v tom "tajném" dokumentu, Vrbětice atd. ...


 #155275 

| Předmět: RE: RE:
23.06.24 19:12:38 | #155278 (2)

Měli na to (rusákové) 33 let, tak jakápak náhodička. náhodička by to byla, kdyby se to objevilo třeba v 1992


1  
 #155275 

| Předmět: RE: RE:
23.06.24 20:46:43 | #155281 (2)

To je metoda, nikoliv náhodička.


 #155275 

| Předmět: RE: RE: RE:
24.06.24 07:15:53 | #155286 (3)

Měla jsem za to, že tu "náhodičku" nemusím dávat do uvozovek. 🤫


 #155281 

| Předmět: Budoucí člen rodiny
22.06.24 18:27:54 | #155203
Psí mimčo

1 2  

| Předmět: RE: Budoucí člen rodiny
22.06.24 18:30:35 | #155204 (1)

Miminko


 #155203 

| Předmět: RE: RE: Budoucí člen rodiny
22.06.24 18:46:26 | #155211 (2)

Jj, znovu pojedeme do Chřibské až v půlce července, to už si kloučka povezeme domů.To už bude mít po obou očkováních, bude očipovaný a obejde se bez mateřského mléka. Zkušenosti mám sice jenom s ohaři , ale předpokládám, že to s Havanským psíkem bude spíš jednodušší.


 #155204 

| Předmět: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
22.06.24 18:51:45 | #155213 (3)

Co psali na Svobodné tak to bude ok .


 #155211 

| Předmět: RE: Budoucí člen rodiny
22.06.24 18:36:43 | #155207 (1)

no vida! gratuluju...


1  
 #155203 

| Předmět: RE: Budoucí člen rodiny
22.06.24 20:50:26 | #155221 (1)

no a pak že to nepůjde.
akorát se budeš muset učit španělsky nebo aspoň kreolštinu


1  
 #155203 

| Předmět: RE: RE: Budoucí člen rodiny
23.06.24 06:49:12 | #155225 (2)

Lejna bude kálet česká.


 #155221 

| Předmět: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
23.06.24 06:51:40 | #155226 (3)

Co tě žere, chlape? 🤔


1  
 #155225 

| Předmět: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
23.06.24 10:51:55 | #155232 (3)

Potua je po něm jistě uklidí, pokud s ním někdy pojede do Brna. Tam u sebe teď má zahradu, bude je kálet tam, neboj :-))))


1 1  
 #155225 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
23.06.24 12:02:15 | #155234 (4)

Byla jsem vychovaná nejenom k udržování čistoty doma , ale i v přírodě. Jistě nejsem sama , komu neukáznění lidé, vč.pejskařů, vadí.


 #155232 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
23.06.24 13:56:34 | #155252 (5)

Mezi námi - já osobně hovno, jakékoli, pokud není uprostřed lesní pěšiny, nebo kolem není kilometr použitýho hajzlpapíru, za znečištění přírody ani nepovažuju.

v parku, kde třeba polehávaj ap. lidé, tam jo, ale v parku, který k tomu není uzpůsoben, taky nemám problém.


 #155234 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen…
23.06.24 14:00:31 | #155253 (6)

Indián pravděpodobně nemá na mysli psí hovínka v lesích a přírodě mimo civilizaci.


1  
 #155252 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen…
24.06.24 17:02:50 | #155318 (6)

V lese mě to vůbec nevadí, dokonce ani na té pěšině né. Ani ten hajzlpapír, dyť se to za pár týdnů rozpustí. Narozdíl od ekologického skleněného obalu, například flaše od rumu. Lejno do lesa, či na pole patří, to je přece normální.
Ale když člověk vyleze ráno z baráku, který teda nestojí uprostřed lesa jako samota :-) a namísto do včera zametené zámkové dlažby došlápne rovnou do ho-na, tak to bych v tom neraději těm kreténům s čokly vymáchal rypák. Bohužel, nevím kterým, protože všichni přece uklízejí. Zejména ráno, když je ještě tma, je to betálná věc, bo ten sajrajt není vidět. Je radost pak vlézt do autobusu, vlaku, nebo auta a zasvinit těma sra-kama všechno pod sebou. Spolucestující to velmi ocení. V létě je to lepší, páč je brzo světlo.
S těmi městskými parky taky nemám problém, to je problém měšťáků, když jim vyhovuje žít v hnoji, jejich věc já to sem tam nějak prokličkuju.


 #155252 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí…
24.06.24 17:56:30 | #155321 (7)

V parku jeden deštík nebo slunko a je po hovnech.
Na chodníku to problém je, určitě se to děje, a určitě ten, kdo to tam nechá, by si zasloužil tu hubu v tom vymáchat. nicméně kolikrát se ti to stane za rok?
př. si tam dej internetovou kameru (předpokládám z tvého popisu, že máš hned u baráku veřejný chodník)
nebo to prostě napráskej měšťákům, ať tam ráno chodí častěji


 #155318 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí…
24.06.24 18:38:18 | #155322 (8)

Měštáci se na to vykašlou,ty snad baví akorát hlídat špatné parkování. Několikrát jsem žádala samotné pejskaře,aby to uklidili, ale dostala jsem takovou sodu, že jsem toho po čase nechala. Každopádně těch pořádných přibylo.


 #155321 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí…
24.06.24 20:18:53 | #155324 (8)

Měšťákům? Na dědině? Fakt žiješ asi na jiné planetě. *34258*
Kamera? Kde všude ji mám dát? Po celé vesnici? Vždyť se to správně nesmí, dokonce ani před vlastním barákem, je to veřejný prostor.
A Nas-aný je všude, nejen před mým domem. Není to tak, že by se sr-lo systematicky jen u mých dveří, prostě všude jsou pořád hov-a. Lejno vídám na chodníku denně, šlápnu do něj nanejvýš třikrát za měsíc, zbytek včas uvidím vidím, tak vyhnu. Konkrétně nedávno jsem šel nakoupit, mám to asi 400 m, cestou jsem napočítal 8 kousků. Fakt se ti to zdá normální a budeš do krve hájit, že chodit pořád s hlavou skloněnou a kličkovat mezi srač-ama je v pohodě? Starosta to píše do zpravoje několikrát do roka, že se sr-t na ulici nesmí, jenže když nikoho nechytíš, či spíš mu to nedokážeš, zákon je na to krátký. Na to není žádný zákon ani policatj potřeba, teda mezi normálníma lidma, ovšem mezi bezohledným dobytkem nepomůže ani svěcená voda. A že by se naše vesnička středisková nějak lišila od jiných, natož od měst, to ani omylem, jsme národ prasat. Žádný pes za to nemůže, jen lidi.


 #155321 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 22:55:05 | #155325 (9)

Tak jako s barákem přímo u chodníku jsme předpokládal alespoň nějaký městyx. na vesnici bývají předzharádky a tak, možná u nějakých bytových domů s více byty ....

k vám jezdí venčit celý brno? nebo kolik lidí u vás žije a že všichni chodí srát poblíž tebe - že ty je sereš svým vysíráním .-)))


 #155324 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
25.06.24 20:12:05 | #155338 (10)

Zbytečná diskuse.
Jen si meleš svou, nečteš co píšu a podsouváš mě kraviny co so myslíš, přitom víš ho-no.


 #155325 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
25.06.24 22:52:49 | #155357 (11)

Myslím si, že přeháníš.


 #155338 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
23.06.24 12:36:45 | #155240 (4)

Jasně. To přece vím, nésu blbé.
Vždyť to říkají úplně všichni, jak vzorně po čoklech uklízí. Samozřejmě všem bezvýhradně věřím.
Ty haldy hov-n, co jsou úplně všude, jsou všechny moje, případně je na každém kroku kálí Babiš, Kalousek, Fiala a Putin.
*34258*


 #155232 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
23.06.24 12:47:14 | #155242 (5)

Kde jsou ty haldy, brebto? Já nikde nevidím žádnou. Jeden jedinej blbej boban po psovi vidím někde tak jednou za čtvrt roku a to chodím hodně po veřejnosti.
Jojo...jediný, na co se malej českej ušlápnutej človíček zmůže a odváží, je psí exkrement. A i ten si ještě musí vymyslet.
Takový vlaštovky toho v tunách nas..ou mnohonásobně víc než psi, dokonce lidem se.ou do zmrzliny, nápojů, atd, ale to nikomu nevadí *27179*
Holt lidi čumte kam šlapete a nečumte do těch mobilů na seznamky a na porno!!!


 #155240 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen…
23.06.24 12:55:22 | #155245 (6)

Jsou třeba na chodníku před mým barákem, minimálně 3 do týdne, každou sobotu to těch dobytcích s čokly uklízím.
Ještě větší radost je jít na procházku v jakémkoliv městském parku, nebo na sídlištích, tam snad žijí úplní neandertálci. Naštěstí tam mezi těmi prasaty nemusím žít a návštěvu přízně jednou za čas přežiju.
Nevím nač se zmůže malé české človíček, já su velké a moravák, tak nebudu lhat o hov-ě. Kdyby to tak nebylo, tak to nenapíšu.
Na porno v mobilu asi čumíš ty, dyž ty ho-na nevidíš.


 #155242 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
23.06.24 12:51:41 | #155244 (5)

Chodíš sem programově prudit? 🤡


1  
 #155240 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
23.06.24 14:04:50 | #155256 (5)

Měl bych prosbičku - nafoť tu nejbližší haldu hoven, co potkáš.
Pak to sem pošli, posoudíme, co tě tak drásá.


1 1  
 #155240 

| Předmět: RE: Budoucí člen rodiny
23.06.24 18:23:23 | #155270 (1)

Gratuluji a přeji hodně zdraví pejskovi i jeho paničce...S havajským psíkem, doutníkem a rumem to určitě bude pohoda...:-)


1  
 #155203 

| Předmět: RE: RE: Budoucí člen rodiny
23.06.24 19:02:38 | #155276 (2)

Pro mne je pes důvodem ,chodit imrvére do přírody . *24593*


 #155270 

| Předmět: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
24.06.24 01:37:50 | #155284 (3)

Taky už se těším, až si pořídím znovu pejska, ale zatím ještě furt pracuju na plný úvazek, tak si to nemůžu dovolit. Ale přeji ti, ať si užiješ přírodu a život s novým členem rodiny - není nad nejlepšího přítele člověka!:-)


1  
 #155276 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
24.06.24 07:17:07 | #155287 (4)

Moc děkuji! *34705*


 #155284 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
24.06.24 08:51:04 | #155299 (4)

To jako že "pejska" (ne psa) si nemůže dovolit člověk pracující na plný úvazek? Proč? děláš 12tky? Oba víme, že neděláš a ten pes těch 8-9 hodin vydrží.


 #155284 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen rodiny
24.06.24 12:23:24 | #155306 (5)

To není automatické, psi jsou různí. Navíc nejde jenom o čistý čas strávený v práci , ale i cestu a těsně předtím i potom vyrazit ven , protože pro psa je pohyb životně důležitý. Osobně si myslím, že postrádá smysl, pořídit si psa a pak jej nechávat dlouhé hodiny samotného.


 #155299 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí člen…
24.06.24 12:42:09 | #155313 (6)

Osobně vím, že to tak funguje naprosto normálně :-)))))))))))
Samozřejmě s pejsky jsem o tom nemluvil a píši o těch malých / menších plemenech :-))))))


 #155306 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí…
24.06.24 17:20:24 | #155319 (7)

To je věc podmínek.
Do bytovky nepatří žádný pes, nanejvýš nějaký gaučový trpaslík, určitě nic většího než malá kočka, to se ani nemusí nosit ven, protože to nemá se psem ani moc společnýho.
Kdo má domek a kolem kus dvorku, nebo zahradu, může mít psa i když maká ty dvanáctky. Samozřejmě myslím normálního psa venkovního, ne nějakou přešlechtěnou skleníkovou primadonu. Když může čokl lítat venku a dostane pravidelně nažrat, samozřejmě denně alespoň chvilku pozornosti pána, tak mu nic nechybí. A když ten pán nenaučí s-át zásadně za rohem, tedy v sousední ulici, tak to vydrží i pár dní bez procházky. To už ale záleží, jak je ten dvorek velký.
Funguje to v pohodě, máš recht. Psy mají mají pořizovat právě spíš lidi v produktivním věku, ideálně do rodin. když si pořídí psa osamělý starší člověk, tak tomu psovi přes nadmíru péče a lásky hrozí opuštěnost, to když páníček odejde do věčných lovišt. Čím vyšší věk vlatníka štěněte, tím větší pravděpodobnost, že k tomu dojde. Ovšem zese je to v pohodě u tradičních vícegeneračních domácností, tam když dědoušek odejde, zůstanou všichni ostatní, což čoklík přežije lépe, než útulek po opuštěném staříkovi.
Nikomu nelze v tomto směru radit, protože každý to má jinak, jinak žije, jinak bydlí atd. Lidé by ale měli být při pořizování psa být více zodpovědní, bylo by pak méně těch psích útulků.


 #155313 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí…
24.06.24 17:53:00 | #155320 (8)

Osobní zkušenosti mám s německými ovčáky a čivavami. Ovčák zahradu potřebuje, čivava uvítá, ale čivava v pohodě přežije i v paneláku s občasnýma venčícíma procházkama, je zvyklá. Jak ten havajskej psík nevím, plemeno je to malé a soudím,, že taky nebude úplně náročné.
A uvedené jsme psal už i jinde, kdy potue "radili" si psa na stáří nebrat *- za prvé nikdo neví, jak to nakonec dopadne, i kdyby to papírově měla mít dřív potua, ta ale má přítele, děti a vnoučata a to bych se hodně divil, notabene když si bere psíka spíš jen jako společnost a "něco, co ji potáhne ven", aby v nejhorším o pejska nebylo i tak postaráno. Notabene když už bydlí v domě.


 #155319 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Budoucí…
24.06.24 18:44:14 | #155323 (8)

Záleží na majiteli psa. Nečinnost u boudy je mnohem horší, než život psa v rodině žijící v bytě, ale poskytující každodenní dlouhé výšlapy. Není náhodou, že se můj ohař dožil šestnácti let


 #155319 

| Předmět: RE: Mno...
22.06.24 18:20:16 | #155201 (1)

Už jen prohrát o 3 branky s Indiány z Větrova a všichni hurá vlaječky na auta za čestnýho jednoho náhodnýho urousance *27179*
Je mi líto "internacionálů", kteří coby amatéři byli za frajery ve světě a dožili se bídy posledních desítek let.


 #155200 

| Předmět: RE: Tohle by mělo
22.06.24 16:34:26 | #155186 (1)

A takovej materiál chodí k volbám, smí chodit na soc. sítě, smí to mezi lidi na veřejnost, smí se to množit *4960*


1  
 #155185 

| Předmět: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 16:40:15 | #155187 (2)

Tak ta paní je faninka Springsteena a je už starší přes 60 let můžeme nad tím kroutit hlavou ale né odsuzovat.


 #155186 

| Předmět: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 16:52:16 | #155188 (3)

60 let není přestárlá osoba. 60 či 30 vyjde nastejno. To není rokama, to je blbostí a dobře jí tak. Že je někdo něčí fanoušek ho neomlouvá. Někdo je fanoušek např. Babiše /teď mi nejde o politiku, jen o příklad absurdity/ a přijde mu zpráva do mailu: "Ahoj, jsem Andrej Babiš a potřeboval bych 100 000,- na opravu čapího hnízda, abych v něm mohl příští rok vyvést mladé, pomož mi prosím, děkuji".
Dotyčná mu to pošle a já co? Mám ji snad litovat? Dal bych ty bůůů flastr za podporu podvodníků a za blbost!


1  
 #155187 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 17:03:39 | #155189 (4)

Kdybys viděl co chodí do e-mailu starým lidem a věří tomu dáš mi za pravdu, spíše tihle lidi jsou naučený z dob dřívějších tyhle podvody jím jsou cizí a pak se nechají jednoduše napálit a věří i e-mailům. Tátu málem okradla jeho známá věřil že je ok nabízela mu tenkrát za 5000 lék pro mámu jsem zakročil a tátu seřval.Takze vím svý a bylo mu 60 let také a paradox je že 5 měsíců před tímto incidentem koukal na zprávy kde jsou staří lidé podvádění i předváděcími akcemi a smál se že by se mu to nestalo.Tihle podvodníci umějí lidi oklamat.


 #155188 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 17:04:38 | #155190 (5)

Ten lék jsem viděl v lékárně za 350 Kč


 #155189 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 18:02:52 | #155197 (5)

Ještě jednou: Řeč není o přestárlých osobách. 60 let je člověk v plné duševní kondici, jakou měl ve 30 letech. Pokud je někdo s prominutím blbec, bude jím ve 20, 40 i 60 letech úplně stejně. Takže: Není řeč o přestárlých osobách, řeč je o blbosti a důvěřivosti lidí.
Jasně, že pokud by šlo o osobu nad 80 let /i když tisíce takových se věnují stále vědecké činnosti, jsou schopni se učit jako herci obsáhlé monology/, bral bych to, bylo by to nejspíš věkem. 60 let je jura. Ale blbej jura a zaslouží nakopat. Je třeba trestat nejen podvodníky, ale i patologické důvěřivce, kteří je podporují. Hotové, vyřízené.


 #155189 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 18:33:06 | #155205 (5)

Hlavně nezobecňuj! Každý člověk je jiný a hodně záleží na způsobu jeho života a do jisté míry i na genech , které mu byly dány do vínku.🤫


 #155189 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 18:38:09 | #155208 (6)

Akorát je blbé se smát někomu že naletěl takových tu je mnoho co dal je pouze střípek.To není zobecnění ale ukázání že dnes jsou podvodníci čím dál lepší a dokáží kohokoliv napálit.


 #155205 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tohle by…
22.06.24 18:48:05 | #155212 (7)

Taky se nikomu nesměju. Každopádně některé finty jsou tak průhledné , že je to přinejmenším s podivem.


 #155208 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tohle…
22.06.24 18:53:43 | #155215 (8)

No je ,ale umí vytvořit skvělý tlak na ty lidi jako že honem není čas apod aby je dostali do stresu oni pak zrychleně přemýšlí a zapomenou se hlídat, další je že se chovají kamarádský ti co je chtějí okrást.


 #155212 

| Předmět: RE: RE: Tohle by mělo
23.06.24 06:54:24 | #155227 (2)

Klid, v tomhle věku už se "to" nemnoží.


 #155186 

| Předmět: RE: Tohle by mělo
22.06.24 17:19:13 | #155191 (1)

Podmínku ani pokutu určitě ne. Je každého věc, jak nakládá se svými penězi.
Taková osoba by ale měla být zbavena volebního práva a možná i svéprávnosti.
60 let je podle politiků a o ničem tlachajících "expertů" věk, kdy je člověk plný sil, fyzických i duševních a minimálně ještě dalších deset let by měl makat jako šroubek.
A podle mě šedesátiletý člověk minimálně 30 let slyší, vidí v televizi, čte v novinách, že se takové podvody dějí. Na takovou pitomost může dnes naletět jen člověk velmi mdlého ducha.


1  
 #155185 

| Předmět: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 17:27:09 | #155193 (2)

Myslím že se vytrestala sama rozhodně tu je rodina aby učila starší lidi k tomu nenaletet. U mě jsem udělal patřičné kroky a otce už v důchodě ve čtvrtek slavil 72 let a řekl mu kdokoliv ti bude volat ohledně všeho zavěsit a řekni né nechci a nebaví se s nimi,oni moc dobře umí manipulovat.


 #155191 

| Předmět: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 17:36:59 | #155194 (3)

Samozřejmě, proto nechci nikoho trestat za vlastní blbost, pokud nepoškozuje jiné.
Ale spíš uvažuji o ochraně ostatních před činy duchem slabých. Takový člověk by určitě neměl chodit volit a rozhodovat o budoucnosti Evropy, státu, či obce.
Šedesátníka ale nepovažuji za starého člověka a pokud je duševně postižený, není to věkem, ale nemocí. Když na takovou kravinu naletí devadesátiletý, pak ano, tam je věk omluvou.


 #155193 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 17:44:36 | #155195 (4)

Jo ale ta ženská duševně není nemocná jen ovlivněna z dob minulých však když to budeš číst tak hltá Facebook věří že je ok kdyby měla někoho kdo jí ukáže že vše na netu není dobré určitě by nenaletela. Jinak tu už jsou lidi co nemohou volit díky duševním chorobám i když jsem viděl své autista IQ snad 70 a byl volit a nevěděl koho volí a ošetřovatel mu dal do obálky že volí ANO


 #155194 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 17:59:44 | #155196 (5)

Z dob minulých?
Tím myslíš jakou dobu?
V roce 1989 jí bylo 25. Že věří v kraviny z fejcbůku je čistě jí blbost, já tam žádný vliv minulosti nevidím.


 #155195 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 18:12:31 | #155199 (6)

Hlavně v dnešní době každý věří všemu i já se od mladých lidí učím konspiracim tedy hoaxy co je pravda a lež mladí už to mají v osnovách,to nebylo dříve.Proto jsou i vzdělaný ovlivnitelní i před rokem 1989 tak jako teď ti co jím je i 40 let věř že sleduji vzdělané a jak mluví o všem politika a jiné a věří hoaxum.Sileny pak se nedivím že vidim5a čtu co dává takjsemzde poněvadž šílený,to co dnes je pro starší lidi už sci-fi bojím se co bude pro mě v 60 a více ohledně techniky a hlavně tito co dokáží zvyšovat a napalovat lidí stupňovat to vše.


 #155196 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tohle by…
23.06.24 06:38:08 | #155223 (7)

Sorry, ale že si se mnou bude psát Bruce Springsteen a že nemá na kytaru, na to fakt nikdo normální naletět nemůže a to bez ohledu na vzdělání, věk, či letopočet.
Vůbec není pravda, že "v dnešní době každý věří všemu". Já teda určitě nevěřím, že Springsteen somruje po světě peníze pomocí mejlů, to mě fakt nevnutíš, takovou kravinu.
Konspirační teorie a jasně rozlišitelný podvod jsou trošku jiná odvětví.
Pokud se bojíš techniky, tak ji nepoužívej a nic se ti nestane, jestli uvěříš na nějakou vylhaninu, tedy hoax o politice, tak taky ne. Ale kdybys poslal Mick Jaggerovi almužnu, protože se na tebe obrátí mejlem s prosbou o příspěvek na nové boty, tak nejsi normální.


1  
 #155199 

| Předmět: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 18:35:41 | #155206 (3)

Pokud jde o člověka , který se celý život zabýval novými technologiemi , pak může naopak on učit ostatní členy rodiny. *33018*


 #155193 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Tohle by mělo
22.06.24 18:41:35 | #155210 (4)

Někdy ano ale v tomhle případě rodina asi teď bude tu ženu když už né učit se vyvarovat tak aspoň chránit před dalšími přehmaty viz otec můj


 #155206 

| Předmět:
22.06.24 10:08:00 | #155169

A kdo tedy může korespondečně volit? Byly různé návrhy. Ale jak to ve skutečnosti dopadlo se není možné dočíst. *30380*| Předmět: RE:
22.06.24 10:13:29 | #155172 (1)

Dyť je to jedno.
Jestliže bude obálky s hlasy doručovat Česká pošta, tak přijdou měsíc po volbách, nebo vůbec.


1 1  
 #155169 

| Předmět: RE: RE:
22.06.24 15:01:37 | #155179 (2)

To je fakt *30039*


 #155172 

| Předmět: RE: RE:
22.06.24 15:37:23 | #155182 (2)

Hlavně bude hafo stížností a soudních tahanic o platnost voleb. Nic dobrýho korespondenční hlasy v ČR nepřinesou.
Já si myslím, že kdo vzal kramle, je mu kulový po našich volbách. Ať se stará o politiku tak, kde si myslí, že jsou lepší lidi než v Česku. Kdo jede jen na dovču či pracovně kamsi do tramtárie, o volbách ví s předstihem tak velkým, že nemožnost volit je pouze trapná výmluva a prudění, stejně by nevolil, ani kdyby měl volební místnost 2 metry od zadku. Chceš opravdu tak strašně moc volit? Taksi přijeď, víš o tom rok či víc dopředu.


 #155172 

| Předmět: RE: RE: RE:
22.06.24 15:38:13 | #155183 (3)

Nebo nikam nejezdi. Máš demokratickou možnost volby.


 #155182 

| Předmět: RE: RE: RE:
22.06.24 17:23:41 | #155192 (3)

Nepřinesou ale ani nic špatného, takže proč ne.
Bezvýznamná hrstka, která i kdyby byla zfixlovaná z půlky, tak nemůže nic ovlivnit zásadním způsobem.
Stížnosti budou zamítnuty, to taky není problém, jen snad zbytečné náklady, ale to se při rozhazovačnosti státu v jiných oblastech ztratí. Stejně by to v Praze rozházeli za nějakou jinou pitomost.


 #155182 

| Předmět: I dobré věci se dějí
21.06.24 19:48:40 | #155144

Korespondenční volba prošla

Sice to na vítězství ANO těžko něco změní, ale dobrá věc se podařila *34705*| Předmět: RE: I dobré věci se dějí
21.06.24 23:14:35 | #155147 (1)

Už aby pětihnusové odtáhli *4186* , ...kdo žije v zahraničí dlouhodobě neměl by volit vůbec, ať si volí místní soudruhy,..... kdo bude v zahraničí během voleb na dovolený případně pracovně a chce volit, může si obojí naplánovat tak aby byl v době voleb doma, nebo si holt zajde na zastupitelskej úřad, termín voleb je znám dlouho dopředu *239*


1  
 #155144 

| Předmět: RE: RE: I dobré věci se dějí
21.06.24 23:36:57 | #155148 (2)

O to tu celou dobu šlo, to byl jeden z hlavních úkolů této pětikoalice.

Teď už pětihunus může odtáhnout, už mají všechny úkoly splněny - okupační smlouva s USA a příslib USA základen na území ČR, obří zvýšení všech možných daní, navýšení peněz na NATO a výdajů na zbrojení, ožebračení populace vysokou inflací, protlačení Greendealu a Migrančního paktu, …a na závěr korespondeční hlasování. To, co globalisti požadovali po svých loutkách, je hotovo! *35063* *35063* *35063*


1  
 #155147 

| Předmět: RE: RE: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 01:05:53 | #155149 (3)

Máš recht, tyhle zrůdy jsou skutečně to nejhorší co tu máme nikoliv od hadráku, ale od. r.1918....sebrat je, postavit před soud a pak zavřít až zčernají s asfaltama do jedný cely *4186*


 #155148 

| Předmět: RE: RE: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 10:21:31 | #155174 (3)

Ty už bys měl asi taky jít, v Bohnicích už tě roky hledají :-)))))))))))))­))))))))


2  
 #155148 

| Předmět: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 07:00:35 | #155152 (1)

S možností volit v zahraničí korespondenčně souhlasím ,jsme snad poslední skanzen , který to neumožňuje. Vadí mi pouze fakt, že je to opět přijímané na sílu a jakoby šité na míru potápějící se Pětikoalici .Rozumní zákonodárci by tudíž platnost odsunuli až pro další volební období.


2  
 #155144 

| Předmět: RE: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 07:35:20 | #155158 (2)

Ovšem je třeba si říci na rovinu, že příští vláda ANO by korespondenční volbu určitě neschválila ..


 #155152 

| Předmět: RE: RE: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 18:39:15 | #155209 (3)

My si nerozumíme. Nyní to mělo být schváleno , ale s odsunutou platností . Každopádně to je pouze technická poznámka ,žádný osobní zájem na tom odložení nemám.


 #155158 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 20:43:15 | #155220 (4)

proč by se měla odsouvat účinnost? jen proto, že ty si myslíš, že by se měla odsunout? jako sis to myslela o změně volebního zákona? :-)))))))))))))))))


 #155209 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré věci se dějí
23.06.24 07:02:16 | #155228 (5)

Přesně tak. Nemohli by být podezíráni , že se tématem začali takto intenzivně zabývat účelově , že to spíchli pro sebe.
Jen tě upozorňuji, že jsme na diskuzním fóru a jde pouze o naše názory a já nikoho nenutím ,aby se mnou souhlasil. Rozhodně sem nechodím proto, abych se s někým dohadovala . *32815*


 #155220 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré věci se…
23.06.24 10:50:37 | #155231 (6)

Závěr nevím, proč mi píšeš. Přesně z toho důvodu ti já budu oponovat a zbytek už je jen o tom, čí slova budou mít větší váhu.
Korespondenční volba byla v programu ODS a možná i dalších (ty nesleduju, ale ANO taky) už roky. Samozřejmě dokud nebyli ve vládě, asi s tím nemohli nic dělat, že? .-)))) Do vlády se dostali, společnou většinovou řeč našli a koresponďák připravili a odhlasovali, myslím (nevím jakým počtem hlasů)
Byl by naprostý nesmysl a vlastně proti demokracii, kdyby účinnost odsouvali jen proto, aby si nějaká potua nemohli nemohla myslet, že to je od nich účelofka :-)))). Stejně ajko to bylo s volebním zákonem.

Takovéhle zákony, které "vylepšují" demokracii, by měly platit pomalu hned, bez ohledu na fantazírování některých.
já bych v životě neprohlásil, že je to účelofka, kdyby to zpracovala a zavedla vláda bohumila sobotky, ozubené pleše

VŮBEC BY MNE TO NENAPADLO.

Zjevně jen lidé, kteří z uvedených možných dopadů, změn, kde neví, co přinesou, mají kvůli sobě strach, tak je zkouší účelově dehonestovat


 #155228 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré…
23.06.24 12:21:33 | #155237 (7)

Spíš se mohu ptát já tebe - proč na mne reaguješ , když šlo původně o moji reakci na Jamese?
Velká škoda, že ODS pojala úmysl "vylepšovat demokracii " až nyní. Ještě v průběhu Babišovy vlády , konkrétně v r.2020 varoval P. Fiala před „novými formami hlasování" . Když shazovali se stolu Hamáčkův návrh volebního zákona , obsahující právě možnost korespondenčního hlasování . Dále pravil: „USA bojují s nedůvěrou v regulérnost korespondenčních hlasů posílenou rozdílnými zákony v jednotlivých státech, což ovlivňuje sčítání a zdržuje vyhlášení výsledku."


 #155231 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré…
23.06.24 13:16:59 | #155246 (8)

Protože jsme na diskusi?
Hamáčkovo návrh kritizovali z mnoha důvodů. U Babiše bys mohla říct, že je účelofka jeho odmítání KV, protože v ní dlouhodobě propadají. Ale to nenapíšeš.
Pokud neupřeme těm v zahraničí volební právo, i kdyby platilo, že babiš u nich propadá a ods získává, tím spíš je třeba to zavést co nejdřív, aby se zase zvýšila relevace demokratických voleb.
Fiala sice varoval před novými formami, ale dané prohlásil v době, kdy vznikli rozpory kolem amerických voleb. Kde jsou navíc různé zákony v jednotlivých státech. to my nemáme. navíc tehdy, v otom 2020, se o tom začalo jednat, co a jak, tak kde je problém? že by za tři roky nevymysleli, jak to udělat, aby se nedalo (moc) podvádět? že by si nevzali mustr z těch korespondenčních voleb všude kolem?

prostě opak je pravdou - pokud někdo něco účelově, pak mnohem spíš Babiš


 #155237 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I…
23.06.24 14:03:02 | #155255 (9)

Tak proto jsem odpověděla i já tobě. Uznávám ale, je to chyba.🤫


 #155246 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.24 14:05:58 | #155258 (10)

CHyba to není, my se můžeme bavit a rozjímat o tom, jestli to je nebo není účelofka a čí. Jde jen o to, jestli je to opravdu vždycky tak jednoznačný, jak to popisuješ ty, ať jde o volební zákon, korespondenční volby, přetahování se o uA, atd atp


 #155255 

| Předmět: RE: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 10:18:36 | #155173 (2)

Ty tvoje výhrady ohledně odsunutí jsou fakt směšný, a už ani nebudu psát proč. max že úplně stejněš bys to mohla hodnotit v případě konkrétních podmínek příští volební období :-)))))))))))))))))))

Opravdu nevím, jak něco uvedeného může být "šito na míru někomu", když to musí splňovat klasická demokratická pravidla - nebo mi nějak doložíš, že voliči ze zahraničí budou volit pětislepenec? :-))))
já si myslím, že pokud, i já bych ho už volil se sebezapřením .-))))))))))))


 #155152 

| Předmět: RE: RE: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 15:02:54 | #155180 (3)

No pětislepenec si to myslí,proto to taky prosadil.


 #155173 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 18:11:28 | #155198 (4)

Ale nemyslí, ty děláš jako kdyby to bylo téma 3 roky starý, ty jsi fakt směšná figurka :-)))))))))))))))))


 #155180 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 18:52:33 | #155214 (4)

Samozřejmě, že je to účelovka - tonoucí se stébla chytá. Jde ovšem jenom o konstatování .Faktem je, že už to mohlo být uzákoněné dávno , doteď na to nespěchal nikdo.


1  
 #155180 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 18:54:43 | #155216 (5)

Ale opozice to nechce přeci


1  
 #155214 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 20:40:53 | #155219 (5)

samozřejmě ty už jsi jak babiš :-)))))))))))))­)))))))))))))))))
všechno je účelofka :-))))))
že to cht+ěl zavádět právě i babiš už kdysi a dneska se cuká, to není účelofka :-))))
a přetahgujeme se o ukrajinu .-)))))))))))))­))))))))

ty tvoje hodnotící soudy jsou čím mdál větší bžunda

jakmile někdo něco neudělá podle tebe nebo babiše, ale normálně, jak je obvyklé, tak je to účelofka :-)))
kromě spd chtěl korespondenční volbu každý a když ji teď prohlasovali, je to účelofka :-)))))))))))))))))))


 #155214 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré věci se…
23.06.24 07:03:48 | #155229 (6)

Nejsem politik a nechodím se sem hádat , tak už si dej konečně pauzu.


 #155219 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré…
23.06.24 10:45:39 | #155230 (7)

Já se nehádám, jen upozorňuji na tvoje (ničím nedoložené) účelofky .-)))))))))))))­)))))))
a to do diskuse patří.


 #155229 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré…
23.06.24 12:24:07 | #155238 (8)

Rozhodně to není nepodložené .Od r.22 totiž nezměnil názor jenom Babiš ,ale i Fiala.


 #155230 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I…
23.06.24 12:25:43 | #155239 (9)

nedoložené, nikoli nepodložené, to není totéž :-))))


1  
 #155238 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.24 14:04:55 | #155257 (10)

A jaký je v tom rozdíl? 🤡


 #155239 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.24 14:07:35 | #155259 (11)

Podle mne vcelku velký. Třeba :
Honza mi řekne, že jsi mne pomlouvala a já po tobě vystartuju a seřvu tě. Moje reakce bude podložená tím, co mi řekl Honza
a nebo
Honza mi doloží, žes mne pomlouvala a já po tobě vystartuju. Moje reakce bude na základě doloženého.


 #155257 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 07:23:28 | #155288 (12)

A co když ti to podloží úplně stejně, jako v případě, který nazýváš doložený? 🤔 Podstatou věci je totiž materiál , kterým by ten hypotetický Honza argumentoval.
Ale chápu, že i tohle slovíčkaření může uspokojit notorického hádavce tvého typu.🥳


1  
 #155259 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 08:37:13 | #155297 (13)

Nejde o notorickou hádavost, jde o jednoznačnost. Zvyk být přesný. Ono stačí, kolikrát je člověk nepřesný ve výrocích tak nějak automaticky, protože to přesně napsat ani nejde. Tím spíš by (se) měl (snažit) být přesný tam, kde to jde snadno a nevést diskusi stylem babek přes plot, že?

"A co když" - pokud někdo něco podloží DOLOŽENOU realitou (neboli to podloží něčím, co současně doloží), v pořádku. To se ale ve tvém případě nestalo.

Tys psala o účelofkách. A zmínila podloženost tvého názoru informacemi z tisku, jak Babiš i Fiala změnili názor.
Jenže Fiala pouze před něčím varoval, ne že změnil názor z "korespondenční volba ne na ano, jako to Babiš udělal naopak). pro mne je to rozdíl. pro tebe ne.
a pak se při uvedeném posuzování nelze divit tvým výrokům o přetahování se o ukrajinu, nechápání nedemokratičnosti konání demokraticky zvoleného janukovyče, atd, atp :-))))


1  
 #155288 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 12:26:21 | #155307 (14)

ODS tehdy vytvořila většinu , která korespondenční volbě zabránila.To je podloženo i doloženo. *32815*


 #155297 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 12:40:32 | #155311 (15)

ukaž


 #155307 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 12:40:55 | #155312 (16)

ať víme i proč


 #155311 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 12:51:31 | #155314 (15)

"Šéf klubu poslanců ODS Marek Benda zase tvrdí, že ODS ve věci názor nezměnila. Fialova tři roky stará slova prý mířila spíš proti zavádění „vnitrostátního“ korespondenčního hlasování. A to i nyní strana odmítá."

to hlasování nebo něco jiného, které tomu většinově zabránilo, jsme nenašel. tak počkám na link od tebe


 #155307 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré věci se dějí
23.06.24 10:57:18 | #155233 (5)

Korespondenční volba se mi spojuje s volbou Bidena do funkce presidenta USA. Četl jsem řadu materiálů tvrdících, že šlo o ohromný podvod. Samozřejmě nevím, co je skutečně pravdou, ale vím bezpečně, že pokud se nebude volit po jednom za plentou, pokud budou volit lidé na jejichž život volení nemají vliv a pokud to vše bude zpracováváno výpočetní technikou, jde o šanci na obrovské podvody. Na další vzdálení se od toho, co mají volby přinášet. Jsem z toho docela otrávený...


1 1  
 #155214 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré věci se…
23.06.24 12:20:03 | #155236 (6)

Když na mostecku a chomutovsku volili morgoši za plentou toho kandidáta a stranu, která jim předem zaplatila, tak to podvod asi nebude, že.

A nech si vyložit, jak se volí v USA, je to totiž konfederace 50 států a v každém se volí samostatně a jinak. Prezidenta pak volí volitelé, stanovení a zvolení pro každý stát. Od roku 1964 dodnes je celkový počet volitelů 538, prezidentem se tedy stane ten kandidát, který získá hlasy 270 volitelů. Počet volitelů pro každý stát je stanoven nově po každém sčítání lidu.

Abys tu nemusel být otrávený a jen kecat, přečti to aspoň ve wiki.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Volba_prezidenta_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch#:~:text=Volba%20prezidenta%20USA%20je%20volebn%C3%AD,z%20%C4%8Dlensk%C3%BDch%20st%C3%A1t%C5%AF%20federace%20zp%C5%AFsobem%2C


 #155233 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré…
23.06.24 12:44:28 | #155241 (7)

USA má neskutečně archaický volební systém , který by nám rozhodně příkladem být neměl!
Kupříkladu nejdůležitějším číslem v primárkách není počet hlasů voličů ani procento získaných hlasů. Je jím počet získaných delegátů.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-prezidentske-volby-volebni-system.A201028_175507_zahranicni_mama


 #155236 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré…
23.06.24 13:53:06 | #155249 (8)

On ten systém je sice archaický, ale odpovídá ddnes americkým premisám, alespoň tak o tom píší tamější právníci.
pro mne je taky podivný, ale já jejich právo v malíku nemám.

článek je jen pro vpředplatitele, přesto z úvodu plyne otázka : nespletla sis primárky s vlastními prezidentskými volbami?

v primárkách se pokud vím uplaňují hlasi voličů přímo, kdo bude kandidovat z adanou stranu

až ve vlastních volbách mezi kandidáty se uplatňuje systém volitelů


 #155241 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I…
23.06.24 14:07:51 | #155260 (9)

Primárky jsou dost podstatnou součástí následných am.voleb.
https://cnn.iprima.cz/prezidentske-volby-usa-2024-primarky-422745


 #155249 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré…
24.06.24 00:07:20 | #155282 (7)

Kdybys nebyl celý podělaný z USA, tak by tě napadlo, že je trapné v jednadvacátém století mít volby s voliteli. Asi bych nebyl nadšen, kdyby jsi mým volitelem byl ty, nebo naopak já tvým. To především.
Pak by ti i došlo, že mě vadí zpracování výsledků voleb výpočetní technikou - má to prostý důvod: Pracoval jsem jako programátor a vím, že zfixlovat se dá snad všechno. A stačí si zjistit, jak probíhalo zpracování výsledků voleb v posledních presidentských volbách.
Mám plné zuby keců o imperiálních zájmech RF z úst lidí, kteří nejsou s to vidět, jak USA svět řídily a snaží se dál řídit ve svých potřebách a z toho plynoucích zájmech. Prostě v USA se např. rozhodnou, že v EU nebudeme topit ruským plynem a hotovo. To není příznak praktikované samozvané světovlády?
RF se má rozdělit na malé státy. Fajn. Proč se tedy nerozpustí do malých států USA?


1 1  
 #155236 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré…
24.06.24 07:26:16 | #155289 (8)

I největší fanoušek USA musí uznat , že tamní volby jsou jejich slabou stránkou , kterou udržují jenom kvůli tradici.(Obdobně jako zákon o zbraních.)


 #155282 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I…
24.06.24 08:30:12 | #155296 (9)

Kvůli tradici?
Tak hlavně kvůli Ústavě. Ale ta se dá, pravda, změnit.
A také kvůli federaci, která umožňuje, nebo lépe, nařizuje, že volby v jednotlivých státech - jakým způsobem proběhnou - si určuje ten stát. Ale i to se dá, pravda, změnit.


 #155289 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 12:28:26 | #155308 (10)

Za neochotou na tom cokoliv změnit, je právě ta jejich tradice otců objevitelů a zakladatelů.


 #155296 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 12:39:55 | #155310 (11)

yslím si, že kdyby jim to tak příšerně vadilo, nebo prokazatelně bylo nevyhovující, už by to dávno změnili.
už jen to že 50 v podstatě suverenních států tím způsobem volí a nikdo se neohražuje ... nebo jo?


 #155308 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré…
24.06.24 09:24:38 | #155300 (8)

Volitelé v USA, až na výjimky, volí za ten stát toho kandidáta, který byl zvolen v té zemi většinou nebo prostě podle pravidel toho státu. Ostatně, volitele vytvoří právě ta většina - zjednodušeně řečeno - pro ten stát podle počtu obyvatel je třeba 30 volitelů, strana A vyhraje proti straně B 60:40 (zjednodušeno na dvě strany), všech 30 volitelů bude volit kandidáta strany A. Samzořejmě vzhledem k různým počtům obyvatel a tedy počtu volitelů ne vždy přesně parametrizovaných na ten přesný počet se může stát, že V SUMĚ ZA CELOU FEDERACI vyhraje kandidát, který, kdyby se volba konala za federaci jako za 1 stát, tedy přímo voliči, by měl méně hlasů než má při tom systému volitelů (což se pokud se nepletu stalo při zvolení GWB a minule Trumpa).
Ti volitelé nejsou jen zvyk, oni to tak mají v ústavě a je to prostě hlasování ve federaci, nejsme na to odborník, ale prostě hlasovat ve federaci není totéž jako v jednom kompaktním státě.
Tím se ale jejich volebního systému nezastávám, pouze informuji, co o tom vím.
Navíc se bavíme jen o volbě prezidenta, což nejsou jediné americké volby, jen nejdůležitější
https://www.lidovky.cz/svet/jak-funguji-volby-v-usa-nevyhraje-je-ten-kdo-ziska-vetsi-pocet-hlasu-rozhoduj-sbor-volitelu.A201103_140529_ln_zahranici_livs

Proč ti vadí zpracování výsledků výpočetní technikou? Americké soudy zatím problém nenašly a sčítání jako takové u korespondenční volby stejně ověřují ručně, každý volič má možnost si svůj lístek a jeho započtení ověřit na internetu a kdo má pochybnosti, může žádat ruční přepočtení, děje se to tam skoro vždy.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/proc-scitani-v-usa-tak-trva-osm-duvodu-proc-ani-tri-dny-po-v/r~d7c3e3ee202a11eb95caac1f6b220ee8/

Problém "imperiálních zájmů" je ale přeci naprosto jasný - jde o to, jakým způsobem ho kdo získává. Pokud přirozeně, tím, že daná země je schopnější, má lepší ekonomiku, demokracii, atd atp, co s tím dělat? Sankcionovat takovou zemi? Kdo si troufne?
Získávat imperium válčením je ale pro civilizovaný svět tabu už nejméně 100 let.
V EU jsme se rozhodli sami, že nebudeme topit ruským plynem :-))) kde jsi vzal, že to rozhodly usa? .-))))))))))))))))))) Takže to samozřejmě není příznak vůbec ničeho, a kdybys chtěl trvdit opak, prosím, jen s důkazy, že existuje rozkaz USA směrem k EU, že nesmí topit ruským plynem :-)))) vždyť je VŠEOBECNĚ známé, že EU byla v aktivitě zavádění sankcí na rusko mnohem aktivnější a tvrdčí, než samoztné USA :-)))) nikdo nikomu nevelel, koordinovaný postup je dán civilizační úrovní EU a USA dalších zemí jako austrálie ap. Takže žádná samozvaná světovláda :-))) samozřejmě každá země MÁ PRÁVO neobchodovat s tím, s kým nechce a nemusí.

Netuším, kdy sis zase vysnil, že se RF má rozpustit do malých států. Nikdo to nikdy nepožadoval. Požadavek je jen na odchod z ua a ukončení protiprávního jednání. jinak ať se rusko třeba posere. bylo to rusko, které zpřervalo všechny svoje vazby s civilizovaným světěm, to muselo vědět, že napadením ukrajiny se dostane do střetu s civilizovanými, právními zeměmi. zřejmě se spoléhalo na ty kolem, podobné rusku, že vztahy se západem nebudou váhat obětovat spoluprací s ruskem a tím rozdělí (rusko) zase svět. zatím s eto nestalo.
USA je do malých států rozděleno celou existenci, aktuálně 50. Rusko, pokud, by se rozdělilo max do 4-5. Nemám tedy na mysli SNS, kde jednotliví členové jsou už sami o sobě samostatnými státy.

Prostě a jednoduše : pokud šlo Rusku opravdu jen o nečlenství UA v NATO, posral malej psychopatickej napoleonek co šlo. nejen, že se UA nechystala tam vstoupit, ale i kdyby, stačilo rusku vyvolat jednání v OSN a svět by mu nesporně ustoupil a ty bys nemusel rozvíjet dětinské teorie a "samozvané nadvládě usa"

akorát ten zatrolený sevastopol, viť?


 #155282 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I…
24.06.24 09:44:36 | #155301 (9)

krak - v jedmoduchosti - ve ktere je dokonalost --- Jednoduse se zeptam - bez urazek -- \
Myslis si, ze jsi normalni?
_________________


1  
 #155300 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 09:45:47 | #155302 (10)

Myslis si, ze jsi normalni???


 #155301 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 12:29:54 | #155309 (10)

Což o to, to si o sobě myslí každý. 🫣


 #155301 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: I dobré věci se…
23.06.24 14:03:01 | #155254 (6)

á si myslím, že primární je kontrolní prvek a pak je to všechno fuk.
Pakliže na volby všude dohlížejí zástupci všech kandidujících, pohlídají si :

 • ve volební místnosti - aby každý dostal úplný komplet volebních lístků (jestli obálku naplní za plentou a jak nebo před očima komise už je úplně fuk - platnost lístků je sice podmíněna, alespoň u náš, že ho do obálky strčíš za plentou, ale přijde mi, že kdo chce volit neanonymně, proč by nemojhl? každopádně to je marginálie.
 • u korespondenční volby je přikládán jednoznačný identifikátor, johož pravost lze ověřit.
 • u sčítání lístků si každý člen komise ověří počty lístků v jeho okrsku a následně si je může ověřit v senzamu statistického úřadu, jestli odpovídají (pro jeho okrsek)

Takže jediný prostor pro nějaký "podvod" vidím u korespondemnční volby v tom, že ten identifikátor může být voliči zcizen (pak stačí zcizení oznámit) a nebo ho volič přenechá někomu jinému (což by neměl, to je nezákonné) a ten někdo bude volit za dotyčného. to je podvod, ale s vědomím toho oprávněného voliče, jak se k tomu postavit? a možná i to je nějak řešeno, já ten zákon ještě nečetl

nechápu, co by mělo být nějakým dalším problémem


 #155233 

| Předmět: RE: I dobré věci se dějí
22.06.24 15:41:09 | #155184 (1)

Dobrá? To si povíme až budou soudní tahanice kvůli tyhle pitomosti.


 #155144 

| Předmět: Nazdárek
21.06.24 18:55:24 | #155136

...moje nejlepší kamarádka mě ze své diskuze poslala na 10 dnů na dovolenou ... Můžu k vám? *506*


1  

| Předmět: RE: Nazdárek
21.06.24 19:11:34 | #155137 (1)

Z jaké diskuse a kdo


 #155136 

| Předmět: RE: RE: Nazdárek
21.06.24 19:14:53 | #155138 (2)

... no, vyfasoval jsem osobní trest za napadání správce, tak nevím kdybych to řek´, jestli by si to zas nebrala osobně ...


1  
 #155137 

| Předmět: RE: RE: RE: Nazdárek
21.06.24 19:19:40 | #155140 (3)

Tady se nedrbe o dění na jiných fórech, ale vítán jsi tu vždycky, *33084*


 #155138 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Nazdárek
21.06.24 19:20:35 | #155141 (4)

Díky ... vždycky jsem sem chodil rád *34705*


1  
 #155140 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Nazdárek
21.06.24 23:08:10 | #155146 (5)

To je dojemný, jedno oko nezůstane suchý *3456* .....musím si dojít pro kapesníček *47*


1  
 #155141 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nazdárek
22.06.24 07:37:29 | #155161 (6)

Asi jsem tě špatně odhad - netušil jsem, že jsi v reálu takovej cíťa *4542*


1  
 #155146 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Nazdárek
21.06.24 19:21:13 | #155142 (4)

No a drbat se mohu když mě svědí mozek?


1  
 #155140 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Nazdárek
22.06.24 01:08:41 | #155150 (5)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: Smazáno na požádání


 #155142 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nazdárek
22.06.24 01:38:42 | #155151 (6)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: blbé kecy


 #155150 

| Předmět:
20.06.24 22:25:09 | #155093

To jsem chtěl napsat : mám pocit, že na ME padlo zatím tak 50 % golů jako vlastňák .....| Předmět: RE:
22.06.24 09:00:43 | #155163 (1)

To je velmi důležitá informace!
Fotbal se tedy ubírá cestou zvyšování efektivity práce, což je dobře.
Až kopáči do pumlíče dosáhnou 100% úspěšnosti při vstřelování vlastních branek, nebude už potřeba vzájemných zápasů mezi jednotlivými mužstvy, případně ženstvy. Dramaticky se sníží náklady na dopravu a pořádání turnajů. Výrazně také ubude problémového chování tzv. fanoušků, kteří přestanou vyjíždět na chlastací a vandalské akce do jiných měst, porvat se mohou taktéž mezi sebou navzájem. Čutálisti se sejdou doma na svém hřišti, sami sobě si dají pár gólů a budou v pohodě, vždycky vyhrají.
To je krásná vize.


1  
 #155093 

| Předmět:
19.06.24 13:50:09 | #155033

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/dom%C3%A1c%C3%AD/%C4%8De%C5%A1i-cht%C4%9Bj%C3%AD-rychl%C3%BD-konec-v%C3%A1lky-na-ukrajin%C4%9B-i-za-cenu-ztr%C3%A1ty-%C3%BAzem%C3%AD/ar-BB1osoTY

Taky by nám ta "mnichovská role" docela šla. to se nám to odevzdává cizí území agresorovi .....
a jsou i tady mezi námi tací, co si osobují rozhodovat za Ukrajinu, protože "oni chtějí"


1  

| Předmět: RE:
20.06.24 07:22:35 | #155045 (1)

Na sociálních sítích se naštěstí nerozhoduje o ničem. *3770*


 #155033 

| Předmět: RE: RE:
20.06.24 10:16:55 | #155051 (2)

Jak se to vezme. Někdy spíše BOHUŽEL


 #155045 

| Předmět: RE: RE:
20.06.24 10:19:11 | #155052 (2)

Na soc. sítě ale přece chodí stejný složení lidí co k volbám. U voleb se taky rozhoduje, jak mnozí tvrdíte /i když to není pravda/.


 #155045 

| Předmět: RE: RE: RE:
20.06.24 10:21:49 | #155053 (3)

Nerozhodujou voliči, rozhodujou pol. strany formou povolebních koaličních smluv, čímž anulují výsledky voleb a vůli voličů.


 #155052 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
20.06.24 12:50:54 | #155066 (4)

Tím jsi vlastně sám zpochybnil tvrzení o vlivu voličstva.🙂


 #155053 

| Předmět: RE: RE:
20.06.24 12:39:05 | #155060 (2)

Ale jsou tu lidé, co si osobují právo rozhodovat.
A vůle lidu se za určitých okolností přelije do vůle těch rozhodujících, ale u těch "rozhodujících" voličů to vždy začíná.
Samozřejmě se jim spoludiskutníci, svět, ukrajina, jen vychechtá

ale jsou tu tací, co se zjevně cítí oprávněni ukrajině tvrdit, co musí.
stejně jako kdysi mnichov, kdy rozhodli jiní.

a ještě si hrají na proukrajinské.


 #155045 

| Předmět: RE: RE: RE:
20.06.24 12:49:40 | #155064 (3)

Předložení názoru má k nějakému rozhodování hodně daleko.
A k té tvojí poslední větě - podle sebe, soudím tebe , vychechtanej... 🤡


 #155060 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
20.06.24 12:51:08 | #155067 (4)

Předložení názoru? .-)))))))))))))­))))))))))))))))
Já ti ten tvůj "názor" nemohu překopírovat, bo tam nesmím, ale ten názor byl asi takovejhle :
"Ukrajina musí vyjednávat!" .-)))))))))))))­))))))))))

názor jak víno :-))))))) přímo slámkový :-)))))))))))


 #155064 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 07:04:54 | #155099 (5)

Pořád lepší, než tvoje internetové výkřiky , ty hrdino..🫣


 #155067 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:08:59 | #155121 (6)

To, že chceš rozhodovat za ukrajinu, opravdu lepší není, než moje názory, které se tobě jen nelíbí, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeš dělat


 #155099 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.06.24 18:57:36 | #155217 (7)

Já rozhodně nechci rozhodovat za nikoho! Vždyť nerozhoduju ani za dění v naší tuzemské kotlině... *32815*


 #155121 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.06.24 20:37:54 | #155218 (8)

no ale tak jsi to napsala a kvůli tomu je už jen tady asi5-6 příspěvků : Ukrajina musí jednat!

nemusí.
nebo jo, ale ne u kulatýho stolu.


 #155217 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.06.24 12:48:46 | #155243 (9)

Ukrajina si rozhodne sama , zde jednat , či nejednat. Moje bezvýznamná maličkost pouze píše na bezvýznamné diskuzi svůj názor, že by měla. Pokud máš jiný názor, je to OK ,ale už mě s tím přestaň otravovat! *32815*


 #155218 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.06.24 13:48:46 | #155247 (10)

To nebyl názor. To byl pomalu rozkaz i s vykřičníkem na konci. šmarjá panno, udělej si už pořádek v tom, co je názor, co tvrzení, co pravda, co lež ...............


 #155243 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.24 13:52:16 | #155248 (11)

Naposledy tě varuju- neotravuj.


 #155247 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.24 13:54:24 | #155250 (12)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: neusálé urážky


 #155248 

| Předmět: RE: RE: RE:
20.06.24 13:31:27 | #155069 (3)

problém by ovšem byl, kdyby to byla vůle samotných Ukrajinců


 #155060 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
20.06.24 16:56:12 | #155074 (4)

Když to bude vůle samotných ukrajinců, už neválčit, ale jednat, třeba i za cenu územních ztrát, bude to taky v pořádku z hlediska rozhodování.
samozřejmě nejlepší by bylo ua pomághat tak, aby toho ruskýho zmrda vyhnala , že se zastaví až za uralem, ale cokoli o nich, co si rozhodnou oni, je nutné vzít jako bernou minci


 #155069 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
20.06.24 18:17:36 | #155076 (4)

Ti , kteří bydlí u nás a tlumočí i postoje mnoha známých , touží po konci války a vytvoření federace.


1  
 #155069 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
20.06.24 18:39:46 | #155077 (5)

cože? jakože se chtějí podvolit putinovi? to snad ne...


 #155076 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
20.06.24 18:41:19 | #155078 (6)

Myslí jako federativní republiku jako u nás po revoluci ČSFR


 #155077 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
20.06.24 22:53:05 | #155094 (7)

však to píšu, nechat se buzerovat putinem...


 #155078 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:14:33 | #155122 (7)

Což je podvolení se Rusku, o který mu jde.


 #155078 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 06:50:49 | #155096 (6)

Jsou víc realisté a pragmatici , nechtějí položit život v opotřebovávací válce, ve které nemají šanci vyhrát. Ale co hůř, s postupem času se mnozí Ukrajinci chtějí domů vracet už jenom jako návštěvníci.


 #155077 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 07:04:51 | #155098 (7)

fajn, k čemu jim je Ukrajina, můžou jezdit jen na návštěvu do ruska...
proč se vlastně ti Ukrajinci už nevzdali, dyk nemají šanci vyhrát... *57*


 #155096 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 07:07:25 | #155100 (8)

Jenomže ona existuje i jiná varianta , než kapitulace . Jen nevím, zda už není pozdě.


 #155098 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 08:06:27 | #155101 (9)

jo, nedat putinovi celou Ukrajinu, ale jen část, ne?


1  
 #155100 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 12:57:15 | #155112 (10)

Tyhle hovadiny, rodící se ve tvojí hlavě, nepřisuzuj druhým, natož mě. Ty skutečně solidně diskutovat neumíš. *3770*


1  
 #155101 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:17:23 | #155125 (10)

Jen asi tak půlku. To by Putin bral jako milostivý ústupek ze strany Ruska a možná, MOŽNÁ!!! by byl "mír" a ruští kolaboranti taky spokojeni.


 #155101 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 12:58:48 | #155114 (9)

Jaká?


 #155100 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:16:23 | #155123 (7)

Odzadu : no poznali, že s ruskem jako sousedem je ua v rpdeli obecně
Proč by neměli mít šanci vyhrát?

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/Zahrani%C4%8Dn%C3%AD/omezen%C3%AD-padlo-usa-povolili-ukrajin%C4%9B-%C3%BAto%C4%8Dit-jejich-zbran%C4%9Bmi-na-hranic%C3%ADch-s-ruskem/ar-BB1oD0CW

pořád ještě to mohou v pohodě zkoušet. rusák za půl roku, kdy byla UA bez pomoci, nedokázal vlastně nic. zabral území o rozloze prahy.
dneska už na něm možná zase není.
co jsme poznali, že je vše dané pomocí západu. jakmile ji ukrouši dostávali, i když třeba jen malou, zastavili "medvěda" na papírových nohách. ostatně, i škemrání putlera, vyhrožování a teď už i změna jaderné doktriny (tedy nejspíš z obranného do útočného zaměření) jasně dokládají, že je posranej strachy. stejně ajko jehoškemrání v s. koreii.

rozhoduje se o tom, jestli na tomhle světě bude platit právo nebo jen to silnějšího


 #155096 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
20.06.24 20:38:06 | #155085 (5)

No a jak se staví k požadavkům Putlera, že krym, donbas, chersona zaporoží, a to v jejich samosprávných hranicích, tedy i ty nejméně zbývající půlky, které rusák neovládá, mají patřit rusákovi a ne nějaké federaci? .-)))))))))))))))


1  
 #155076 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:00:40 | #155115 (6)

To samozřejmě nepokládají za možné. Rozlišují mezi federativním uspořádáním a splynutím s Ruskem.


 #155085 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:04:42 | #155116 (7)

V případě Ruska to je prašť jako uhoď.


 #155115 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:22:25 | #155127 (8)

S takovým postojem by neměla smyl absolutně žádná snaha a Ukrajina by to mohla zabalit rovnou. Leda vymazat Rusko z mapy ,ale to nemá v plánu nikdo.


 #155116 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:25:42 | #155128 (9)

Možná by to už někdo mohl naplánovat


 #155127 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:05:05 | #155117 (7)

No ale všimli si, že rusák už jiné nepřipouští a minimálně krym a donbas nebude chtít pustit?


 #155115 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:40:22 | #155129 (8)

Všimli si zhruba téhož , co my tady. Žádná jednání s Ruskem neprobíhají a mezinár. jednání se uskutečňují bez Ruska. Uražené Rusko tedy jedná jinde.


 #155117 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 16:35:38 | #155135 (9)

Stále jednaní ruští a ukrajinští vyjednavači.
jen na úplně jiné platformě, díky rusku, a o jiném. jednalo a jedná se např. o výměně zajatců ap.

rusko ví celou dobu, že ve švýcarsku se jednalo bez něj zcela záměrně, bylo dostatečně jasně vysvětleno, proč. ty země tam se prostě dohodli, a 80 to podepsalo, že v jakémkoli jednání s ruskem budou vyžadovat naplnění charty osn a mezinárodního práva, územní celistvosti a integrity ukrajiny

k čemu by jim tam bylo rusko, když předem deklarovalo opak?

rusko jedná tam, kde jenom může : kldr, vietnam. pouze s kimem vojenská spolupráce ("velmoc" se musí nechat podporovat kimem, srandovní, s vietnamem ekonomická, to bude bomba, vietnam zachrání ruskou ekonomiku.

jedná jinde - tam, kde ještě může.


 #155129 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 19:22:00 | #155143 (10)

Ta probíhající jednání jistě doložíš. *24670*


 #155135 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.06.24 22:53:25 | #155145 (11)

???
Copak ty jsi neregistrovala, že se jednalo o výměně zajatců? Je to pár dní.
A nebo jsi nabrala pocit, že se bavím jen o jednání přímo o míru???


 #155143 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
22.06.24 07:03:23 | #155153 (12)

My ovšem nemluvíme o výměně zajatců!


1  
 #155145 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
20.06.24 20:45:43 | #155087 (5)

Ostatně, vědí vůbec, o čem je federace?
Vědí, že federace je sice soubor samostatných států, ale vystoupit z federace nemusí být možné bez souhlasu centrální vlády?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Federace

mně navíc přijde, že rusák o federaci už ani nezkouší mluvit, už jen o zlodějině území.
no nechal bych to fakt na ukrajincích - oni v toma s tím budou muset žít.
my s rusákem, úplně jiným než doteď.


1 1  
 #155076 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
20.06.24 20:48:57 | #155089 (6)

Pokud mu ustoupí, do pár měsíců, let, přijdou i o oděssu až k moldavsku. to si troufnu tvrdit. a co bude pak, to už ne. z ukrajiny zbude kus hadru.


1  
 #155087 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 11:05:30 | #155104 (7)

*4585* *4585* *4585* *4585* *4585* *14758* *35063*

 #155089 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 12:51:48 | #155106 (8)

Ale to víš, že ano :-)))))))))))))))))) *4585* *4585* *4585* *4585* *4585* *47* *47* *34258* *34258* *23266* *33069*


 #155104 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 10:28:34 | #155103 (6)

Rusko má s republikami dlouholeté zkušenosti, na rozdíl od Ukrajiny - RF totiž zahrnuje 22 autonomních republik (včetně Krymu), které mají svoji vlastní vládu a samosprávu, a které se od sebe značně liší, nejenom kulturou a náboženstvím, a podléhají centrální vládě jenom v tom základním.
Republiky mají v rámci Ruské federace ze všech subjektů federace nejvyšší stupeň autonomie. Mají vlastní ústavu, prezidenta, parlament, právo vydávat zákony a stanovit úřední jazyk republiky. Tím se odlišují od ostatních subjektů Ruské federace, jimž toto právo nepřináleží. Nejsou však subjektem z hlediska mezinárodního práva; tím je pouze Ruská federace. Republiky jsou založeny na etnickém základě, tedy představují oblasti obývané některým z neruských etnik federace. Prezident Ruska jmenuje svého kandidáta prezidentem republiky po schválení nominace v regionálním parlamentu.
Krym byl autonomní republikou i v rámci UA, bohužel však centrální vláda UA mu nechtěla poskytnout plnou autonomii, dokonce ani co se týká té ústavy a úředního jazyka. Proto to dopadlo tak jak to dopadlo. A jelikož se zdá, že současná (teď už nepravomocná) vláda UA je nepoučitelná, tak UA zřejmě přijde i o další části svého území, včetně té Oděsy.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Republiky_Rusk%C3%A9_federace


2  
 #155087 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 11:40:57 | #155105 (7)

To co je Ruská federace není federací ani podle sémantického obsahu toho slova, natož podle mezinárodních ujednání. Spojené státy a Švýcarsko jsou naopak konfederací, a to je vyšší stupeň uskupení než federace a blíží se k ní Evropská unie. Federace nebo konfederace je v Rusku nepředstavitelná, ale předstíraná.


1  
 #155103 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 12:53:44 | #155108 (8)

To si teda nemyslím, že by EU směřovala k tomu, že bude mít 1 prezidenta a že se tak v podstatě stane 1 státem jako USA. Federace-konfederace a kdoví co....USA jsou prostě 1 stát, mající svého prezidenta, i když jsou rozdělené do menších správních celků, kterým zmatení Američané říkají státy. Mají prezidenta a mají federální zákony platný pro celý USA. Takhle snad to v Evropě nikdy nebude.
Je doba, kdy se všichni chtějí osamostatnit, pidi státečky jako např. Československo a další se drobí na menší a už by Morava chtěla na ještě menší, mnohde tomu je stejně a ona by se Evropa měla stát konfederací, čili vlastně jedním státem? Docela komická představa, jak se státy spolčují a konfederují a uvnitř nich se to drolí na atomy *27179* *27179* Taková konfederace mi přijde jako oxymorón.


1  
 #155105 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:06:53 | #155119 (9)

Srandovní je, že rusák by chtěl, aby ukrajina umožnila těm územ,ím samostatnbost a samostatné rzhodování, ale v bělorusku, kazachstánu gruzii, armenii ap. - což jsou podstatn regulernější státy než donbas a krym, jim to nedovolí, odejít ze SNS .....


 #155108 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.06.24 09:55:22 | #155167 (10)

Proč lžeš?


 #155119 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
22.06.24 10:11:17 | #155171 (11)

Odprejskni se svýma komunistickýma hesla,ma.
Všichni víme, jak pomohli "převrtaům" v bělorusku, kazachsdtány, gruzii .... že ty ne je tvůj problém.


1  
 #155167 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 15:44:36 | #155132 (9)

To by sis měl o tom něco přečíst. Už 250 let je to konfederace 50 samostatných států, každý má svoje zákony, rozpočet, policii a soudy, ale na tom, co je federální se museli postupně shodnout. Proto je tam složitá volba prezidenta, ale ten má vůči státům dost omezené možnosti, každou pitomost mu musí schválit federální parlamenty. A tamy mají pravidla,, kdy musí stát poslouchat federální instituce a kdy nemusí. Například několik států má trest smrti, ale USA jako celek to nemá.


 #155108 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 15:56:13 | #155133 (9)

A mimochodem, zmíněná Morava "by chtěla" ... ona totiž už měla svůj vlastní parlament už za Rakousko-uherské monarchie, dnes je v této budově Ústavní soud. Je zajímavé, že to fungovalo a nikomu to nevadilo, zrušili to až republikáni Mladočeši s Masarykem v roce 1919. Dnes už by to nemělo asi smysl, konfederace je založena na jiném principu než RU. .


1  
 #155108 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.06.24 13:55:01 | #155251 (10)

A co konkrétně navrhuješ? A jakou máš příp. pro svoje návrhy podporu?


 #155133 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.24 16:22:29 | #155264 (11)

Třeba zřídit samostatné kantony jako v devítimilionové Švýcarské konfederaci nebo 13 správních okresů ve čtyřech regionech + Kopenhaegen jako má Dánsko s 6 miliony obyvatel a mnoha ostrovy.

My máme 14 krajů a 3600 obcí, to někdo chtěl, aby to tak bylo a věděl, na co je tím na léta zaděláno, takový stát se nedá řídit, přestože si možná většina na to už tak zvykla, že to nikomu ani nenapadne, že by se to mělo změnit. Jenže nebudou peníze, nebudou.

Líbil by se ti třeba kanton Plzeň s vlastní vládou, rozpočtem a exekutivou jako v tom CH?


 #155251 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 07:33:55 | #155290 (12)

O tom už jsme si psali a já osobně bych to i uvítala- západní Čechy vždy utěšeně plnily státní kasu , aniž by z toho adekvátně profitovaly. Ale téhle vizi chybí to zásadní - konkrétní poptávka. Žádný politický subjekt si to nevzal jako ústřední bod svého programu.


 #155264 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 08:23:15 | #155295 (13)

No a poptávali jsme to my voliči po politikovi?


 #155290 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 12:52:45 | #155107 (7)

Krym není ruský. A dostal vše, co bylo možné.


 #155103 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:06:06 | #155118 (8)

Krym byl kupodivu neustále nespokojený s centrální kyjevskou vládou , o čemž svědčí řada referend, usilujících buď o větší míru autonomie , nebo splynutí s Ruskem.


 #155107 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:07:38 | #155120 (9)

Souhlasím, že měli všechny proruské krymany hned v 1991 vystěhovat.

a hlavně ruské vojáky ze sevastopolu


 #155118 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.06.24 10:04:46 | #155168 (8)

Krym samozřejmě je ruský a bude to tak i nadále.


1  
 #155107 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.06.24 10:10:24 | #155170 (9)

Jistěže není a dřív nebo později se vrátí majiteli, nebo ho kriminálník tvrdě zaplatí.


1  
 #155168 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.06.24 13:34:43 | #155176 (9)

Nic nenasvědčuje tomu, že by si ho rusové dovedli ubránit.


1  
 #155168 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.06.24 15:00:59 | #155178 (10)

Nic nenasvědčuje tomu , že by ho banderovci dokázali dostat zpět.


 #155176 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
22.06.24 15:10:04 | #155181 (11)

banderovci dnes neexistují ani kdyby ses na hlavu stavěl...


1  
 #155178 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 07:41:02 | #155291 (12)

Jejich příznivci ovšem ano , to nikdo soudný nemůže popřít! Kult ukrajinského fašisty S. Bandery je stále přítomný a jen nahrává ruské propagandě.
Odborník na Ukrajinu ale tvrdí ,že Ukrajinci si po napadení své vlasti uvědomili, že jejich politika vůči národnostním menšinám nemůže už nadále být tak málo tolerantní, jak bývala.
Tak snad.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/obrazem-tisice-nacionalistu-v-kyjeve-uctily-banderovu-pamatku-139079


 #155181 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 08:05:43 | #155293 (13)

I Slovensko má dnes výročí . 24.6.1941 Slovenský štát vyhlásil válku Sovětskému svazu . Rychlá skupina ( brigada ) plukovníka Pilfouska se připojila k německému wehrmachtu .


 #155291 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
24.06.24 08:22:31 | #155294 (13)

Jejich příznivci nebo příznivci toho kultu jsou i v rusku, i v čr, ..... to nemůže být bráno směroplatně.
Uvědomit si, že někdo musí být tolerantnější k jinému je jistě hezké, uvědomil si ten někdo, že musíbýt tolerantnější k většině a primárně se snažit co nejvíc přizpůsobit?
a ne denodenně vyřvávat, že chce připojit k rusku?
je to ještě občan ukrajiny?


 #155291 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.24 00:38:32 | #155222 (11)

banderovci o něj ani neusilují, takže je tvoje odpověď bezpředmětná


 #155178 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.06.24 14:04:18 | #155177 (9)

není...


 #155168 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 12:55:01 | #155109 (7)

Ano, Rusko má s násilným kradením sousedních republik zkušenosti opravdu veliké. Tisícileté přímo.


1  
 #155103 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:17:16 | #155124 (8)

A nejenom Rusko .Kupříkladu USA, jedna z největších velmocí , expandovala od chvíle, kdy získala nezávislost.Válka, ekonomika, kultura a inovace jsou převládající a opakující se témata obklopující územní expanzi. Historie Spojených států je utvářena ambicemi a snahou o zvýšení svých pozic a příležitostí. Od počáteční války s Velkou Británií o původních třináct kolonií, po nákup území Louisiany ,včetně ambicí proti slabším zemím.V průběhu 170 let se Amerika rozrostla o 50 států a řadu zemí po celém světě.


1  
 #155109 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.24 13:19:06 | #155126 (9)

170 let
většina se přidala dobrovolně
sever a jih a vše původně pod anglií

to jako že budeme rusku tolerovat něco, co skončilo před 170 roky?


 #155124