ad soucet:
Tve masivni kopirovani stranek z Psychologie a alchymie je jen terminalnim
stadiem tve intelektualni agonie. Ty sem ve sve naivite vlozis cely text, abys
dokazal, ze mas pravdu, a pritom jsi prave pred celym forem podepsal svou
vlastni argumentacni popravu. Kazda veta, kterou jsi sem zkopiroval, te totiz s
brutalni presnosti mlati po hlave a potvrzuje ma slova, sarlatane.. Precti si
velmi pomalu to, co jsi sem sam vlozil, cituji te: "Kdyby v dusi podle
zkusenosti nespocivaly nejvyssi hodnoty, psychologie by me ani v nejmensim
nezajimala, protoze duse by nebyla nic nez uboha para. ... Buh sam ji zbozstil!
... Duse je prirozene nabozenska". Cely tvuj materialisticky sloh v teto diskusi
stoji na tom, ze nabozenstvi je jen biochemie v hlave, kognitivni klam, "pouha
sekrece mozku" a "intrapsychicky proces v tve soukrome individualni krabicce".
Jung v tvem vlastnim textu mluvi s absolutnim odporem o lidech tveho typu, pro
nez je duse jen uboha para nebo biologie! Jung zde obhajuje objektivni,
transsubjektivni realitu archetypu jako autonomni silu sui generis. Tvrzenim, ze
nabozenstvi je jen neurochemie, jsi presne tou materialistickou nulou, kterou
Jung v teto pasazi totalne deklasuje.Podivej se na svuj vlastni citat, kde Jung
definuje, co je to vlastne archetyp, cituji te: "Míním tim typ v dusi, coz
pochazi z typos = uder, razba, vtisteni. Již samo slovo archetyp predpoklada
neco, co vtiskuje". A hned vedle jsi zkopiroval vetu: "V nabozenskych
zalezitostech nelze pochopit nic, co clovek vnitrne sam nezakusil". Z techto
dvou vet jasne vyplyva, ze numinozita je pro Junga IRACIONALNI VTISTENI
autonomni sily do lidske duse, ktere clovek musi VNITRNE ZAKUSIT jako uder a
zasah neceho, co ho presahuje. Kdyz materialisticky vedec resi rovnici na papire
nebo kouka na hvezdy dalekohledem, nejedna se o zadne "vtisteni typos do jeho
duse", ale o vedomou, racionalni, logickou a vnejsi analyzu materialniho sveta.
Tvuj vlastni citat ti jasne dokazuje, ze pletes intelektualni satisfakci nad
matematikou (Heureka efekt) s iracionalnim a autonomnim archetypalnim
uchvacenim, o kterem mluvi Jung.Tvrdis: "Pro Junga neexistovala zadna
metafyzicka realita". Podivej se do posledniho odstavce, ktery jsi sem sam
poslal, cituji te: "Psychologie se jako veda o dusi musi omezit na svuj predmet
a chranit se toho, aby prekracovala sve hranice metafyzickymi tvrzenimi. ... O
mozne existenci Boha se tim ani v pozitivnim ani v negativnim smyslu nic
nerika". Jung zde jako prisny empiricky vedec jasne rika, ze psychologie NEMUZE
a NESMI rozhodovat o tom, zda Transcedentni Metafyzicky Buh existuje, nebo ne, a
ze tuto otazku plne ponechava vire! Jung nikde netvrdi, ze metafyzicka realita
neexistuje a je to klam - on pouze rika, ze veda k ni nema kompetenci a
nastroje! Ty jsi vsak z pozice sveho suterenniho dogmatickeho atheismu tvrdil,
ze vnejsi realita neexistuje a ze je to kognitivni klam. Jung te nyni usvedcil z
toho, ze prekracujes hranice vedy do dogmatickeho atheismu, pred kterym on sam v
tvem vlastnim citatu striktne varuje.Podivej se na tu totalni logickou tragedii,
kterou predvadis - v minulych komentarich jsi tvrdil, ze kdyz clovek vnima
vnejsiho Boha jako realnou bytost zvnejsku, je to kognitivni klam a iluze. A ted
sem zkopirujes Junga, ktery rika, ze "verici clovek muze za prvotni pricinu
prijmout Boha zvnejsku" a ze "Buh sam dusi zbozstil". Pokud je vnejsi
interpretace klamem, pak podle tve vanished logiky podlehaji klamu vsichni
verici teologove, ktere tu citujes, i tvi materialisticti vedci nad rovnicemi


Přečti si znova a pozorně, co jsem
naposledy napsal. To co se děje ve tvém těle je tvůj soukromý proces. Co by
ti vědci do toho vesmíru měli promítat? Co to znamená "mít numinózní
kvalitu"? Ano, psychično má pro Junga svou objektivitu, svou realitu, ovšem
nikoliv transcendentní Bůh nebo jiné metafyzické postavy (a představy). To
všechno jsou pro něj produkty archetypů.