ad soucet:
Vskutku rozkosnym zpusobem naivni to separace jevu a
popisu - tva veta: "Zakriveni je proste zakriveni a matematicka struktura je
abstraktni popis tohoto jevu" je cistokrevnym diletantstvim, takze asi takhle,
drahy priteli.. v obecne teorii relativity neni zakriveni casoprostoru nejakym
"fyzickym hrbem", ktery nejaka matematika teprve ex post popisuje! Einstein
redefinoval samotnou podstatu gravitace – casoprostor NEMA zadnou jinou
realitu nez prave geometrickou a matematickou strukturu Riemannova prostoru!
Kdyz se casoprostor zakrivuje, znamena to, ze se meni metricky tenzor teto
matematicke struktury. Neexistuje zadne "proste zakriveni" oddelene od
matematiky, protoze gravitace JE aplikovana matematika. Tve tvrzeni, ze
geometricky utvar neni realny, ukazuje, ze tvuj mentalni obzor skoncil u prvnich
trech stranek popularni prirucky pro zakladni skoly. Jinak jsi prave dosahl
absolutniho vrcholu logicke retardace, kdyz jsi napsal, ze "vnimani atmosfery ci
nalady v umeleckem dile, napr. v obrazu, je peknym prikladem kognitivniho klamu"
- vnimani esteticke hodnoty, atmosfery nebo smyslu v umeni neni zadny
"kognitivni klam", ale zakladni, konstitutivni a naprosto realna funkce lidskeho
vedomi a emoci! Pokud podle tebe vnimani atmosfery v obrazu znamena, ze clovek
podleha "klamu a halucinaci", pak jsi cely lidsky spiritualni, umelecky a
mentalni zivot prohlasil za patologii a biologicky defekt. Sam v minulem
komentari triumfalne pises "pro Junga je realne vsechno, co pusobi' a ted
napises, ze "prozitek existuje jen ve tve hlave a nikoliv venku v realite".
Uvedomujes si vubec tu monstrozni systemovou chybu, kterou predvadis? Pokud pro
Junga psychicka realita existuje objektivne proto, ze PUSOBI (je to autonomni
psychicky cinitel), pak numinozni archetyp Boha nebo Velke Matky ma v analyticke
psychologii stejnou ontologickou vahu jako fyzicky sutr u cesty! Jung v textu z
Psychologie a alchymie, ktery jsi sem sam zkopiroval, jasne rika, ze psychologie
o existenci vnejsiho transcendentniho Boha nic nerika ani v negativnim smyslu,
coz ty diletantsky ignorujes a dal krecovite tvrdis, ze Jung ho "neuznaval".
Pletes si metodologicky agnosticismus vedy s tvym vlastnim dogmatickym
atheismem. Stale jako zaseknuty kafemlejnek opakujes "mluvim o interpretaci toho
prozitku, ze ten spontanni dojem, ze se clovek setkava s bytosti zvnejsku, je
iluzi". Fajn, pojdme te v teto tve vlastni jame definitivne pohrbit.. pokud je
spontanni dojem presahu a nadsvetske reality klamem a iluzi, pak tvi
materialisticti vedci nad rovnicemi i ty sam u dalekohledu prozivate pouhy
sebeklam! Nazyvat biologickou iluzi a chybne interpretovany dopaminovy raus
"sekularni spiritualitou" je urazkou lingvistiky i religionistiky. Vykastroval
jsi nabozenstvi, znecistil jsi Junga i Ottu a nakonec jsi prohlasil vnimani
umeni za kognitivni poruchu 
